Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

AKTUALIZOVÁNO
17.9.2018

Ústecký bezdomovec Rambo zemřel. Našli ho mrtvého na autobusovém nádraží

Bezdomovce Ramba našli ležet na chodníku v centru města Ústí nad Labem.

17.9.2018

Novostavby? Rodinné domy poráží byty. Snadněji na ně získají stavebního povolení

Jižní Morava - Okolí Brna a Břeclavsko si oblíbili lidé pro stavbu rodinných domů, přestože za novostavby zaplatí miliony korun.

17.9.2018

Stromy, kašna a předláždit. Kadaň oroduje za "polidštění" náměstí

/ANKETA/ Svou vizi podpořenou architektonickou studií i historickou grafikou Kadaň na Ústecku projednává s památkáři.

17.9.2018

Jihlava se vyrovnává se situací v PSJ

Jihlava – Vedení krajského města se vyjádřilo k situaci okolo holdingu PSJ. Ten se dostal do závažných finančních problémů a v pondělí podal sám na sebe insolvenční návrh.

17.9.2018

Skautské oddíly praskají ve švech, zájemci čekají v pořadnících

Spolu se školní rokem začal nový rok také pro skauty. V zapomnění rozhodně neupadli, naopak zájem o členství roste. Junák – český skaut sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice.

16.9.2018

Práci hrnčířů obdivovaly tisíce lidí. Na jarmarku v Kunštátu

Kunštát - /FOTO, VIDEO/ Náměstí krále Jiřího a Klementa Bochořáka jsou v neděli v poledne zalité sluncem. Do centra Kunštátu proudí davy lidí a všude z okolních stánků zvoní keramika. Vázy, talíře, záplavy hrnečků. Bizarní vypálené postavičky i obří plastiky. Ve všech možných barvách. Třídenní Hrnčířský jarmark vrcholí. Tentokrát už s pořadovým číslem dvacet šest.

16.9.2018

Dny NATO v Ostravě jsou za námi. Letos přilákaly 220 tisíc lidí

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Na dvoudenní akci Dny Nato a Dny Vzdušných sil Armády České republiky, která se letos nesla v duchu kulatého výročí republiky, na letišti v Mošnově zavítalo 220 tisíc návštěvníků.

16.9.2018

Mikulov patřil v neděli sýrům. Voněly i po levandulích

Ještě není devět ráno, ale kolem stánků na mikulovském náměstí začíná být i v nedělním dopoledni rušno. Na dvou desítkách pultů přibývají nejrozmanitější sýry i misky s kousky na ochutnání. Své zboží chystá i pekař několik uzenářů a vinaři. Pokračuje šestý ročník mikulovského Festivalu sýra. Kolem prochází milovníci sýrů i náhodní návštěvníci. Dávají se do hovoru se sýraři začínají ochutnávat a nakupovat.

16.9.2018

Práce s ptáky je krásná nejistota, říká ornitolog Jan Hanel

/ROZHOVOR/ Zoologická zahrada bývá plná zvuků. Většina vychází od jejích zvířecích obyvatel a mezi nejhlasitější patří zástupci opeřenců. Ptáci sice nejsou těmi nejvyhledávanějšími druhy ze strany návštěvníků, přesto mají v zahradě své stálé místo. „Zapojili jsme se i do programů, které se věnují ochraně ptáků, hlavně dravců, a jejich návratu do přírody,“ popsal další činnost Zoo Liberec ornitolog Jan Hanel.

16.9.2018

Uprchlík Ara: dobrodruh je zpět v zoo

Jak zoo dříve informovala, v neděli (9. září) se třem papouškům podařilo pokořit novou ocelovou síť ve voliéře Guayanas a uletět vzniklým otvorem.

16.9.2018

Liberec už nikdy nebude Reichenberg. Nevšední zážitek s divadlem Krutý krtek

Liberec /FOTO/ - Účastníci pozoruhodné divadelní vycházky poznali osudy Němců, které po válce odsunuli z regionu s kufrem v ruce.

16.9.2018

FOTO: Už 150 let patří hasiči neodmyslitelně k Lokti. Oslavili to v amfiteátru

Loketští dobrovolní hasiči jsou letos stopadesátníci. Tohle kulaté výročí se rozhodli oslavit, okázale a s velkou parádou, v loketském amfiteátru.

16.9.2018

V mosteckém babyboxu našli páté dítě. Holčička dostala jméno Jolana

V babyboxu mostecké nemocnice našli v sobotu 15. září pozdě večer odložené novorozeně. Signalizace na novorozeneckém oddělení zajistila okamžitou péči čerstvě narozené holčičce.

16.9.2018

Šílíte? Přijďte se o to podělit. Jsou tu týdny pro duševní zdraví

Pardubice – V pondělí 17. září začne v krajském městě osvětový kulturní festival Týdny pro duševní zdraví, který informuje o problematice duševního onemocnění a prevenci.Zároveň se snaží vyvracet mýty a předsudky.

16.9.2018

OBRAZEM: V Pyšelích si připomněli 140 let dobrovolnického sboru

Už 140 let pomáhají obyvatelům Pyšel dobrovolní hasiči. Tohle úctyhodné výročí si ti současní připomněli v sobotu 15. září. 

16.9.2018

FOTO: Louny slavily 100 let republiky, přijel i "tatíček" Masaryk

Pohostili ho chlebem a solí, vyhlásil republiku, pronesl vznosnou řeč, prohlédl si a pochválil město. Kdo? První československý prezident T. G. Masaryk v sobotu 15. září navštívil Louny. 

16.9.2018

OBRAZEM: Výstava ovoce, zeleniny, včelích produktů a květin ve Zdounkách

V neděli 16. září 2018 se v Domě kultury ve Zdounkách koná Výstava ovoce, zeleniny, včelích produktů a ostatních květin. Akci připravil Český zahrádkářský svaz Zdounky ve spolupráci s včelaři, ZŠ a MŠ Zdounky.

16.9.2018

Elixír života: jablečný mošt tekl v Huštěnovicích proudem

Měsíc září je už sedmým rokem v Huštěnovicích na Slovácku zaslíbený moštování ovoce, koštu a vůni burčáku, tedy ještě velmi nezralému vínu, takříkajíc v pubertě.

16.9.2018

Přijeli za burčákem, vrací se kvůli atmosféře. Znojmo slavilo tradiční vinobraní

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Z jedné ulice zní víření bubnů, z druhé strany doléhají z blízkého náměstí svižné tóny historické hudby. Pod zataženou oblohou ulicemi Znojma procházejí a postávají stovky lidí. Jedni drží v rukou kelímek s burčákem, druzí upíjí ze skleničky víno. Tradiční historické vinobraní je v plném proudu.

16.9.2018

Pěstounství mi dalo chuť do života, Martin je u mě doma spokojen

Litomyšl - V Pardubickém kraji žije několik pěstounských rodin, ale jen jediný muž je sám pěstoun. Petr bydlí v malé vesnici a stará se o šestiletého Martina.

16.9.2018

Obyvatele Újezdu u Průhonic trápí rušná D1. Protihluková stěna je v nedohlednu

Obec Újezd u Průhonic leží těsně u dálnice D1. Obyvatelé si tu dlouhodobě stěžují na hluk projíždějících aut a náklaďáků. „Někdy nemůžeme mít ani otevřené okno,“ říká Olga Jeřábková, která bydlí na dohled od dálnice. „Ani večer provoz nepřestává a my si musíme vybrat, jestli chceme spát v dusnu, nebo poslouchat auta celou noc,“ dodala místní obyvatelka.

16.9.2018

V Jihlavě vrcholí sklizeň konopí, pracuje se ručně

Na kraji Jihlavy jsou rozsáhlé plochy konopí. Vzniká z něj čaj i další potraviny, je ale třeba ho ručně sklidit. Brigádníků přitom není tolik, kolik by bylo potřeba.

16.9.2018

Obrat v těžbě štěrkopísku v Hradišti: těžaři přerušili povolovací řízení

Nesoulad s územním plánem. To je důvod, proč městský úřad v Uherském Hradišti vydal nesouhlasné závazné stanovisko, které obrátilo misku vah v procesu schvalování těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

16.9.2018

Otec sedmi dětí našel svou drogu. Chodí. A sám

Zažil velké životní změny i osobní trable. Josef Marian Kralovič z Velkých Bílovic na Břeclavsku hledal cestu, jak se z nich dostat. U lidí jí nenašel, až o samotě po cestách na poutní místa. „Téměř dvacet let jsem pěším poutníkem. Jakmile jsem začal putovat, všechny životní problémy zmizely,“ říká devětačtyřicetiletý Kralovič.

16.9.2018

Invazní ploštice původem z Ameriky se na zimu stěhují do třebíčských bytů

Třebíč je dalším místem na mapě Česka, kde se tento hmyz ve větší míře vyskytuje. Poprvé se u nás objevil v roce 2006 v Brně.

15.9.2018

O pacienty se má kdo starat. Masivní odchod sester nehrozí

Rakovnicko – Ačkoliv se v poslední době se mluví o možném kolapsu domácí zdravotnictví péče v České republice, na Rakovnicku nic takového zatím nehrozí. Tým zdravotních sester kolem Šárky Novotné je stabilní. Pacienti tak mohou být v klidu.

15.9.2018

Kubera je „zlatý“ ženáč. S manželkou si znovu po 50 letech řekli ano

/FOTO/ Půlstoletí spolu. Zlatou svatbou v sobotu po poledni potvrdili padesátileté manželství Jaroslav a Věra Kuberovi.

15.9.2018

Liberecký Ještěd slaví pětačtyřicáté narozeniny. Oslav se zúčastnily stovky lidí

/FOTO/ Pětačtyřicáté narozeniny slaví vysílač a horský hotel Ještěd. Na slavnosti přijely stovky lidí.

15.9.2018

FOTO: Centrem Ústí a chemičkou se prohnaly tisíce běžců

Město Ústí nad Labem v sobotu 15. září opět vidělo super rychlý půlmaraton. Kiprop prosvištěl Ústím v čase pod hodinu, rekord tentokrát odolal.

AKTUALIZOVÁNO
15.9.2018

Soutěž Vesnice roku 2018 má svého vítěze. Titul získalo Dolní Němčí

"Vítězem vesnice roku se stává Dolní Němčí!" Po tomto oznámení se rozlehla před luhačovickou kolonádou salva radosti. Vždyť Dolněmčané ze Zlínského kraje se stali vítězi soutěže, kde se letos původně přihlásilo rekordních 228 obcí z celé České republiky.

15.9.2018

Kravaře mají stejného starostu už 28 let. Vít Vomáčka kandiduje i letos

Do zastupitelstva zvolili Víta Vomáčku během prvních svobodných voleb v roce 1990. Půl roku na to, krátce po promoci a rezignaci svého předchůdce, už seděl v křesle starosty Kravař. Po dvaceti sedmi letech Vomáčka stále vede Kravaře a je tak zdaleka nejdéle sloužícím starostou na Českolipsku.

15.9.2018

Uprchlík si říkal Egypťan, ale ukrýval se ve Zlíně

Jak dopadla policie mladíka, který utekl z břeclavského vězení?  „Stůj, policie!“ Volání zasahujících policistů se na konci srpna rozléhalo ve zlínské Lesní čtvrti a upoutalo pozornost kolemjdoucích i hostů nedaleké zahrádky známého baru.

15.9.2018

Heartbeat detektor v akci. Policisté na hranicích nasazují moderní techniku

Snad i tu myš, kdyby se ukryla v kamionu, by dokázal odhalit moderní Heartbeat detektor, který nasadila policie při rozsáhlé kontrolní akci.

15.9.2018

Jak se po rozvodu starat o dítě? Odpoví výzkum z Brna

O víkendu s tátou, pak zase zpátky k mámě. Tím, jak se starat o dítě, když manželství nevydrželo, se začal nedávno zabývat první velký výzkum o střídavé péči v České republice. Zpracovává ho brněnská Masarykova univerzita a sociologové z fakulty sociálních studií do něj nyní hledají respondenty.

15.9.2018

Kůrovcová kalamita ohrožuje řidiče. Skácené stromy leží nebezpečně blízko silnic

Vysočina – Kůrovec způsobuje velké škody majitelům lesů, nicméně se celou situací souvisí i další závažný problém. Pokácené stromy totiž často leží nebezpečně blízko silnicím.

15.9.2018

Vinobraní lze zažít i v Praze. Zajděte do botanické zahrady nebo na Hrad

O tomto víkendu mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy navštívit vinobraní na několika místech hlavního města. Na burčák, degustaci vín a kulturní program láká například vinobraní svaté Kláry v trojské botanické zahradě. V Královské zahradě bude tradiční Vinobraní na Pražském hradě a na Vypichu se koná Pražské vinobraní.

15.9.2018

Už zase rostou. Houbaři chodí z lesa opět s plnými košíky

FOTOGALERIE/ Ta zpráva se šíří doslova jako blesk – rostou! Ještě před několika týdny jsme informovali o tom, jak letošní sucho houbám nepřeje.  Prognózy odborníků o tom, že déšť může situaci ze dne na den změnit, se však naplnily.

15.9.2018

Nežijeme v pravěku, říkají skauti a hlásí nové zájemce

Skauting v Nymburce rozhodně netrpí nezájmem dětí o jejich činnost. Řada oddílů s novým školním rokem zaznamenala poptávku po zapsání malých adeptů do junáckých řad. Potvrdili to zástupci dvou velkých skautských středisek v Nymburce: Krahujec i Modrá flotila.

15.9.2018

Musejí si umět poradit se vším. Sestry pro domácí péči leckde chybí

Kolínsko - O domácí péči zájem je: budou ale lidé, kteří by ji pacientům poskytovali? Charita České republiky, která službu v mnoha okresech poskytuje, je ve stávkové pohotovosti.

15.9.2018

Dny NATO 2018 den první: na akci dorazilo 95 tisíc návštěvníků

VIDEA, FOTOGALERIE/ Na ostravském letišti v sobotu začala dvoudenní akce Dny Nato a Dny Vzdušných sil Armády České republiky, která se nese v duchu kulatého výročí republiky. 

15.9.2018

Jídla bez masa nabízí stále více restaurací

Vysočina – Restaurace, kde nenajdete maso. Jídla vaří ze zdravých a čerstvých surovin. Vegetariánská strava si získává stále větší oblibu ve větších městech. Často láká i zákazníky, kteří normálně do svého jídelníčku maso zařadí.

AKTUALIZOVÁNO
15.9.2018

Osmdesát let od Liptaňské tragédie chystají na místě rekonstrukci masakru

Fanoušci historie už mají v diáři zakroužkovanou sobotu 22. září. V Liptani chystají na kulaté výročí Liptaňské tragédie rekonstrukci událostí i ukázky bojů z konce války s velkým komparzem.

15.9.2018

Lužánky ožijí a navrátí se k tradici. Asfalt nahradí v parku nové stezky

Workoutové hřiště a cesty s mlatovým povrchem místo asfaltových ploch. Rada města Brna odsouhlasila zpracování investičního záměru na dva projekty v Lužánkách, o něž zažádala Veřejná zeleň. Až je město schválí, na místě dvou šedivých plácků naproti tenisovým kurtům u Lužánecké ulice vyroste hřiště na workout i prostor s rampami pro inline bruslaře. Asfaltové cesty podél zmíněné ulice zase nahradí mlatové stezky, které park protínaly v minulosti.

15.9.2018

Mizí 8 denně, stovky už jsou pryč. I rok po zákazu dál stojí billboardy u dálnic

Jižní Morava - Ještě rok po zákazu billboardů u dálnic stojí na jihu Moravy řada těchto reklamních nosičů na svém místě. Do konce letošního roku budou pryč, odhaduje ministerstvo dopravy.

15.9.2018

Kluci, podívejte! Nadšenec z Terezína staví už dva roky obří model tahače

Model vozidla je dlouhý čtyři metry a váží zhruba dva metráky. Později přibude i návěs a vyprošťovací tank.

14.9.2018

Na jubilejní Romskou pouť míří stovky poutníků z Česka a Slovenska

Strhující rytmy romských melodií v podání populárních slovenských romských kapel v sobotu zazní na Svatém Kopečku u Olomouce. Poutní místo přivítá Romy ze všech koutů České republiky i Slovenska. Jubilejní 20. Romskou pouť pojali organizátoři ve velkém stylu.

14.9.2018

Nová lávka bude mít mírnější stoupání kvůli cyklistům i vozíčkářům

Vítězem soutěže na novou podobu se stalo studio SHP profesora Jiřího Stráského, který navrhl i předchozí konstrukci lávky.

14.9.2018

Nezvaný host vylekal Hrozenkov. Stokilový medvěd se objevil u školky

Na jedné straně senzace, na druhé straně strach. Takové pocity vyvolal u obyvatel Nového Hrozenkova nezvyklý návštěvník.

14.9.2018

Obrazem: Konšelé otevřeli mázhauzy, začalo vinobraní

Se sklenkami vína a kelímky burčáku procházeli od pátečního odpoledne centrem Znojma tisíce lidí. Brzy odpoledne museli kvůli vytrvalému mírnému dešti vytáhnout i deštníky, bundy nebo pláštěnky. Ulicemi ale procházelo i přes zachmuřené a chladné počasí podobné množství návštěvníků jako v minulých letech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT