Paroubek ani po rozhovoru s Franksem nezměnil odmítavý názor na umístění americké radarové základny v Brdech. Kongresman, který má blízko k prezidentu Georgi Bushovi, přesto neztrácel optimismus.„Chtěl bych, aby lidé v Česku viděli dále do budoucnosti, než jen k příštím volbám, ale i do doby příštích generací,“ prohlásil Franks.

Paroubek zopakoval, že hrozbu útoku považuje za „virtuální“. „Nemyslím, že mě může něco zviklat,“ prohlásil po schůzce lídr opozice. ČSSD nadále trvá na uspořádání celostátního referenda k této otázce. „Pokud se občané vyjádří pro radar, sociální demokracie to bude respektovat,“ uvedl Paroubek.

Ve sněmovně momentálně leží návrh zákona na uspořádání jednorázového plebiscitu na dané téma. Pro referendum se vyjádřila i Liga starostů nesouhlasících s americkým radarem. Zakládací listinu organizace, která vznikla ve středu v Příbrami, se podepsalo třicet šéfů obecních zastupitelstev ze Středočeského a Plzeňského kraje. Vyjádřili přání, aby s nimi přímo jednala vláda, nikoli její zmocněnec Tomáš Klvaňa.