Nejprve 15. ledna po ránu neuhradil na pumpě v Olšanské ulici necelých třicet litrů pohonných hmot, 21. ledna pak „zapomněl" zaplatit za téměř 36 litrů v ulici Jana Želivského.

Policisté prozatím případ evidují jako přestupek proti majetku. Trestným činem by se šoférovo počínání stalo až ve chvíli, kdy by byly zjištěny další případy a celková způsobená škoda převýšila pět tisíc korun. „Zatím se pohybuje kolem dvou tisíc," uvedla v pátek Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. Připomněla také, že zatímco za přestupkové jednání hrozí pachateli pouze pokuta, v případě trestného činu by už byly ve hře až dva roky vězení.

Pachatelem, po kterém policisté pátrají, je štíhlý muž středního věku, vysoký asi 185 cm. Na sobě měl v obou případech zimní bundu bez kapuce, tmavé kalhoty a tmavou čepici. Policisté také zjistili, že nosí dioptrické brýle. Jeho auto je nápadné oprýskaným emblémem na kapotě motoru, připomínajícím část loga zdravotníků. „Jakékoliv informace k hledanému muži přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR," připomněla policistka Rösslerová.