deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
VYBRAT REGION

Deník.cz Právě teď

Při požáru v Číně zemřelo nejméně 17 lidí: Plameny pohltily restauraci ve městě Čchang-čchun na severozápadě země. Tři další jsou zranění, uvedla AFP.
Smolař Souček: Penaltu jsem měl dát, litoval kapitán. Ukázali jsme naše srdce, svěřil se deníku v rozhovoru.
Zrušená ruská síť byla největší od začátku války: Ovlivňovala hlavně Německo, Francii, Itálii, Ukrajinu a Británii pomocí více než 60 falešných zpravodajských webů.
Turecké banky proti Rusku: Banky přestaly používat ruský platební systém Mir, uvedla turecká televize NTV. Rusům tak ztěžují platbu kartou.
Zrušená čínská kampaň mířila i na Česko: Čínská síť fungovala samostatně na více platformách a ovlivňovala i zahraniční politiku ČR vůči Číně a Ukrajině.
Facebook zrušil dvě sítě ovlivňující politiku: Společnost Meta zrušila čínskou a ruskou síť, které porušovaly zásady proti “koordinovanému neautentickému chování”.
Příměří teď možné není: Dokud se Rusko nestáhne, nelze o něm jednat, říká generál a kandidát na prezidenta Petr Pavel v rozhovoru pro Deník.
Kritika slovenského ministra vnitra Mikulce: Slovenské listy ho kritizují ohledně kontrol ze strany ČR. Je to jen další z příkladů jeho neschopnosti, píšou.
Ukrajinské síly posilují své pozice: Posili přicházejí do Lymanu v Doněcké oblasti, v okolí města pokračují prudké boje, uvedla Amerika.
Nová hrozba: Vědci našli virus podobný covidu, vakcíny na něj nefungují. Podívejte se: Relikvie svatého Václava dorazila do Staré Boleslavi.
Podle Dánska bude plyn z Nord Streamu unikat týden: Evropští politici nadále mluví o sabotáži. Detailněji bude možné poškozená místa prozkoumat po vyprázdnění plynovodů.
Zraněný vlk by operaci nepřežil: Jeho stav je příliš vážný, zlomenou má i čelist. Je příliš zesláblý, řekl záchranář Vladimír Tomáš Smolík.
Dnes začíná 127. sezona České filharmonie: V pražském Rudolfinu ji zahájí pod svou taktovkou šéfdirigent Semjon Byčkov. Druhý koncert se koná zítra.
Soud EU zamítl žalobu Agrofertu: Firma žalovala europarlament kvůli utajování dokumentů týkající se rezoluce o střetu zájmů Andreje Babiše.
Poškození plynovodů Nord Stream není náhoda: Všechny dostupné informace nasvědčují tomu, že trojice úniků byla výsledkem úmyslné akce, jsou přesvědčeny státy EU.
Bratři Formanové byli pasováni na rytíře: Matěj a Petr jsou herci a provozovatelé Divadla bratří Formanů. Nyní jsou rytíři francouzského Řádu umění a literatury.
Ve Staré Boleslavi si lidé připomenou sv. Václava: Po dvou letech proběhne svatováclavská pouť v místě, kde byl kníže zavražděn, bez omezení.
Může jí jít o život: Policie pátrá po osmadvacetileté Janě Ryšavé z Dolan, která trpí schizofrenií a včera se nevrátila domů.
Protesty proti vládě: V Praze a na asi desítce dalších míst v Česku se dnes chystají demonstrace proti vládě Petra Fialy.
Rakousko bude kontrolovat nelegální migraci: Sousedé od čtvrtka v reakci na krok Česka také zahájí kontroly na hranicích se Slovenskem. Další růst dávek přehledně: Ministerstvo práce a sociálních věcí chce již potřetí za sebou zvýšit životní i existenční minimum a přídavky na děti.
Tropický prales v Praze: Návštěvníkům pražské zoologické zahrady se dnes otevře nový pavilon goril, který nese název Rezervace Dja.
Cena za dobrou pověst Česka nebo úspěchy v oboru: Senát dnes tradičně ke Dni české státnosti ocení osobnosti svými stříbrnými pamětními medailemi.
Nechtějí uznat změnu statutu Ukrajiny: USA předloží Radě bezpečnosti OSN ke schválení rezoluci odsuzující hlasování na Moskvou ovládaných částech Ukrajiny.