„Důraz byl kladený na schopnost reagovat v krizové situaci, tudíž jsme je nezahlcovali teorií. Zaměřili jsme se na to, aby dokázali udělat první krok, rozpoznat situaci a poskytnout první pomoc do příjezdu záchranné služby," vysvětlil Jan Bradna ze společnosti Life Support, která pro hlavní město jako vítěz veřejné zakázky školení zajišťovala.

Účastníci celkem 104 osmihodinových kurzů byli zároveň jejich figuranty. „Ze zpětné vazby víme, že účastníci by se přimlouvali za zavedení první pomoci touto formou i jako povinného předmětu pro žáky," dodal Bradna. Nyní se první pomoc ve školách samostatně většinou neučí.

Pomoc nejen v profesním životě

„Ve vztahu k dětem jsou kurzy první pomoci velice důležité a pedagogům mohou pomoci nejen v profesním životě. Rádi bychom na takto důležité projekty navázali i v dalších letech," uvedla zastupitelka Irena Ropková, která měla problematiku vzdělávání a sociálních věcí na starosti jako radní.

V metropoli je celkem sedm tisíc učitelů základních škol a dalších sedm tisíc ve středních školách. Hlavní město zřizuje asi stovku středních škol, téměř tři stovky základních škol a 262 mateřských škol spravují zase městské části.

Čtěte také: Záchranář: Lidé ve stresu občas zapomenou i číslo 155