deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
VYBRAT REGION

Deník.cz Právě teď

Pátrání policie: Sprejeři si vyhlédli vlaky na nádraží v Lovosicích. Senior při potyčce kousl muže do prstu: Lékaři mu část kvůli infekci amputovali. Nelegální obchody s psychotropní ayahuascou: Prezident Miloš Zeman omilostnil polské manžele a jejich společníka. Milost už dříve zmínil ministr Blažek.
Národní kulturní památka: Nově jí budou tři kláštery, čtyři zámky a jeden hrad. Schválila to vláda. Nejvyšší ochrany státu se dočkají 1. 7. 2023.
Značka Moskvič: Oživil ji ruský výrobce nákladních aut Kamaz. Jde o značku známou ze sovětské éry. Již v prosinci vyrobí nový model.
V Kyjevě se ozval výbuch: Podle starosty byla zasažena infrastruktura. Další podrobnosti nesdělil, obyvatele vyzval, aby zůstali v krytech.
Návrh zákona k ochraně oznamovatelů: Schválila jej vláda. Netýká se anonymních oznámení. Zmírní zranitelnost oznamovatelů protiprávní činnosti v práci.
Nový šéf Národní sportovní agentury: Je jím Ondřej Šebek, jmenovala ho vláda. Současný předseda Českého veslařského svazu nahradí Filipa Neussera.
Mláďata v pražské zoo: Na svět přišly tři želvy záhadné. Matkovrah jde do vazby: Přijdu brzo za tebou, řekl po přiznání soudu.
Nový šéf NP České Švýcarsko: Je jím Petr Kříž, jmenoval ho ministr Jurečka. Zaměří se na stabilizaci a obnovu parku i nová protipožární opatření.
Chorvatští fotbalisté na MS: K obhajobě stříbra ve skupině F vykročili remízou 0:0 s Marokem. Už ve třetím zápase na MS se diváci branky nedočkali.
Hrozba zbraní v nemocnici v Kladně: Motivem muže byly spory s personálem.
Situace na jihu Ukrajiny: Ozvala se zde série výbuchů. Nad celou zemí se rozezněly protiletecké sirény.
Postřelený muž: Nalezli jej na pražské Letné. Zřejmě jde o sebevraha. Rusko je stát podporující terorismus: Rezoluci s tímto označením schválili europoslanci. A to kvůli útokům ruské armády na Ukrajině.
Dukovanská elektrárna: Nabízí prohlídky střežených částí pomocí virtuální reality.
Trenér Guardiola: S Manchesterem City prodloužil smlouvu do roku 2025.
Železniční most na pražské Výtoni: Bude mít novou podobu, zachovaná zůstane jen spodní část. Přestavba má stát dvě miliardy a začít v roce 2026.
Evidence policie: Letos do konce října zaznamenala 15 409 trestných činů spáchaných v kyberprostoru, za celý loňský rok jich bylo 9518.
Lednicko-valtický areál: Památkáři odmítli 150 milionů korun na opravu. To nestihneme, řekli.
Lyžařské MS 2009: Liberec nebude hledat na svém úřadě viníky a vymáhat po nich náhradu škody kvůli pokutě v souvislosti s mistrovstvím.
Rozhodnutí britského nejvyššího soudu: Skotsko nemůže uspořádat referendum o nezávislosti bez souhlasu vlády v Londýně. Skotsko ho chystalo na příští rok. Trestní stíhání vůči dvěma lidem: Zahájila ho policie, a to pro podvod – v souvislosti s podezřením na neoprávněné nakládání s nebytovými prostory v Brně. Zvláštní nález: Vybrakované zásilky pro lidi z Aše skončily v kontejneru na papír.