Pivovar Krušnohor – Craft Brewery sází zejména na výrobu piv s výraznější hořkostí. To z nich dělá podle sládka skvělá piva s osobitou a dobře zapamatovatelnou chutí. Před blížícími se svátky navařili také vánoční speciál, který doplnil bohatou nabídku pivovaru. A to není vše. Pro milovníky tohoto piva má Krušnohor ještě jednu dobrou zprávu.

Mohou se i letos těšit pivaři na vánoční speciál?
Ano, od Mikuláše až do Vánoc nabízíme vánoční speciál Merry Beermas. Jde o 13 stupňový polotmavý speciál. Vánoční ležák je jako stvořen pro sváteční vánoční chvíle. Kromě vybraného sladu a chmele obsahuje famózní směs vánočního koření, díky kterému na Vás již po prvním přivonění dýchnou Vánoce. Díky několika druhům karamelových sladů je pivo jemně nasládlé a jeho karamelová chuť se příjemně doplňuje s jemnou chutí a vůní badyánu, skořice a dalšího použitého koření.

Břeclavan Radim Stráník začal začátkem letošního roku vyrábět vlastní zkvašenou rajčatovou omáčku pod názvem FerMato. Na snímku s partnerkou a synem.
Muž propadl fermentaci. Vytvořil jedinečnou omáčku ze zkvašených rajčat

Nabízíme ještě zimní speciál Mountain Winter Ale. Když jsme přemýšleli nad tím, jaké pivo by se hodilo k pomalejšímu zimnímu popíjení a které by zároveň mělo trošku sváteční charakter, tak nám na mysl přišly belgické ejly. Rozhodli jsme se pro jeho trošku netradiční pojetí a uvařili jsme jej jako belgickou variantu stylu IPA. Pivo jsme tak uvařili částečně ze sladu belgického klášterního typu, který mu propůjčuje krásnou sušenkovou vůni a chuť, a nachmelili jsme jej americko-německou směsí chmelů, díky čemuž získal taky příjemnou vůni květin a jemnou hořkost. Náš nový Winter Ale kvasíme belgickým kmenem kvasnic za vyšších teplot. Díky tomu v něm najdete i trošku švestkového aroma a trošku hřebíčku, které se skvěle doplňují se sušenkovou chutí použitého sladu a květinovými vůněmi aromatických chmelů.

Jaké pivo si lidé nejvíce oblíbili a kam až zavážíte?
Naše nabídka je velmi široká, každému chutná něco jiného. Pivo zavážíme od Aše až po slovenskou Žilinu. Máme klasické sudy, malé dárkové soudky, sklo i PET lahve. Ty jsou mezi zákazníky jednoznačně nejoblíbenější. Dopravu zajišťujeme sami nebo posíláme dopravce z DPD. Naše pivo si můžete koupit u nás v pivovaru, v našem eshopu, objednat na MOL nebo na Alze.

Dobrou zprávou pro pivaře jsou i nové investice. Prozraďte jaké?
Doposud jsme plnili do lahví ručně. Nyní jsme pořídili poloautomatickou plnící linku, což znamená zvýšení výroby i kvality piva. Nyní vydrží v lahvích o dva až tři měsíce déle, což je pro naše zákazníky skvělá zpráva. Jde o investici za více než půl milionu korun, kterou jsme si mohli dovolit díky evropské dotaci. Projekt se jmenoval Rozvoj Pivovaru Krušnohor. Realizovali jsme ho ve spolupráci s místní skupinou MAS Sokolovsko, které děkujeme za podporu při administraci celého projektu.

Kolik lidí se podílí v Krušnohoru na výrobě piva a jaký je v zimě odbyt?
Je nás všehovšudy pět. Léto, co se prodeje piva týče, bylo pěkné. V zimě padá prodej piva oproti letním měsícům zhruba na polovinu.

Malování na přání v prodejně Vánočních ozdob na Benešově nábřeží ve Dvoře Králové nad Labem.
České ozdoby dobývají svět. Američané si věší na stromeček hamburgery

Máte nepřebernou nabídku piv. Jak těžké je uvařit speciály?
Sládka to musí především bavit. Jde i o to, aby byl inovativní, vymýšlel a sladil různé chuti. Na nás je sledovat trendy na trhu, co zákazníci chtějí a vyžadují, co jde na odbyt a vyjít jim vstříc. Díky moderním technologiím dnes můžete koupit chmel z celého světa. A díky tomu můžete uvařit pivní speciály celého světa.

Co chystáte na letní sezonu?
Kromě letních piv, přemýšlíme o bistru u našeho pivovaru. Letos jsme na zkoušku některé dny prodávali ve stánku občerstvení a nečekali jsme, jaký úspěch to bude mít. Překvapil nás velký zájem. Na jídlo i pivo se zastavili lidé, kteří šli kolem, dále turisté, cyklisti, místní, prostě bylo plno. Proto chceme zkusit bistro.