Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

dnes 18:45

Pardubice mají vládu. Koalice ustavující jednání zvládla

Pardubice - Dvacet čtyři z původních dvaceti osmi zastupitelů nakonec podpořilo novou koalici.

dnes 17:08

V Pivovaru pokřtili kalendář kroužku Krůčky. Výtěžek získají hendikepované děti

Děčín /FOTOGALERIE/ - Slavnostní křest pátého kalendáře kroužku Krůčky pro rodiče s hendikepovanými dětmi proběhl v neděli v Centru Pivovar v Děčíně.

dnes 16:41

Jižní tangenta má odklonit dopravu z města. Spojí D52 a nově šestiproudou D2

Brněnsko – Větší odklon dopravy od města si slibují představitelé Modřic na Brněnsku od výstavby takzvané jižní tangenty z Rajhradu do brněnských Chrlic. Necelých pět kilometrů dlouhá trasa má propojit dálnici D52 od Brna na Mikulov s D2 vedoucí z Brna do Bratislavy. Současně se má část D2 i rozšířit od Chrlic po křížení s D1 na šestipruh.

dnes 15:27

Hotel Otava v Sušici šel k zemi. Skrýval však zajímavé tajemství

Z hotelu Otava v Sušici na Klatovsku, který ve své době býval velmi moderním objektem, zbyla už jen ruina, a proto se jej město rozhodlo zbourat. Trosky však skrývaly poklad. V základním kameni byla ukryta schránka s písemnostmi. 

dnes 14:29

V úterý začne oprava u Lanového mostu. Na Jižní spojce bude uzavřen jeden pruh

Řidiči v Praze musí počítat s komplikacemi. Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý opravu Jižní spojky v úseku od Lanového mostu po nájezdovou rampu V Korytech. Povrch na vytížené komunikaci má vyjeté koleje. Práce potrvají do soboty 1. prosince.

dnes 09:35

Děti už nikdy nepřivítá. Za dva týdny půjde zchátralá škola v Chomutově k zemi

/FOTOGALERIE/ Na přelomu listopadu a prosince začne demolice dlouhodobě prázdné základní školy na Kamenném Vrchu v Chomutově.

dnes 05:59

OBRAZEM: Paleontologové v Brně zachránili obří fosilii ryboještěra

Když žil, na území Moravy panovalo tropické počasí. Teď zkamenělinu ichtyosaura obdivují lidé na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

dnes 05:43

Na jižní Moravu přichází sníh. První vločky lidé spatřili už v neděli

Neobvykle teplý podzim končí a na jih Moravy přichází chladné počasí. Na některá místa v kraji dopadly už v neděli sněhové vločky. Dočkali se jich lidé v brněnské Slatině, Bukovině na Blanensku, v Senticích na Brněnsku i ve Znojmě.

AKTUALIZOVÁNO
včera 20:56

První sníh na jihu Čech přinesl i nehody. Klouže to

Martin na bílém koni dorazil o týden později, tedy až v neděli 18. listopadu večer, a hned prověřil řidiče.

včera 09:23

Nejhorší radniční zpravodaje mají v Břeclavi

Některé zpravodaje radnic, vydávané za veřejné peníze, referují především o vládnoucích koalicích. Opozice v nich má jen málo prostoru. Na jihu Moravy to tak chodí třeba v Břeclavi, ukázal průzkum.

včera 09:00

Do Brna dorazil letošní vánoční strom. Přivezlo jej koňské dvojspřeží

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Ulicemi zní pravidelné klapání kopyt a řehtání, prosycuje je vůně jehličnanů. Do centra Brna přináší duch Vánoc letošní strom v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne.

17.11.2018

Babiše do koše, hlásaly transparenty. Proti premiérovi se v Brně protestovalo

/FOTOGALERIE/ "Co je horší než krkavčí matka? Čapí otec…" I s takovým transparentem přišli protestovat lidé na brněnské Malinkovského náměstí v sobotu v půl druhé odpoledne. Svůj nesouhlas s chováním českého premiéra Andreje Babiše a českou vládou přišlo vyjádřit okolo tisíce lidí.

17.11.2018

Listopad 1989 provázely v Ostravě tvrdé střety

Listopadové události roku 1989 nebyly v Ostravě tak jednoznačné jako například v Praze nebo Brně. Tam už se jednalo o převzetí moci. Komunisté svolávali schůze, kde otevřeně hovořili o zásahu proti demonstrantům a o tvrdém obnovení pořádku. Vyhrožovali. Lidé to věděli a měli strach.

17.11.2018

Lenina nahradil Masaryk. Děčín po listopadu 1989 měnil názvy ulic

Tisíce lidí v desítkách děčínských ulic změnily po listopadu 1989 svou adresu, aniž by se ze svého domu nebo bytu přestěhovaly.

17.11.2018

Havířov zachraňuje vzácné stromořadí čínských metasekvojí

/ANKETA/ Prostor mezi Labužníkem a kinem Centrum v Havířově dozná změn. Důvodem je ochrana ojedinělého stromořadí čínských metasekvojí.

17.11.2018

Opery vytesané do mramoru, záchody na úkor ředitele. Janáčkovo divadlo otevírá

Po téměř roce a půl se diváci opět vrátí do brněnského Janáčkova divadla. To stavaři v posledních měsících opravovali. Všechny práce ale ještě nejsou hotové.

16.11.2018

Špilberk se zahalil do purpuru. Na podporu světového dne nedonošených dětí

/FOTOGALERIE/ Brněnskou dominantu, hrad Špilberk, zalil v pátek po páté hodině odpoledne purpur. Do fialova se zbarvil symbolicky na podporu světového dne nedonošených dětí, který každoročně připadá na sobotu sedmnáctého listopadu.

16.11.2018

Velkolepé dílo naší socialistické výstavby. Staré metro projede původní trasu B

Nejen demonstrace, vzpomínkové akce, koncerty a divadlo se v Praze plánují na sobotní státní svátek 17. listopadu. Milovníci veřejné dopravy si mohou na trase B, jak vypadala jízda metrem před pádem komunistické totality. Pražský dopravní podnik (DPP) připravil exkurzi depa Zličín i jízdu historickou soupravou typu 81-71.

16.11.2018

17. listopad v Brně: centrum zaplní lampiony i protestní akce proti Babišovi

Brno /ANKETA/ - Připomenou pohnutou minulost a vyjádří názor na současné dění. Centrum Brna bude v sobotu patřit zejména studentům. Ti pořádají celé odpoledne akce k připomenutí listopadových událostí let 1939 a 1989.

16.11.2018

Tajemné Přítmí přináší záhady. Staňte se detektivy a vypátrejte unesenou dívku

Blansko – Řešením záhad a sběrem indícií žije poslední dva týdny Blansko. Již potřetí si totiž jeho obyvatelé mohou zahrát živou detektivní hru v ulicích jménem Přítmí.

16.11.2018

Stěžují si na stavbu domů. Nikdo je tady nezná, je to obstrukce, tvrdí starosta

Plánovanou stavbu rodinných domů v Moravském Krumlově blokují dvě ženy. Obrátily se na soud. Starosta města tvrdí, že je nezná. Na verdikt soudu nyní čeká desítka prvních stavebníků.

16.11.2018

Chebské krovy jsou skvost. Obdržely další ocenění

Cheb – Prohlédnout si nejstarší krovy v České republice chce v Chebu stále více lidí.

16.11.2018

Kraj podpořil dálnici. Zamítá se, slyšeli ekologové. Obstrukce, říkají silničáři

Krajský úřad zamítl odvolání ekologů směřované proti stavbám spojeným se silnicí D49 a postavil se tak za dřívější rozhodnutí Městského úřadu v Holešově. Vyplývá to z rozhodnutí, které má Deník k dispozici.

16.11.2018

OBRAZEM: Sáňkaři se těší na první nadílku. Na Kvildě začali zasněžovat

Stejně jako před rokem Ski areál Kvilda začal zasněžovat v pátek 16. listopadu místní sjezdovku. "Teplota kolem -10 C tomu pomáhá a první sáňkaři se tak mohou těšit na sněhovou nadílku," uvedl Václav Vostradovský, starosta Kvildy.

16.11.2018

Praha bude v sobotu plná demonstrantů. Revoluci připomene koncert i festival

/INFOGRAFIKA/ Na státní svátek, kterým si v sobotu připomeneme události z let 1939 i 1989, je nahlášena řada demonstrací. Namířeny jsou hlavně proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Jeho odpůrci obsadí dopoledne Národní třídu, odpoledne projdou z Hradčanského náměstí na Staroměstské. 

16.11.2018

FOTO: Nadšenci z Teplicka vracejí starým autům původní krásu a lesk

Není ojetina jako ojetina. Ty historické se v šikovných rukou mění ve skvosty.

16.11.2018

Ztratit se v kouzelném lese? Výstaviště ovládnou drahé kameny i video skulptura

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Technika i broušené kameny. Hned dvě akce o víkendu čekají návštěvníky výstaviště v Brně. O přízeň lidí soupeří festival Prototyp a výstava Minerály. Deník Rovnost přináší také další desítky tipů na zajímavé víkendové akce po celé jižní Moravě. Stačí si jen vybrat.

16.11.2018

FOTO: Kouř, oheň, překvapivé barvy. Školáci v Mostě prožili den s chemií

Asi tisícovka žáků a studentů ve čtvrtek 15. listopadu ve sportovní hale v Mostě zažila Báječný den s chemií.

16.11.2018

Ministerstvo vrátilo rozhodnutí o bourání Libeňského mostu Praze

Ministerstvo dopravy vrátilo na pražský magistrát rozhodování o tom, zda lze ještě prodloužit stavební povolení pro rekonstrukci Libeňského mostu, které znamená z velké části jeho demolici a stavbu nového.

16.11.2018

Přeplněné nemocnice v Brně? Lůžka zabírají mimobrněnští pacienti nebo umírající

Přetížené nemocnice, úbytek praktických lékařů a nedostatek lůžek. Takové výsledky přinesla ve čtvrtek zveřejněná analýza brněnského zdravotnictví. Na projektu spolupracovalo město Brno s Masarykovou univerzitou.

16.11.2018

Ptenské provizorní mosty budí v lidech emoce, kvůli hluku

Pontonové mosty v obci Ptenský Dvorek, se nesetkaly mezi místními se sympatiemi. Provizorní opatření budou trvat, dokud nebudou postaveny mosty nové.

16.11.2018

Hřib se ujal vlády. Pražské zastupitelstvo rozděluje i postoj k automobilům

Pražští zastupitelé zvolili primátorem kandidáta Pirátů Zdeňka Hřiba i deset dalších členů rady. Opozice varovala před „potlačováním automobilismu v Praze“.

16.11.2018

Vysočina požádá o stovky milionů pro silnice

Vysočina – Kraj Vysočina bude žádat o stovky milionů, které by chtěl využít na výstavbu nebo modernizaci krajských silnic.

16.11.2018

Růžena Komosná se umí otáčet se v kroji i v 98 letech

Růžena Komosná z Dolních Bojanovic na Hodonínsku se letos dožila úctyhodných 98 let a je tak nejstarší občankou obce. I přes svůj pokročilý věk je stále plná energie, nevynechá žádnou krojovanou zábavu.

15.11.2018

Opozice v Českém Krumlově odešla ze sálu uprostřed ustavujícího zasedání

Český Krumlov - Pouhou hodinu poté, co složili slib, opustili opoziční zastupitelé z ANO 2011, PRO 2016, KSČM a ODS předčasně ustavující jednání Českého Krumlova.

15.11.2018

V kroji a s krosnou putoval po českých hranicích. Urazil 350 kilometrů

O cestě na druhý konec planety může napsat knihu každý. Marek Šalanda ze Cvrčovic u Pohořelic se však vydal za humna. Jeho netradiční cestopis představuje dobrodružství, které může zažít každý.

15.11.2018

Názvy ústeckých zastávek odkazují na zaniklé továrny. Město je přejmenuje

Japex, Důl 5. květen, Vlnola, Zahradnický podnik. Místa, která už neexistují, dodnes však přežívají v názvech zastávek MHD a připomínají velký kus novodobé historie Ústí nad Labem. Matou ovšem každého, kdo staré časy nepamatuje. I proto ústecký dopravní podnik rozhodl o přejmenování dvou desítek zastávek. Změna začne platit od 9. prosince.

15.11.2018

Město podpoří mladé sportovce, oddíly mohou žádat o peníze

O dotace, které mají podpořit sportovní činnost mládeže, mohou oddíly žádat až do 31. ledna do 14 hodin. Jak uvedl náměstek primátora Daniel Marek, i v příštím roce Mladá Boleslav počítá s částkou devíti milionů korun, která podpoří tuto oblast.

15.11.2018

Babišova kauza pohledem jihomoravských osobností: "Ať odstoupí" či "Jsou to lži"

Jižní Morava /ANKETA/ - Neplacení daní, dotační podvody a organizování únosu vlastního syna na Krym. Takovým obviněním čelí současný premiér Andrej Babiš. Měl by v souvislosti s poslední kauzou odstoupit z postu předsedy vlády? Redaktoři jihomoravských Deníků Rovnost zjišťovali postoje osobností v kraji k poslední kauze premiéra České republiky.

15.11.2018

Pražská zoo přispívá na záchranu Balikpapanského zálivu a "pivařů" z Bornea

Zoo Praha začala finančně podporovat projekt Pesisir Balikpapan, který pod českým vedením probíhá v Balikpapanském zálivu na ostrově Borneo již od roku 2007. Jeho cílem je ochránit přírodně velmi cenné území, které obývá mimo jiné populace asi 2000 kahau nosatých, tzv. pivařů z Bornea. Kvůli nedostatku financí hrozilo tomuto projektu ukončení, proto se vedení zoo rozhodlo jej po dobu dvanácti měsíců finančně podporovat.

15.11.2018

Obce na Liberecku bojují o peníze na školky. Podaly žádost o dotace

Liberecko – Když letos v březnu navštívila vláda Liberecký kraj, kdekdo ji přesvědčoval o nutnosti podpory nejrůznějších projektů. Jak ale premiér Andrej Babiš několikrát zmínil, ministři požadavky pouze evidovali a nikomu nic neslibovali. S jednou výjimkou.

15.11.2018

Kam do práce po studiu? Zlín hostil Business Day

Jednou by chtěla podnikat a škola by jí měla pomoci, aby se její firma nikdy nedostala do ztráty. Sovina Kárpátiová končí bakalářské studium na Fakultě ekonomiky a managementu UTB a na veletrh pracovních příležitostí Business Day, který se konal v pondělí v obou budovách komplexu Kongresového a univerzitního centra, zavítala nabrat informace, kam by se v životě mohla posunout dál.

15.11.2018

Ze Starého Lískovce vlakem do centra Brna? Opravu zastávky brzdí spolek

Z brněnského Starého Lískovce vlakem až do centra města. Takový plán je o krok blíž skutečnosti. Brněnští radní tento týden vybrali firmu, která pro stavbu nového dopravního terminálu zpracuje projektovou dokumentaci.

15.11.2018

Brněnské Vánoce: výzdoba v bílé barvě a nové hrnky s motivy od Tima

Zrcadlení. Takový bude hlavní motiv letošních brněnských adventních trhů, které startují příští pátek. Lidé opět seženou speciální edici hrnků. Podrobnosti zveřejnili pořadatelé ve středu.

15.11.2018

Krabice od bot: letos frčí dárky na míru

Vysočina – Děti ze sociálně slabých rodin, osoby ve finanční nouzi, matky s dětmi v azylových domech, děti, které nežijí s vlastními rodiči, ale i osamělí senioři opět pod stromečkem najdou krabici plnou dárků.

14.11.2018

V Plečnikově kostele je nový oltář, navrhl ho Pleskot. Má čtyři tuny

V kostele Nejsvětějšího Srdce Páně od architekta Josipa Plečnika se ve středu instaloval nový oltář. Tradiční součást kostela má neobvyklou podobou rozpůleného oválu, který se bude jakoby vznášet na pódiu v přední části chrámu. Dynamický elipsovitý oltář je z bílého carrarského mramoru.

14.11.2018

Praha 8 má po složitém jednání starostu. Grose z ODS podpořily hlasy ANO

Vlivný komunální politik a někdejší místostarosta Ondřej Gros (ODS) se stal starostou Prahy 8. Na středečním zasedání zastupitelstva jej volilo 25 z 45 přítomných zastupitelů. Koalici uzavřel blok ODS, TOP 09 a STAN s Patrioty pro Prahu 8, kteří však disponují pouze 18 mandáty. Novou koalici po složitém povolebním vyjednávání podpoří osmi hlasy zastupitelé hnutí ANO, ti však ve vedení městské části neusednou.

14.11.2018

Bezpečně přes frekventovanou I/55? Nejdřív měření rychlosti, potom stavba lávky

Hodonínsko – Dvě místa, kudy pěší i cyklisté projdou či projedou bezpečně přes frekventovanou silnici I/55, mají v budoucnu vzniknout na Hodonínsku. Jedno z nich představilo nové vedení okresního města v programovém prohlášení.

14.11.2018

Firma Zetor dostala pokutu za přípravek v lakovně. Zaplatit musí stovky tisíc

Dvě stě tisíc korun musí za poškozování životního prostředí zaplatit brněnská společnost Zetor. K čistění některých zařízení používala nepovolený přípravek. Česká inspekce životního prostředí o tom informovala v úterý.

14.11.2018

OBRAZEM: Centrem Prahy v sobotu projde satirický karnevalový průvod

Centrem Prahy projde v sobotu satirický průvod masek s názvem Sametové posvícení. Karneval, do kterého se zapojí studenti středních i vysokých škol a zástupci občanských iniciativ, poukáže na nešvary současnosti, jako jsou třeba dopravní zácpy nebo nadužívání plastů. U příležitosti státního svátku 17. listopadu se letos uskuteční sedmý ročník této akce, kterou pořádá iniciativa Fór-um. Masky doprovodí jako tradičně živá hudba. Na tiskové konferenci to ve středu řekl zástupce organizátorů Jakub Otčenášek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT