Jako původce tragédie, k níž došlo 25 minut před šestou ranní na zebře nedaleko autobusové zastávky Pod Táborem, se podle jeho slov uprostřed noci na neděli kriminalistům z odboru vyšetřování dopravních nehod přišel přihlásit 28letý muž.

„Doznal se k tomu, že je to právě on, kdo v pátek ráno řídil vozidlo, které bylo účastníkem smrtelné dopravní nehody," konstatoval Hulan. Vysvětlit, proč po nehodě nezůstal na místě, nebo alespoň nepřivolal sanitku, dotyčný podle jeho slov nedokázal.

Muž vyslechl obvinění z usmrcení z nedbalosti a z neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. V případě odsouzení mu hrozí až šest let pobytu za mřížemi. Prošetřování dopravní nehody ovšem nadále pokračuje, upozornil Hulan.

Už krátce po nehodě informoval, že policisté mají k dispozici videozáznam, na kterém je nehoda zachycena. Uvedl tehdy, že zveřejnění záběrů není možné z taktických důvodů. „Krom jiného proto, že bychom určitým způsobem napovídali druhému účastníku dopravní nehody," naznačil v pátek bez dalších podrobností. Zmínil pouze to, že se podařilo přečíst větší část registrační značky ujíždějící limuzíny.

Policie se zajímá i o spolujezdkyni

Policejní detektivové se nyní také zajímají o počínání ženy, která v době tragického střetu měla sedět na místě spolujezdce. Na to, co se odehrálo před jejíma očima, prý nijak nereagovala.

Po nehodě nepřiměla řidiče k zastavení a k pomoci těžce zraněnému chodci – a ani sama nevzala do ruky telefon, aby zavolala na některou z tísňových linek. Ani následně se policistům neozvala, třebaže podle všeho z médií věděla, co se odehrálo a s jakými následky.

„Do celého prošetřování byla zainteresována až tehdy, když si pro ni v neděli ráno přišli do jejího bydliště kriminalisté a předvedli ji na policejní služebnu. Do té doby neudělala nic k vypátrání řidiče ani k objasnění události," připomněl Hulan. Doplnil, že o tato žena vyslechla obvinění – a v případě odsouzení může za neposkytnutí pomoci i ona skončit za mřížemi.

Čtěte také: Od umírajícího chodce neznámý řidič ujel