„Svatováclavská pouť na Proseku je v naší městské části jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí. Má dlouholetou tradici a navštěvují ji lidé nejen z Prahy 9. Rok od roku se snažíme program obohatit a přinést lidem opravdu zajímavé interprety, aby tato podzimní oslava byla skutečným kulturním zážitkem," říká k akci místostarosta Adam Vážanský.

Letošním největším lákadlem se má stát představení Děti ráje. Písničky Michala Davida ze stejnojmenného muzikálu zazní na hlavním pódiu v sobotu ve 14.30 hodin.

Na sobotním programu je pak také přichystán trapnomág Richard Nedvěd - kouzelník a komik v jedné osobě, dechová hudba Krajanka a Muzice špalíček nebo skupina Yo Yo Band.

V nedělním programu si na hlavním pódiu přijdou na své milovníci cimbálovky při poslechu Cimbálové muziky Alexandra Vrábela. Patrola Šlapeto potěší ty, kteří si rádi poslechnou staropražské písničky. Josef Alois Náhlovský přijde s kapkou humoru a Prosek přivítá také Františka Nedvěda, který s kapelou vystoupí v 16 hodin.

Doprovodný program pro poutníky i pro děti

Doprovodný program bude po oba dny probíhat v okolí kostela sv. Václava. V sobotu v 8 hodin se mohou návštěvníci pouti přidat ke Svatováclavskému pochodu. Trasa pochodu je 25 kilometrů dlouhá.

Prohlídku kostela s výkladem nabízí program opět v sobotu od 14 do 16 hodin. V témže kostele pak v 19 hodin v sobotu zazní koncert Julie Svěcené (housle) a Drahomíry Matznerové (varhany).

Děti se mohou těšit na pohádková představení v zajradě TJ Sokol. V sobotu ve 13.10 hodin Pohádka z medvědí chaloupky a v 15.10 hodin Honza v pekle. V neděli pak klasické pohádky v 11.10 hodin O Červené Karkulce, v 13.10 hoidn O Perníkové chaloupce a v 15.10 hodin O Hloupém Honzovi.

Mimo to bude po oba dny probíhat program v historickém duchu na tržišti s prodejci a řemeslníky. Předvádět své kejklířsko-žonglérské výstupy žonglér Ati a kejklířsko-fakírské vystoupení kejklíř Balóni Miloš. Hrát bude dobová hudební skupina Arcus a gotické, mystické, cikánské či renesanční tance předvede taneční skupina, několik představení ukáže skupina historického šermu Fictum a těšit se můžete na mnoho dalších atrakcí a soutěží.