„Je to technická záležitost, nikoli záležitost politická," uvedl Dolínek. Je to věc rady, nikoli médií," doplnil. Na další otázky odpovědět nechtěl.

Nedávno radní na návrh primátorky Adriany Krnáčové (ANO) zbavili náměstka přípravy pražských stavebních předpisů. Gesci stejně jako teď i tehdy převzala sama primátorka. ANO a ČSSD navíc požádaly Trojkoalici o výměnu Stropnického.

O dalším osudu magistrátní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL) budou špičky koalice jednat ve čtvrtek.

Stropnický považuje krok rady za účelovýNáměstek pražské primátorky Matěj Stropnický (Trojkoalice/SZ) považuje krok koaličních partnerů, kteří mu odebrali další kompetence, za účelový. Vidí za ním tlak developerů. Odkazuje při tom na neshody týkající se přípravy metropolitního plánu, který má regulovat výstavbu v Praze.

Pražští zelení podle předsedy Ondřeje Mirovského svolají krizové jednání. „Rozhodnutí rady je podle mého názoru na úrovni plivnutí do tváře koaličními partnerovi," uvedl Mirovský. Situace je podle něj „extrémně vážná".

„Odebírání kompetencí jednotlivým radním se nám rozhodně nelíbí a nesouhlasíme s ním," řekl radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL). Podle něj takový postup neodpovídá koaliční dohodě. Klub Trojkoalice se sejde ve čtvrtek ráno.