Zaměřili se na waffle a drinky, a to ve svém novém podniku Waffle Bar. „Chtěli jsme v té době vytvořit prostor, kde se lidé budou cítit dobře, kde budou vidět krásné barvy a cítit příjemné vůně, i když je například někdo naštve, nebo zrovna třeba nemají svůj den," zmiňuje majitelka a provozovatelka Waffle Baru Petra Černická.

Lidé navštěvují rodinný podnik i když jsou unavení nebo podráždění. „U nás se vždy krásně uvolní a odcházejí naopak s blaženým pohledem a řekněme i s pocitem. Vždy, když vidí naše waffle, tak se na ně těší jako malé děti, a to je pro nás naprosto úžasná zpětná vazba. Já vždy říkám, že to v nich probouzí jejich vnitřní dítě, a opravdu mnoho našich zákazníků často na své dětství začne vzpomínat," usmívá se.

Doba covidová nebyla ani podle majitelů Waffle Baru jednoduchá, ale s tímto náročným časem se vypořádali. „Opravdu nejkrásnější pocit je, když lidem můžeme zpříjemnit náladu, a to jak wafflemi, tak i dobrými drinky, nebo dobrým slovem," pokračuje Petr černický s tím, že sídlí v centru Karlových Varů, přímo nad Tržnicí.

Žijí bublinami – na Čepkově prodali přes dvanáct set wafflin
Žijí bublinami. Na Čepkově prodali přes dvanáct set wafflin za víkend

Díky tomu, že mají společně podobný náhled na svět, jde jim podnikání od ruky. „Dostal jsem možnost mít prostor a něco v něm vytvořit. Přemýšleli jsme a vzhledem k tomu, že místo je ve středu města, kde se vše motá kolem jídla, a slaného už je tam až moc, tak jsme se rozhodli udělat něco sladkého. Různě jsme pátrali, a tak vznikla myšlenka, že uděláme například bubble waffle, protože tady je nikdo nemá," vzpomíná Černický.

Následovala další fáze bádání. „Koupili jsme wafflovače a zkoušeli. Máme dokonce i slanou variantu. Myslím si, že jsme si to vyšperkovali. Máme z toho radost nejen my, ale jak už jsem zmiňovala, sbíhající sliny mluví za své. Máme tři druhy těsta. Například piškotové nebo bubble těsto. To je takové kynutější a není tak sladké jako to piškotové. Z toho děláme waffle na ležato a zdobíme. Dále z něj děláme kornout a plníme zmrzlinou, jahodami, šlehačkou, čokoládou, a podobně, takže je to takové dostatečné obalení nervů, které můžou občas zazlobit každého," směje se Černická s tím, že se mnohdy stává, že lidé odcházejí nadvakrát. „Při odchodu se stává, že se dveře ještě jednou otevřou a lidé nám děkují, a pokud nejsou z Karlových Varů, tak při další cestě nezapomenou a vracejí se nám, a to je pro nás velká odměna. Víme, že to má smysl a přidanou hodnotu," uzavírá Petra Černická.