Švábenský byl od roku 1984 několikrát soudně trestaný právě pro majetkovou trestnou činnost a násilné zločiny.

Poslední trestný čin podle policie spáchal v pondělí 30. července ráno kolem páté hodiny. Tehdy prý ve dvojici s dalším pachatelem přepadl barmana v non-stop herně v Seifertově ulici v Praze 3. „Zmocnili se za použití násilí peněženky s tržbou v řádech tisíců korun. Z baru poté odešli. Kriminalisté z pražské Palmovky pak vzápětí zjistili totožnost lupiče, který je pro policisty velmi dobře známý svou kriminální minulostí," uvedla Rösslerová.

Oldřich Švábenský.Ve středu 29. srpna vydal Obvodní soud pro Prahu 3 souhlas se zadržením recidivisty. „Protože se kriminalistům nedaří útočníka dopadnout, žádají veřejnost o pomoc při pátrání," řekla policejní mluvčí.

Čtyřiačtyřicetiletý Švábenský je střední postavy, 170 až 175 centimetrů vysoký. Má modré oči a šedohnědé vlasy. Podle kriminalistů by hledaný mohl být v Praze 3 nebo Praze 10. „Jakékoliv informace k hledanému muži a jeho společníkovi přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie," sdělila mluvčí. Policisté ovšem upozorňují na to, že Švábenský může být nebezpečný.