Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

11.10.2018

V Českém Těšíně se rýsuje dohoda mezi ANO, lidovci a Nestraníky

Vypadá to, že se v Českém Těšíně schyluje ke změně na postu starosty. Podle informací ze čtvrtečního večera finišují jednání o možné koalici.

11.10.2018

Kam s ním? Auto na sídlištích na Liberecku večer nezaparkujete, není místo

I menší města bojují s přívalem aut. Kapacita parkovišť zoufale nestačí.

11.10.2018

Velké dusno na základní škole v Porubě. Kdo koho šikanuje?

Ředitelka versus matikářka versus žáci. Tuto záludnou rovnici řeší moravskoslezská Česká školní inspekce (ČŠI) a porubská radnice coby zřizovatel ZŠ Porubská 832.

11.10.2018

Mexiko ocenilo telčskou rodačku Miloslavu Žákovskou. Po padesáti letech

Telč, Praha - Velké pocty se tento týden dočkala telčská rodačka Miloslava Žákovská. Na Velvyslanectví Mexika v Praze totiž obdržela čestné uznání za svou účast na Světovém festivalu dětské kresby. Ten byl před padesáti lety součástí XIX. Olympijských her v Mexiku, pro Čechy známých především díky obrovskému úspěchu české gymnastky Věry Čáslavské, a zúčastnily se ho tehdy stovky dětí z 80 zemí světa.

11.10.2018

Luxusní nabídka ODS v Praze 8. Hnutí Osmička žije a Piráti ji zatím nepřijali

Nabídka, která se neodmítá. Tak by se dala nazvat výzva, s kterou hned v neděli přišla ODS v Praze 8. Přestože ve spolupráci se Svobodnými volby v místní městské části ODS vyhrála, oslovila druhého a třetího v pořadí, aby vytvořili koalici bez ní, ale s její podporou. Jenže Piráti s Osmičkou žije se snaží najít koaliční partnery a narážejí na problém s bývalým místostarostou za Zelené Petrem Vilgusem.

11.10.2018

Tohle nikdo nečekal. V kostelní věži našli jazyk Jana Nepomuckého

/FOTOGALERIE/ Otevírání schránky z věže kostela v Holčovicích na Bruntálsku přihlížela celá obec. Slavnost začala tím, že starosta, archivář, historik a kněz tipovali, co asi bude uvnitř. Jazyk Jana Nepomuckého neuhodl nikdo.

11.10.2018

V Praze našli dalšího hada. Tentokrát to byla mrtvá krajta v igelitovém pytli

Překvapivý nález učinil dnes kolem deváté hodiny ranní muž na pražském sídlišti Nové Butovice. Nález černého pytle s velkým hadem ihned ohlásil na služebnu městské policie.

AKTUALIZOVÁNO
11.10.2018

Při opravě překvapivě zjistili, že koncertní křídlo pamatuje Masaryka

Mistrovský kousek z věhlasné dílny Petrof se po několika měsících vrátil „domů“. Tento týden dorazil kompletně opravený nástroj zpět do vsetínského domu kultury. Koncertní křídlo z roku 1926 si vzali do parády pracovníci renovační dílny začátkem května letošního roku.

11.10.2018

V Boskovicích budou jezdit na poštu elektromobilem

Boskovice /FOTOGALERIE/ – Vydá tak trochu jako vozítko pro hráče na golfovém hřiště nebo zmrzlinářské auto. Je to ale nový elektromobil, který již brzy budou lidé potkávat v ulicích Boskovic.

11.10.2018

Dvojice Rumunů zbila muže. Při zatýkání policie střílela

Pachatelé mají na svědomí brutální zmlácení 25letého muže v pardubickém baru.

11.10.2018

Ve Valmezu je hotovo: koaliční smlouvu podepsalo ANO s lidovci

Povolební vyjednávání ve Valašském Meziříčí jsou u konce. Ve středu na meziříčské radnici podepsali koaliční smlouvu zástupci ve volbách vítězného hnutí ANO 2011 a KDU-ČSL, která byla druhou nejsilnější stranou.

11.10.2018

Aktivisté musí vyklidit Kliniku na Žižkově. Nejvyšší soud zamítl jejich dovolání

Nejvyšší soud (NS) patrně zamítl dovolání proti verdiktu o vyklizení Autonomního centra Klinika v Praze na Žižkově. Vyplývá to z databáze InfoSoud. Mluvčí soudu Petr Tomíček ale odmítl případ komentovat s vysvětlením, že soud zatím nemá potvrzeno doručení účastníkům řízení. 

11.10.2018

Krajská nemocnice se zmítá v dluzích. Čeká ji pronájem?

Karlovarský kraj - Ztráta Karlovarské krajské nemocnice (KKN) za loňský rok činí 109 milionů korun, hospodářský výsledek za rok 2018 se zatím odhaduje až na 150 milionů ztráty.

11.10.2018

Smržovku rozezní tuny nástrojů. Dnes opět startuje turné Slet bubeníků

Smržovka - Je to už tradice – celorepublikové turné Slet bubeníků startuje v sále smržovského Parkhotelu. Stejně jako v předchozích letech, i letos si tu dali protagonisté v čele s fenomenálním bubeníkem Pavlem Fajtem nejprve několikadenní soustředění.

11.10.2018

Vyjednavač ANO Okleštěk: Dvojblok ProOlomouc a Pirátů nás zaskočil

U povolebních jednání o budoucích koalicích ve velkých městech Olomouckého kraje, kde vyhrálo hnutí ANO, je kromě místního lídra, adepta na primátora, krajský šéf hnutí a hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

11.10.2018

Omezení kol v centru? Vyjednávat o něm bude až nové vedení Prahy 1

Vedení Prahy 1 včera zrušilo schůzku se zástupci magistrátní cyklokomise, na které se mělo řešit plánované omezení cyklistiky v centru metropole. O podobě opatření tak bude jednat až nové vedení radnice. Sdělila to mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. Dosluhující vedení Prahy 1 chtělo kola ve vybraných pěších zónách omezit mezi 10. a 17. hodinou, opatření zrušil soud na základě žaloby spolku AutoMat. Radnice, magistrát a spolek poté začaly jednat o kompromisním řešení.

11.10.2018

Výstavištěm se už podruhé rozezní štěkot psů. Chystá se krajská přehlídka

Litoměřice - Po jarní úspěšné mezinárodní výstavě pořádá litoměřický spolek Nord Bohemia Canis v sobotu 13. října na výstavišti Zahrada Čech svou druhou, tentokrát krajskou výstavu psů všech plemen, mimo německých ovčáků.

11.10.2018

Pokud má dítě rybařinu v srdíčku, provází ho životem, říká Aleš Haluska

Rožmitál pod Třemšínem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - O rybářství, vzrůstajícím zájmu dětí a o tom, jak se daří přivádět nejmladší generaci k tomuto krásnému historickému řemeslu, odpovídal vedoucí rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem a člen odboru mládeže Středočeského územního svazu Aleš Haluska.

11.10.2018

S kompostéry do Havířova přicestovala i kudlanka nábožná. Podívejte se

Kudlanka nábožná vykoukla ve středu odpoledne na pracovníky, kteří v Havířově lidem rozdávají kompostéry na bioodpad.

11.10.2018

Výstava Lékařů bez hranic přibližuje práci na misích

Český Krumlov - Jak vypadá pomoc během přírodní katastrofy? Co se děje při epidemii eboly? Jak chutná terapeutická pasta k léčbě dětské podvýživy? Co kreslí děti v uprchlických táborech či ve válce?

11.10.2018

Někdy Malečov, někdy krajská metropole. Vítěz voleb je z Ústí jenom napůl

Lídr ANO Petr Nedvědický žije v Malečově i Ústí na Labem, kde se hlásil k trvalému pobytu. 

11.10.2018

OBRAZEM: Parčík v Mostě mění vizáž. Plochu pro kluziště pokryjí žulové kostky

Most - Čtrnáct milionů korun stojí rekonstrukce parčíku u mostecké radnice, kde bude v zimě mobilní ledové kluziště. 

11.10.2018

Žatec se opět přemění ve válečné město. Zahraje si v dramatu BBC

Žatec - V Žatci se opět bude natáčet. A zase film z války. Tentokrát si ulice historického centra města vybrala společnost, která pro britskou BBC natáčí drama s názvem World On Fire, v překladu Svět v ohni.

11.10.2018

OBRAZEM: Velká hra světel začíná v Praze. Nabízíme vám ochutnávku

Celkem 22 uměleckých děl mohou vidět Pražané ode dneška až do neděle 14. října v rámci jedinečného Signal Festivalu. Pořadatelé letos chtějí odlehčit přetíženému centru, hra světel proto poprvé zavítá i do osmé městské části do Karlína. Podívejte se, jak vypadaly některé instalace při zkoušce.

11.10.2018

Medvědi se podhrabali pod plotem chomutovského zooparku

Několik metrů dlouhé nory nechalo vedení zalít betonem. Úpravy se chystají i v dalších výbězích

11.10.2018

150 let brněnského Sokola: po vyhlášení Československa střežili město

Brno - Přesně před 150 lety se potkali budoucí starosta spolku Josef Fanderlik a náčelník Ctibor Helcelet, aby založili brněnský Sokol. Spolek sehrál významnou roli při vyhlášení Československa 28. října 1918, které v Brně oznámili o den později. „Bezpečnostní složky byly obsazené především Němci, takže první dny tuto službu vykonávali sokolové,“ uvedl Radim Dufek z Muzea města Brna.

11.10.2018

Neexistuje, ale vlastní pozemek. Parcela u Násedlovic patří gestapu

Desítky let neexistuje, stále ale vlastní pozemek u Násedlovic. Bývalá německá tajná policie gestapo je v katastru pozemků zapsaná jako majitel asi třicetimetrové parcely v Násedlovicích. Nečekaného vlastníka odhalili v katastru úředníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hodoníně.

10.10.2018

Prošli centrem Brna, i v převleku zvířete. Aby upozornili na kácení pralesů

Co dělat, aby lidé nepodporovali devastaci deštných pralesů, se snažili ve středu v Brně ukázat Mladí zelení a lidé z mládežnického projektu Uvědomění. Pochodem v centru města chtěli upozornit na současný stav přírody.

AKTUALIZOVÁNO
10.10.2018

ANO se v Olomouci dohodlo na koalici. Primátorem by měl být Miroslav Žbánek

Vítězné hnutí ANO se v Olomouci dohodlo na radniční koalici. Vstoupí do ní s ODS, KDU-ČSL a hnutím spOLečně. Primátorem má být lídr ANO Miroslav Žbánek. Informovala o tom ve středu večer Česká televize (ČT).

10.10.2018

Cyklopruhy v Holešovicích budí vášně. Přibáň: Otázka času, kdy auto někoho srazí

/VIDEO/ Ještě před víkendovými komunálními volbami, které jeho ČSSD (nejen) v hlavním městě odstřelily, nechal primátorčin náměstek pro dopravu Petr Dolínek ve spolupráci s Prahou 7 a Technickou správou komunikací (TSK) udělat v okolí metra Vltavská a na Hlávkově mostě některé úpravy. Jednou z novinek jsou i cyklopruhy, na které si už někteří řidiči stěžují.

10.10.2018

ANO v Litvínově chce uzavřít koalici s komunisty, SNK-ED a Litvínováky

V Litvínově graduje povolební vyjednávaní o uspořádaní politických sil na radnici. Vítězné ANO ve středu večer oznámilo, že se po sérii jednání se všemi subjekty zvolenými do zastupitelstva rozhodlo nabídnout koaliční spolupráci KSČM, SNK – ED a Sdružení Litvínováci.

10.10.2018

V Ostravě se nadále jedná o variantě stávající čtyřkoalice

Jednání o nové koalici v Ostravě by mohly podle slov primátora a lídra vítězné strany z hnutí ANO Tomáše Macury nabrat v příštích dnech na obrátkách. 

10.10.2018

V říkovické kapličce visí nový zvon František. Složili se na něj občané

V neděli byl při posvícenské mši v kapličce v Říkovicích na Svitavsku vysvěcen nový zvon František. Pochází ze zvonařské dílny Leticie V. Dytrychové v Brodku u Přerova. 

10.10.2018

Zvěř v ulicích. Policie v Brně musela během dne odchytit psa, poníka i slepici

Pes ztěžující hlášení požáru, zatoulaný poník i bezprizorní slepice. Brněnské strážníky v úterý zaměstnal odchyt hned několika zvířat.

10.10.2018

V řece Svatava uhynuly stovky ryb, odborníci zkoumají vodu

/FOTOGALERIE/ Stovky ryb uhynuly v řece Svatava v Kraslicích na Sokolovsku. Na úhyn upozornili samotní obyvatelé města. Zatím není jasné, co vodu v řece kontaminovalo. Čeká se na výsledky speciálních testů.

10.10.2018

Lukášek se dral na svět příliš rychle, narodil se v autě

Na porod syna Lukáše bude dlouho vzpomínat jeho maminka Monika z Nových Dvorů. Ačkoliv to pro ni nebyl první porod – doma už má tříletou dceru, čekalo ji během něj nejedno překvapení.

10.10.2018

Zbytky Růžku už od léta hyzdí Telč. Sutiny firma začne likvidovat příští týden

Telč – Už více než tři měsíce se obyvatelé Telče, turisté i cestující musí vyhýbat ruinám, které přímo u kruhového objezdu na Staňkově ulici zbyly po bývalém hotelu a hospodě U Nádraží, známým také jako Růžek. Zchátralou historickou budovu kousek od městského dopravního terminálu zboural letos na jaře bývalý majitel, přestože s tím nesouhlasila radnice, památkáři nebo občanská iniciativa Nechte Růžek Žít.

10.10.2018

V Neratovicích našli první miminko v babyboxu. Jmenuje se Daniela

Neratovicích – Ve středu v časných ranních hodinách bylo do babyboxu v neratovické nemocnici uloženo vůbec první miminko. Byla to holčička a dostala jméno Daniela po pracovnici společnosti SCHOTT CR z Lanškrouna, Daniele Markové.

10.10.2018

Konec nezvaných návštěvníků? Vstup do podzemní továrny Richard střeží kamera

/FOTO/ Vstup do podzemní továrny Richard je už více než měsíc zabezpečený proti vniknutí zvědavců. Po prvních úpravách vstupu, které Památník Terezín nechal provést už v srpnu, někdo odstranil navařenou kovovou desku a proboural zazděnou díru v betonové stěně, kterou se dobrodruzi mohli dostat dovnitř. Ta je nyní opět zazděná. A vstup navíc hlídá kamerový systém.  

10.10.2018

V povodí Mže na Tachovsku je mor. Hubí české raky

Úbytek výskytu raka říčního na horním toku řeky Mže na Tachovsku zaznamenávají v posledních letech ochránci přírody. Podle zprávy, kterou vydala CHKO Český les, je příčinou račí mor, který přenáší severoamerický rak signální. Zbytky jeho krunýře a klepet nalezli pracovníci Správy CHKO Český les za vesnicí Branka, tři dospělí raci signální byli objeveni těsně u hranic s Německem.  

10.10.2018

Mauzoleum zhanobili vandalové, dnes je z něj muzeum Keilů

Město Albrechtice díky čerstvě opravenému mauzoleu rodiny Keil von Eichenthurn může ukázat zájemcům, jak se šlechtici a zámožní podnikatelé na sklonku habsburské monarchie připravovali na smrt. Keilové si postavili hrobku s antickým tvaroslovím a dórskými sloupy na kraji lesa pod vrchem Dubí.

10.10.2018

Jen jedna kandidátka? Nevadí, voliči stejně přišli

Téměř polovina obcí na Příbramsku neměla o komunálních volbách příliš veliký výběr. V šesti desítkách obcí totiž voliči vybírali buď pouze z jedné kandidátní listiny, nebo vybírali samostatně kandidující osoby a ve třech případech měli v nabídce jednu kandidátní listinu, proti které stál navíc jeden samostatný kandidát.

10.10.2018

Kámen z Pálavy připomene vyhnané československé obyvatele. Po obsazení Sudet

Mikulov, Brno - Poválečný odsun německých obyvatel Československa nebyl jediná bolestivá událost v pohraničních oblastech. Připomenout to chtějí historici, kteří ve středu v Mikulově na Břeclavsku odhalí památník nuceně vysídleným obyvatelům z pohraničí v roce 1938. Postaví jej k osmdesátému výročí této události.

10.10.2018

Mlčení, mlžení a blafování. Hledání hradeckého primátora připomínalo mariáš

Povolební vyjednávání o budoucnosti radnice v Hradci Králové připomínalo během úterý dusnou atmosféru nad rozehranou partií mariáše. O největší vklad v banku hraje současný primátor a jeho HDK proti vítěznému hnutí ANO. Mimo vítěze včera všichni svorně tvrdili, že kdykoli mohou složit karty a jít do opozice. Zároveň se ale trumfovali, aby v partii o místo ve vedení města neprohráli.

10.10.2018

Taxi! Důchodci na Břeclavsku si zavolají o svezení. Za dvacku

K lékaři nebo na úřad od tohoto měsíce nově vozí důchodce a zdravotně postižené v Hustopečích na Břeclavsku Senior taxi. Jedna jízda cestující vyjde na dvacet korun.

AKTUALIZOVÁNO
9.10.2018

Povolební boj pokračuje. V Kladně se množí trestní oznámení

Povolební rošáda v Kladně pokračuje. Policie se tak bude co nejdříve zabývat novým případem.

9.10.2018

Dočká se i poslední část nemocnice. Opraví nevyhovující prostory neurologie, ORL

Vyškov – Pacientům ani personálu příliš komfortu neposkytuje. Budova neurologie a ORL je poslední část nemocnice ve Vyškově, která není zrekonstruovaná. Čekání na její lepší časy je u konce. V pondělí jihomoravští krajští politici oznámili, že se region jako zřizovatel zdravotnického zařízení pustí do oprav objektu.

9.10.2018

Nechutný boj uvnitř Fakultní nemocnice Ostrava. Skončili už čtyři přednostové

Po nástupu nového ředitele Evžena Machytky skončili už čtyři uznávaní přednostové. Kdo bude další?

9.10.2018

Obchvat odvedl kamiony z úzké silnice procházející Skleným

Sklené nad Oslavou – Nový obchvat, který odvedl tranzitní dopravu z obce, již téměř týden funguje ve Skleném nad Oslavou. Všechny stavební práce však ještě nejsou dokončeny.

9.10.2018

Na Němčicku vylupoval chaty, bral i zářivky. Teď jej obvinili

Z trestných činů krádež a porušování domovní svobody a také z přestupku viní policisté jednapadesátiletého muže z Kojetínska. Dopustil se jich letos v osmi případech v Němčicích nad Hanou a Vrchoslavicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT