Už cestou bylo jasné, že oznamovatelé nepřeháněli. Ani v nejmenším! Strážníci se o tom přesvědčili na vlastní kůži. Intenzivní zelené světlo se totiž zaměřilo i na služební vůz a pokoušelo se oslepit jeho řidiče.

Lépe na sebe už pachatelé upozornit nemohli. Bylo zřejmé, že zákeřný paprsek vychází z 10. patra – a na recepci hotelu strážníci zjistili, že v tomto podlaží je obsazen jediný pokoj. Uvnitř se nacházeli čtyři mladíci a dvě slečny.

„Kdo to byl?" udeřili strážnici na partičku. Ke svícení laserem se přiznal jeden z mladíků. Ten nyní bude mát oplétačky s policejními vyšetřovateli.

Útoky s použitím silného laseru byly dosud známy spíše z blízkého okolí metropole. Zaměřovaly se ale na piloty letadel mířících na přistání na ruzyňském letišti, ojediněle i na posádku vrtulníku. Obstarat si výkonný zdroj paprsku,který může nejen ochromit aktuální schopnost řídit, ale při přímém zasažení oka může vést i k trvalému poškození zraku, není přitom žádný problém. K mání jsou lasery třeba na tržnicích.