Ve dnech mezi svátky pojedou autobusy, tramvaje, metro a vlaky podle prázdninového řádu. Den před Štědrým dnem se bude hromadná doprava řídit pátečním řádem a nepojedou školní spoje a autobus číslo 143. Sdělil to mluvčí Filip Drápal ze společnosti Ropid, která organizuje hromadnou dopravu v metropoli a jejím okolí.

Provoz na Štědrý den bude podle sobotních jízdních řádů a skončí zhruba v 18:00. Poté nahradí tramvaje a autobusy noční linky. Poslední metro by mělo jet ale až hodinu po půlnoci, od 19:00 však bude jeho interval prodloužen na 15 minut. Vybrané příměstské autobusy pojedou podle zvláštních řádů a lanovka na Petřín a přívozy skončí v 18:00.

Během prvního i druhého vánočního svátku bude pro hromadnou dopravu platit nedělní jízdní řád. Nepojede autobus číslo 143, v neděli ani linka 206.

Školní spoje nepojedou

Příští týden od úterý do čtvrtka bude v platnosti prázdninový jízdní řád pro všední dny, což podle Drápala znamená zejména v přepravních špičkách omezení o deset až 15 procent a tramvaje budou mít celodenní interval deset minut, u páteřních linek 9, 17 a 22 bude o polovinu kratší. Školní spoje a autobusové linky 143, 182, 305, 343, 465 ale nepojedou. Jiné to nebude ani příští pátek, denní provoz hromadné dopravy bude v tento den ale prodloužený.

Silvestrovský provoz pražských spojů se bude řídit sobotním jízdním řádem včetně prodlouženého provozu metra a návazné povrchové dopravy. Část příměstských autobusů pojede podle zvláštních řádů.

Na Nový rok pojedou všechny linky podle nedělního řádu, v provozu nebude jen autobus 203. V pondělí 2. ledna nepojedou ještě školní spoje.