Restaurace, hospody a bary mají být zavřené a vařit smí jen do výdejních okének nebo na rozvoz. U Ervina je i v tomto týdnu normálně otevřeno. Vzdorující Hořín vzkazuje, že pokuta ho nezastaví. S vládními restrikcemi nesouhlasí a dál proti nim chce protestovat.

„Budeme podávat odpor proti rozhodnutí magistrátu a chystáme trestní oznámení pro šikanu. Nezavřou mi hubu pokutou. Budu bojovat nadále. Ne za sebe, ale za všechny hospodské, kadeřnice, lyžařské areály. Za všechny,“ prohlásil Radovan Hořín.

I přes vládní nařízení ski areál Vaňkův kopec spustil provoz vleku, 31. ledna 2021 v Horní Lhotě.
Vaňkáč stále jede, zákaz nezákaz. Provozovatelé areálu v nouzi prosí o příspěvek

Podnik otevřel pro návštěvníky v den celostátního protestu organizovaného iniciativou Chcípl PES. Přišla s tím, že hospody budou fungovat jako petiční místa. Od 23. ledna je U Ervina přes opakované upozornění policie na porušování vládních nařízení normálně otevřeno, lidé mohou posedět u stolu, poobědvat nebo si jen vypít pivo. S iniciativou už Hořín nespolupracuje.

Podle magistrátu, který s hostinským z Hluboček vede správní řízení, sice hospoda může fungovat jako petiční místo, ale provozovna stravovacích služeb ani případní hosté nemohou pod záminkou petičního práva porušovat stávající platná krizová opatření. Stojí v rozhodnutí magistrátu, které hostinský zveřejnil na svém facebookovém profilu.

Zoufalá situace 

Podnikatele podle jeho slov dohnala k rebelii zoufalá ekonomická situace. Jediným příjmem jeho tříčlenné rodiny je hospoda. Jak uvedl, posiluje ho podpora lidí. „Je neuvěřitelná. Díky tomu mohu zaplatit složenky. Měsíčně potřebuji vydělat šedesát tisíc korun. Patnáct tisíc od státu je zlomkem toho, co všechno musím měsíčně zaplatit,“ opakoval.

Coffee bar v Měříně na Vysočině.
Zoufalá kavárnice z Vysočiny: Opravdu už tu slibovanou podporu potřebujeme

Hořín odmítá, že by svým chováním zvýšil riziko šíření koronaviru. Je přesvědčen, že riziko nákazy je v restauracích minimální. „Pokud se lidé cítí ohroženi, ať nechodí, jestli jsou přesvědčeni, že kroky naší vlády nestojí za nic, tak ať sem přijdou,“ prohlásil hostinský. O víkendu bylo plno. Na parkovišti vedle hospody nebylo volné místo.