Prostřednictvím fotogalerie si připomeňte rekonstrukci bitvy o Pražačku v rámci akce Barikáda 2010.

Kdo před pěti lety mohl zhlédnout rekonstrukci bitvy o Pražačku v rámci akce Barikáda 2010, i nyní bude mít možnost vidět na vlastní oči autentickou bitvu a bojovou techniku, včetně příslušníků armád Wehrmachtu, československého odboje, „vlasovců" a Sovětů.

Na Havlíčkově náměstí dne 9. května totiž vyroste barikáda, o níž budou válčit soupeřící strany s cílem připomenout si nejen celosvětově významné události, ale i výročí Pražského povstání Prahy 3, kde se vedly urputné boje.

Na 400 „vojáků" se střetne mezi Prokopovým náměstím a Sabinovou ulicí, kde členové klubu vojenské historie Gardekorps předvedou věrné divadelní ztvárnění boje o Prahu a zároveň představí dobovou vojenskou techniku, jako jsou německý stíhač tanků Jagdpanzer 38(t) Hetzer, legendární sovětské tanky T-34/76 a T-34/85, dělostřelecké kanony, obrněné transportéry i motocykly.

Ukořistěná německá polní nemocnice

Lákadlem bude i povstalci ukořistěná kompletní německá polní nemocnice, která bude k vidění na Havlíčkově náměstí už dne 8. května.

Oslavy konce války už tradičně začnou 5. května pietním aktem v 11 hodin na nádvoří Základní školy na Pražačce za účasti představitelů radnice.

Čtěte také: V Praze si připomněli výročí povstání na barikádách