Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2018

U Hrušek se srazilo pět aut. Zranilo se šest lidí, dítě převážel vrtulník

Plné ruce práce měli především záchranáři po strážce tří aut, která se stala ve čtvrtek kolem půl páté odpoledne na silnici I/55 u Hrušek. Při nehodě se zranilo šest lidí.

4.1.2018

Ústí nad Labem opět zaspalo. Kremační pec je zapečetěná, nebožtíky vozí jinam

Kdyby mrtví mohli mluvit, asi by se hodně divili, co se to děje v ústeckém krematoriu na Střekově. Jediná provozuschopná pec pro nebožtíky je tady od začátku roku odstavena z provozu. 

4.1.2018

Ze Staroměstské radnice zmizí orloj, nahradí jej asi obrazovka

V pondělí 8. ledna v 9 hodin ráno to bude na pět až šest měsíců naposledy, kdy zazní orloj na Staroměstské radnici. Pak jej čeká demontáž a náročná rekonstrukce. Nahradí jej nejspíš velkoplošná obrazovka.

4.1.2018

Otevření Jezera Most se o rok posouvá. Stále je to staveniště

Jezero Most se má otevřít pro veřejnost až v roce 2019. Z původního plánu zpřístupnit liduprázdnou oblast už letos sešlo kvůli zpoždění zahájení některých staveb. Čeká se hlavně na výstavbu oddychové pobřežní zóny s pláží, přístupových cest a propojovacích inženýrských sítí.

4.1.2018

Bezdomovci zatím nocují venku. Noclehárny jsou ale na úder mrazů připravené

Tisíce lidí bez domova se začátkem zimy řeší, jak a kde přečkat chladné noci. Často hledají úkryt ve vchodech bytových domů nebo opuštěných budovách. Velké mrazy ale zatím kraj nezasáhly a mnoho z nich tak i nadále nocuje venku. „Zima zatím není tuhá, stížnosti na bezdomovce, kteří se snaží ohřát v soukromých objektech, řešíme jen ojediněle,” uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

4.1.2018

FOTO, VIDEO: Náměstí v Bavorské Železné Rudě zaplnili čerti a démoni

Krampusové, čerti, čarodějnice, démoni, ale i andělé. To vše a mnoho dalšího bylo k vidění na náměstí v Bavorské Rudě, kde se v předvečer posledního dne v roce konala akce nazvaná Rauhnacht čili Noc vykuřování.

4.1.2018

Plečnikův kostel v Praze bude mít nový oltář. Navrhl ho architekt Pleskot

Kostel Nejsvětějšího Srdce Páně od architekta Josipa Plečnika, který patří k dominantám pražských Vinohrad, dostane letos nový oltář. Farnost pro jeho zhotovení oslovila architekta Josefa Pleskota, známého svými obecně přijímanými intervencemi do historického prostředí.

4.1.2018

Beskydskou rysici zastřelil pytlák. Mláďata se nenašla

Mrtvá rysice, která byla v říjnu nalezena poblíž Ostravice pod Lysou horou, zahynula na střelné zranění. Rána na noze po zásahu zhnisala a zvíře zemřelo na celkovou otravu organismu.

4.1.2018

Pacienty očního oddělení ošetřuje v Brodě moderní laser

Havlíčkův Brod – Moderní oční laser využívá od podzimu loňského roku oční oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě. Nemocnice přístroj pořídila díky dotaci od města Havlíčkův Brod ve výši 500 tisíc korun.

4.1.2018

Lucie, která pomohla splnit přání krnovského seniora, tragicky zahynula

Já jsem to Ježíškovo vnouče, představila se nám 18. prosince Lucie Friedrichová. Seděla u stolu v krnovském Domově pro seniory s panem Josefem a dvěma příslušníky armády. Panu Josefovi, obyvateli domova, se díky Lucii právě plnilo vánoční přání. O týden později ale mladá žena přišla o život ve Vysokých Tatrách. 

4.1.2018

Neziskovky mohou žádat komořanskou teplárnu o finanční dary

Komořany - Zájemci mohou své žádosti posílat do poloviny ledna. Kromě peněz mohou pomoci i dobrovolníci z firmy.

AKTUALIZOVÁNO
4.1.2018

Tramvaj v Brně strhla troleje, cestující musí přestoupit

Komplikace čekají ve čtvrtek od desáté hodiny dopoledne cestující městskou hromadnou dopravou z brněnské Líšně. Tramvaj linky číslo 8 strhla trolejové vedení. Linka proto jezdí pouze do zastávky Novolíšeňská, zbytek cesty na zastávku Mifkova dopraví Brňany autobus linky 55.

4.1.2018

Zámek povstal z ruin, dnes patří k vyhledávaným cílům

Škvorec - Pokud dnes navštívíte Savoia Castle ve Škvorci, neuvěříte, že ještě před deseti lety tu nebyl zámek, ale ruina se zříceným mostem, propadlými stropy, k nebi se nezřídka smutně zvedaly jen rozpadající se zdi a na to, co nespadlo samo, si už brousily zuby bagry pod hlavičkou platného demoličního výměru. Osud někdejší středověké pevnosti a oblíbeného sídla Marie Terezie Savojské byl už téměř zpečetěn.

4.1.2018

Kvůli zavřené nymburské lávce budou jezdit autobusy zdarma

Nymburk – Vedení nymburské radnice se s autobusovým dopravcem podařilo vyjednat výjimku kvůli uzavřené lávce pro pěší. Spoje mezi Zálabím a náměstím tak budou jezdit v obou směrech od 15. ledna zdarma!

4.1.2018

Pražská MHD se potýká s nedostatkem řidičů. Nehod přibývá

Dopravnímu podniku chybí do optimálního stavu podle jeho vlastního výpočtu zhruba 360 řidičů, řidiček nebo strojvedoucích metra. Na dobré cestě by však měla být dohoda o růstu jejich mezd, přestože Dopravní podnik tento týden opakovaně odmítl výzvu odborářů k jednání o změně kolektivní smlouvy. Není vyloučena ani stávka.

4.1.2018

Vánoční stromky se promění na dřevní štěpku. Musí být ale bez všech ozdob

Je po svátcích a lidé řeší, co udělají s vánočními stromky. Ve větších městech na Blanensku a Vyškovsku končí většinou v kompostárnách, v menších obcích najdou i jiné využití. „Teď se na něm vyřádí náš pes a kocouři, pak počká na pálení čarodějnic. V ohni ještě nadělá parády,“ má jasno, co se stromkem udělá, Jana Pavličková z Blanenska.

4.1.2018

Omezit dělobuchy vyhláškou? Nepomůže to, říkají v Děčíně

Petardy, rachejtle, dělobuchy. Hlučné i světelné efekty kvůli zábavní pyrotechnice mohli lidé s blížícím se koncem roku slyšet i spatřit prakticky denně. Mnohým ale vadilo, že museli rány poslouchat už od začátku prosince. V Děčíně totiž žádná vyhláška používání pyrotechniky neomezuje.

4.1.2018

Liberec chce rozšířit parkování pro rezidenty i mimo centrum města

Modré zóny v Liberci by měly vzniknout hned na třech místech.

4.1.2018

Konec plýtvání. Neprodané potraviny dostanou chudí

Až deset procent lidí na jihu Moravy žije na hranici chudoby. Mnohdy mají málo jídla. Pomoci jim má nový zákon. Velké obchody od ledna nesmí neprodané potraviny vyhazovat, ale prostřednictvím potravinových bank předat lidem v nouzi.

4.1.2018

První dny elektronických receptů: fungují, ale jsou pomalejší

/ANKETA/ Zbytečná byrokracie a méně času na pacienty. Na druhou stranu ale zefektivnění práce lékáren a jednodušší výdej léků. Už čtyři dny musí lékaři dávat pacientům jen elektronické recepty. Někteří kvůli nim ukončují své praxe, lékárny si je ale spíše chválí.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO
3.1.2018

Ve Smržovce výbuch poničil dům, popálený člověk je v nemocnici

Smržovka - Výbuch propan butanové láhve v bytovém domě byl ve středu v devět hodin večer tak silný, že výlétla dvě okna ze zdi ven. Zraněného člověka odvezli s popáleninami do jablonecké nemocnice.

3.1.2018

Rozmary počasí zaměstnaly hasičské pily i svaly

Střední Čechy – Poničené střechy i plechy zutrhané z jiných částí konstrukcí, reklamy poletující sem a tam, uvolněné semafory či lampy veřejného osvětlení – a především padající stromy či větve. Takový obrázek mohlo malovat varování meteorologů, kteří na čtvrtek vydali výstrahu před nárazy vichru pro celé území Středočeského kraje kromě Mladoboleslavska.

3.1.2018

Destrukce při opravě Negrelliho viaduktu. Podívejte se na dramatické video

/VIDEO/ Pohotový kameraman Marek Dobrý zachytil krátkou scénu, když náhlý odpolední poryv větru potrápil stavbaře. Při opravách Negrelliho viaduktu jim strhl ochrannou plachtu. V souvislosti s větrem hasiči zasahovali i na dalších místech v Praze.

3.1.2018

O Zlatého Ámose bude soutěžit deset vyučujících ze středních Čech. Nebo jen osm?

Střední Čechy – Sedm žen a tři muži ze středních Čech má letos šanci zvítězit v tradiční celostátní anketě o nejoblíbenějšího učitele nazvané Zlatý Ámos. A mezi pány dokonce dva, kteří učí na prvním stupni! Nebo kolegyně také z prvního stupně, o níž její žáci dokonce napsali: „Někdy se pleteme – a říkáme jí mami.“

3.1.2018

Matka vysadila dceru u zavřené školy, museli jí pomoci strážníci

Plzeň – Osamělé školačce pomohla kolemjdoucí a také policisté, policistům pomohl facebook.

3.1.2018

VIDEO: Kamery zachytily narození lvích dvojčat v Brně. Podívejte se

Nedávno narozená lvíčata v brněnské zoo mohou lidé poprvé vidět na záběrech, které ve středu zveřejnili zástupci zahrady. Jak Deník Rovnost informoval, mláďata se minulý pátek v noci narodila lvici Kivu a samci Lolkovi. „První lvíče přišlo na svět v 19:53, druhé ve 23:55. Obě pijí a samice Kivu se o ně stará. Pohlaví mláďat neznáme,“ sdělil mluvčí Zoo Brno Michal Vaňáč.

3.1.2018

70 let od vraždy Mareše a Dleska

Pamětní deska vedle vchodu do Obecního úřadu ve Třech Sekerách nás vrací o sedmdesát let zpět, kdy se Tři Sekery po odsunu německého obyvatelstva zalidňovaly. Bylo tu již 800 nových osídlenců.

3.1.2018

Římané v Brně! Archeologové objevili zbytky tábora z doby markomanských válek

Unikátní nález ohlásili archeologové v Brně. Vykopali pozůstatky pochodového tábora římských vojáků ve Vojtově ulici. Stanoviště pochází z konce druhého století našeho letopočtu. Podle odborníků se jedná o první podobný objev na území města.

3.1.2018

Největší středočeská zločinnost bují v okolí Prahy

Střední Čechy – Jednotlivé okresy středních Čech jsou značně rozdílné – a to jak svou velikostí, tak svým charakterem. Potvrzují to mimo jiné údaje ve statistickém bulletinu za první až třetí čtvrtletí loňského roku, který ve středu zveřejnil Český statistický úřad.

3.1.2018

Harrachov je pro nákladní dopravu uzavřen

Vzhledem k aktuální předpovědi počasí je od středy 3.1. od 7:00 uzavřen provoz na silnici I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dále na hraniční přechod s Polskem, pro nákladní vozidla nad 3,5 t (s výjimkou autobusů).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>