„Je potřeba si uvědomit, že vlasy nejdou převléknout jako šaty. Naopak je to živá součást lidského těla. Kterou ovšem jako jedinou můžeme měnit ,“ říká s úsměvem.

Jana Burdová při práci na Proměnách s Deníkem
Přesvědčte se, zda nechybujete v péči o své vlasy

Časté změny zejména v barvení ale vlasům nesvědčí. Je potřeba k nim a k účesu přistupovat s respektem. Dále je potřeba vnímat, že trendy nás vedou vždy směrem od naší individuality. Mohou nás inspirovat, ne však dominovat. A v případě vlasů to platí nejvíce.

Mít vlastní styl

Vzpomeňte na střih do „podkovy“. Nosilo ho tolik žen, bez ohledu na to, jestli jim slušel, nebo ne. Navíc tento střih odhaluje šíji a kratším krčkům vyloženě nesluší. Stejně jako hustým vlasům s tvrdší strukturou – u těch vytvoří efekt helmy. Na tomto příkladu je dobře vidět, jak s trendy nepracovat.

Dalo by se říci, že nejvíce trendy je mít vlastní styl. Něco, podle čeho vás lidé poznávají. A v rámci vlastního stylu pak zapojovat trendy třeba nějakým zajímavým detailem, úpravou délky, nebo odstínu barvy.

Například: chcete změnu – změňte buď délku vlasů novým střihem a svou barvu zachovejte. Nebo naopak vyhovuje-li vám střih, který nosíte už několik let, změňte odstín barvy. Tímto přístupem o svůj styl nepřijdete, a přitom se nebudete nudit.

Pozor na trendy šedou

Jeden tip na trendy poslední doby: máte-li blond barvu nebo zesvětlené Balayage, požádejte kadeřníka o jemné pastelování celých délek. Používají se k tomu omyvatelné, většinou krémové nebo gelové struktury pigmentových barev, bez amoniaku a bez peroxidu. Vytvoří jen lehký odstín, který neztmaví vaši blond, ale dá jí charakter a styl. Odstín je možné namíchat téměř jakýkoliv. Volba by měla ladit s tónem pleti a očí.

Jana Burdová se svými kadeřnickými Oskary
S vlasy umí kouzlit, říkají slavné herečky i topmodelky o Janě Burdové

Pozor jen na jedno – tolik trendy šedá sluší jen, pokud je vám kolem dvaceti. Proč? Protože šedé odstíny neodrážejí barvu, naopak ji pohlcují. Přijdete tedy o efekt lesklých vlasů. Myslete na to, že šedá barva na Instagramu je zářivá proto, že se na ni díváte na rozsvíceném displeji svého mobilu. V reálu vám šedé ale i „bílé“ odstíny neodpustí ranní únavu, nedokonalý make-up nebo ne zcela zdravé vlasy.

Naopak zlaté (nikoliv žluté), světlounce růžové, červánkové a medové odstíny pomohou kompenzovat vaši vyčerpanost nebo svižnější životní styl.

Předplaťte si Deník.cz a získejte zdarma e-knihu plnou ovocných receptů. Více na: denik.cz/predplatne.