Že něco není v pořádku si všimla jak jinak než v pubertě. Bylo ji podivné, že ji jako dorostence výrazněji roste pouze jedno prso. Šla proto k lékaři, který ji uklidňoval. „Máte teprve 15 let, je to normální, to je pozdní vývoj, nebojte se, puberta ještě neskončila,“ sdělil lékař.

Jenže s tímto tvrzením se Beccy smířit nehodlala a začala pátrat po internetu. Narazila tak na Polandův syndrom. „To je to, co mám,“ udeřila na lékaře. Ten si nechal několik dní na prověření informací, aby ji musel dát za pravdu.

Plzeňský tatér Jakub Oubrecht a jeho práce. Na snímcích je vidět stav před tetováním a po něm.
Zázrak jménem tetování. Nádor je připravil o prsa, kresby ženám vrací sebevědomí

Po prvotním šoku se žena se svým zdravotním stavem smířila. Žije plnohodnotným životem, sdílí ho na svém instagramovém účtu a dodává tak odvahu dalším ženám, které nejsou v očích většiny mužů dokonalé.

Vzácný stav 

A ještě odborněji vysvětleno: Polandův syndrom je vzácný stav, který je obvykle zjevný již při narození. Přidružené problémy pacientů se mohou případ od případu velmi lišit. Je však klasicky charakterizován absencí svalů hrudní stěny na jedné straně těla a abnormálně krátkými prsty ruky na stejné straně. Polandův syndrom postihuje muže častěji než ženy a nejčastěji postihuje pravou stranu těla. Přesná příčina není známa.

Masha Diduk je v zahraničí velkou hvězdou na poli modelingu a sociálních sítí
Žhavá chůva z Netflixu Masha Diduk čelí nařčení z velekrádeže

V některých případech mohou přidružené abnormality zahrnovat nedostatečný rozvoj nebo nepřítomnost ztmavené oblasti kolem bradavky a bradavky i abnormální nerovnoměrný růst chlupů pod paží. U postižených žen může navíc dojít k nedostatečnému rozvoji nebo nepřítomnosti prsu a podkožních tkání, píše se na odborném webu rehabilitace.info.

Pro Beccy je štěstí, že jde o takový druh syndromu, že je vyloučeno, aby její dcera měla prsa takříkajících po mamince.