Případ se stal na začátku loňského ledna, kdy řidič kamionu policii oznámil, že byl přepaden několika ozbrojenými muži. Lupiči prý donutili řidiče zastavit, zmocnili se jeho vozidla a odjeli do nedalekých Jinočan, kde náklad přeložili do jiného auta. Prázdný kamion i s lehce zraněným řidičem nechali u autobusové zastávky v Nučicích.

Kriminalisté podle Budské případ vyřešili minulý týden, zabralo jim to tedy rok a dva měsíce. „Loupežné přepadení bylo fingované a řidič spolu se dvěma kumpány byli usvědčeni. Náklad cigaret sami ukradli a rozprodali," dodala Budská. Mužům je od 40 do 50 let. Dva obvinění z krádeže jsou stíháni na svobodě, další komplic je ve vazbě.

Přestože tato loupež byla podle policie fingovaná, tak se podobná přepadení poblíž Chýně u Prahy stala už několikrát. Předloni v prosinci tam tři ozbrojení muži s gumovými maskami přes obličej přepadli zaměstnance bezpečnostní agentury. Ukradli jim peníze, které převáželi. Jiná událost se v obci ležící za západním okrajem Prahy mezi karlovarskou silnicí a dálnicí na Plzeň stala v březnu 2006, kdy tam skupina mužů se samopaly oloupila převozce peněz z pivovaru. Jednoho z mužů postřelili. Lupiči tehdy údajně ukradli několik milionů korun.

Čtěte také: Lupiči přepadli kamion převážející cigarety