Sami se však v byznysu vydali trochu jinou cestou. Pamatují též na méně šťastná zvířata. Dvacet procent ze zisku pravidelně posílají neziskovkám Pes nejvěrnější přítel a Dočasky.cz. Minulý měsíc takto pomohli Veganovi, kterému dočasný domov v hodonínském útulku na jižní Moravě vzalo tornádo.

„Vegan pravděpodobně utekl nebo ho tornádo poponeslo. Měl ale štěstí v neštěstí a na rozdíl od jiných ho našli, šel z ruky do ruky, až doputoval do Dočasky.cz v Lanžhotě,“ nastiňuje příběh psa, kterému na pokrytí péče přispěli téměř čtyřmi tisíci korunami. Start-up od vzniku udělal radost desítkám tisíc hafanům a zároveň přispěl na pejsky v nouzi celkovou částkou téměř 400 tisíc.

Od dinosaurů po rafinace

Zákazníky Dogsie zaujaly předplacené balíčky s překvapením. „Nejvíc bodují pamlsky a hračky. Zkoušeli jsme i netradiční doplňky, jako motýlka pro psa. Zpětná vazba ale ukázala, že lepší bude zaměřit se přímo na psí radost v podobě pamlsků a hraček,“ říká Dřevo.

Práce z domova. Ilustrační foto
Český startup láká talenty na práci z domova. Nápad podpořil i Google

Krabičkový koncept, těžící z pravidelného nového zážitku při rozbalování, se prosadil i v České republice a zafungoval také u pejskařů. „Máme zprávy, že členové rodiny balíčky spolu otevírají a objevují každý měsíc jiné téma. Mezi naše nejpopulárnější se řadí Putování s dinosaury nebo Škola čar a kouzel v Rafanicích. I po zhruba šedesáti měsících máme nápadů stále dost,“ zmiňuje Dřevo.

Na začátku letošního léta tak vzali předplatitele do zoo – hračkami v balíku byly podle vybrané velikosti pejska plyšová opička, slon či medvěd. Téma tým obchodu po vydání tají zhruba jeden týden. Poté možní zájemci, kteří nechtějí kupovat zajíce v pytli, mají možnost dozvědět se, co je v aktuální krabici čeká. Pro středního psa stojí od pětistovky měsíčně.

Trend? Čmuchací koberečky

Zakladatelé jsou oba pejskaři. Dřevo je zvyklý na život s čtyřnohým přítelem odmalička. „Naše fenka Ema je součástí rodiny, v bytě má i svou židli u stolu, ale večeři s námi samozřejmě nebaští,“ směje se muž. K zábavě jí stačí pískající hračka nebo míček. „Může to být klidně bizarní růžová velryba vydávající podivné zvuky, ale když psa zaujme, je to OK,“ dodává.

Světovým trendem jsou podle něj v současnosti interaktivní hračky. „Volně přeloženo takzvané čmuchací koberečky. Bavlněné, ale i dřevěné. Jsou v nich schované pamlsky a pejsek je hledá a zároveň se učí. Trénuje hlavu, čich a mlsá,“ popisuje Dřevo. První interaktivní hračku Dogsie salad zařadili do balíčku nedávno a podle něj hafany zaujala.

Jiří Syrovátka v akci
Z českého piva vznikají skvělé pálenky, ale je to dřina, říká expert

Jsou ale jisté hranice, přes které by v péči o psa nešel. „Nejsem příznivcem kostýmů, barvení drápů a podobně. Důležité je, aby se pes cítil dobře. Zvíře má být na prvním místě,“ konstatoval.

Dogsie původně vzniklo koncem roku 2016 jako studentský projekt. Nyní již absolventi České zemědělské univerzity kromě tematických balíčků nabízejí v online obchodu vše od pamlsků přes hračky až po obojky a pelechy z recyklovaných materiálů.