Přírodně vlnité vlasy

Takové vlasy jsou poklad, dávejte jim volnost. Vlasy se doporučuje co nejméně česat, protože potom krepatí. Stačí je zkrotit před mytím, jinak rozdělujte pramínky jen prsty. Lokny potřebují šampon, který nejen myje, ale současně jim při tom dodává hydrataci a výživu. Obvykle si jen se šamponovou lázní nevystačíte, po každém mytí nasaďte kondicionér.

Opravdu hodně umějí produkty na míru. Pramínkům proto vyberte nesmývatelnou péči. Vhodná je například dvousložková s olejem, protože mixuje ideální množství pečujících látek pro zvýraznění vlnek a přidání lesku. Zamíchejte, nastříkejte do dlaní a namačkejte především do dolních dvou třetin délky.

Také spotřeba kondicionéru je dost vysoká, takže jestli nechcete zavalit svět prázdnými lahvemi, pořiďte si lisovaný tuhý, který vám zabalí do papírového pytlíku. Na rozdíl od tekutých ubývá mnohem pomaleji i při častém užívání.

Nízké sebevědomí mimo jiné způsobuje, že si neumíte užít své úspěchy ani se poučit ze svých chyb, takže zažíváte čím dál méně radosti a o to více stresu.
Velký manuál pro malé sebevědomí: začít by se mělo u vzpomínek na dětství

Tolik odsuzované šampony se silikony překvapivě sušším vlnitým vlasům prospívají, protože jim vracejí lesk. Samozřejmě, jde to i jinak, variantu se stejným efektem nabízejí vlasové lázně s přídavkem přírodních olejů.

Než se pustíte do tvorby účesu, na mírně proschlé vlasy naneste tzv. primer. Jde o lehký gel, který rozprostřete po celé délce. Vlasy neslepí, naopak zvýrazní pramínky. Postará se také o jejich ochranu před horkým vzduchem fénu. Nejhezčí kudrny vytvoříte s pomocí difuzéru.

Nepřítelem přirozených i vytvořených vln je polštář. Aby vás ráno nepřivítal pohled na vrabčí hnízdo, zapleťte pramínky do volného copu na straně hlavy, aby vás při ležení na zádech netlačil.

Rovné hladké vlasy

Jste-li majitelka takových vlasů, používejte hydratační šampony, mezi osvědčené siláky patří aloe vera. Neukradne pramínkům objem, který následně trochu uberete fénováním či žehlením. Hladký efekt opticky podpoříte chemickým obarvením, jeho sytost pak prodlouží vhodný kondicionér či maska.

Na uhlazení vlasů se hodí přírodní oleje, třeba ty, které jsou určeny k omlazování pleti. Stačí si trošku navlhčit dlaně, rozetřít v nich dvě kapky a vetřít do vlasů jako poslední krok po upravení účesu. Prodlouží se tím pracně vytvořený hladký efekt, navíc tím vlasům přispějete výživou a ochranou před vnějšími vlivy.

V Bibli čte Martina denně. „Bible je kniha knih, o životě, o smrti, o naději, o doteku člověka s Bohem.“
Farářka s rudou rtěnkou. Křesťanství není pojišťovna štěstí, říká Martina

Zrcadlový efekt vypadá báječně na dlouhých vlasech, ale pravidelné vyhlazování jim krade dobrou kondici, pak není snadné délku udržet. Vlasové masky blahodárné látky dopraví do hloubky, takže se vlasy méně vysušují, rozdvojují a lámou. Maskujte klidně po každém druhém mytí. Nakonec můžete použít lehkou, neslepující stylingovou spršku laku s přídavkem pečujících přírodních látek, které chrání a dodávají lesk.

Jistě víte, jak při fénování dohladka bolí ruce, žehlení je sice rychlejší, ale pokud žehličku nepoužíváte správně, vlasům škodí. Oba problémy řeší horkovzdušný kartáč, který snadno a rychle vykouzlí rovné pramínky i v ranním spěchu a o trochu šetrněji. Navíc tolik nekrade účesu objem. Pokud jste zvyklá na žehličku, stačí na ní nastavit 170 stupňů, vlasy tak nebudete zbytečně pálit. Kadeřníci mezi jednotlivými tahy pramínek vždycky pročísnou.

Nadýchané vlasy

Už při mytí vlasů se dá zapracovat na bohatší hřívě, když ji nezatížíte přídavky, které se do šamponů často dávají, ale být tam nemusejí. Třeba složky, které vylepšují jeho vzhled, jako např. umělá barviva. Objem často vlasům kradou zbytky příliš výživné péče, především masek.

Nadýchanost bere vlasům i smog. Zatěžuje nejen je, ale hromadí se i ve vlasové pokožce a dusí kořínky, vlasy se mastí a plihnou. Pomůže vlasový peeling. A když už budete mít čistou hlavu a nadýchané pramínky, chraňte je venku chytrým sprejem, prach a zplodiny mají utrum.

Adéla Elbel
Na pódiu hýří vtipem, v knize je stand-up komička Adéla Elbel drsná a přímá

Základ vlasů tvoří keratin. Představte si ho jako cihličky ve zdi. Když se některé vydrolí, dají se doplnit pomocí rostlinného keratinu. Pravidelný postřik pramínků je posílí, vrátí jim pružnost, hezčí vzhled. Projeví se to také na nadýchanosti vytvořeného účesu.

Pamatujte také na to, že na vlasy v délce k ramenům stačí vždy loužička šamponu velikosti desetikoruny. Je lepší dát jej méně a umýt vlasy nadvakrát.

Pomůže i suchý šampon, který pohlcuje nadměrnou mastnotu, což se dá chytře využít i pro posílení objemu vlasů u kořínků. Nasypte si ho do dlaní, předkloňte se a promasírujte vlasy u hlavy. Přehoďte vzad a upravte do účesu.