Ve dvou verzích je připravena soutěž, kdy robot musí co nejrychleji najít ztraceného medvěda a dovést ho zpět domů. Odděleně budou soutěžit roboti ovládaní člověkem a autonomní roboti, kteří se rozhodují sami a člověk je nijak neovládá.

Hledání pechovek kečupu

V soutěži Ketchup House budou dvojice robotů soupeřit, kdo ve skladu najde více plechovek kečupu. K vidění bude také Mini Sumo, při němž bude úkolem robota vytlačit protivníka z ringu. Robot může mít rozměry maximálně 10 krát 10 centimetrů a hmotnost do půl kilogramu.

Další stroje v nové disciplíně ukážou, jak si poradily s dopravní nehodou. Roboti budou muset místo nehody označit a náklad naložit na náhradní vozidlo.

Závody robotů 

Ve dvou disciplínách se bude soutěžit na závodní dráze. V jedné budou roboti co nejrychleji sledovat černou čáru a vypořádat se s překážkami na trati. Při RoboCarts bude na dráze soutěžit až pět robotů zároveň o to, kdo první projede určený počet kol. Kreativitu mohou soutěžící prokázat v kategorii Free Style. Ta je určena pro všechny výtvory, které se robotiky alespoň vzdáleně týkají.

Nedělní program od kvalifikací po finálové zápasy potrvá od 10.00 zhruba do 17.00 hod. Je možné se přijít podívat kdykoliv během dne, vstup je zdarma. Vedle soutěží budou k vidění také ukázky studentských projektů a firem, které se robotikou v České republice zabývají.

Čtěte také: Foxconn otvírá v Praze vývojové centrum, zaměstná až 170 lidí