Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

25.4.2018

Babiš si ve Frenštátě poslechl plán na rekonstrukci můstků

/FOTOGALERIE/ Do Skokanského areálu Jiřího Rašky na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm přijeli ve středu dopoledne premiér Andrej Babiš, ministři a jejich hostitelé, zástupci Moravskoslezského kraje v čele s hejtmanem Ivo Vondrákem.

25.4.2018

V Lukově zavřeli obchod, jinde si prodejny obce provozují samy

Třebíčsko – Lukov u Moravských Budějovic je další vesnicí na Třebíčsku, kde zavřeli prodejnu. Pro COOP družstvo Havlíčkův Brod (COOP HB) byla prodělečná, navíc byl problém s personálním obsazením. „Zavřeli jsme obchod v únoru, paní pracovala na částečný úvazek, pak skončila. Objekt je obce, ještě nám trvá nájemní smlouva, po jejím vypršení odcházíme definitivně pryč,“ uvedl předseda družstva COOP HB Vladimír Stehno.

25.4.2018

Potvrzeno! Novým ředitelem Fakultní nemocníce Ostrava je Evžen Machytka

Zákulisní informace, o kterých Deník v minulých dnech informoval, se potvrdily. Novým ředitelem Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) se ve středu oficiálně stal Evžen Machytka, který byl po únorovém odvolání Svatopluka Němečka (bývalý ředitel, někdejší ministr zdravotnictví za ČSSD), pověřen řízením tohoto zdravotnického zařízení.

25.4.2018

Spalničky už dorazily i k nám, v ohrožení jsou hlavně malé děti bez očkování

Plzeňský kraj - V České republice je zatím hlášeno 90 případů spalniček, přičemž nejvíce postižená je metropole. V Plzeňském kraji dosud epidemiologové nahlásili jednoho nemocného. Lze ovšem očekávat, že nakažených přibude.

25.4.2018

Nešvary motorkářů? Nepozornost, rychlá jízda i špatné oblečení

Střední Čechy – Spousta motorkářů říká, že je pro ně jízda relax; bohužel velmi snadno se může změnit v boj o život. Stačí jenom chvilka nepozornosti a výlet na motorce může mít vážné následky.

25.4.2018

Obchvat Pelhřimova už nebude pro řidiče komplikací

Pelhřimov – Konec omezení, zákazů, komplikací, a místo toho pohodlná a plynulá cesta autem. Takový je výhled pro řidiče projíždějící po obchvatu Pelhřimova. Oprava silnice I/19, která ještě před nástupem zimy musela být kvůli zjištěným problémům s kluzkým povrchem vyfrézovaná, by měla podle plánů odstartovat již na začátku května.

25.4.2018

Ministr Brabec v Ostravě: S další miliardou zmizí z ovzduší tuny prachu

/ROZHOVOR/ Ministr životního prostředí v demisi Richard Brabec v úterý na krajském úřadě v Ostravě uzavřel dobrovolnou dohodu s Třineckými železárnami a Moravskoslezským krajem, která by měla přispět ke zlepšení ovzduší v regionu.

25.4.2018

Sokolov dostal pokutu za výstavbu sportovišť

Při výstavbě sportovišť v sokolovském Areálu zdraví a sportu došlo k porušení rozpočtové kázně a město má zaplatit pokutu ve výši 591 tisíc korun. Tak zní verdikt kontrolních orgánů, proti kterému se hodlá Sokolov odvolat.  

25.4.2018

Lidé chtějí mít hřiště ve Vrchlického ulici. Místní proti tomu sepsali petici

Příprava výstavby Rákosníčkova hřiště v Žatci se zadrhla. V lokalitě, kterou lidé vybrali svým hlasováním v anketě, ho tamní obyvatelé nechtějí. O tom, kde hřiště nakonec vyroste, bude radnice dál jednat.

25.4.2018

Školáci z Přimdy a z ciziny připomněli osobnosti a věnovali se také charitě

Přimda – Celý minulý týden se na Základní škole v Přimdě nesl v duchu návštěvy zahraničních žáků, kteří na do městečka zavítali v rámci projektu EURAC, kterého se tamní základní škola zúčastňuje druhým rokem.

25.4.2018

Řidiči nechtějí přeparkovávat auta kvůli blokovému čištění ulic

Strojové i ruční čištění provádí Technická správa komunikací (TSK) ve všech ulicích dvakrát ročně. Vždy nejméně s týdenním předstihem na něj upozorňují značky se zákazem zastavení. Do roku 2011 se auta, která v ulicích v den čištění zůstala, běžně odtahovala. 

25.4.2018

Žena z Mladé Boleslavi odkázala nemocnici v Motole přes milion

Emilie Hršelová z Mladé Boleslavi odkázala peníze klinice dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole, ale i Sázavskému klášteru.

25.4.2018

Na pomoc v CHKO Brdy vzniknou v létě tři traumabody

Ztracení nebo zranění v Brdech budou moci záchranáře přivolat tlačítkem.

25.4.2018

Katastrofální scénář o kolapsu dopravy v Mělníku je zažehnán

Katastrofální scénář o zhroucení mělnické dopravy se nekoná. Vedení radnice se dohodlo s Ředitelstvím silnic a dálnic a všechny příjezdy do města se sice opraví a zrenovují, ale všechno půjde hezky po pořádku.

25.4.2018

Brno plné uzavírek: záchrankám se prodlužují doby dojezdu k pacientům

Brno – Uzavírky a opravy klíčových brněnských tepen nekomplikují život jen řidičům. Problémy kvůli nim mají i záchranáři. Výrazně totiž zpožďují jejich výjezdy. Kvůli kolonám se cesty k pacientům denně prodlužují o cenné minuty.

24.4.2018

OBRAZEM: Cvičili pád malého letadla

V úterý odpoledne se na rakovnickém letišti uskutečnilo cvičení složek Integrovaného záchranného systému.

24.4.2018

Petr Hladík míří na Říp. Chce získat peníze na nové auto pro hospic

Pouť dlouhou 279 kilometrů se rozhodl absolvovat nový ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík, aby tak dopomohl „svému“ zařízení k dalšímu automobilu.

24.4.2018

Orli královští jsou opět na jižní Moravě. Odborníci je chrání před otrávením

Jižní Morava – Jihomoravané můžou opět spatřit orly královské. Už nejméně čtyři páry letos sedí na vejcích. Ornitologové musí dravce chránit hlavně před otrávenými nástrahami, proti kterým má pomoci psí hlídka.

24.4.2018

Vznik hornin i vývoj Karlštejna. To vše přiblíží kniha o kraji Joachima Barranda

Střední Čechy – Krajem Joachima Barranda. To je název – prozatím v pracovní verzi – chystané knihy o geologické historii území mezi Prahou a Plzní, jejíž přípravu se vedení kraje rozhodlo podpořit. V pondělí o tom informovala Helena Frintová z krajského úřadu.

24.4.2018

Babiš vybídl šéfa Třineckých železáren v Ostravě: Kupte Mittal

/FOTOGALERIE/ V úterý odstartovala dvoudenní vládní návštěva Moravskoslezského kraje. Ministři hned první den museli přivstat, protože úterní program začal ve společnosti OKD už v 6 hodin ráno. 

24.4.2018

Silničáři uzavřou most přes Nové Mlýny. Lidé se bojí kolapsu

Řidiče kamionů už brzy při cestě mezi Brnem a Mikulovem překvapí komplikace. Silničáři se chystají uzavřít most u Pasohlávek na Brněnsku na hlavním tahu Brno-Vídeň. Termín ale zatím není známý.

24.4.2018

Omezení kol v centru: Spolek podává žalobu na Městskou část Praha 1

Během tohoto čtvrtka se mají v centru Prahy objevit kontroverzní značky omezující použití jízdních kol mezi 10 a 17 hodinou. Spolek Auto*Mat žádá o přezkum opatření a zároveň na úřad MČ Prahy 1 podává soudní žalobu s cílem omezení zabránit. Podle členů spolku je nepřiměřené i nezákonné.

24.4.2018

Císařské lázně mají naději na opravu. Po dlouhých 17 letech

Hroty mezi Karlovarským krajem a Karlovými Vary kvůli revitalizaci Císařských lázní se konečně obrousily.

AKTUALIZOVÁNO
24.4.2018

Libeňský most půjde k zemi. Jeho zbourání podpořili pražští radní

/ANKETA/ Rada hlavního města schválila podle očekávání plán na demolici Libeňského mostu a stavbu nového na stejném místě. Tři radní za Trojkoalici, která prosazuje rekonstrukci devadesátiletého díla, ale návrh Petra Dolínka (ČSSD) nepodpořili. Podle Dolínka je varianta novostavby předvídatelnější a jistější z hlediska dlouhodobých nákladů. Zbourání musí ještě ve čtvrtek projednat zastupitelstvo.

24.4.2018

V Čáslavi servisují řídící věž. Gripeny jsou proto v Pardubicích

Stíhačky JAS-39 Gripen držící pohotovost pro ochranu vzdušného prostoru nyní startují z Pardubic.

24.4.2018

Nemocnice Třinec pořádala jedenáctý ročník Edukačních dnů pro zaměstnance

Edukační dny to je název dnes již tradiční vzdělávací akce, kterou zorganizovala Nemocnice Třinec pro své zaměstnance. Letos se konal již 11. ročník.

24.4.2018

Libeňák půjde k zemi, nový most se začne stavět už za rok, odhlasují dnes radní

Osud světového kubistického unikátu je již pravděpodobně zpečetěn. Zchátralý Libeňský most je nutné zdemolovat a nahradit ho novým, navrhne dnes na jednání městské rady náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD). „Na novostavbě se shodne většina expertů. Oprava by stejně byla do značné míry jen hrou na opravu,“ je přesvědčen předkladatel návrhu, jehož kompletní znění má redakce k dispozici.

24.4.2018

Stav města přiblíží Brňanům desítky grafů. Zjistí i kolik aut krouží po městě

Dvaadvacetiletý Jan Malíř žije v brněnských Vinohradech. S bydlením je tam spokojený stejně jako téměř sedmdesát procent Brňanů, kterým se v jejich městské části líbí. Vyplývá to ze zprávy o stavu města, kterou v pondělí představil brněnský radní Jaroslav Kacer.

24.4.2018

Oteplilo se a majitelé automobilů berou pneuservisy útokem

Rakovnicko – Od začátku dubna nemusejí mít řidiči na svých automobilech zimní pneumatiky. A jelikož je posledních čtrnáct dnů opravdu nadprůměrně teplé počasí, nechtějí si majitelé automobilů zimní pneumatiky zničit a pneuservisy na Rakovnicku berou doslova útokem.

24.4.2018

Představenstvo libereckého dopravního podniku neodvolá obviněného předsedu

Na pondělním jednání představenstva libereckého dopravního podniku odmítli jeho členové hlasovat o odvolání předsedy Pavla Šulce. Návrh se nedostal ani na program. Šulc byl společně s dalšími osmi lidmi obviněn při policejním zátahu v sídle dopravního podniku minulý týden.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT