Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

13.11.2018

ODS o programu pražské koalice: Je to PR dokument. Architekt chválí bronwfieldy

Ačkoliv lídři nové pražské koalice, která se ujme ve čtvrtek vlády nad metropolí, chtějí dobré vztahy s opozicí. Dokonce jim Zdeněk Hřib (Piráti), Jan Čižinský (Praha sobě) a Jiří Pospíšil (Spojené síly pro Prahu) ukázali ještě před podpisem programové prohlášení. Vítězná ODS však dle pondělního vyjádření dokument nepodpoří. Program je podle občanských demokratů plný frází.

13.11.2018

Jít na poštu? Raději ne! Na pobočkách v Praze stojí lidé ve frontách

/INFOGRAFIKA/ Pobočky České pošty v metropoli jsou často velmi přeplněné. Zákazníci tak musejí ve frontách před přepážkami strávit desítky minut, než na ně dojde řada.

13.11.2018

Na hájenku U Dvou šraňků se vrhnou dělníci. Dostane staronový kabát

Tento týden odstartují opravy hájovny na Černé stráni, které se také říká U Dvou šraňků. Městské lesy vyjde rekonstrukce na čtyři miliony korun. Hotovo by mělo být v polovině příštího roku.

13.11.2018

Škoda Muzeum představuje sportovní vůz z roku 1908

Mladá Boleslav – Je mu 110 let, má dvě místa a je jediným dochovaným exemplářem z původních 12 vozů Laurin & Klement BSC. Tak by se dal shrnout automobil z roku 1908, který nyní představí Škoda Muzeum. Všechny podstatné mechanické komponenty sportovního vozu jsou navíc původní – a to včetně motoru.

13.11.2018

Pozůstalí na Žďársku nosí květiny i na dávno zrušené hroby

Drobné věnečky, svíčky či kytičky se stále nacházejí v areálu poutního kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

13.11.2018

Modré zóny v Brně? Šaškárna, nadávají řidiči

Druhá vlna rezidentního parkování začala v Brně před dvěma týdny. Někteří řidiči i experti systém kritizují kvůli nedostatku informací. Brněnští strážníci od pondělí rozhodují o prohřešcích.

12.11.2018

Lidem bez domova nechá magistrát zdarma očkovat jejich psy

Příspěvková organice hlavního města Prahy Centrum sociálních služeb Praha už poněkolikáté pořádá pro lidi bez domova bezplatné očkování psů. Akce se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu 2018 od 9 do 11 hodin v pražské Michli.

12.11.2018

Pro zaměstnance v Olomouckém kraji je důležitější kolektiv než nadřízení

Dobré mezilidské vztahy s kolegy na pracovišti jsou v Olomouckém kraji důležitější než například přístup nadřízených nebo dokonce samotná pracovní náplň.

12.11.2018

Místo lihovaru v Pardubicích vyroste další obchoďák, kanceláře a byty

Pardubice - V lokalitě přednádraží přibude další nákupní centrum.

12.11.2018

Česko potřebuje doktory. Masarykova univerzita přijme víc studentů lékařství

Brněnská Masarykova univerzita přijme v příštím akademickém roce o šedesát studentů lékařství víc než v tom předchozím. Přesný počet škola oznámila v pondělí jako jednu z novinek pro příští období.

12.11.2018

Lidé v Ostravě se málem poprali kvůli osahaným rohlíkům, zasahovala policie

Pořádná mela se v pondělí odpoledne strhla v prodejně v Moravské Ostravě. Na místě zasahovali strážníci i státní policie, dorazil i vůz záchranné služby.

12.11.2018

Zaměstnanci ve Zlínském kraji? Jsou spokojení, většina se ale poohlíží po lepším

Většina zaměstnanců ve Zlínském kraji je se současnou prací spokojena, či si alespoň moc nestěžuje. Přesto se každý druhý poohlíží po jiném zaměstnání, a třetina z hledajících to dělá dokonce v pracovní době.

12.11.2018

Medvěd se stáhl zpátky ke Vsetínu. Ochránci zvažují výrobu dalších klecí

Valašský medvěd, který si vysloužil od ochránců jméno Chaosák se o uplynulém víkendu přiblížil zpátky ke Vsetínu. Ze soboty na neděli se objevila svědectví o jeho působení na Hovězí. Střelec ze Dvora Králové odjel po pětidenním působení na Valašsku v pátek.

12.11.2018

Studenti si vyzkoušeli fyzické testy. Kdo splnil, může k policii

Náborová kampaň Policie České republiky se odehrává i na středních školách. Studenti čtvrtých ročníků mají možnost složit jednu z povinných zkoušek, a to fyzické testy v rámci kampaně Přes bariéry s policií. Po ukončení studia se pak mohou studenti přihlásit k policii. Rakovnickému deníku to sdělila Michaela Richterová, mluvčí rakovnické policie.

12.11.2018

Nové varhany se rozezněly ve svatomartinském kostele v Třebíči

Třebíč - Po osmi letech veřejných sbírek se římskokatolický kostel s městskou věží znovu dočkal zvukomalebných tónů varhan. V neděli 11. listopadu na svátek svatého Martina požehnal nové varhany pomocný brněnský biskup Pavel Konzbul za hojné účasti obyvatel Třebíče. Na nové varhany přispěla ve dvou etapách také Nadace ČEZ částkou 100 tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
12.11.2018

Zoo v Děčíně přišla o posledního grizzlyho. Medvědice Helga uhynula

Děčínská zoo smutní. Přišla totiž o posledního medvěda. Helga, poslední samice medvěda hnědého grizzly v České republice, uhynula ve věku 36 let.

12.11.2018

Asfaltovou cestu ke kopečku v Mikulově nechtějí. Kameny ano

Mikulov - Asfaltku nechceme. Tak zněly první reakce některých obyvatel Mikulova na Břeclavsku na záměr rekonstrukce dvou přístupových cest na Svatý kopeček. Vrchol nad městem je cílem stále většího počtu turistů.

AKTUALIZOVÁNO
12.11.2018

Býk utekl z jatek, naháněl ho i vrtulník. Mohl ohrožovat lidi, tak ho zastřelili

/VIDEO/ Nezvaná návštěva. Téměř půl tuny živé váhy v pondělí před polednem nahánělo strach u hodonínského jezu. „Právě jsme si chtěli dát kávu, když pod okny prošlo něco černého,“ přiblížil Jan Mecl.

12.11.2018

Na Moravském náměstí roste ruské kolo. Nabídne vánoční vyhlídku na Brno

Brno – Návštěvníci z něj uvidí Brno jako na dlani a možná i silvestrovské ohňostroje. Zatím atrakce na Moravském náměstí připomíná pouze rozestavěnou konstrukci. Ruské kolo, které letos oživí vánoční trhy, tam pomalu roste pod rukama montérů.

12.11.2018

Zemřel „přerovský Baťa“ Paul Rausnitz

Je to ztráta, která citelně bolí. Paul Rausnitz, který pro Přerov znamenal to, co Tomáš Baťa pro Zlín, zemřel v neděli 11. listopadu - tak trochu symbolicky v den, kdy si celá Evropa připomínala Den válečných veteránů a sto let od skončení první světové války.

12.11.2018

Zaparkují na 340 panelech. Dočasné parkoviště pro 120 aut má zabránit kácení

Až sto dvacet aut mají v budoucnu zaparkovat u hodonínské nemocnice návštěvníci, klienti i její personál. Se stavbou nového parkoviště v blízkosti chirurgické ambulance chce začít vedení zdravotnického zařízení na jaře příštího roku. „Počítáme s dvaceti až třiceti místy pro zaměstnance. Město má zájem podpořit toto dočasné řešení s tím, že vše směřuje k trvalému a koncepčnímu,“ řekl ředitel nemocnice Antonín Tesařík.

12.11.2018

Nemlčí. Jablonecký projekt vyzývá k otevřenému dialogu o sexuálním násilí

/ROZHOVOR/ Na počátku roku zasáhla svět kampaň MeToo. Právě pod tímto hashtagem se začaly tisíce lidí svěřovat se svou zkušeností ohledně sexuálního násilí. Pod tímto vlivem se Veronika Hávová z Jablonce rozhodla udělat vlastní projekt věnující se sexuálnímu násilí. „Společnost ho totiž často bagatelizuje,“ říká zakladatelka projektu.

12.11.2018

OBRAZEM: Na Dominikánském náměstí v Brně našli archeologové základy věže

Základy věže, jedné z nejstarších kamenných městských staveb v Brně, srovnatelné se Starou radnicí, našli archeologové při výzkumu na brněnském Dominikánském náměstí. Plochu zkoumali při její rekonstrukci. Celkově si z náměstí odborníci odnesli tisíce nálezů.

11.11.2018

Na Rejvízu zvažují uzavření cest, kvůli "kůrovcovým" stromům

Omezení pro návštěvníky bude možná platit v přísně chráněné přírodní rezervaci Rejvíz v Jeseníkách. Turistické stezky lemují desítky kůrovcem napadených stromů. Podél tras stojí asi sto padesát souší, které bude podle ochranářů přírody potřeba za čas pokácet.

11.11.2018

Potraviny a drogerie pomohou v našem kraji

Táborsko - Celostátní potravinová sbírka se konala také na Táborsku.

11.11.2018

Superkošt slovácké slivovice podruhé opanoval Josef Niesner

Vidina nejlepších křišťálově průzračných slivovic, které se umístily na prvních třech příčkách místních koštů v obcích a městech národopisné oblasti Slovácko, přilákala v sobotu odpoledne vyznavače destilátů z nachově modrého ovoce do hradišťské barokní Reduty.  

10.11.2018

Sezónní uzávěry chrání tetřeva

Šumava – Uzavřeny pro pěší turisty budou od pátku 16. listopadu až do 14. července příštího roku dvě turistické stezky na Šumavě, další stezka je od 16. listopadu uzavřena pro cyklisty.

10.11.2018

Jako 16 tisíc aut. Přetížený kamion devastuje silnice. Nadváhu má každý druhý

Téměř polovina policií kontrolovaných kamionů na jižní Moravě byla letos přetížených. I přes vysoké pokuty počet prohřešků dopravců roste. „Některé silnice jsou hrozně rozbité. Jedním z důvodů jsou určitě i přetížené kamiony,“ myslí si řidič osobního auta Adam Brázda z Hodonína.

10.11.2018

Zázemí v kotelně nebo garáž, kam se nevejde sanitka. Půjčí si na opravy základen

Boskovice na Blanensku, Hustopeče a Mikulov na Břeclavsku, Kyjov a Veselí nad Moravou na Hodonínsku, Bučovice a Slavkov na Vyškovsku i Šumná na Znojemsku. Osm záchranářských základen, které chce kraj obnovit díky úvěru od Evropské investiční banky. „Práce lékařů i nelékařských zdravotnických pracovníků je velmi náročná. Plně si zaslouží podmínky pro práci včetně zázemí základen, ze kterých každodenně vyjíždějí ke stovkám obyvatel se zdravotními potížemi,“ řekl ředitel jihomoravských záchranářů Milan Kusák.

10.11.2018

Historie vlaků v Brně? První přijel před 180 lety

V neděli uplyne přesně sto osmdesát let od chvíle, kdy do Brna přijel historicky první vlak. Nyní je trať z Brna do Břeclavi jednou z nejrychlejších v republice.

10.11.2018

Svatební trendy? Obnažená záda nevěst, modré tóny u ženichů, poodhaluje festival

Po svatebním veletrhu mají Brňané i festival. Inspirovat se na svatbu, případně si ji rovnou zařídit, mohou v sobotu v hotelu Courtyard by Marriott Brno v Holandské ulici.

9.11.2018

Velký výpadek elektřiny na Mělnicku trval hodinu a půl

Mělník – Rozsáhlejší výpadek dodávek elektřiny, který naštěstí neměl dlouhého trvání, postihl v pátek kolem poledního Mělník a okolí.

9.11.2018

Záchranář o nehodě autobusu: Nejprve třídíme pacienty, až z toho vyjdou priority

/ROZHOVOR/ Nehoda autobusu pohledem záchranáře pardubické záchranky Michala Maška. Z místa řídil odsun šedesáti raněných.

9.11.2018

Osmdesát let od Křišťálové noci. Českolipská synagoga hořela dvakrát

Na noc z 9. na 10. listopadu letošního roku připadá 80. výročí Křišťálové noci. Noci, které dostala jméno po střepech z rozbitých výloh židovských obchodů a oken synagog, včetně té českolipské. V celém Německu, Rakousku a také v Sudetech, které tehdy již byly připojeny k Říši, došlo k organizovanému útoku na Židy.

9.11.2018

Advent se rychle blíží, města už připravují slavnostní výzdobu ulic

Vánoční svátky začnou sice až za měsíc, ale mnohá města v Ústeckém kraji se na ně, stejně jako obchodníci, už pilně připravují. 

9.11.2018

Tsunami vynesla v Jilemnici zpět exstarostu, na koupaliště chce jít jinak

Byla to v Jilemnici hotová volební tsunami. Radikálně smetla naděje dosavadního vedení města na prodloužení mandátu a na vítěznou vlnu naopak posadila opozici.

9.11.2018

Rozkoš čeká na déšť, zásobu vody má aktuálně jen na dva měsíce

/FOTO/ Hydrologické sucho nekončí. Přehrada svou vodou musí uspokojit potřeby elektrárny v Opatovicích. Polovina vody, která v létě tekla v Labi přes Hradec Králové pocházela právě z Rozkoše. Díky drobným dešťům se stav nezměnil k horšímu: Přesto je hladina v nádrži zhruba pět metrů pod normálem.

9.11.2018

Přebujelá byrokracie? Výsměch starostům malých obcí, poukazují někteří z nich

Administrativa, to je v naší zemi věc neskutečná a asi i zakletá. Tvrdí to starosta Kozlan na Vyškovsku Karel Pospíšil. Narůstající byrokracii nekritizuje sám. Starostové menších obcí v kraji poukazují, že kvůli papírování nemají čas ani na to, aby řešili problémy obyvatel. „Na vše musí být papír a nejlépe ještě několik kopií, formuláře, tabulky. Někdy nad některými dotazy a úkoly zůstává zdravý rozum stát,“ řekl Pospíšil.

8.11.2018

Ve zvonici bylo objeveno barokní točité schodiště. Vede do podzemí

Při rekonstrukci Svatomikulášské městské zvonice na pražském Malostranském náměstí objevili dělníci barokní točité schodiště do podzemních prostor. Kam chodba vede a jakému účelu sloužila by mohlo být známo v dalších týdnech. Uvedla to Adéla Petříčková z Muzea hlavního města Prahy, které má zvonici ve správě. První o objevu informoval server iRozhlas.cz. Zvonice byla postavena v 18. století.

8.11.2018

Vánoční trhy v Přerově začnou v předstihu. Co letos nabídnou?

I když to tak za okny nevypadá, adventní čas se neúprosně blíží. 

8.11.2018

Baťovský Obchodní dům Zlín se opět otevírá 9. listopadu v 9 hodin

Rekonstrukce baťovského obchodního domu na náměstí Práce v centru Zlína je po roce a čtyřech měsících u konce. Opravená budova se znovu otevře pro veřejnost v pátek 9. listopadu. V tento den zde zahájí provoz většina prodejen v obchodní pasáži v nejnižších dvou podlažích. Zbytek provozoven, gastro podniky a vyšší poschodí ožijí v následujících týdnech a měsících. Budova ponese i nadále původní, tradiční název - Obchodní dům Zlín.

8.11.2018

Kvůli opravě dálničního mostu čekají Meziříčí dopravní kolapsy

Velké Meziříčí – Dálniční most Vysočina u Velkého Meziříčí čeká v příštím roce rekonstrukce spojená s jeho rozšířením. Pro město to znamená mnohonásobně zvýšený průjezd aut, a tím pádem také hrozící nebezpečí dopravního kolapsu.

8.11.2018

Festival vědy ukáže tesaříka s vysílačkou nebo dýchání rostliny

České Budějovice - Letos se koná již 18. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice – Týden vědy a techniky Akademie věd (AV) ČR.

8.11.2018

OBRAZEM: Matylda úspěšně dorazila do Pelhřimova

Pelhřimov – Matylda je v cíli. Humanoidní robot, který se jako vůbec první vydal 31. října na cestu autostopem z Jablonce nad Nisou a procestoval kus republiky, už je v Pelhřimově. Robotí slečna Matylda tak po osmi dnech cestování čerpá další síly v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit, kam dorazila ve středu 7. listopadu po 16. hodině.

8.11.2018

Studenti navrhli nábytek a nyní ho vystavují. Za svou práci dostali ocenění

/FOTOGALERIE/ Celkem 266 prací letos přihlásili studenti středních a vysokých škol do soutěže Cena profesora Jindřicha Halabaly. Odborná porota vybrala sto třicet prací do druhého kola, které jsou od čtvrtka k vidění v Místodržitelské paláci Moravské galerie v Brně. Lidé navštíví výstavu až do neděle 25. listopadu.

8.11.2018

Už žádné plasty. Kavárna zavedla bambusová brčka a vratné kelímky

/FOTOGALERIE/ Ekologičtější cestou se vydává třebíčský spolek Vrátka. Hosté v kavárně už si mohli všimnout, že ke studeným nápojům dostávají bambusová, rozložitelná brčka. A v blízké době je čeká další novinka – vratné kelímky. Ty si zákazníci budou moci za zálohu odnést a kávu nebo čaj popíjet při procházce.

8.11.2018

Radkov bude rozdělený do poloviny prosince

Vysočina - Ještě do poloviny prosince si obyvatelé Radkova nedaleko Telče počkají, než budou zase jezdit po silnici v centru obce. Ta je už od jara překopaná kvůli stavbě mostku přes potok, kterou stavební firma nedokázala dotáhnout do konce, protože zkrachovala. Zakázku nakonec po novém výběrovém řízení dostala jiná firma a práce se po měsících čekání rozjely naplno.

8.11.2018

Na konci světa žijí přírodou i sportem, většina lidí pracuje v Německu

Romantika na konci světa? Ano. Ale jen do chvíle, než selže zdraví. Deník se vyrazil podívat, jak se žije v Dolní Poustevně na Děčínsku? 

8.11.2018

Bronwfieldy, metro D či chytré město. Jak se (ne)liší program staré pražské rady

Když v únoru 2015 - čtvrt roku po vytvoření pražské koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (STAN, KDU-ČSL a Strana zelených) - četla primátorka Adriana Krnáčová programové prohlášení, opozice rovnou žádala její odvolání. Nyní koalici Pirátů, Prahy sobě a Spojených sil kritizuje ve volbách vítězná ODS a dosud vládnoucí ANO. Program nové "pražské vlády" je podle nich vágní.

8.11.2018

Nejezdi jako netopejr. Magistrát a městská policie kontrolují osvětlení cyklistů

Osvěta kvůli osvětlení. Pražský magistrát ve spolupráci s městskou policií v těchto dnech pořádá akci s názvem „Nejezdi jako netopejr“, která má upozornit pěší, cyklisty, uživatele koloběžek či in-line bruslaře na správné osvětlení a viditelnost hlavně ráno a večer.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT