„Firmu jsem založil v roce 2017, ale první dva roky to bylo hlavně o přípravách na vstup do tohoto odvětví,“ popisuje majitel autobusové dopravy LuTan. 

Doprava Lukáše Tanečka zajímala dlouhodobě, až si jednoho dne jednoduše koupil autobus a zkusil se v oboru uchytit. Nebylo to však vůbec nic jednoduchého, málem totiž vůbec nezačal. „Za téměř veškeré úspory jsem si pořídil svůj první autobus a třičtvrtě roku jsem pro něj neměl práci, v té době jsem uvažoval, jestli ho neprodat a ze všeho vycouvat. V momentě, kdy se věci daly do pohybu, jsem tyto myšlenky již neměl,“ vysvětluje. 

Jiří Šolek provozuje v Mohelnici oblíbenou burgrárnu
Prostě umí. Na burgery Jiřího Šolka jezdí do Mohelnice lidé ze širokého okolí

V autodopravě je navíc značná konkurence. Podle Tanečka ji dobře ilustrují situace, kdy v rámci výběrových řízení ve středních Čechách rozhodují o výhře v jednotlivých oblastech doslova haléře nabízené ceny za kilometr.

Zaběhnutá firma 

Dnes už má autobusový dopravce svoji firmu dobře zaběhnutou. „Úspěch je pro mne to, že jsem vydržel a v oboru zůstal v těžkých začátcích, obecně pak také to, že se nám podařilo uchytit. Dalším velkým úspěchem je tým lidí, které mám okolo sebe a na které se mohu spolehnout,“ uzavírá Lukáš Taneček.