Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

dnes 19:34

Dozorčí rada odvolala šéfa Výstaviště. Vedení dělalo chyby, tvrdí Krnáčová

Na nic nečekala. S trochou nadsázky si dá říct, že jen co primátorka Adriana Krnáčová (ANO) dosedla na své nové místo v dozorčí radě, odvolala stranického kolegu Pavla Klašku z funkce předsedy představenstva pražského Výstaviště.

AKTUALIZUJEME
dnes 18:59

Báňští záchranáři zasahují po důlním otřesu

V důsledku důlního otřesu, který se projevil v úterý po 18. hodině, zasahují v černouhelném podzemí na Karvinsku báňští záchranáři. 

dnes 18:26

Porazila Hegerovou či Ebena. Ledecká je nejmladší čestnou občankou Prahy 1

Na začátku roku v Koreji uhranula česká závodnice Ester Ledecká celý sportovní svět. Na olympijských hrách získala zlato na lyžích a na snowboardu. Všechny "porazila" i nyní mimo svah. Na Staroměstské radnici převzala z rukou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého čestné občanství centrální městské části.

dnes 18:21

Brněnští radní: Za podzemní dráhu měl primátor víc bojovat

Podzemní dráha je pro přesun nádraží nutná, chceme o ní dál jednat, shodli se v úterý brněnští radní. Rozhodnutí vlády o přesunu bez stavby dráhy někteří z nich kritizují, primátor Petr Vokřál podle nich za takzvaný severojižní kolejový diametr nebojoval.

dnes 18:16

Do roku 2026 bude v Rakovníku sloužit až 900 vojáků

V Rakovníku by mělo v roce 2026 sloužit až 900 vojáků, a to v nově vznikajícím vojenském praporu logistického zabezpečení. Kromě toho by v rozsáhlém vojenském areálu mělo být k dispozici až 400 kusů techniky. Armáda se vznikem praporu počítá s výdaji ve výši zhruba 4,5 miliardy korun.

dnes 17:48

Výmoly nahradí dlažba. U vlakového nádraží v Adamově vznikne parkoviště

Adamov – Štěrk, rozježděná tráva, hluboké výmoly. Auta odstavená v těsné blízkosti hlavní silnice a autobusové zastávky. Parkování u adamovského vlakového nádraží se změní.

dnes 16:45

Stanice Muzeum už se nezavře, metro zkrátí intervaly a linka C pojede na Letňany

Dopravní podnik ve spolupráci s pražskými radními připravilipro obyvatele hlavního města zajímavé novinky ohledně provozu metra. Stanice Muzeum se tento víkend už nebude opravovat. Od září se navíc zkrátí víkendové intervaly a ruší se i tzv. pásmový provoz na lince C.

dnes 16:17

Nejrušnější křižovatka: Poříčí s Heršpickou ulicí. Denně ji projede 66 tisíc aut

Brno – Podle posledních informací Brněnských komunikací patří k nejvytíženějším křižovatkám Poříčí s Heršpickou či Koliště s Křenovou ulicí. Podle policie jejich průjezd znesnadňují i řidiči nebezpečným chováním.

dnes 12:02

Nová vláda: dva ministři se narodili v Brně, šéf dopravy zase vyrůstal ve Veselí

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ Minulá vláda, která získala důvěru poslanců, měla v čele premiéra z jižní Moravy. Nová složená z kandidátů hnutí ANO 2011 a ČSSD má dva ministry narozené v Brně. Další dva v Jihomoravském kraji pracovali. „Členové vlády obvykle potřebují zázemí ve svých regionech. V nové vládě to však nehraje roli, minimálně u ministrů za ANO o tom rozhodl premiér. To je bezprecedentní,“ okomentoval politolog Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně.

dnes 11:53

Božská houba nesmrtelnosti roste i na Novoměstsku

Unikátní nález se podařil houbařce z Nového Města na Moravě v Koníkovském polesí. Na smrkovém pařezu našla takzvanou božskou houbu nesmrtelnosti.

dnes 10:20

OBRAZEM: Nádherná podívaná! Noční bouřka přinesla úchvatnou hru barev

Teploty kolem 30 stupňů Celsia vystřídaly na Chomutovsku v neděli večer bouřky. 

dnes 08:00

Uzavírky svírají Liberec. Jednu ulici zprovoznili, jinou vzápětí uzavřeli

Řidiči od pondělka projedou po „Švermovce“, pracovat se naopak začalo U Křížového kostela.

dnes 05:48

Nový vstup do brněnské zoo: místní se bojí hluku, návštěvníkům se líbí

/FOTOGALERIE/ Ondrova ulice je o víkendech přetížená a nové parkoviště situaci ještě zhorší, bojí se někteří lidé z brněnských Kníniček. Od začátku července tam totiž zaměstnanci zoo otevřeli nový sezonní vstup. „Výjezd z parkoviště do frekventované silnice je problematický. Začnou se tvořit kolony a v ulici bude hlučněji,“ řekl na místě redaktorovi muž, který nechtěl zveřejnit své jméno.

dnes 05:27

Kolony přes Nové Mlýny? Ještě horší než obvykle. Po mostě míří lidé na dovolenou

/VIDEO/ Až tři čtvrtě hodiny někdy čeká řidič Karel Šrámek při cestě po silnici I/52 z Brna do Mikulova u mostu přes Nové Mlýny u Pasohlávek na Brněnsku. Kvůli špatnému stavu mostu, který má sníženou nosnost, tam od května řídí dopravu semafory a průjezdný je jen jeden jízdní pruh. „Horší je to ve směru od Brna. Proto místo raději objíždím přes Pasohlávky,“ řekl Brňan.

včera 22:44

Nacher odstaven. Lídrem pražské kandidátky ANO je Stuchlík z Fincentra

Lídrem hnutí ANO do komunálních voleb v Praze je nově podnikatel a majitel společnosti Fincentrum Petr Stuchlík. Vystřídal tak původního kandidáta na primátora Patrika Nachera.

AKTUALIZOVÁNO
včera 21:56

Netradiční snídaně. Gigantický burger snědla dvojice jedlíků za pouhých 42 minut

Brno – Sedm a půl kilový burger pokořili za dvaačtyřicet minut. Jedlíci Radim Dvořáček a Američan Randy Santel se pondělí večer jako první pustili do tak velkého kusu jídla pouze ve dvou. Dvojice se tento týden pouští v České republice dohromady do čtyř výzev. Největší prodávaný burger u nás si v pondělí dala v brněnském Pablo Escobaru.

včera 19:54

Vítězné náměstí jako Trafalgar Square? Porota vybere ze čtyř desítek návrhů

Architektonicko-urbanistická soutěž na přestavbu Vítězného náměstí v Praze 6, kterému snad nikdo neřekne jinak než "Kulaťák", pokročila do další fáze. Přihlásily se čtyři desítky autorů včetně zahraničních zástupců. Do konce července porota určí postupující.

včera 18:45

Žádné stěhování, žádný blob. Národní knihovna dokončí opravy Klementina

Po deseti letech by měla do konce roku 2020 skončit revitalizace rozsáhlého historického komplexu Klementina, sídla Národní knihovny (NK). Třetí etapa oprav historické budovy vyjde na miliardu korun.

včera 17:02

Ozimý ječmen je už téměř sklizen, z polí už mizí i ozimá pšenice

Vysočina – První data z letošních žní na Vysočině potvrzují, že jsou sklizňové práce v polovině července dál než před rokem. K letošnímu 16. červenci je sklizena pětina ploch obilí a téměř třetina, na nichž zemědělci pěstují řepku.

včera 16:22

Psychický tlak u mě vyústil ve zkrat, říká radní Petřík

Radní Miroslav Petřík, který je zpět v Olomouci, dnes vysvětlil své zmizení celkovým vyhořením a obavami, že nezvládne všechny povinnosti. Psychický tlak podle jeho slov vyústil ve zkratové jednání.

včera 12:09

Kulturní dům v Roudnici čeká rekonstrukce. Komise posuzuje nabídky

V květnu vyhlásila Roudnice nad Labem veřejnou zakázku na stavební práce zahrnující kompletní rekonstrukci Kulturního domu Říp.

včera 11:21

Z biofarmy na Hradecku pláchli tygři a lev. Uspali je až přivolaní veterináři

V pondělí kolem 10. hodiny utekli z Bioparku ve Štítu na Hradecku dva tygři a lev. Policie upzornila obyvatele, aby nevycházeli. Uspat šelmy se podařilo až přivolaným veterinářům.

včera 10:25

Nejstarším kouskem na retro závodech v Telči byl motocykl z Barrandova

Telč – Přes šedesát starých vozidel vyrobených před druhou světovou válkou bylo k vidění v sobotu dopoledne na telčském náměstí Zachariáše z Hradce, konal se tam totiž pátý ročník závodu Mezi dvěma branami. Nejstarší vozidlo mělo 117 let.

včera 09:54

OBRAZEM: Do Podyjí se po dvou letech vrátil čáp černý

Je to pohled, který poslední dva roky nad Podyjím nikdo neviděl. Nad Sealsfieldovým kamenem na Znojemsku krouží dvojice čápů černých a hledá potravu pro svá mláďata. Jsou jedním ze dvou párů, který letos v národním parku zahnízdil. Ornitologové doufají, že se tento výrazný pták nad údolí řeky znovu natrvalo vrátil.

včera 09:19

Dětem na kopřivnických hřištích přibudou nové herní prvky. Jaké?

Vraťme děti do parku. Takový název mají veřejná projednání v Kopřivnici, na kterých budou účastníci společně vybírat nové herní prvky pro čtyři místní hřiště. Radnice tak vyslyšela letité žádosti rodičů, které chodily na odbor majetku města, aby došlo k doplnění mobiliáře s dětskými prvky v daných lokalitách.

včera 08:32

Pozor, tudy neprojedete! Řidiči na Litoměřicku musí počítat s řadou uzavírek

Letní maraton oprav silnic druhých a třetích tříd na Litoměřicku je v plném proudu. Letos se silničáři zaměřili jak na vytížené tahy, tak i na silnice v malých obcích. Na řadu rozbitých úseků se však nedostane ani letos.

včera 07:15

Z Masarykova náměstí v Hradci Králové se stává smetiště

Nepořádek vzniká v Hradci Králové kolem nových kontejnerů, do kterých se kvůli malým otvorům nevejde ani běžný odpadkový pytel.

včera 06:25

Oprava Zlaté uličky startuje, hotovo by mělo být v září

Kolín – Několikrát odkládaná kompletní rekonstrukce Zlaté uličky, po které obyvatelé volají už několik let, startuje v pondělí předáním staveniště vybrané firmě. Opravovat ji bude nakonec AVE Kolín.

včera 06:00

Otřesné podmínky. Utrpení slepic z klecových chovů ukážou v Liberci

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Slepice odrané z peří až na kůži. Malé přeplněné klece. Nosnice stojící na drátěné podlaze nebo na rozkládajících se tělech slepic. V takových podmínkách je drženo skoro pět milionů slepic. Vítejte v klecových velkochovech, odkud pochází 90 procent českých vajec.

včera 06:00

Pietní stromy v obci Líšný někdo otrávil. V červenci budou pokáceny

Herbicidy „popravily“ stromy v obci Líšný na Jablonecku na místě, kde původně stál pomník s bustou T. G. Masaryka. 

včera 05:07

Labyrint přechodů přes staveniště v Brně: mezi Českou a Moravákem začíná výluka

O dost dříve musí od pondělí vyrážet na brigádu Filip Kafka. V úseku mezi Českou a Moravským náměstím v Brně začíná tramvajová výluka. „Budu muset jít pěšky a ještě překonávat labyrint přechodů přes staveniště,“ povzdechl si.

15.7.2018

Řemeslné pohádkové léto ve skanzenu. Tkal se zde len a barvily látky

Celý sobotní den v kouřimském skanzenu patřil především tkalcovskému řemeslu a barvířství. Návštěvníci, kterých na tento pořad v rámci cyklu Řemeslné pohádkové léto dorazilo asi 250, se mohli přiučit spoustě zajímavostí o lnu od jeho odsemenění, přes lámání stonků, vochlování až po vlastní tkaní lnu.

15.7.2018

Bobří neckyáda: na vodě zápolila pařezová chaloupka, piráti i vany

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hudba z večerníčku Křemílek a Vochomůrka doprovází v sobotu ve staré Břeclavi poslední úpravy lodí, které se pomalu chystají na závodní dráhu. Křemílek dokončí tanec a rychle se nalodí s ostatními členy jeho posádky do pařezové chaloupky. Právě jejich plavidlo se těší u dětských i dospělých diváků největší oblibě. Potleskem je vyprovázejí na start. Začíná čtvrtý ročník Bobří nekyády.

AKTUALIZOVÁNO
15.7.2018

Slánský okruh 2018 poctil svou návštěvou prezident Masaryk

Slaný - /VIDEO/ Slánský okruh 2018 O pohár starosty Královského města Slaný je minulostí. Závod historických vozidel, jehož tradice sahá do roku 1952, má za sebou velmi úspěšný IX. Ročník, který opět navštívily více jak dvě stovky vozidel. Tomu letošnímu vévodily, coby závodnice, ženy. Absolutní vítězkou se stala a putovní pohár si odnesla Kateřina Suchopárková ze Slaného, která soutěžila s vozidlem Praga Piccolo ze třicátých let minulého století. Dámou Slánského okruhu se stala Eva Čapková ze Slaného se svým modrým Wartburgem ze šedesátých let minulého století. Na bedně stáli letos pochopitelně i muži, kteří se něžným pohlavím zahanbit nenechali.

15.7.2018

Muflonku potkala v životě jen smůla. Srazilo ji auto a přišla o mládě

Muflonku z Thomayerovy nemocnice štěstí v životě nepotkalo. Musela čelit srážce s autem, komplikovanému porodu a smrti vlastního mláděte. V záchranné stanice se samice zotavovala dlouhé tři měsíce. Díky péči odborníků se ale nakonec přece jen vrátila do přírody. Zvířecí záchranáři ji vypustili 12. července.

15.7.2018

OBRAZEM: Xterra music festival v Prachaticích

Prachatice – Zakončení sobotních závodů Xterra v Prachaticích patřilo muzice. Na velkém pódiu v historickém centru Prachatic. V šest hodin vpodvečer v sobotu 14. července vzali do rukou nástroje Dirty Blondes. Hráli celou hodinu, aby je v osm hodin večer vystřídala legenda českého hip hopu PSH. Sobotní večer na prachatickém Velkém náměstí byl pohodový a tentokrát si diváci koncert užili, nebylo potřeba ani se skrývat před deštěm. Dnes, v neděli 15. července, koncertní šňůra Xterra pokračuje. Na náměstí zahraje Ben Cristovao.

AKTUALIZOVÁNO
15.7.2018

VIDEO: Na pohřeb brodského děkana dorazilo tisíc věřících, nechyběl arcibiskup

Smutně vyzváněly zvony farního kostela Neposkvrněného početí Panny Marie v Uherském Brodě, když v sobotu 14. července odpoledne oznamovaly věřícím, že se přiblížil čas posledního rozloučení s tragicky zemřelým místním děkanem Josefem Pelcem.

15.7.2018

Liberecká zoo slaví. Může se pochlubit vzácnými mláďaty

Jeden z nejohroženějších velkých savců na světě nebo unikátní odchov ptáka, který „zazdívá“ samičku na vejcích. 

15.7.2018

Moravské rodeo v Bohdalicích: kovboje překvapila třísetkilová telata

Bohdalice /VIDEO/ – Černá telata cválají podél ohrady, jezdcům na koních ale neutečou. Za výstražných výkřiků je chytají do lasa. V sobotu si účastníci rodea na ranči Manner v Bohdalicích zkouší několik dobytkářských disciplín. Na tu nejtěžší, kácení telete, si troufají jen muži. Skolit třísetkilové tele se podařilo jednomu.

15.7.2018

OBRAZEM: Šílenství! Telefony za tři stovky uchvátily dva tisíce Tepličanů

Celou noc museli prosedět u venkovních dveří do obchodního centra Galerie v centru Teplic ti, kteří chtěli v sobotu 14. července ráno vybojovat první místa ve frontě kvůli levným telefonům. 

15.7.2018

OBRAZEM: Stovky pirátů se vrhly do boje. Lodě vypluly na jezero v Úštěku

Lidé sledovali tradiční bitvu na úštěckém jezeru Chmelař. Jetos nabídla navíc jednu speciální bárku.

15.7.2018

Co byste si přáli? Koupaliště Lhotka chystá hřiště pro děti i dospělé

Vodomilným Pražanům nedávno ubyla možnost, kam se mohou jít v letních měsících vykoupat. Hygienici kvůli sinicím vydali zákaz na Šeberáku. O to víc lidé v hlavním městě ocení provoz biotopu ve Lhotce. Prahu 4 těší dosavadní návštěvnost.

15.7.2018

Zchátralé letní kino v Rájci-Jestřebí má nahradit přírodní amfiteátr

Letní kino v zámeckém parku lidé už léta nevyužívají. Rájecký amfiteátr chátrá. Zastupitelé rozhodli o zbourání stavby. Tu má nahradit nová. Památkáři s návrhem města souhlasí. Radní ještě musejí získat souhlas od Salmů.

15.7.2018

Počítači, k čemu se hodím? ptají se váhající. Středoškolákům radí aplikace

Jak si také mohou středoškoláci vybrat profesi? Když vyplní dotazníky na webu, počítačový program vyhodnotí, k čemu se hodí, a ukáže výsledky. Tak funguje aplikace Salmondo, kterou vyvíjí tři bývalí spolužáci z gymnázia na brněnské třídě Kapitána Jaroše.

14.7.2018

Ke světovému dni dostali šimpanzi ovoce a kokosy. Dárky si rozbalili sami

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/- Z tropického menu měli v sobotu radost šimpanzi v brněnské zoo. Krmením s komentářem ošetřovatelky oslavili tři zástupci lidoopů spolu s publikem světový den šimpanzů. Dopoledne zvířatům rozmístila krabice s dobrotami na prolézačky, aby je šimpanzi mohli najít a patřičně si užít radost z rozbalování jídla.

14.7.2018

Zámecké nádvoří zaplnily stánky s dobrotami a rukodělnými výrobky

Hrádek – Zámek Hrádek u Nechanic o víkendu opět ožil. V sobotu hned po 9. hodině dorazily na zámecké nádvoří desítky lidí, kteří si chtěli užít tradiční jarmark, ale i procházku zámkem s průvodci v dobových kostýmech.

14.7.2018

Novinka! V Němčicích bude na pořádek dohlížet městská policie

Od ledna bude v Němčicích na Hané hlídkovat městská policie. Zastupitelé se rozhodli, že chtějí posílit bezpečnost v ulicích. Na pořádek proto budou stále dohlížet dva strážníci.

14.7.2018

Podmořský svět v podchodu či Garfield. Za výzdobu starostové sprejerům i platí

Brno - Procházka pláží okolo slunečníků a mořských hvězdic, ale také podmořským světem plným ryb. Takový zážitek lidem zprostředkuje sprejem zkrášlený podchod u zastávky Bartákova v brněnské Líšni. Se sprejery se domluvili radní, dokonce jim platí náklady.

14.7.2018

Slaninová marmeláda? Takovou od nás nečekejte, říkají tvůrkyně marmelád

Liberecký kraj – Anna Jelínková a Lucie Kudibálová okouzlily svými marmeládami anglickou porotu.

14.7.2018

FOTO: Na střeše mosteckého mrakodrapu byla poprvé v historii hudební akce

Vyprodáno. Přes 150 lidí si užívalo moderní hudbu a tanec s vyhlídkou na Most a okolní krajinu na RoofTop párty v nejvyšším ochozu mrakodrapu SHD – KOMES v centru Mostu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT