Jaká bude další strategie pro druhé kolo? „Čtrnáct dnů uběhne velmi rychle. Kampaň bude stát na několika pilířích. Prvním budou výjezdy do regionů, za dva týdny ale nelze objet všechno. Musíme také rezervovat čas na rozhovory v médiích a ve finálním týdnu se musíme připravit na televizní debaty, protože na ty opět budou lidé čekat. Teď vyhodnocujeme data z výsledků voleb, kde jsme silnější, kde slabší a na co se zaměřit,“ řekla Deníku šéfka kampaně Pavla Nýdrle. Nejtěžší ale bude odrazit různé dezinformace. „Zkusíme to s nadhledem a humorem, ale bránit se budeme,“ dodává Nýdrle.   

Štáb generála Pavla sídlil v historické budově někdejší tiskárny Opero v centru Prahy nedaleko Staroměstského náměstí. V úzkých chodbách budovy, která dnes slouží jako takzvané coworkingové kanceláře, se proplétaly desítky novinářů, včetně těch zahraničních štábů.

České prezidentské volby zaujaly hlavně štáby ze Slovenska a Německa. Kameramani a fotografové střídavě probíhali mezi vstupní chodbou a hlavním sálem, kde se odehrávala tisková konference a živé vstupy pro televize. A v mezidobí sledovali i tiskovou konferenci druhého finalisty Andreje Babiše. Jeho slova, kdy označil Pavla za rozvědčíka srovnatelného s Putinem, vyvolaly v sále salvu smíchu.  

Vítězství Pavla je ale těsné, čehož si je vědom. „V posledních dvou debatách jsem byl méně výrazný, musím na tom zapracovat,“ uznal Pavel. V kampani před druhým kolem chce získat nejenom voliče Danuše Nerudové, Pavla Fischera a dalších, ale také Andreje Babiše. Radost Pavlovi proto udělalo i to, že kromě toho, že vyhrál u sebe doma v severočeské obci Černouček, porazil Babiše také v Průhonicích, kde šéf Hnutí ANO bydlí. Proč vyhrál v domovské obci svého soupeře? „Asi ho tam znají,“ glosoval na závěr Pavel.