Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

13.6.2018

FOTOGALERIE: Na Jizeře v Hubálově se prolomil jez

Nevšední pohled s nádechem dramatu se od úterního poledne naskýtá všem, kteří míří k jezu na řece Jizeře v Hubálově nedaleko Mnichova Hradiště. Právě v těchto místech se prolomila část jezu i stavidel vedle malé vodní elektrárny.

13.6.2018

V Hlízově odhalili pamětní desku legionáře Františka Kočárníka

/FOTOGALERIE/ Odpoledne v sobotu 9. června se v Hlízově na Kutnohorsku neslo ve slavnostním duchu. Byla zde odhalena pamětní deska legionáře a hlízovského rodáka Františka Kočárníka.

13.6.2018

OBRAZEM: Děti z hradeckých mateřinek soutěžily pod pěti kruhy

Již popáté se sešly děti z hradeckých mateřinek MŠ Kamarád, aby spolu na hřišti Bavlny svedly souboje pod pomyslnými olympijskými kruhy.

13.6.2018

Při výluce vlak z Oldřichova do Chomutova nahradí autobus

Na trati 130 Ústí nad Labem - Klášterec nad Ohří v železniční stanici Most se bude konat v noci z 16. na 17. června v době mezi 23. a 5. hodinou výluka staničních kolejí.

13.6.2018

Křídla nebo Triangl? Návrhy studentek ze Světlé bojují v umělecké soutěži

Světlá nad Sázavou – Světelská Akademie si na své konto může připsat další úspěch. Tentokrát se o něj zasloužily talentované studentky Adéla Čapková a Žaneta Vrábelová. Jejich umělecké návrhy Křídla a Triangl byly vybrány, aby Vysočinu reprezentovaly v přeshraničním kole umělecké soutěže, kde se utkají spolu s návrhy dalších šesti oblastí Evropského regionu Dunaj – Vltava. Podle vítězného díla bude nakonec vyrobena cena pro nejlepší vesnici euroregionu.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2018

Na Teplou Vltavu nesmí vodáci. Z kempu hasiči evakuovali osm lidí

K téměř dvěma metrům stoupla ve středu ráno hladina Vltavy na Soumarském Mostě na Prachaticku.

13.6.2018

Statik zakázal přípravu ledu, jihlavskému stadionu hrozí zavření

Jihlava – Nemilá zpráva. Radnice si objednala služby statika a doufala, že prodlouží životnost střechy Horáckého zimního stadionu (HZS), která byla původně do roku 2019. Výsledek bude ale zřejmě opačný a stadion bude uzavřen.

AKTUALIZOVÁNO
13.6.2018

Postel v dětském pokoji pohltily plameny. Požár mohla způsobit powerbanka

Brno /VIDEO/- Hračky a postel v dětském pokoji ve Vltavské ulici v Brně ve středu brzy ráno pohltily plameny. Bojovat s nimi vyjížděli strážníci, pět profesionálních jednotek jihomoravských hasičů a jedna dobrovolná jednotka ze Starého Lískovce. Podle předběžných informací vypukl požár kvůli technické závadě na powerbance.

13.6.2018

Lovci bouřek mají hody. Počasí jim přeje

Až do úterní půlnoci platilo varování meteorologů před silnými bouřkami. Středeční výstraha zase říká, že bude vydatně pršet.

13.6.2018

Vesnicí roku se letos staly Stěžery. K získání Zlaté stuhy jim pomohly děti

Titul Vesnice roku Královéhradeckého kraje letos získaly Stěžery. K prvenství a symbolické Zlaté stuze patří i odměna ve výši jednoho milionu korun.

12.6.2018

V centru Šternberka vykvetla státní vlajka. Podívejte se

Netuctovým způsobem si připomínají 100 let od vzniku Československa ve Šternberku na Olomoucku. Na náměstí Svobody nechali vysadit státní vlajku.

12.6.2018

Úseky tří dálnic kolem Prahy pohlídá Velký bratr

Střední Čechy – Někomu to může znít jako sci-fi, ale je to tak. K bezpečnosti a plynulosti provozu na dálnici může přispět vyhodnocení toho, jak řídíte. Právě vy – a také šoféři ve vašem okolí.

12.6.2018

Největší mlžnou komoru u nás si mohou lidé vyzkoušet v Dukovanech

Dukovany - Několik unikátních nových exponátů a interaktivních modelů připravilo na letošní hlavní turistickou sezónu infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany. Hlavním z nich je největší mlžná komora ve střední Evropě. Podobně velké jsou v celé Evropě pouze tři. V červnu elektrárna poprvé návštěvníkům zpřístupní také unikátní model výroby a spotřeby elektrické energie u nás.

12.6.2018

Pastva místo sekaček. Zvířecí stáda pomáhají pražským radnicím

První stáda se v Praze začala pást v průběhu května, postupně se budou stěhovat po vybraných lokalitách až do října. Jedno z magistrátem najatých stád lze v současnosti potkat v lokalitě V Hrobech v Kamýku. Spásá tam trávu na loukách mezi sídlišti Lhotka, Libuš a Modřany.

12.6.2018

OBRAZEM: Most ve Velkém Meziříčí spadl o den dřív, než ho měli zbořit

O den dříve, než bylo původně naplánováno, šel k zemi most přes řeku Balinku v Třebíčské ulici. V úterý už dělníci odklízeli jeho trosky z říčního koryta.

12.6.2018

Herec Jakub Škrdla říká: Jihlava má Divadlo na Staré plovárně ráda

Jihlava, Telč – „Léto je pro tyto projekty jako stvořené. Jak pro tvůrce, tak pro diváky. Je půvabné za letního večera potkat divadelní obrazy zasazené v krajině, slyšet živou hudbu, prostě mít zážitek pod širým nebem.“ Tak popisuje letní divadelní projekty, které se chystají v Jihlavě i v Telči, organizátor a herec Horáckého divadla Jihlava Jakub Škrdla. Těšit se na ně můžete v červenci a v srpnu. A kdo chce, může se rovnou zapojit.

12.6.2018

FOTO, VIDEO: Vítr vyvracel stromy, kroupy a voda ničily majetek

Klatovsko – Kroupy, bouřka, blesky, prudký déšť, silný vítr, to vše se prohnalo v pondělí Klatovskem a zanechalo za sebou na mnoha místech řádnou spoušť.

12.6.2018

VIDEO: Krupobití na Folmavě poničilo auta, střechy i skleníky

Folmava, Všeruby – Apokalypsa. Peklo. Velmi silná slova používají svědci silné bouřky a krupobití, které v pondělí v podvečer zasáhly Folmavu a pás od ní ve směru na Všerubsko.

12.6.2018

Veřejné projednání EIA uspořádá ministerstvo na zimním stadionu v Třebíči

Třebíč - Veřejné projednání posuzování vlivů na životní prostředí pátého bloku Jaderné elektrárny Dukovany se bude konat v úterý 19. června od 12 hodin na zimním stadionu v Třebíči. Akci oznámilo Ministerstvo životního prostředí.

12.6.2018

Křest Vichernice: fotografka dokumentuje mizející parádnice v lidovém kroji

Břeclav – U králíků, s motykou nebo poblíž kostela. V takovém zátiší nafotila do nové knihy nazvané Víchernice známá fotografka Líba Taylor ženy, které stále běžně nosí lidové kroje. Publikace má podtitul Mizející parádnice Moravy a stojí za ní Jihomoravská komunitní nadace.

12.6.2018

Jih Moravy zasáhly nad ránem silné bouřky. Hasiči vyjeli k třiadvaceti událostem

Jižní Morava – K více než dvaceti událostem v kraji vyjeli v úterý nad ránem jihomoravští hasiči. Kvůli bouřkám nejčastěji odstraňovali popadané stromy.

12.6.2018

Voda v Brněnské přehradě? Brčálově zelená, hlásí lidé. Bezpečná, tvrdí hygienici

Ochladit se při horkých letních dnech v Brněnské přehradě je podle hygieniků bezpečné. Při posledním měření minulé pondělí získala voda nejlepší možné hodnocení. Podle některých lidí už však voda ke koupání vhodná není.

12.6.2018

Vydělat na třípokojový byt? Na jižní Moravě přes 14 let šetření, nejdéle v Brně

Jižní Morava /ANKETA/ - Na třípokojový byt musí Jihomoravané šetřit celou výplatu víc než čtrnáct let, což je po Praze nejdéle v České republice.

12.6.2018

Epopej má mít nový domov na výstavišti. O plátna máme zájem, dál zní z Krumlova

Pražští radní kývli na plány umístit Muchovu Slovanskou epopej do nového objektu. Má vyrůst na výstavišti v Holešovicích. Moravský Krumlov má o plátna stále zájem.

12.6.2018

Meruňky zrají o týdny dřív. Půjde pěstovat i subtropické ovoce, říká odborník

Teplé klima a méně vláhy mají za důsledek dřívější dozrávání ovoce i obilí na jihu Moravy. Ovocnáři už sklízí meruňky.

11.6.2018

Praha projedná změny územního plánu. Náměstkyni primátorky se některé nelíbí

Ve čtvrtek dostanou pražští zastupitelé na stůl k projednání řadu významných změn územího plánu. Náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice) upozornila na pondělní tiskové konferenci, že některé z nich v minulosti nebyly schváleny, přesto se o nich bude jednat znovu. A Kolínské to vadí. "Některé změny neodpovídají urbanistickým zásadám Prahy," řekla Pražskému deníku.

11.6.2018

Dítě vypadlo v Břeclavi z okna ve třetím patře. Je v nemocnici ve vážném stavu

Břeclav – Po třetí hodině odpoledne se v centru Břeclavi zřítilo dítě z okna ve třetím patře. „Na místo jsme vyslali vrtulník. Dítě utrpělo polytrauma, takže jsme ho na umělé plicní ventilaci ve vážné stavu transportovali do dětské nemocnice,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

11.6.2018

Tramvaj do kampusu: stavba začne v únoru, denně tam dojíždí 40 tisíc cestujících

Brno /VIZUALIZACE/ – Z centra Brna pohodlně tramvají až do univerzitního kampusu v Bohunicích? Trať začnou dělníci stavět už v únoru. Tento týden radní vypíšou výběrové řízení na firmu, která ji postaví. V pondělí to oznámil náměstek brněnského primátora Richard Mrázek.

11.6.2018

Jízdní řád přečtou z elektronického papíru. Podnik zkouší nový druh označníku

Lidé v Brně jako první v České republice při hledání informací o hromadné dopravě otestují interaktivní označník. V pondělí jej na zkušební dobu umístili zaměstnanci dopravního podniku na zastávku Mozolky ve směru do centra. Nové zařízení usnadní hledání informací o dopravě také nevidomým. Panel navíc spotřebuje o devadesát procent méně energie než dnes obvykle používané informační panely a lidé v něm najdou daleko více informací. Mohou třeba listovat jízdními řády.

11.6.2018

FOTO/VIDEO: Kriminalisté rozprášili drogový gang na Plzeňsku

Plzeň – Gang celkem deseti osob odhalili Kriminalisté 1. oddělení obecné kriminality územního odboru Plzeň-venkov.

11.6.2018

Lávka přes Labe v Nymburce má zmizet do dvou měsíců

Problematická lávka pro pěší, která v poslední době způsobila řadu zákazů a přidělala starosti místním, brzy zmizí. Po pondělním jednání radních vedení města oznámilo, že by to mělo být v řádu týdnů.

11.6.2018

Vlak z jemnického Barchanu pojede i po půlnoci

Jemnice - „Zanechte auto doma a pojeďte na Barchan vlakem, odpadne vám starost s hledáním místa k zaparkování a nemusíte se nutně vázat jen na nealkoholické nápoje,“ vyzývají organizátoři slavnosti v Jemnice.

11.6.2018

Jubilejní gastrofestival: dvouhvězdičkový Michelin i galavečeře První republiky

Již podesáté budou valašské Velké Karlovice hostit Karlovský gastrofestival. Jubilejní ročník této nejnavštěvovanější gastronomické události s jedinečnou atmosférou uprostřed přírody Beskyd se uskuteční 6. a 7. října, opět i se speciálním michelinským hostem, jímž je letos dvouhvězdičkový michelinský šéfkuchař Nicolas Decherchi. Další novinkou a zajímavostí bude galavečeře ve Spa hotelu Lanterna na počest 100. výročí založení republiky.

11.6.2018

Pes v autě na slunci? Špatný nápad, z vozidla se stává pec, varují odborníci

„Budu pryč jen chvilku. To vydrží,“ myslí si majitel, který právě opouští své zaparkované auto, v němž nechává čekat svého psa. To ještě netuší, že ho pravděpodobně odsoudil ke kruté smrti. V horkých dnech se totiž auta na přímém slunci promění v pec.

11.6.2018

Další jména pro Senát. Za Piráty kandiduje Štogl, za ČSSD Válka

Břeclavsko – Jaroslav Válka za sociální demokracii a Karel Štogl za Piráty. Zástupci politických stran odtajnili další dvě jména kandidátů do Senátu za volební okres Břeclav. Volby se konají v říjnu.

11.6.2018

Dobré pro žaludek i duši. Teplice mají svou první komunitní zahradu

/FOTOGALERIE/ Parta nadšenců buduje v Trnovanech prostor pro pěstování zeleniny i mezilidských vztahů.

11.6.2018

O titul se letos utkaly i ženy. Divákům ukázaly, jak to umí s pilou

Jihlava - V areálu letního kina v lesoparku Heulos se uskutečnilo mistrovství Evropy v dřevorubeckém sportu Eurojack. Letos poprvé se motorové pily chopily i ženy, které soutěžily o titul evropské šampionky.

11.6.2018

FOTO: Opuštěné a přemnožené kočky jsou problémem, o kterém se moc nemluví

Kraslice – Zablešené kočky ve sklepích či u popelnic, kterých si mnohdy nikdo nevšimne. Obce a města problémy s přemnoženými kočkami řeší, až když je někdo osloví, a to většinou poněkolikáté.

11.6.2018

Změny v hodonínských školách: každá škola bude mít svého psychologa

Hodonín – Městští radní se rozhodli rozšířit výuku angličtiny s rodilým mluvčím do dalšího ročníku základních školách v Hodoníně. Navíc posvětili návrh zvýšit úvazky psychologům tak, aby byl v každé škole jeden.

11.6.2018

Exposlanec by se chtěl stát starostou Kutné Hory

Kutná Hora – Politické strany a uskupení v Kutné Hoře jen pozvolna uvolňují informace o svých kandidátních listinách a všichni si dávají takříkajíc na čas.

11.6.2018

Do centra Kutné Hory zajel první autobus nové linky

Kutná Hora - První autobus městské hromadné dopravy nové linky č.6 zajel do centra Kutné Hory 11. června krátce po půl osmé ráno. Linka vyjíždí od hlavního nádraží v hodinových intervalech.

11.6.2018

Průjezdnost D1 si ověřte předem, radí správa dálnic

Střední Čechy – Až do konce srpna se má pracovat na velmi frekventované části dálnice D1 na Praze-východ, konkrétně v úseku mezi 12. a 16. kilometrem.

11.6.2018

Nemyjte auta, nezalévejte hřiště, vyzývají úřady

Vodoprávní úřad vydal výzvu k šetření vodou, zda bude následovat i zákaz zalévání a dalších činností, ukáže počasí.

AKTUALIZOVÁNO
11.6.2018

Politici v Mostě se přou o zákaz vyplácení doplatků na bydlení

Most /ANKETA/ - V Mostě pokračuje spor mezi koalicí a opozicí o doplatky na bydlení.

11.6.2018

Město znovu oplotilo areál v Lidových sadech. Lesní koupaliště možná neotevře

/ANKETA/ Měl to být velkolepý návrat lesního koupaliště. Areál v Lidových sadech, vystavěný za první republiky, který Liberečanům dlouhá léta nabízel přírodní koupání, od začátku nového tisíciletí chátral.

11.6.2018

Sokolové přiletěli do Brna. Odhalili desku, prošli se městem a cvičili v dešti

Brno /FOTOGALERIE, VIDEO/- Ani déšť je nezastavil. V neděli odpoledne se v Brně uskutečnil slet sokolských žup Jihomoravského kraje, přijelo víc než dva tisíce cvičenců. Sokolové se sešli u Besedního domu na Komenského náměstí, kde odhalili pamětní desku ke stému výročí založení československého státu.

AKTUALIZOVÁNO
10.6.2018

Rychle z kina ven! U kulturního domu Crystal se propadla část stropu

Hasiči museli v České Lípě evakuovat 34 lidí, kteří byli v kině. Za havárii může voda po přívalovém dešti.

10.6.2018

Cestujícím v pražském metru se uleví. V pondělí otevře stanice Anděl

Už jen několik hodin zbývá do otevření jednoho ze dvou vstupů ve stanici "žlutého" metra Anděl. Po sedmi měsících se po výměně eskalátorů v jedné z nejvytíženějších stanic zprovozní "výlez" u křižovatky Nádražní a Plzeňské ulice. Brzy se na Anděl vrátí také oblíbené farmářské trhy.

10.6.2018

Je to holka. A je to "Ta pravá". V pražské zoo křtili mládě hrabáče kapského

Milou povinnost měl v neděli herec Igor Bareš s manželkou Antonií Talackovou. V pražské zoologické zahradě slavnostně pokřtili malého hrabáčka. Mládě hrabáče kapského dostalo jmené Sawa, což ve svahilštině znamená "Ta pravá".

10.6.2018

Právě teď už jsou v Brdech k vidění modrásci jehlicoví

Je již prokázaným faktem, že ze současné krajiny motýli mizí. Příčinou jejich úbytku je zánik vhodných stanovišť, intenzifikace zemědělství a zalesňování pozemků. Do nejpočetnější motýlí čeledi, tedy modráskovitých, spadá i mnoho ohrožených druhů. Svoji roli zde hraje i úzká potravní specializace některých druhů a také zvláštní způsob rozmnožování, který činí modrásky závislé na určitých druzích mravenců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT