deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
VYBRAT REGION

Deník.cz Právě teď

Ukrajina potvrdila, že peníze za tranzit ropy má: Dodávky ropy do Maďarska a Slovenska odpoledne obnoví, uvedla ruská společnost Transněfť.
Rozhovor s lezcem Adamem Ondrou: Chci rozšířit zlatou sbírku, dám do toho všechno, říká. Po prodělaném covidu se vrací zpátky na stěnu.
Ceny potravin porostou mírněji: Takovou budoucnost vidí analytici pro následující měsíce. Přispět tomu může pokles cen na komoditních trzích.
Žena v Německu vypadla při jízdě z horské dráhy: Na místě zemřela. Tragická nehoda se stala v neděli v zábavním parku Klotti v německém Klottenu.
Basketbalový objev z Kanady: Mám český pas i českou krev, hlásí nová tvář české reprezentace James Karnik.
Budovy by se vytápěly na nižší teplotu: Takové řešení ministerstvo průmyslu a obchodu navrhuje v případě nedostatku paliva v teplárnách.
Na kole k Atlantiku: Přečtěte dvanáctý díl letního cestopisu Deníku s Lubošem Palatou. Tentokrát o Havelbergu.
Lidé se občas autobusu nedočkají: Některé spoje se ve Středočeském kraji občas ruší, protože není koho posadit za volant, když řidiči onemocní covidem.
Tisíciletá povodeň očima fotografů Deníku: Česko v roce 2002 zasáhly ničivé záplavy. Podívejte se, jak to vypadalo na Nymbursku, Mělnicku a Boleslavsku.
ČD v pololetí přepravily 75 milionů cestujících: Meziročně počty narostly o 25 milionů, stále je to však méně než před vypuknutím koronavirové krize.
Šest hodin zpožděné vlaky: Na hlavní trati mezi Ostravou a Prahou se o víkendu lidé načekali celé hodiny. Mají nárok na kompenzaci.
Rozhovor s moderátorkou Lejlou Abbasovou: Léto už měla s celou rodinou trávit na Severním Kypru. Proč se její plány změnily prozradila časopisu Story.
Praha má o 300 000 více obyvatel: Oficiální počet 1,3 milionu není pravdivý, tvrdí Institut Plánování a rozvoje na základě anonymních údajů od operátorů.
Senát zákázal plastové příbory, talíře nebo brčka: Výroba a prodej jednorázových plastových produktů budou v Česku zakázány v souladu s předpisy EU.
Kuba už má požár ropného skladu pod kontrolou: Po pěti dnech se jim podařilo plameny zkrotit. S požárem v Matanzasu pomáhali hasiči a specialisté z Mexika a Venezuely.
Archeologové našli průmyslovou zónu z pravěku: V trase budoucí dálnice D6 na Rakovnicku odkryli pravěkou železárnu.
Z důchodu seniorce zbývá minimum: Nemáte nárok, slýchává žena z Orlickoústecka. O příspěvky žádá marně, na celý měsíc jí zbývají necelé tři tisíce.
Sektorová daň nebude: Ministr financí Stanjura vyloučil, že by ji vláda zavedla pro odvětví, která vydělávají na vysokých cenách energií.
Honička se zdrogovaným řidičem: Muž se zákazem řízení se snažil ujet pražským policistům na kradené motorce. Podívejte se na video z 3. srpna.
Ukrajinci zlikvidovali deset ruských letadel: Podle generálního štábu je zničili za posledních 24 hodin. Kde a jak k tomu došlo, není jasné.
V Česku ubývají ovce po tisících: Farmáři to už s vlky, kteří decimují jejich stáda, vzdávají a volají po odstřelu. Stát zřídí vyšetřovací skupiny.
V Číně objevili nový virus: Zvířata nakazila 35 lidí, jeho přenos může být potenciálně smrtelný. Henipavirus Langya se šíří pomaleji než covid.
Dříve uhašené požáry v Bordeaux se opět rozhořely: Od včerejška pohltily 6000 hektarů francouzských borových lesů, zničil 16 domů a 3800 lidí se muselo evakuovat.
Slovensko používá lék na covid Paxlovid: Země začíná tento lék používat jako první země ve východní Evropě. Připravuje se tak na očekávanou podzimní vlnu.
Při sexu se zranil každý třetí člověk: Podle nového průzkumu nejsou výjimečné ani zlomeniny. Nejběžnější jsou dřeniny, modřiny a natažené svaly.