Na dotaz novinářů to řekl mluvčí radnice Adam Halmoši. Se záměrem nesouhlasí opozice.

Radnice se podle mluvčího rozhodla přemístit léčebnu do nové budovy, protože dosavadní není v dobrém stavu a navíc stojí uprostřed soukromého pozemku. „Praha 6 s vlastníky pozemků, které těsně sousedí s léčebnou, neúspěšně jedná už od devadesátých let," uvedl mluvčí.

Nevhodná lokalita kvůli hluku

Opoziční zastupitelé ze Strany zelených ale považují záměr přestěhovat seniory na hlučný okraj Prahy za nevhodný. „Přemístit takové zařízení z klidného centra Prahy 6 na křižovatku Evropské ulice a Pražského okruhu nedaleko letiště nepovažuji za šťastný nápad," řekl zastupitel Antonín Nechvátal (SZ).

Zelení se navíc obávají, že za stavbou nové léčebny stojí záměr radnice prodat nemovitosti v Chittusiho ulici a areál využít na bytovou výstavbu. Radnice už podle Nechvátala požádala o změnu územního plánu, který by na místě někdejšího sanatoria výstavbu umožnil.

Některé pozemky v Drnovské ulici má městská část svěřeny do majetku magistrátem, další vlastní. Nákup posledních za 9,5 milionu korun schválilo zastupitelstvo vloni. V nové budově bude 100 lůžek pro dlouhodobě těžce nemocné lidi.