„Funguje také jako chůvička a upozorní rodiče, když se dítě vzbudí či začne plakat. Díky dvěma kamerám mohou mít rodiče na telefonu i streamovaný obraz,“ řekl Rumler na brněnském veletrhu ProDítě.

Další funkcí je svícení červeným světlem, které lze také ovládat dálkově a lze nastavit i intenzitu. Zabudovaný je i monitor dechu. Kolíbka má design vycházející z tvaru vaječné skořápky. Potažená je textilním materiálem vyvinutým speciálně pro děti.

„Dá se vyprat, omýt a je antialergenní,“ řekl Rumler.

Pizzu z okénka v ulici Česká v Brně znají snad všichni obyvatelé města. Za třicet let, co ji prodávají, se téměř nezměnila. Někteří lidé na ni nedají dopustit a to i přesto, že se od opravdové italské pizzy výrazně liší
Třicet let legendární pizzy na České v Brně: Zapsat do UNESCO, říkají zákazníci

Dříve navrhoval designové vodní dýmky, ale firmu v roce 2017 prodal.

„Měl jsem volnou hlavu a díval jsem se na film Avengers. Hulk se v prvním díle opřel o kolíbku a říkal jsem si, jestli jsou pěkné kolíbky na trhu. Zjistil jsem, že se mi žádná nelíbí. Tvar mě napadl hned a postupně jsme se snažili vizi naplnit,“ vyprávěl.

Kolíbka je na trhu pod značkou firmy Loonoy a je koncipovaná pro děti do jednoho roku. „Když jsem si to nakreslil, začal jsem zkoumat, kdo by to vyrobil. Výrobci textilu či čalouníci v Brně a okolí mi ale buď řekli, že to nevyrobí, protože nemají čas, nebo měli čas až někdy za měsíce či dokonce za rok. Až jsem zkusil firmu, se kterou jsem spolupracoval na jiném projektu. Další člověk mi pomáhal s mechanikou. Rozumím částečně všemu, ale nemůžu rozumět všemu do hloubky,“ líčil Rumler.

Kolíbku je možno i zapůjčit 

Nyní už jsou vyrobené první kusy v Hrušovanech u Brna. Kolíbka je spojená s aplikací na mobilu přes wi-fi síť. Verze, která má maximum technologických funkcí, stojí devětadvacet tisíc korun, kolíbka s částí technologií je o pět tisíc levnější. Lze si koupit i kolíbku bez technologií za necelých patnáct tisíc korun.

Tkadlec Josef Fidler ze Rváčova pokračuje v historickém objektu hlinecké památkové rezervace Betlém Hlinsko v tradici ručního tkalcovství. Zabývá se výrobou dříve slavné a populární hlinecké žinylky
Sám ve střední Evropě. Tkadlec z Vysočiny vrací krásu žinylky na výsluní

„Nabízíme také kolíbku k zapůjčení na tři či šest měsíců, cena začíná na patnácti stech korunách za měsíc. Je část lidí, kteří nepotřebují některé věci vlastnit, a poptávka po koupi a pronájmu je tak půl na půl," řekl Rumler.