Psychologové tvrdí, že v situaci, jako je karanténa, by sis měla vytvořit nové hobby. Máš něco takového?
Kromě italštiny bych chtěla začít malovat, to mě baví a neměla jsem na to čas. Malování jsem měla dokonce několik let na seznamu věcí, které se chci naučit následující rok… A pak mám vlastně zcela novou činnost ve svém životě a tou je vaření!

Ty neumíš vařit?
Vůbec! Asi tomu nikdo neuvěří, ale před pár týdny jsem byla poprvé donucena zjišťovat, jak se vlastně v mé kuchyni zapíná trouba a sporák.

close Glanc 2020_06 info Zdroj: měsíčník Glanc zoom_in Vážně?
Předtím jsem nikdy nemusela, protože jsem workoholik a pořád jsem mimo domov, kde si jídlo buď koupím, nebo máme na place catering. Byla jsem schopná si doma připravit leda tak toast.

Jak jsi začala?
Koupila jsem si pro začátek rýži v sáčcích. (smích) Tak jsem si přečetla návod, dala to vařit do vody na šestnáct minut a co se stalo? Rýže se mi komplet rozvařila na kaši! Ale protože teď šetřím, musela jsem ji stejně sníst… Učím se pomalu. Umím už pár polévek, saláty.

Pořád mi nejde do hlavy, že ti nejde ani ta rýže!
Vždyť já neměla kdy se naučit vařit. Když jsem byla teenager, měla jsem anorexii, takže jsem tehdy k jídlu moc kladný vztah neměla. Pak jsem chodila s klukama, kteří uměli vařit nebo jsem byla pořád v práci. Nebyl zkrátka čas!

Co bylo první jídlo, které sis sama připravila, a ještě sis na něm pochutnala?
Polévka! Recept jsem si pamatovala ještě od svého srbského expřítele, a dobře to dopadlo! Byla v ní rajčata, cukety, lilek… Povedla se mi tak, že jsem si až řekla, že mám na vaření možná i talent! (smích)

Celý rozhovor s herečkou Hanou Vagnerovou najdete v červnovém čísle časopisu Glanc.

V červnovém Glancu na vás dále čeká:

- Nejlepší cukráři
: Dorty s příchutí spáleniny ve tvaru burgeru. I to jsou trendy v moderní cukrařině!
- Rozhovor s „Lukášem“ Tranem, českým hercem s vietnamskými kořeny, v němž se autoritativní výchova dlouho prala s uměleckými sklony. Nakonec udělal radikální krok a vyšlo to.
- Hledá se dětský psycholog: Když už ho seženete, na termín si počkáte pár měsíců, nebo vás rovnou odmítne. Co s tím?
- Čekání na olympiádu: Tři nadějní sportovci, kteří v tuhle chvíli měli finišovat s olympijskou přípravou, nám prozradili, jak roční odklad olympijských her v Tokiu vnímají
- Jenovéfa Boková: Jak o sebe herečka a houslistka pečuje a proč si nevyčítá, když proválí celý víkend v posteli
- Revoluce v dětských interiérech: Nadvládu růžové, bleděmodré a zběsilých barevných kombinací vystřídaly střízlivé tóny a nábytek inspirovaný světem dospělých.