Praha 6 i přes pochybnosti vypsala tendr za 60 milionů korun
ČTK
Praha – Praha 6 i přes pochybnosti vypsala nadlimitní zakázku na instalaci a provoz odpadkových košů. Čtyřletý tendr vyjde zhruba na 60 milionů korun. Proti se staví opozice i občanské sdružení Oživení, které se dlouhodobě zabývá případy korupce. Mluvčí radnice Adam Halmoši ale pochybení odmítl.
Ilustrační foto
|
Foto: deník
Zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání schválilo odůvodnění ke dvěma nadlimitním zakázkám. Kromě tendru na odpadkové koše projednalo i připravovanou zakázku na údržbu zeleně a úklid veřejných prostor za 550 milionů korun. Ta zatím vypsána nebyla.
Podle nedávného vyjádření Martina Kameníka z Oživení radnice dostatečně neodůvodnila stanovené podmínky soutěže. Vystavuje se tak riziku sankcí od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Vedení městské části z toho ale obavy nemá. „Na zadávacím postupu jsme neshledali nic nezákonného," uvedl Halmoši. Dokládá to prý i právní stanovisko advokátní kanceláře.
Vítěz výběrového řízení dodá a bude se starat o 1100 odpadkových košů a 500 stojanů se sáčky na psí exkrementy. Halmoši řekl, že radnice není schopna zajistit práci vlastními silami.
Velké zakázky, třeba ty na údržbu zeleně, v Praze 6 dlouhodobě kritizuje opoziční Strana zelených. Podle nich jsou předražené.
Prezidentské volby 2023
Druhé kolo prezidentských voleb proběhne v termínu 27. a 28. ledna 2023. Prezident se volí přímou volbou, dosavadní dvě přímé volby vyhrál Miloš Zeman. O názorech prezidentských kandidátů se dozvíte v unikátním seriálu Prezidentský souboji Deníku. O novinách pak v denním zpravodajství z voleb.
Kandidáti na prezidenta, kteří postoupili do druhého kola
Andrej Babiš, Petr Pavel
Ostatní kandidáti na prezidenta
Jaroslav Bašta, Karel Diviš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Danuše Nerudová, Petr Pavel, Tomáš Zima
Přinášíme také návod, jak volit, a rozhovory s rodinnými příslušníky kandidátů.
Monika Babišová, Klára Fischerová, Robert Neruda, Jitka Divišová
Podívat se také můžete, jak probíhaly prezidentské volby v roce 2018.