Silné stroje miluje od dětství a postupem času je také začal sbírat. Luboš Marek je nejen vášnivým motorkářem. Spoluvlastní úspěšnou pražskou firmu Izolace Portus, která se stará o to, aby bylo lidem teplo.

Na motorce poprvé seděl ve čtyřech letech. Dokonce ji v té době i řídil. „Byla to elektrická motorka, takže jsem na ní mohl jezdit,“ vyvrací pochybnosti.

Luboš Marek kupuje převážně ojeté modely, u nichž je nutná oprava. O tu se obvykle postará sám. „Motorky kupuji hlavně po burzách a na internetu,“ říká a dodává, že se ho často známí ptají, zda by nechtěl z motorek vytvořit expozici nebo rovnou muzeum. „To neplánuji, stroje mám spíše pro radost.“

Svoji úplně první motorku dostal už ve dvanácti letech od dědečka. Od té doby jich nasbíral pěknou řádku. Stále ale existuje taková, po níž touží. „Mým snem je Stadion S23,“ vypráví. 

Nejčastěji jezdí autem 

Ačkoliv má motorek spoustu, jezdí převážně autem. Většina jeho motorek totiž není pojízdná, jedná se o sběratelské kousky. A auto je základním prvkem v jeho podnikání, kterým si vydělává na svůj drahý koníček.

close Luboš Marek a jeho práce info Zdroj: se svolením Luboše Marka zoom_in Luboš Marek a jeho práce

Jeho firma aplikuje lidem do domů foukanou izolaci. „Je to zdraví nezávadná, tepelná izolace, která patří pod střechu. Je nehořlavá, nenavlhá, nemá tendence slehnout a vyniká velmi dlouhou životností. Teplý vzduch potom tolik neuniká a obyvatelé domu v zimě ušetří za topení,“ popisuje Luboš.

V oblasti tepelných izolací je podle něj vysoká konkurence. Podnikatel si z toho ale vrásky nedělá. „Konkurenci vnímám jako motor, který firmu nutí neustále se zlepšovat,“ konstatuje.

„Nikdy jsem neměl okamžik, kdy bych chtěl s podnikáním seknout. Považuji za úspěch, že jsme se dokázali poměrně rychle dostat do povědomí lidí a získat si své místo na trhu,“ zmiňuje podnikatel, který zajišťuje izolace se svým kolegou.

„Mojí vizí je nejen kvalitně odvedená práce, což je základ úspěchu, ale také rozšíření firmy. Věřím, že se mi to podaří,“ uzavírá majitel firmy Izolace Portus Luboš Marek.