Tříletý trest s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání čtyř roků. Kirschnerův advokát s trestem nesouhlasí a na místě podal odvolání; případem se tak ještě bude zabývat Městský soud v Praze.

Spolupráce obou mužů byla zprvu bezproblémová. Kirschnerova agentura zajišťovala ostrahu, převozy zboží i ochranu šéfovy rodiny. Po čase se však objevily neshody kvůli částkám, které objednavatel za tyto služby platil, a kvůli jeho podezření, že si Kirschner bezpečnostní hrozby vymýšlí, aby mohl předstírat účinná opatření a inkasovat další peníze.

Po ukončení spolupráce mělo dojít i přímo na vydírání. Podle obžaloby se Kirschner telefonicky ozval s tím, že na obchodníka vede policie spis s tak závažným obsahem, že má být označen za zločince – a zveřejnění těchto informací může klenotnickou firmu zničit; on by ale uměl věc za peníze vyřešit.

Podle výpovědí obchodníka a jeho manželky si řekl o 400 tisíc eur. Mimo jiné se také měl ohánět jmény uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře a zastřeleného Františka Mrázka, aby ve vydíraných vzbudil obavy.

Odmítnutí viny

Kirchner vinu odmítá a trvá na tom, že tím, kdo má být kriminalizován, umlčen a zničen, je naopak on sám. Tvrdí, že jeho stíhání mí souvislost s krádeží – v jeho podání údajnou krádeží – drahých kamenů za 200 milionů korun. On prý totiž zjistil, že zločin je fingovaný a ve skutečnosti se jedná o pojistný podvod.

To majitel klenotnické firmy velmi ostře odmítá. Také kriminalisté, kteří se případem zabývali, nenašli nic, co by Kirschnerovi dávalo za pravdu. Krádež prý byla reálnou krádeží, kterou měla na svědomí rusky hovořící osoba vystupující pod jménem Konstantin Lebekin.