Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

20.1.2018

V Ropici bojují proti volně pobíhajícím psům

Volně pobíhající psi v obci se lidem samozřejmě nelíbí. Nyní v Ropici na Frýdecko-Místecku podepisují petici za přijetí opatření ve věci volného pohybu psů.

20.1.2018

Libeňský most se vyprázdnil. Politici se dohadují, kdo za to může

Neprofesionální. Skandál. Průšvih. Tak hodnotí Pražané náhlé uzavření Libeňského mostu. Tisícům obyvatel rozhodnutí magistrátu zkomplikovalo cestu do práce i do školy. 

20.1.2018

Útulky ve švech nepraskají, větší nápor se čeká až odrostou štěňata

Útulky plné nechtěných štěňat nebo polekaných psů, kteří svým pánům utekli při novoročních oslavách. Takové jsou obecně zažité představy o stavu útulků po Vánocích. Situace je ale zatím klidná. Útulky čekají přírůstky až v únoru nebo v březnu, kdy darovaná štěňátka odrostou.

20.1.2018

Byty na Štěpánce? Město o tom rozhodovat nebude

Mladá Boleslav /ANKETA/ - Myšlenka výstavby obytných domů na okraji lesoparku Štěpánka má další vývoj. Město totiž bylo vyloučeno z rozhodování o stavbě.

20.1.2018

Kontroverzní klinika čínské medicíny v nemocnici v Hradci nakonec nebude

Ministr Adam Vojtěch svým nedávným rozhodnutím vyšel vstříc České lékařské komoře, která záměr zbudovat kliniku jako součást nemocnice dlouhodobě kritizovala. Klinika měla být v areálu nemocnice postavena do poloviny roku 2019, aby rozšířila služby Česko-čínského centra tradiční čínské medicíny, které ve fakultní nemocnici funguje od léta roku 2015.

20.1.2018

Zvířata z brněnské zoo v Evropě: nejčastěji odcházejí kvůli zakládání rodin

Zvířata pocházející z brněnské zoo žijí po celé Evropě. Letos čeká odjezd z Brna i lední medvědici Noriu.

19.1.2018

VIDEO: Muž v kontejneru? Bez telefonu by zemřel, varuje vedoucí z Biopasu

Jen o vlásek unikl před nedávnem smrti osmačtyřicetiletý muž z Kroměříže, který si ustlal v jednom z kontejnerů na papír.

19.1.2018

Vězeň skládal zkoušky. Ukázal i kastraci beránka

Jiřice – Získání zkoušky v oboru chovatel. O to se v pátek pokoušel jeden z vězňů jiřické věznice. Je to součást rozsáhlejšího projektu, v rámci nějž chce vedení věznice umožnit vězňům doplnit si vzdělání v několika oborech.

19.1.2018

Betonové zátarasy a plno chodců. Podívejte se na zavřený Libeňský most

Pražský magistrát už na obě strany nenadále zavřeného Libeňského mostu nechal položit betonové zátarasy a poslal tam městskou policii. Tramvajové zastávky jsou přelepené. Pro většinu lidí se nevyplatí most objíždět a raději ho přechází pěšky, chodníky na mostě jsou proto mnohem plnější než obvykle. V galerii se můžete podívat, jak to na této důležité spojnici mezi Holešovicemi a Palmovkou teď vypadá.

19.1.2018

Kandidát Drahoš navštíví Slovácko. Prezident nepřijede

Kdo se stane prezidentem na dalších pět let? Druhé kolo volby příští víkend rozhodne, jestli to bude stávající prezident Miloš Zeman, nebo expředseda Akademie věd Jiří Drahoš.

19.1.2018

Špičková observatoř v Ondřejově začínala jako dřevěná bouda

Ondřejov – Kulaté jubileum si v neděli připomene tým hvězdárny u Ondřejova na Praze-východ. Observatoř stojící blízkosti Hrusic spojovaných s Josefem Ladou existuje rovných 120 let. Alespoň se tohle číslo uvádí v souvislosti s tím, že zakladatel hvězdárny Josef Frič 21. ledna 1898 koupil za 900 zlatých kus lesa na vrchu Manda. 

19.1.2018

Město Klatovy jatka nechce, bojuje i u soudu

Až k soudu dospěl boj mezi městem Klatovy a společností Enes Fleisch, která chce v tamním bývalém masokombinátu provozovat jatka.

19.1.2018

Odtěžování z lagun v Ostravě: klíčovou činnost brzdí hlídací systém

/DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ Kaly se těží s pauzami. SMS zpráva z monitorovacího systému o překročení stanovené koncentrace jedovatého oxidu siřičitého (SO₂) v úterý ve 13.11 hodin vedla k zatím nejdelší nucené pracovní přestávce v likvidovaných Lagunách Ostramo. Bagristé i buldozeristé pokračovali v činnosti, avšak homogenizace a zavápnění musely stát až do středečních 16.15 hodin. Včerejší provoz probíhal opět s přestávkami. Firmu ale každé zastavení stojí peníze.

19.1.2018

V motorestu v Kersku natáčel Hřebejk svůj nový seriál

Kersko – Uprostřed kerského lesa, na staré poděbradské silnici leží na samotě motorest Ohio. Zvláštní atmosféra místa se zalíbila režisérovi Janu Hřebejkovi, který si jej vybral do natáčení nového krimi seriálu s názvem Redl. Seriál je situován do 90. let minulého století. 

19.1.2018

Nejvyšší tunel v Evropě plánují v Třebíči. Pro obří náklad

Patrně nejvyšší tunel v Evropě by zanedlouho mohl vzniknout v Třebíči-Borovině. Má mít podjezdnou výšku 9,2 metrů a délku 300 metrů. Tunel bude součástí plánovaného obchvatu. Obchvat je zase jedním z dílků trasy, kterou stát chystá pro přepravu nadrozměrných nákladů na výstavbu pátého jaderného bloku v Dukovanech. Aby mohl obří náklad projet, musí mít tunel uvedenou výšku.

19.1.2018

Zástupci akademiků a studentů si připomněli Jana Palacha

Zástupci akademiků a studentů si dnes v Karolinu připomněli 49. výročí úmrtí Jana Palacha, který se v lednu 1969 upálil na protest proti lhostejnosti spoluobčanů po vpádu armád Varšavské smlouvy do Československa. Jeho čin označili za mimořádně hrdinský. Měl by podle nich inspirovat lidi k tomu, aby si i v dnešní době více vážili svobody a demokracie.

19.1.2018

Do 10 dnů zmizte! Lidé z ubytovny Chemik v Přerově nemají kam jít

/FOTOGALERIE/ O tom, že se má za několik dní vystěhovat, se dočetl z nástěnky na ubytovně. Nikdo ho o tom dopředu neinformoval a netuší, kam půjde.

AKTUALIZOVÁNO
19.1.2018

Husa si při procházce užila doprovod strážníků, dovedli ji do bezpečí

Na procházku brněnskými Medlánkami se vydala husa. Když si však vykračovala Matalovou ulicí mezi auty, omezila provoz.

AKTUALIZOVÁNO
19.1.2018

První den uzavírky Libeňského mostu. Zaskočeni byli řidiči i cestující MHD

Libeňský most je od včerejší noci uzavřený pro tramvajovou a automobilovou dopravu. Je přístupný pouze pro pěší a cyklisty. Na obou koncích mostu jsou betonové zábrany, automobily odklání strážníci. V pátek ráno se také konal dopravní krizový štáb, který svolalo vedení městské části Praha 8. Dopravu v této městské části totiž komplikuje i probíhající rekonstrukce Zenklovy ulice. Pražský dopravní podnik ještě během dneška upraví objízdné trasy a náhradní MHD. Na radnice Prahy 7 a 8 se mezitím obracejí ti, kterým uzavření mostu zkomplikovalo např. cestu do práce.

19.1.2018

FOTO: Na Hané pěstují rajčata v obřích sklenících. Záře z nich způsobuje poprask

Jako za polárním kruhem si mohou připadat Hanáci, kteří žijí v blízkosti několikahektarových skleníků na hydroponickým způsobem pěstovaná cherry a koktejlová rajčata. 

19.1.2018

VIDEO: Lidl v Hlučíně zavírá. Na totální výprodej se stála dlouhá fronta

/FOTOGALERIE/ Totální výprodej - jde to i klidně a kultivovaně, ukázali obyvatelé Hlučína na Opavsku. Lidé v chladném počasí spořádaně stáli v dlouhé frontě. Ostraha si libovala.

19.1.2018

FOTO: Zeman je mužem minulosti, já se dívám dopředu, vzkázal Drahoš

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš ve čtvrtek brázdil Plzeňským krajem. Ráno navštívil Sušici a Klatovy, poté dorazil do Horšovského Týna. Den zakončil diskuzí v Měšťanské besedě.

19.1.2018

Outletové centrum v Ostravě: jedná se o dálničním napojení

/DENÍK SLEDUJE, FOTOGALERIE/ V prostoru, kde bude na podzim otevřeno obchodní středisko, začaly stavební práce.

19.1.2018

Sprejer "ozdobil" objekty v zámeckém parku

Vnitřní stěny, schody a zídku vyhlídky a také vnitřní prostory lorety v areálu Zámeckého parku v Horšovském Týně si za svůj cíl vybral dosud neznámý sprejer.

19.1.2018

Pražanům se otevře 70 hotelů. Jako poděkování za vstřícnost k turistům

Prohlédnout si třeba prezidentské apartmá nebo porovnat, jakou úroveň mají pražské hotely ve srovnání s těmi ve světě, budou moci 26. ledna obyvatelé metropole. Na 70 hotelů jim v tento den nabídne nocleh i prohlídku prostor za symbolickou cenu. Druhý ročník akce Noc hotelů tak chce poděkovat Pražanům za podporu turismu a toleranci k jeho negativním vlivům. Zájemci si můžou pokoj zamluvit prostřednictvím webových stránek Nochotelu.cz

19.1.2018

Praha má z reklamy na autobusech méně peněz než jiná města

Dopravní podnik čelí kritice kvůli výběrovému řízení na reklamu na autobusech. Zisk z inzertních ploch má metropole nižší než třeba Brno.

19.1.2018

U středoškoláků vyhrál ve druhém kole výrazně Drahoš

Středoškoláci mají jasno, za prezidenta by chtěli Jiřího Drahoše. Vyplývá to z výsledků druhého kola studentských prezidentských voleb, které se uskutečnily v úterý 16. a ve středu 17. ledna na středních školách po celé České republice, mezi nimiž bylo i dvanáct středních škol z Vysočiny.

19.1.2018

Na Šternbersku je šakal. Stěhují se tam natrvalo?

Že kopce nad Šternberkem nabízejí vhodné životní podmínky divoce žijícím šelmám, o tom není sporu. A ukazuje se, že zvířata je také využívají.

18.1.2018

Trestní oznámení je msta, durdí se opoziční zastupitel

Střední Čechy – Trestní oznámení považuji za pomstu. Přesně těmito slovy středočeský opoziční zastupitel Michael Pánek z ODS, který byl v rámci říjnového zemětřesení v koalici vládnoucí kraji odvolán z postu předsedy finančního výboru zastupitelstva, ve čtvrtek reagoval na trestní oznámení, jež ve středu podal krajský úřad na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 5. Hovoří se v něm o údajně neoprávněné kontrole, prováděné loni na krajské správě silnic dvěma muži.

18.1.2018

Českou republikou se prohnala vichřice Friederike

Počasí opět ukázalo svou sílu. Ve čtvrtek 18. ledna se Českou republikou prohnala vichřice Friederike. Největší náraz větru během ní zaznamenali na Fichtelbergu, kde dosáhl rychlosti 174 kilometrů v hodině. Vítr polámal stovky stromů a připravil některé obce o elektřinu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>