Pásku startující motosezónu přestřihli herec a zpěvák Roman Vojtek spolu s modelkou a Českou miss 2008 Eliškou Bučkovou. Poté na pódium nastoupili jezdec MotoGP Karel Abraham; streetfighter, kaskadér a motorkářský guru z televizního pořadu Autosalon Pepa Sršeň; zpěvačka Martina Pártlová a herec David Matásek. Celým zahájením provázel moderátor a motorkář Standa Berkovec.

Celebrity se na místě svěřily s pár komentáři o svém motocyklovém životě:

„Žena mi poradila, abych si koupil toho nejskútrovatějšího skútra, takže to byla samozřejmě Vespa. Motosalon je začátek kalendáře a největším svátkem je Pragovespa na Džbáně. Velkou událostí pro mě jsou výjezdy přes Alpy do Itálie," tvrdí David Matásek.

„Jsem špatný spolujezdec, protože se vždy nakláním na druhou stranu. Motorkáři se mi líbí, mám ráda svaly a kérky," svěřila se Miss ČR a modelka Eliška Bučková.

„Testování nové Aprilie proběhlo v Malajsii a první závod pojedu v Kataru," uvedl závodník Josef Abraham.

Devatenáctiletý návštěvník veletrhu Petr Dostál to vidí jasně: „Yamaha R-1 rok výroby 2010 je můj sen. Na Motosalon chodím každý rok, veletrh mne nezklamal ani letos."

Na Motosalonu nebude chybět bohatý doprovodný program: škola bezpečné jízdy na okruhu, zkušební dráha pro elektrické skútry, soutěže v jízdě zručnosti nebo možnost vyzkoušet si jízdu na strojích se speciálními protipadacími rámy. Budete mít také možnost zhlédnout zařízení pro urychlení motocyklu k testování nárazu (crash test). S pravidelně více než 45 000 návštěvníky je Motosalon nejnavštěvovanější motocyklovou přehlídkou u nás. Aktuální čtvrtý ročník veletrhu pořádá společnost Veletrhy Brno a.s. za podpory motocyklové sekce Svazu dovozců automobilů.

Veletrh Motosalon odstartoval motorkářskou sezónu na výstavišti v Letňanech

Devatenáctiletý návštěvník veletrhu Petr Dostál to vidí jasně: "Yamaha R-1 rok výroby 2010 je můj sen. Na Motosalon chodím každý rok, veletrh mne nezklamal ani letos" Foto: Deník/Dimír Šťastný

Autor: Jan Kratochvíl