K postu předsedy měl podle informací serveru Novinky.cz nejblíže místostarosta Prahy 7 a městský zastupitel Mirovský, ve dvoukolové volbě získal 30 hlasů z 64, potřeboval jich však 33.

Štěpánek post v čele krajské organizace zelených neobhajoval. „Jsem statutární místopředseda Strany zelených," zdůvodnil. Předsedou kraje zatím zůstává, konference byla přerušena.

Petr Štěpánek je starostou Prahy 4 a šéfem městských zastupitelů. Strana zelených si ho na lednovém sjezdu zvolila za prvního místopředsedu, ačkoli kandidoval na předsedu strany. Tou se stala starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová. Získala 115 ze 198 možných hlasů.

Na konferenci se ale podle Hnyka probírala i současná situace na magistrátu. Strana vyjádřila plnou podporu současným zastupitelům.

Čtěte také: Krach magistrátní koalice je zase o krok blíž

Strana zelených v magistrátní koalici jedná v rámci Trojkoalice spolu s KDU-ČSL a STAN. Koaliční smlouvu mezi Trojkoalicí, ANO a ČSSD ale v lednu porušil náměstek primátorky Matěj Stropnický, když nehlasoval pro koaliční návrh na vypsání tendru na svoz odpadu.

Koalice kvůli tomu vstoupila do dohodovacího řízení. Předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek ve čtvrtek řekl, že koaliční smlouva zatím platí a Trojkoalice má měsíc na vyřešení situace.

Výsledek konference podle zelených nyní nemá znamenat žádný obrat ve vztahu ke koalici na magistrátu.

Čtěte také: ANO: Koaliční smlouva v Praze platí, řešení musí najít Trojkoalice