Nakonec se ukázalo, že podezřelá kulatá krabička s blikající diodou, která se nacházela mezi odpadky, nepředstavovala žádné nebezpečí. „Nástražný výbušný systém zjištěn nebyl, řekl Deníku v pátek Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Jednalo se o technická zařízení alarmu," shrnul zjištění pyrotechnika.

Událost se obešla beze škod i bez nutnosti evakuovat okolí. Po dobu zásahu pyrotechnika ale policisté uzavřeli nejen samotnou Petrskou ulici, ale i širší okolí, a zabezpečili východy z domu. Jakmile se potvrdilo, že žádné nebezpečí nehrozí, omezení byla odvolána.

Poplach na letišti

Rozsáhlý bombový poplach zažily ve čtvrtek večer také skladové prostory v letištním komplexu na Ruzyni. Logistický areál musel být vyklizen kvůli zásilce, která se zaměstnancům zdála podezřelá – a prověření zasílaného balíku pomocí rentgenu obavy z možných rizik jen umocnily. Policisté společně s celníky proto z překladiště evakuovali přes tři desítky osob.

I v tomto případě nakonec vyšlo najevo, že nešlo o nic nebezpečného. Pes se speciálním výcvikem k vyhledávání výbušnin na zásilku nereagoval – a jak se pak ukázalo, ani neměl důvod. Uvnitř se nacházel rentgenový zářič. Ten nepředstavuje pro okolí nebezpečí – a i jeho přeprava je zcela legální.