Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

včera 20:00

Hygienici letos ve Středočeském kraji rozdali pokuty za dva miliony

K nejčastějším pochybením patří nedostatky v označování rozpracovaných pokrmů, polotovarů a cukrářských výrobků, problémem také bývá špatné řešení potravinářských prostor a nedostatečná úroveň péče o čistotu. Tak v úterý Dana Šalamunová z krajské hygienická stanice shrnula poznatky z kontrol restaurací a podobných provozů. Těch středočeští hygienici od ledna do konce srpna vykonali 1829.

včera 19:43

Rekonstrukce orloje Staroměstské radnice končí. Představí se příští pátek

Staroměstský orloj bude po několikaměsíčních opravách uveden do provozu na svatého Václava, tedy 28. září. Zrestaurované sochy apoštolů vyjdou poprvé z nových vitrážových okének v 18.00. Informoval o tom vedoucí magistrátního provozního oddělení Lukáš Stránský. Orloj se kvůli opravám zastavil letos 8. ledna.

včera 19:33

Z Nového Lískovce do centra pojede od příštího roku autobusový expres

Brno – Kratší cesta z Kamenného vrchu až na Mendlovo náměstí čeká od příštího roku obyvatele brněnského Nového Lískovce. Novou expresní autobusovou linku, která městskou část s centrem spojí rychleji, schválili v úterý brněnští radní.

včera 17:38

Piráti v Hranicích stahují celou kandidátku

Týden po odstoupení hranického lídra Hynka Klimenta stahují Piráti i celou zbývající kandidátku. Pirátská strana o tom v pondělí 17. září informovala na svých krajských stránkách.

včera 17:36

Studenti pomáhají mokřadům v Hrachovci přežít

Učebnice a sešity za hrábě vyměnili středoškolští studenti ekologických oborů z Rožnova pod Radhoštěm a Nového Jičína. S místními ochránci přírody shrabují v Hrachovci u Valašského Meziříčí posečenou louku v místech, kde se na ploše zhruba jednoho hektaru rozprostírá několik, převážně uměle vyhloubených tůní.

včera 14:57

Bezdomovec Rambo se před smrtí podle svědků popral

Byla smrt bezdomovce s přezdívkou Rambo násilná? Svědkové hovoří o hádce a fyzickém napadení.

včera 12:53

Bývalý starosta Lipnice kandiduje na úřad přímo z vězení

Na obecní úřad přímo z vězení. Zvláštní situace. Celkem šest politických stran a hnutí se uchází o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Lipnici nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Zcela samostatně kandiduje jako nezávislý bývalý starosta Lipnice Ladislav Horký. Je to kandidát vskutku výjimečný, protože v současné době se nachází ve vězení, kam byl poslán za zneužití pravomoci svého úřadu a podvody.

včera 12:24

Hrozivé sídliště v Litvínově a nešťastné rodiny. Na severu Čech je drsný život

Pod pokličkou to vře. Zdevastované paneláky a nešťastné rodiny narušují úřadům pohodu. Před deseti lety se na litvínovském sídlišti Janov rozpadly tradiční sousedské vztahy a dlouhodobé napětí v listopadu 2008 přerostlo v první velkou protiromskou demonstraci na severu Čech. Příběhy tří žen z Mostecka ukazují, jak je život na severu Čech drsný.

včera 08:37

Hlavně opatrně. V Jirkově neprošla koupě kuželny ani pravidla na prodej pozemků

Na svém posledním zasedání před volbami se zastupitelé Jirkova na Chomutovsku raději drželi zpátky.

včera 08:25

Nový žižkovský starosta přetáhl část opozice. Částečná zrada, tvrdí Zelení

/INFOGRAFIKA/ Starostku třetí pražské městské části Vladislavu Hujovou (dříve TOP 09) nedávno nahradil Alexander Bellu (ODS), který přibral do rady i část dosavadní opozice. Belluovi kritici v tom vidí vypočítavost a snahu o zviditelnění před volbami.

včera 08:11

Prior bude dominantou náměstí v Jihlavě i nadále. K zemi nepůjde

/FOTOGALERIE/ Nesedí tam, ale nezmizí. Prior by ve středu Jihlavy po plánované revitalizaci zůstat nemusel, tato varianta však není podle představitelů města příliš pravděpodobná.

včera 08:00

Záchytka v Kolíně skončí. V kraji zůstanou jen dvě

Dalekou štreku často obnáší jízda na záchytku s člověkem, který to přehnal s popíjením nebo holdováním jiné návykové látce. Cesta na záchytnou stanici leckdy představuje desítky kilometrů.

včera 07:49

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

včera 07:26

Varhany v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova se odmlčely, hrozí zřícením

Situace je kritická, pomyslné hodiny odbily dvanáctou. Unikátní varhany v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci jsou poničeny červotočem a během pár měsíců se situace výrazně zdramatizovala. Potřeba je asi sedm milionů korun, vybráno je asi 15 procent.

včera 07:00

OBRAZEM: "Hysterky ven!" Záchranáři se cvičili na únik čpavku

Vůbec poprvé nacvičovaly složky integrovaného záchranného systému v Litoměřicích únik čpavku.

včera 05:57

Nohu z plynu. V okolí Mikulova brnká řidičům na nervy souběh dopravních omezení

Do obležení dopravních omezení se dostali řidiči na tahu mezi Pohořelicemi a rakouskou hranicí na Břeclavsku.

17.9.2018

Brno je město vědy i chaosu, tvrdí lídři. Říha: Nic pozitivního na Brně nevidím

/VIDEO, ANKETA/ Primátor by mohl využít svého telefonního čísla na premiéra a přesun nádraží k řece popohnat. Tak vyzval svého soupeře na pondělní debatě deseti kandidátů na brněnského primátora Vlastimil Válek z TOP 09. „Odsun má příliš vad a rizik. Je to utopie,“ řekla Jasna Flamiková ze Zelených.

17.9.2018

Tramvajová zastávka Kamenická prochází rekonstrukcí. Bude bezbariérová

Zhruba v polovině prosince by se zastávka tramvají Kamenická v ulici Milady Horákové v Praze měla předvést cestujícím v novém hávu bez bariér a nutnosti vstupovat do vozovky. Technická správa komunikací (TSK) začala s její rekonstrukcí.

17.9.2018

Olomouc omládla, do města se vrátily tisíce studentů

Na Univerzitě Palackého začal akademický rok a ulicemi stotisícové Olomouce po prázdninové pauze opět proudí mladá krev.

17.9.2018

Vjezd do historického centra bez povolení? Žádné pokuty. Chybuje třetina řidičů

Brno - Počet řidičů, kteří se bez oprávnění pokouší vjet do historického centra Brna, první modré zóny, je stále menší, hlásí brněnští strážníci. U šesti vjezdů do centra kontrolují oprávnění od začátku září čtyři dvoučlenné hlídky strážníků. Na konci minulého týdne už museli vracet jen každého čtvrtého řidiče, který se do centra bez oprávnění pokusil vjet.

17.9.2018

Slonice Kala má zdravotní potíže. Ústečané jí drží palce

Slonice Kala z ústecké zoologické zahrady má vleklé zdravotní problémy poté, co v půli prázdnin prodělala operaci přední končetiny.

AKTUALIZOVÁNO
17.9.2018

Ústecký bezdomovec Rambo zemřel. Našli ho mrtvého na autobusovém nádraží

Bezdomovce Ramba našli ležet na chodníku v centru města Ústí nad Labem.

17.9.2018

Novostavby? Rodinné domy poráží byty. Snadněji na ně získají stavebního povolení

Jižní Morava - Okolí Brna a Břeclavsko si oblíbili lidé pro stavbu rodinných domů, přestože za novostavby zaplatí miliony korun.

17.9.2018

Stromy, kašna a předláždit. Kadaň oroduje za "polidštění" náměstí

/ANKETA/ Svou vizi podpořenou architektonickou studií i historickou grafikou Kadaň na Ústecku projednává s památkáři.

17.9.2018

Jihlava se vyrovnává se situací v PSJ

Jihlava – Vedení krajského města se vyjádřilo k situaci okolo holdingu PSJ. Ten se dostal do závažných finančních problémů a v pondělí podal sám na sebe insolvenční návrh.

17.9.2018

Skautské oddíly praskají ve švech, zájemci čekají v pořadnících

Spolu se školní rokem začal nový rok také pro skauty. V zapomnění rozhodně neupadli, naopak zájem o členství roste. Junák – český skaut sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice.

16.9.2018

Práci hrnčířů obdivovaly tisíce lidí. Na jarmarku v Kunštátu

Kunštát - /FOTO, VIDEO/ Náměstí krále Jiřího a Klementa Bochořáka jsou v neděli v poledne zalité sluncem. Do centra Kunštátu proudí davy lidí a všude z okolních stánků zvoní keramika. Vázy, talíře, záplavy hrnečků. Bizarní vypálené postavičky i obří plastiky. Ve všech možných barvách. Třídenní Hrnčířský jarmark vrcholí. Tentokrát už s pořadovým číslem dvacet šest.

16.9.2018

Dny NATO v Ostravě jsou za námi. Letos přilákaly 220 tisíc lidí

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Na dvoudenní akci Dny Nato a Dny Vzdušných sil Armády České republiky, která se letos nesla v duchu kulatého výročí republiky, na letišti v Mošnově zavítalo 220 tisíc návštěvníků.

16.9.2018

Mikulov patřil v neděli sýrům. Voněly i po levandulích

Ještě není devět ráno, ale kolem stánků na mikulovském náměstí začíná být i v nedělním dopoledni rušno. Na dvou desítkách pultů přibývají nejrozmanitější sýry i misky s kousky na ochutnání. Své zboží chystá i pekař několik uzenářů a vinaři. Pokračuje šestý ročník mikulovského Festivalu sýra. Kolem prochází milovníci sýrů i náhodní návštěvníci. Dávají se do hovoru se sýraři začínají ochutnávat a nakupovat.

16.9.2018

Práce s ptáky je krásná nejistota, říká ornitolog Jan Hanel

/ROZHOVOR/ Zoologická zahrada bývá plná zvuků. Většina vychází od jejích zvířecích obyvatel a mezi nejhlasitější patří zástupci opeřenců. Ptáci sice nejsou těmi nejvyhledávanějšími druhy ze strany návštěvníků, přesto mají v zahradě své stálé místo. „Zapojili jsme se i do programů, které se věnují ochraně ptáků, hlavně dravců, a jejich návratu do přírody,“ popsal další činnost Zoo Liberec ornitolog Jan Hanel.

16.9.2018

Uprchlík Ara: dobrodruh je zpět v zoo

Jak zoo dříve informovala, v neděli (9. září) se třem papouškům podařilo pokořit novou ocelovou síť ve voliéře Guayanas a uletět vzniklým otvorem.

16.9.2018

Liberec už nikdy nebude Reichenberg. Nevšední zážitek s divadlem Krutý krtek

Liberec /FOTO/ - Účastníci pozoruhodné divadelní vycházky poznali osudy Němců, které po válce odsunuli z regionu s kufrem v ruce.

16.9.2018

FOTO: Už 150 let patří hasiči neodmyslitelně k Lokti. Oslavili to v amfiteátru

Loketští dobrovolní hasiči jsou letos stopadesátníci. Tohle kulaté výročí se rozhodli oslavit, okázale a s velkou parádou, v loketském amfiteátru.

16.9.2018

V mosteckém babyboxu našli páté dítě. Holčička dostala jméno Jolana

V babyboxu mostecké nemocnice našli v sobotu 15. září pozdě večer odložené novorozeně. Signalizace na novorozeneckém oddělení zajistila okamžitou péči čerstvě narozené holčičce.

16.9.2018

Šílíte? Přijďte se o to podělit. Jsou tu týdny pro duševní zdraví

Pardubice – V pondělí 17. září začne v krajském městě osvětový kulturní festival Týdny pro duševní zdraví, který informuje o problematice duševního onemocnění a prevenci.Zároveň se snaží vyvracet mýty a předsudky.

16.9.2018

OBRAZEM: V Pyšelích si připomněli 140 let dobrovolnického sboru

Už 140 let pomáhají obyvatelům Pyšel dobrovolní hasiči. Tohle úctyhodné výročí si ti současní připomněli v sobotu 15. září. 

16.9.2018

FOTO: Louny slavily 100 let republiky, přijel i "tatíček" Masaryk

Pohostili ho chlebem a solí, vyhlásil republiku, pronesl vznosnou řeč, prohlédl si a pochválil město. Kdo? První československý prezident T. G. Masaryk v sobotu 15. září navštívil Louny. 

16.9.2018

OBRAZEM: Výstava ovoce, zeleniny, včelích produktů a květin ve Zdounkách

V neděli 16. září 2018 se v Domě kultury ve Zdounkách koná Výstava ovoce, zeleniny, včelích produktů a ostatních květin. Akci připravil Český zahrádkářský svaz Zdounky ve spolupráci s včelaři, ZŠ a MŠ Zdounky.

16.9.2018

Elixír života: jablečný mošt tekl v Huštěnovicích proudem

Měsíc září je už sedmým rokem v Huštěnovicích na Slovácku zaslíbený moštování ovoce, koštu a vůni burčáku, tedy ještě velmi nezralému vínu, takříkajíc v pubertě.

16.9.2018

Přijeli za burčákem, vrací se kvůli atmosféře. Znojmo slavilo tradiční vinobraní

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Z jedné ulice zní víření bubnů, z druhé strany doléhají z blízkého náměstí svižné tóny historické hudby. Pod zataženou oblohou ulicemi Znojma procházejí a postávají stovky lidí. Jedni drží v rukou kelímek s burčákem, druzí upíjí ze skleničky víno. Tradiční historické vinobraní je v plném proudu.

16.9.2018

Pěstounství mi dalo chuť do života, Martin je u mě doma spokojen

Litomyšl - V Pardubickém kraji žije několik pěstounských rodin, ale jen jediný muž je sám pěstoun. Petr bydlí v malé vesnici a stará se o šestiletého Martina.

16.9.2018

Obyvatele Újezdu u Průhonic trápí rušná D1. Protihluková stěna je v nedohlednu

Obec Újezd u Průhonic leží těsně u dálnice D1. Obyvatelé si tu dlouhodobě stěžují na hluk projíždějících aut a náklaďáků. „Někdy nemůžeme mít ani otevřené okno,“ říká Olga Jeřábková, která bydlí na dohled od dálnice. „Ani večer provoz nepřestává a my si musíme vybrat, jestli chceme spát v dusnu, nebo poslouchat auta celou noc,“ dodala místní obyvatelka.

16.9.2018

V Jihlavě vrcholí sklizeň konopí, pracuje se ručně

Na kraji Jihlavy jsou rozsáhlé plochy konopí. Vzniká z něj čaj i další potraviny, je ale třeba ho ručně sklidit. Brigádníků přitom není tolik, kolik by bylo potřeba.

16.9.2018

Obrat v těžbě štěrkopísku v Hradišti: těžaři přerušili povolovací řízení

Nesoulad s územním plánem. To je důvod, proč městský úřad v Uherském Hradišti vydal nesouhlasné závazné stanovisko, které obrátilo misku vah v procesu schvalování těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

16.9.2018

Otec sedmi dětí našel svou drogu. Chodí. A sám

Zažil velké životní změny i osobní trable. Josef Marian Kralovič z Velkých Bílovic na Břeclavsku hledal cestu, jak se z nich dostat. U lidí jí nenašel, až o samotě po cestách na poutní místa. „Téměř dvacet let jsem pěším poutníkem. Jakmile jsem začal putovat, všechny životní problémy zmizely,“ říká devětačtyřicetiletý Kralovič.

16.9.2018

Invazní ploštice původem z Ameriky se na zimu stěhují do třebíčských bytů

Třebíč je dalším místem na mapě Česka, kde se tento hmyz ve větší míře vyskytuje. Poprvé se u nás objevil v roce 2006 v Brně.

15.9.2018

O pacienty se má kdo starat. Masivní odchod sester nehrozí

Rakovnicko – Ačkoliv se v poslední době se mluví o možném kolapsu domácí zdravotnictví péče v České republice, na Rakovnicku nic takového zatím nehrozí. Tým zdravotních sester kolem Šárky Novotné je stabilní. Pacienti tak mohou být v klidu.

15.9.2018

Kubera je „zlatý“ ženáč. S manželkou si znovu po 50 letech řekli ano

/FOTO/ Půlstoletí spolu. Zlatou svatbou v sobotu po poledni potvrdili padesátileté manželství Jaroslav a Věra Kuberovi.

15.9.2018

Liberecký Ještěd slaví pětačtyřicáté narozeniny. Oslav se zúčastnily stovky lidí

/FOTO/ Pětačtyřicáté narozeniny slaví vysílač a horský hotel Ještěd. Na slavnosti přijely stovky lidí.

15.9.2018

FOTO: Centrem Ústí a chemičkou se prohnaly tisíce běžců

Město Ústí nad Labem v sobotu 15. září opět vidělo super rychlý půlmaraton. Kiprop prosvištěl Ústím v čase pod hodinu, rekord tentokrát odolal.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT