„Zřejmě zemřeli v důsledku otravy výfukovými zplodinami," konstatovala s tím, že definitivní závěry budou k dispozici až po pitvě. Ta má vyšetřovatelům odpovědět na otázky nejen k příčině smrti, ale také k její době. Tomu, že by se trojice mohla stát obětí násilného činu, ale nic nenasvědčuje. „Na místě nebyly zjištěny žádné stopy násilí, které by nasvědčovaly vraždě," řekl vpodvečer Deníku Pavel Truxa z ředitelství středočeské policie. Třebaže na místo přijeli i krajští kriminalisté, vyšetřování nadále vedou detektivové územního odboru Prahy-venkov: Západ. Tento fakt jasně dokládá, že v kauze aktuálně nefiguruje jakékoli podezření na možnou účast další osoby. „Z prvotních šetření zatím není nic, co by sebevraždu vylučovalo," připomněl regionální policejní šéf Michal Murín, jenž sám patří k nejzkušenějším kriminalistům ve středních Čechách.

Zbývají otazníky

Auto smrti objevil náhodný cyklista, který nález nereagujících osob ohlásil městským strážníkům v Černošicích. Ti pak přivolali Policii ČR; na místě zasahovali rovněž hasiči a zdravotničtí záchranáři. Na pomoc už ale bylo pozdě.

Všechny souvislosti skutku jsou podle Truxy nadále předmětem šetření. Kriminalisté především zjišťují, co lidé hlášení k trvalému pobytu v Praze, ve středních Čechách a na Olomoucku, kteří společně zemřeli, měli společného za svého života. Jisté že, že ženu ani s jedním z mužů nespojoval manželský poměr. Jaké bylo jejich skutečné bydliště? A jaký vztah mají k místu, kde se nadýchali smrtících zplodin? To jsou otázky, na něž se vyšetřovatelé snaží co nejdříve najít odpověď. Budou se také zajímat o to, co vše může prozradit automobil, který je vozem v převodu majitele.