deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
VYBRAT REGION

Deník.cz Právě teď

Tropický prales v Praze: Návštěvníkům pražské zoologické zahrady se dnes otevře nový pavilon goril, který nese název Rezervace Dja.
Cena za dobrou pověst Česka nebo úspěchy v oboru: Senát dnes tradičně ke Dni české státnosti ocení osobnosti svými stříbrnými pamětními medailemi.
Nechtějí uznat změnu statutu Ukrajiny: USA předloží Radě bezpečnosti OSN ke schválení rezoluci odsuzující hlasování na Moskvou ovládaných částech Ukrajiny.
Z dárku 24 králíků se stala katastrofa: Austrálii měla proti největší zaznamenané invazi savců pomoci obdoba Čínské zdi. Celá Kuba zůstala bez proudu: Poté, co se zemí přehnal hurikán Ian, zkolabovala na ostrově elektrická síť, informují agentury Reuters a AP. Muž kšeftoval s opiátovými náplastm: Jedna z nich zabila jeho bratra. Šestapadesátiletý Petr Ročák ovšem vinu před plzeňským soudem odmítl.
V ČR využívá zkrácený úvazek desetina žen: Průměr v západní Evropě je 35 procent.
Kam na výlet: Podlehněte kouzlu hradu Zvíkov a třeba potkáte Zvíkovského raráška nebo psy s ohnivýma očima, o kterých se tu povídá. Záhadné předměty na plážích matou odorníky: Od března se na březích Černého moře vyplavují zvláštní kulovité objekty. I když vypadají jako miny, není tomu tak.
Cena obědů pro školáky stoupá: Dětem starším 15 let rodiče od září proti loňsku zaplatí za školní obědy průměrných 35,15 korun.
Liberecký student oblékl České centrum v Paříži: Byl to silný zážitek, říká v rozhovoru Štěpán Folget, který se ve svém oděvu inspiroval hojícím procesem lidského těla.
Reakce na ukrajinské hlasování o připojení k Rusku: Ukrajina bude bránit své lidi, kteří stále žijí na Moskvou okupovaných územích, uvedl v nočním projevu Zelenskyj.
Bude oblačno až zataženo: Ojediněle budou během dne od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty 9 až 16 °C.
Berlín předpokládá cílený útok na Nord Stream: CIA v létě varovala Německo před možnými útoky na plynovody v Baltském moři, uvedl německý časopis Spiegel.
Křivoklátsko vyhlásí Národním parkem: Starostové mluví o tlaku na termín, podle nich by bylo lepší počkat, až se oficiálně ustanoví nová vedení obcí.
Jak se Němci vyhnou nedostatkům elektřiny: Země bude muset nechat dvě ze tří stávajících jaderných elektráren v provozu až do jara, oznámil Robert Habeck.
Britská vláda ztratila kontrolu nad hospodářstvím: Za tím si stojí šéf opozice Keir Starmen. Kroky Liz Trussové podle něj prospějí pouze jednomu procentu nejbohatších.
Pacientů s infarktem ubylo: Hospitalizovaných za deset let v ČR ubylo podle VZP téměř o čtvrtinu, v loňském roce jich bylo 8455.
Neslyšící dostanou informace na chytré telefony: Vídeňský dopravní podnik představil virtuální pomocnici Iris, která je upozorní na mimořádnosti v provozu.
Rusko porušuje mezinárodní právo: Také eskaluje konflikt, uvedl ukrajinský prezident Zelenskyj v nečekaném videoprojevu k Radě bezpečnosti OSN.
Nízkoemisní autobusy, trolejbusy a tramvaje: Sněmovna zřejmě schválí nový zákon, který je má zvýhodňovat ve veřejných zakázkách na zajištění veřejné dopravy.
Vařiči pervitinu v Moravskoslezském kraji pláčou: Celníkům se podařilo zadržet obří drogovou zásilku milionů tablet směřující z Rumunska do Ostravy. Večerní tragédie v Šenově: Na křižovatce ulic Šenovská a Frýdecká se srazila dvě auta, spolujezdec nepřežil. Nutila dceru souložit s HIV pozitivním: Devětatřicetiletá žena z Karlovarska vystavila obě své dcery několikrát riziku nákazy virem. Dostala pět let.
Možné zastavení tranzitu plynu přes Ukrajinu: Ruská společnost Gazprom dnes varovala, že ukrajinská firma Naftogaz by se mohla stát terčem ruských sankcí.