"Ale více, než hlasů pár členů poroty si považuji názoru samotných návštěvníku chilli festivalů, a takových lidí jsou tisícovky," podotýká Gaston, který působí na specifickém trhu pátým rokem. Po zkouškách a „ladění“ prvních chilli omáček se nyní dostává na více než dvě desítky druhů.

Dolní Suchá, kozí farma Šárky Veselé, červenec 2021.
Kozí farmou v Dolní Suché si splnila sen. Každodenní realita je ale boj

Tedy těch v běžném portfoliu, další totiž vaří a míchá na míru pro nejrůznější podniky (mj. osm chutí podle sortimentu ovocných vín od Rybízáku, šest do Gringo's Chilli, sušené papričky do Bopcorn Ostrava).  Roční spotřeba jeho firmy se pohybuje okolo půl tuny čerstvých papriček včetně těch nejextrémnějších jménem Carolina Reaper.

Pěstování a sklizeň chilli papriček:

"Maďaři ale třeba vůbec nepochopili mé hořčice, nejsou mixované dohladka, zůstávají v nich kuličky, což oni neznají," poznamenává Gaston k novinkám. Klasickou přílohu k buřtům a klobásám vyrábí jak v jemné verzi, tak v "plné palbě" pro otrlé s papričkami Trinidad Moruga Scorpion.

Barista Rudolf Škalda
První kávu jsem zalil vodou z kohoutku, říká barista. Bez mlýnku nedá ani ránu

Gastonovy rozpálené i nejpálivější omáčky ostatně v dnešní době válcují právě jeho hořčice. "Lidé vzkazují, že jsou na nich závislí a chtějí dvojnásobně velké balení," tvrdí porubský podnikatel, jehož mimopracovní byznys se může stát úvazkem na sto procent času. Novinky vymýšlí aktuálně u Čarodějek na VIII. obvodě, kde mají i jeho speciality.