Josef Mundl z Vracova se vyučil elektrikářem. „Ve stavebnictví jsem vyrůstal od patnácti let, kdy jsem se dal na učení,“ načrtl počátky své profesní cesty. O tom, co jej motivovalo začít v roce 1997 podnikat coby fyzická osoba, prozradil: „Nebavilo mě pořád poslouchat druhé. Chtěl jsem se postavit na vlastní nohy. Věděl jsem, že si tak dokážu vydělat víc.“

Nabrané zkušenosti z praxe zúročil v roce 2004 v dalším kroku. Založil společnost s ručením omezeným RaMu-Plus. „Díky řadě školení a rekvalifikací naše firma získala oprávnění na provádění staveb a také na veškeré bourací práce,“ vysvětlil podnikatel, co mu pomohlo při zakládání firmy. Ta se v počátcích svého fungování soustředila na zateplování fasád a rekonstrukce domů. „Postupně jsme naše služby rozšířili o půjčovnu lešení a v roce 2009 i o výstavbu dřevostaveb,“ popsal Mundl.

Jedna z největších půjčoven lešení

Právě půjčovna lešení RaMu-Plus je jedna z největších na Hodonínsku. „Disponujeme zhruba sedmi tisíci metry čtverečními lešení. Dokážeme jím obestavět celý panelový dům,“ přiblížil podnikatel. Vlastní lešení využila firma i při zateplování řady bytových a rodinných domů.

„Realizovali jsme mnoho stavebních prací v rámci dotací Nová zelená úsporám. Mnohé z těchto dotací naše firma zařizovala od zhotovení projektu, až po stavební povolení a vyřízení žádosti o dotaci,“ upřesnil Josef Mundl s tím, že mimo jiné šlo i o kompletní revitalizace bytových domů, včetně zateplení půd, střech a sklepů.

Krize, s níž se potýkaly kolem roku 2010 firmy v celé republice, se podle slov majitele RaMu-Plus citelně dotkly i jejich společnosti. „Naštěstí se nám podařilo vše ustát a v roce 2012 jsme se přestěhovali do nových prostor na Hlinické ulici. Kanceláře, sklady a míchárnu barev pro povrchové úpravy máme právě tam,“ upřesnil Josef Mundl, kde jejich firmu zákazníci najdou.

Dřevostavby jsou silným trendem

Zatímco v minulosti se firma RaMu-Plus zabývala v oblasti výstavby převážně realizací domů z cihel a klasických materiálů, v současnosti už stále častěji staví nové domy ze dřeva.

„Dřevostavby realizujeme z vysoce kvalitních materiálů. Oproti stavbám z běžných materiálů je dřevostavba velice rychlá. Zvládneme ji za pár měsíců. Navíc vyjde často o něco levněji než klasika. V takovém domě si zákazníci pochvalují přirozené klima,“ zmínil majitel stavební firmy.

Firma RaMu-Plus realizovala rekonstrukce a výstavbu domů i na řadě míst postižených tornádem na Moravě. Například v Mikulčicích stavěla montovanou halu pro tamní firmu. Velký rodinný dům stavěla nejen v Mikulčicích, ale i v Hruškách.

Před dvěma lety firma RaMu-Plus rozšířila portfolio svých služeb o instalace fotovoltaických elektráren. „Fotovoltaické elektrárny zařizujeme našim zákazníkům, ať už pro rodinné domy či firmy, kompletně na klíč. Tedy od projektové dokumentace a realizace až po vyřízení dotace,“ sdělil Josef Mundl. Podle něj mu v současnosti přináší největší radost to, že jejich klienti jsou spokojeností s výsledkem práce jeho firmy.