Po jedné hvězdičce si letos z Velké Británie přivezly švestkový džem se skořicí, višňový džem z višní z Hoříkovic a Krtel, jahodovo-rybízový z jahod z Jahodárny Brozany a džem vyrobený fíků, hrušek a bílého rum.

„Jsem ráda, že má hvězdičku další džem z ovoce od místních ovocnářů z okolí Prachatic,“ říká Jozefína k nově oceněnému džemu švestka se skořicí. Další tři zmíněné džemy obhájily svou hvězdičku z minulých let. Oceněný výrobek může samolepku s oceněním používat tři roky, pak musí porotce zaujmout znovu. V případě jahodovorybízového džemu porotci uvedli, že: „Skvělé čerstvé jahodové aroma přímo vyskočí ze skleničky.“

Cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří.
Vánoční cukroví podraží. Pekaři čekají, že si ho víc lidí napeče doma

Višně a švestky jsou na zpracování specifické. Zatímco jablka a hrušky se dají zpracovávat celý podzim, višně a švestky se rychle setřesou a musí se hned využít. Ne vždy jde samozřejmě místní ovoce využít. Další produkt, se kterým Jozefína sbírá ocenění v soutěžích jako World's Original Marmalade Awards a za něž získala před šesti lety své první medaile, jsou citrusové marmelády, do nichž používá pomeranče a citróny i s kůrou. „Našla jsem si proto na Sicílii pěstitele bio citrusů i pomerančů a krvavé pomeranče, citróny a klementinky nakupuji tam,“ popisuje.

Jozefína Růžičková si zakládá na tom, že pokud to jde, využívá pro své marmelády ovoce od místních pěstitelů. Konkrétně všechny oceněné džemy jsou z ovoce od sadařů ve vzdálenosti do pětadvaceti kilometrů od Prachatic, kde Jozefína žije a své marmelády vaří.

Ilustrační foto.
Kroupy, mrazíky i chladné léto. Jablek na jihu Moravy je méně, shodují se sadaři

Letošní soutěže Great Taste se účastnilo více než pět tisíc výrobků z celého světa od korejského Soulu po Řecko či Singapur. Porotci z řad kuchařů, restauratérů, nákupčích, výrobců, obchodníků či foodbloggerů hodnotili na dálku 86 dní.

Celkem má Jozefína Růžičková ze soutěže Great Taste, která se koná ve Velké Británii v Londýně, už sedmnáct ocenění, jednu trojhvězdu, čtyři dvojhvězdy a dvanáct tak zvaných jednohvězd. Aktuálně Jozefína prodává na svém e-shopu přes padesát druhů džemů. Nyní už se věnuje hlavně přípravě na Vánoce.

Oceněné džemy:
1 hvězda: Švestka se skořicí

1 hvězda: Višňový džem

1 hvězda: Jahodovo rybízový džem

1 hvězda: Fíky, hrušky a bílý rum