„Párům se líbí, že tu mají vše na jednom místě. Obřad se koná pod slavobránou v zahradě a pak se hosté přesouvají do stodoly, kterou mají i se zahradou pro sebe,” zmínil Lukáš Havlíček.

Uvnitř více než sto let staré stavby stojí bar a dlouhé stoly, za něž se vejde 65 až 80 hostů. Když je chladněji, prostor zahřívají plynové lampy. Havlíčkovi dokážou zajistit svatbu na klíč včetně výzdoby, svatební koordinátorky, obsluhy a dýdžeje. Doporučí i společnost, která zajistí raut. Na druhou stranu, pokud si chtějí výzdobu a pohoštění zajistit samy rodiny, mají příležitost.

Na klasickou kuchyni Milan Volf rezignoval, vsadil vlastní recepty, které vyrábí ve food trucku
Kuchař nechtěl vařit UHO. Dnes ve food tracku kouzlí křupavé hranolky či saláty

„Možná i proto je o naši svatební stodolu zájem, že se snažíme zákazníkům v rámci možností vyjít vstříc, což se daří hlavně díky týmu, který se s každou svatbou a shodou příjemných náhod utvořil,” vyzdvihl čtyřicetiletý majitel. Na přípravách se totiž podílí rodina, kamarádi, sousedé, dodavatelé a osazenstvo blízké kavárny, kterou rodina také provozuje.

Přitom to, že se stodola změnila ve svatební, bylo dílem náhody. Majitel ji chtěl opravit, protože má staré budovy rád a řadu prací svede sám. Tou dobou už měl opravený rodinný dům, který s manželkou koupili před dvanácti lety. Stojí na návsi. Součástí byla i stodola a chlév, z něhož rodina během tří let udělala stylovou Kavárnu bez minulosti.

U zavěšenýho kafe v Loretánské ulici na Hradčanech
OBRAZEM: U zavěšeného kafe. Nenápadnému podniku dal jméno dobrý skutek

„Po letech přišlo období, kdy jsme byli z nejhoršího venku. Už jsme se na dvoře nebrodili v blátě a také už nám povyrostly děti. Najednou jsem měl čas na to, abych se stodolou něco udělal,” nastínil majitel. Většinu prací zvládl sám nebo s pomocí kamarádů a sousedů. Vyměnili střechu a každou cihlu očistili až na podstatu. „Kupovali jsme tehdy sbíječky jako pečivo, protože jsme jich několik na té zdi spálili,” poznamenal Havlíček.

Objednávky přímo z lešení

První svatba se ve stodole konala jen shodou okolností. Bylo to loni v srpnu. Havlíčkovi se přes kamarádku známé dozvěděli o páru, který hledal stodolu pro svatbu, a tak budovu nabídli, i když byla tou dobou ještě bez střechy. „Mezi lidmi se to pak začalo rychle šířit. Jezdili další zájemci a já se s nimi domlouval na svatbách přímo z lešení,” zasmál se při té vzpomínce majitel.

Příjem ze svatební stodoly pomáhá rodině se třemi dětmi s dalšími úpravami. Na druhou stranu však nemůže o víkendu využívat zahradu jako ostatní vlastníci domků. Je okrasná a je vyloučeno, aby se tam pěstovala zelenina nebo postavil bazén pro děti.

Káča Brandová z Klatov a její originální dorty
Učitelka z mateřské školky peče dorty. Vždy se snažím o originál, svěřuje se

„Zvykli jsme si, že ji nemůžeme využívat,” zmínila Petra Havlíčková. „Samozřejmě ne všechny svatby trávíme se svatebčany, býváme často o víkendy v práci anebo trávíme čas s dětmi na výletech. Navíc děti už jsou ve věku, že jdou spíše ven za kamarády,” konstatovala.

Provozování svatební stodoly ani jeden z manželů nevidí jako omezení. „Děláme to srdcem a baví nás to. Možná i proto má zájem tolik lidí,” shodují se oba.