Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

14.5.2018

FOTO: Ministr vnitra navštívil ústecké hasiče na základně ve Všebořicích

Ústí nad Labem - Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil v rámci výjezdu vlády do Ústeckého kraje v pondělí Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje. 

14.5.2018

Znojemští hasiči slavnostně otevřeli novou centrální stanici. Stála 110 milionů

První novou centrální stanici hasičů na jihu Moravy slavnostně otevřeli v pondělí nejvyšší představitelé hasičského záchranného sboru. Vyrostla ve Znojmě na pozemcích větších než čtrnáct tisíc čtverečních metrů.

14.5.2018

Řeky jsou vyschlé jako v červenci. Povodí vydalo varování

V řekách je málo vody, některé jsou na hranici sucha. Nejhůře je na tom Želetavka, nízké průtoky zaznamenávají měřící stanice i na Rokytné, Dyji, Jihlavě, Oslavě a dalších tocích.

14.5.2018

Ministerstvo schválilo modernizaci a dostavbu univerzitního areálu v Jinonicích

Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK) by měla do roku 2022 zrekonstruovat a rozšířit svůj areál v pražských Jinonicích, kde sídlí tři z pěti jejích institutů. Projekt na modernizaci kampusu schválilo ministerstvo školství, jeho realizaci tak již nic nebrání. Informoval o tom mluvčí fakulty Jakub Říman. Investici za zhruba tři čtvrtě miliardy korun zaplatí z 95 procent dotace z EU.

14.5.2018

Invalidovna přejde do rukou památkářů. Chtějí do ní investovat miliardu

Národní památkový ústav (NPÚ) převezme v pátek do své správy pražskou Invalidovnu. Dosud rozsáhlý a dlouhodobě nevyužívaný barokní komplex spravoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Dnes to sdělil jeho mluvčí Radek Ležatka. Památkáři budovu dostanou skoro dva roky poté, co se stát neúspěšně pokusil památku prodat. Do oprav chtějí investovat zhruba miliardu korun.

14.5.2018

Nález letecké pumy vyhnal obyvatele čtyř domů a zastavil provoz na dálnici D52

Metr dlouhou leteckou pumu našli v pondělí ráno dělníci poblíž Syrovic na Brněnsku. Policisté kvůli ní evakuovali obyvatele čtyř nedalekých domů a uzavřeli dálnici D52.

14.5.2018

VIDEO: Turistickou sezonu v Klatovech zahájili sportovně, tanečně i hudbou

Turistická sezona v Klatovech je od soboty zahájena. Díky slunečnému počasí se po celý den na náměstí střídaly stovky lidí, kteří i užívali pestrého programu.

14.5.2018

Francouzskou ulici zprůjezdní dřív, oprava křižovatky s Přadláckou se protahuje

Brno - Opravenou Francouzskou ulicí projedou řidiči dřív, než se čekalo. Potvrdil to náměstek brněnského primátora pro dopravu Richard Mrázek.

14.5.2018

Věže lákají na výhledy do Alp, prohlídku podzemí nebo zvonkohru s 360 melodiemi

Jižní Morava - Vidět z ptačí perspektivy nejen město a jeho přilehlé okolí, ale za dobrého počasí i Chřiby, Javořinu nebo Pálavu. Takový pohled se naskytne těm, kdo vystoupají všech 150 schodů a dostanou se tak do výšky dvaatřiceti metrů na ochoz radniční věže v Hodoníně. Kromě panoramatického pohledu si však zájemci vychutnají i raritu, kterou má jen málokterý městský úřad. Zvonkohru. 

14.5.2018

Libeňský most nebourejte, píší zastupitelům historikové umění

Zastupitelé hlavního města budou na svém čtvrtečním zasedání rozhodovat o osudu Libeňského mostu. Proti jeho bourání se otevřeným dopisem postavilo vedení Ústavu dějin umění Akademie věd. 

AKTUALIZOVÁNO
14.5.2018

Plocha velodromu je malá, tvrdí studenti. Hokejovou halu navrhli za pavilonem Z

Brno - Na místě velodromu u brněnského výstaviště je pro hokejový stadion málo místa, tvrdí Jan Kratochvíl z fakulty architektury brněnské techniky. Studenti školy navrhli postavit sportovní stánek za pavilonem Z.

AKTUALIZUJEME
14.5.2018

Vláda navštívila nádraží v Teplicích. Na lokálku do Lovosic se nedostalo

/FOTOGALERIE/ Premiér v demisi Andrej Babiš spolu s ostatními členy vlády přijeli v pondělí do Ústeckého kraje na pracovní návštěvu.

14.5.2018

Vojáky v Žatci navštíví ministryně obrany Karla Šlechtová

Během zítřejší návštěvy si ministryně prohlédne také kolová bojová vozidla a další techniku. Nebudou chybět ukázky včetně seskoků padákem.

14.5.2018

Zemětřesení v Karlovarském kraji dosáhlo o víkendu svého maxima

Se strachem sledují už od čtvrtka obyvatelé Karlovarského kraje seismometry Geofyzikálního ústavu. Bojí se nových záchvěvů ze zemětřesného roje, který kraj zasáhl ve čtvrtek minulého týdne.

14.5.2018

Patrik Nacher: Pokud padne koalice, dovedu si představit spolupráci s ODS

/ROZHOVOR/ Vydrží současná magistrátní koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice až do podzimních komunálních voleb? Kandidát na primátora za hnutí ANO Patrik Nacher je spíše skeptický. Důvod? Podle něj zásadní spor s Trojkoalicí (KDU-ČSL, Zelení a STAN) i její údajná vnitřní roztříštěnost. Kvůli náhradnímu vládnímu řešení by se nebál obrátit na Občanské demokraty.

14.5.2018

Brno trápí uzavírky, na opravy silnic v obcích v okolí se zapomíná

Brno, Brněnsko – Jaro je v plném proudu, ale na silnici v Babicích nad Svitavou se stále ještě válí zimní posyp. Nikdo ho neodklidil. „Asi vydrží až do další zimy,“ povzdychl si tamní starosta Miroslav Martykán. Obec na okraji Brněnska podle něj nikoho nezajímá a podle toho vypadají i silnice v okolí - jsou ve špatném stavu „Vedla přes nás objížďka a silnice se rozbila. Nikdo ji doteď nespravil,“ dodal starosta.

14.5.2018

Studenti chtějí s novou formulí porazit svět. Na sto zrychlí za tři vteřiny

Formule Dragon 8 dosáhne sto kilometrů za 3,2 vteřiny. Studenti brněnské techniky na vývoji soutěžního modelu strávili přes čtyřiatřicet tisíc hodin. S novým vozem budou soutěžit se stovkami dalších týmů z celého světa.

14.5.2018

Tygří koťata prospívají dobře. Zoo hlásí i další přírůstky

Mláďatům tygra sumaterského narozeným v jihlavské zoo budou za čtrnáct dní dva měsíce. Před časem je opustil jejich otec Dandys, který se vrátil zpátky do brněnské zahrady.

13.5.2018

Vojenská show na letišti v Kbelích nebude. Může za to spor o Libeňský most?

Je to trochu jako by měli fanoušci vojenské techniky a letectví zkaženou narozeninovou oslavu. Plánovaná akce k příležitosti 100. výročí Československa na armádním letišti v Praze Kbelích v červnu nebude. Organizátoři ji chtějí přesunout až na příští rok.

13.5.2018

Extrémní jídlo přilákalo v Brně téměř 1500 lidí. Dávali si šneky, hady či cvrčky

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Už potřetí si návštěvníci brněnského parku Lužánky pochutnávali na extrémních jídlech. V sobotu se u stánků na Extrem food festivalu tlačilo téměř patnáct set lidí. Kromě smažených cvrčků tentokrát ochutnali i šnečí burger nebo hadí maso.

13.5.2018

V kolínské jízdárně se bojovalo za posledního krále

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po třiadvacáté uspořádala druhou květnovou sobotu v kolínské jízdárně místní šermířská skupina Páni z Kolína rekonstrukci dějinné události, především samozřejmě bitvy. Tentokrát se její vedoucí a scénárista Miroslav Horáček zaměřil na osudy posledního českého krále Jiřího z Poděbrad, jeho korunovaci i bitvy proti husitům.

13.5.2018

Válečné gondoly z Benátek jsou v Praze. Poprvé okusily sladkou vodu

/VIDEO/ Píseň O sole mio, dřevěné lodě, muži s dlouhým veslem v dřevěné loďce se zahnutou přídí a zádí. Ne, to není obraz italských Benátek. Tohle můžete vidět v Praze, kam dorazily dvě válečné gondoly a poprvé v historii se tak projedou sladkou vodou.

13.5.2018

Tisíce lidí si u Milína připomněly konec války

Milín /FOTOGALERIE/ - Kolem 5000 lidí se přijelo v sobotu 12. května podívat k Milínu na rekonstrukci poslední bitvy 2. světové války v Evropě. 

13.5.2018

OBRAZEM z modernizace D1: Mosty u Jiřic a Hněvkovic padly k zemi

Dálnice D1 u Humpolce přišla o víkendu o dva frekventované nadjezdy. Firma Eurovia CS v noci ze soboty 12. na neděli 13. května zbourala mosty u Hněvkovic a u Jiřic. Od sobotní devatenácté do nedělní deváté hodiny byla dálnice mezi 90. kilometrem u Humpolce a mezi 66. kilometrem u středočeského Lokte zcela uzavřena, provoz se podařilo postupně obnovovit po nedělní deváté hodině.

13.5.2018

OBRAZEM: Turnaj v netradiční hře Mölkky se konal ve Zruči nad Sázavou

Zruč nad Sázavou - Mölkky je venkovní hra původem z Finska. Hráči se snaží házecím kolíkem srazit kolíky s čísly, mölkky. Cílem není srazit co největší počet mölekk, ale získat za jejich sražení body. A právě v této hře soutěžilo čtyřicet družstev na tenisových kurtech ve Zruči nad Sázavou.

13.5.2018

Království železnic se chce rozšířit o Pardubicko. Potřebuje na to 1,25 milionů

Oblíbená smíchovská expozice Království železnic bude expandovat. Rozhodla se rozšířit své koleje až do Pardubic. Právě tento model v Království, které chce postupně zmapovat celou Českou republiku a její síť železnic, dosud chyběl. Děti se tak budou moci podívat na zmenšeninu dostihového závodiště nebo Parama.

12.5.2018

Svatojánská pouť provětrala peněženky obyvatel i návštěvníků Žďáru

Žďár nad Sázavou – Ze stovky nejrůznějších atrakcí, které našly svoje místo na prostranství před zimním stadionem, si vybírali návštěvníci vyhlášené žďárské svatojanské pouti, která o víkendu vrcholí.

12.5.2018

Vydatné bouřky zasáhly Šumavu. Za hodinu napršelo 50 milimetrů srážek

Jako kdybyste pět velkých kropáčů plných vody vylili během hodiny na jednom metru čtverečním. Sobotní bouřky s sebou hlavně na Šumavu přinesly i vydatné srážky.

12.5.2018

V Brně padl rekord roztomilosti. Sjelo se tam téměř dvě stě mopsů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Kynologický klub v brněnských Vinohradech zaplavili v sobotu malí smetanoví psi s velkýma očima. Mopsi se tu sešli kvůli rekordu, majitelé také sbírali zkušenosti a předávali si rady.

12.5.2018

FOTO, VIDEO: To je dřina! Extrémní závod Bahňák zdolává tisícovka nadšenců

Zdolat krysí kanál, brodit se v příkopech plných bahna, spustit se do řeky Ohře nebo překonat hořící překážku. To je jen zlomek toho, co zdolává téměř tisícovka závodníků při sobotním extrémním závodu Bahňák v lokalitě Jižního lomu v Sokolově.

12.5.2018

Pod Karlovarským krajem se opět chvěla zem. Zvířata se splašila

Dunění jako při bouřce, drnčící skleničky a splašená zvířata. Takovým způsobem se ohlásil další zemětřesný roj v Karlovarském kraji.

12.5.2018

Nové nerez vany i oslava výročí natáčení filmu. Koupaliště se chystají na sezonu

Vysočina - Většina městských veřejných koupališť na Vysočině se chystá odstartovat sezonu na samém počátku června, pokud tomu bude počasí přát. Potvrdili to ve Vodním ráji v Jihlavě, na koupališti Palouky ve Velkém Meziříčí, v Bystřici nad Pernštejnem, na Žabáku v Humpolci či v Přibyslavi. A stejně tak učiní v Pelhřimově, kde mají sice krytý bazén, ale v sezoně ho zpřístupňují v „letním režimu“, kdy se dá venku opalovat a uvnitř dovádět ve vodě.

12.5.2018

Brňané přesedlávají na kola. Lákají je motivační kampaně, kolektiv a aplikace

/INFOGRAFIKA, ANKETA/ S hezčím počasím lidé častěji volí pohyb na čerstvém vzduchu. Platí to také pro cestu do práce. Hromadnou dopravu se za kolo rozhodl vyměnit také Brňan Ondřej Balcárek. „Už dlouho jsem si říkal, že bych chtěl jezdit do práce nebo do školy na kole. Nikdy jsem se k tomu ale neodhodlal. V práci jsme ale dostali možnost zúčastnit se výzvy, tak jsem si hned řekl, jdu do toho,“ řekl odhodlaně.

12.5.2018

Nezaměstnanost klesla pod tři procenta

Vysočina – V dubnu na Vysočině výrazně poklesla nezaměstnanost, dostala se pod tři procenta. Pod třemi procenty jsou také tři okresy z pěti.

12.5.2018

OBRAZEM: Šumamani vyšplhají šibenicí až do nebe

V sobotu se po lesích na Lipně budou prohánět policejní zásahovky. Jednadvacátého ročníku se zúčastní 17 pětičlenných týmů včetně URNA.

12.5.2018

Pražský hrad otevře své dveře. Zadarmo můžete navštívit i katedrálu sv. Víta

Pražský hrad se v sobotu otevře veřejnosti. Návštěvníci budou moci 12. května při symbolickém zahájení letní turistické sezóny vidět zdarma všechny návštěvnické objekty. Zároveň se k příležitosti 100. výročí založení Československa otevřou i reprezentační prostory a výstavy pořádané jako součást projektu Založeno 1918.

11.5.2018

Autosalon se po třech letech vrátil na Valašsko

FOTOGALERIE/ Na šedesát nablýskaných krasavců od patnácti automobilových značek a také karavany, motorky, elektrokoloběžky i elektrokola. To všechno připravili pro milovníky motorismu pořadatelé třiadvacátého Valašského autosalonu. Jeho brány se otevřely včera na zimním stadionu ve Valašském Meziříčí.

AKTUALIZOVÁNO
11.5.2018

Bouřky pustošily zahrady, od blesku měl začít hořet dům

/VIDEO/ Bouřky, které se prohnaly Moravskoslezským krajem v pátek odpoledne, se neobešly bez následků. 

11.5.2018

Opraváři zemědělských strojů se utkali v Třebíči

Třebíč - Studenti a učni z jednatřiceti škol a učilišť z celé země se ve čtvrtek utkali v Třebíči v celostátní soutěži Opravář zemědělských strojů 2018. Soutěžící dostali osm úkolů, mezi nimi vytvořit kovářský výrobek, udělat kvalitní svár, ručně opracovat kovový materiál, odstranit závadu na traktoru. A museli také udělat i test ze znalostí z autoškoly nebo z oboru stroje a zařízení.

11.5.2018

Kvůli demolici nadjezdu bude ze soboty na neděli uzavřena dálnice D1

Víkendová úplná noční uzavírka dálnice D1 v úseku od středočeského Lokte po Humpolec citelně poznamená dopravu v části pelhřimovského okresu. Kvůli demolici hned dvou dálničních nadjezdů poblíž Humpolce budou muset řidiči od sobotního večera do nedělního dopoledne na objízdné trasy.

11.5.2018

Policista šel po stopách krve, zachránil muži život

Milovice – Drama se odehrálo před půlnocí v milovickém domě.

11.5.2018

Chlapec, vedle něhož uhodil blesk, je mimo ohrožení života

Lidé z Klenčí pod Čerchovem, kde se téměř všichni vzájemně znají, prožili ve čtvrtek odpoledne velký šok. Vedle malého chlapce, který na místním hřišti s dalšími kluky z oddílu trénoval fotbal, uhodil blesk.

11.5.2018

Hygienici zaznamenali další případy spalniček

Přibylo případů spalniček. Těch hygienici od začátku roku evidují ve Středočeském kraji celkem 19. Proti zvýšenému výskytu této nemoci tak dále bojují.

11.5.2018

Cirkus v Kutné Hoře: slonici sprchovali v myčce na auta

/VIDEO, FOTOGALERIE/ - Stříbrné město Kutná Hora se stává poměrně často cílovým místem cirkusů. Místní lidé jsou tak už na leccos zvyklí, třeba že principál Jaromír Joo si vyrazil na oběd do blízké restaurace U Zlatého lva s tygrem, ale aby ošetřovatel umyl slona v nedaleké samoobslužné automyčce, to tu ještě nebylo.

11.5.2018

Výbuch a ohromný mrak prachu. Tisícitunové silo šlo k zemi za pár vteřin

Poslední výrazná památka na děčínské pekárny na Starém Městě tento týden zmizela. Mohutný výbuch odstřelil silo, ve kterém pekaři skladovali mouku. Místo pekáren by v budoucnu měl vyrůst strojírenský podnik.

11.5.2018

Do Ústí se sjede 27 pivovarů. Zubrnice oživí Májový jarmark, zoo liščí stopy

Ústecko - Čeká nás víkend nabitý zajímavými akcemi. 

11.5.2018

V lesích po vichřici leží stále 10 tisíc kubíků polámaného dřeva

Českolipsko – Úklid lesů brzy skončí.

11.5.2018

Nejen hlavní tahy. I menší silnice budou zhusta zavřené

Třebíčsko – Starostovi Starče Čestmíru Linhartovi neustále drnčí telefon kvůli místní záležitosti, která leží v žaludku Stařečským i přespolním. Most na silnici směr Mastník. O ten jde.

11.5.2018

Každou kapkou krve daruji i kousek sebe, říká královna krásy

Na transfuzní stanici zlínské nemocnice bylo včera nebývale živo. Strach a obavy z jehel a odběrů krve se mísily s odhodláním a touhou pomoci dobré věci. Krásné a křehké účastnice soutěže o korunku královny krásy přijely darovat krev a motivovat tím další případné dárce.

11.5.2018

Beseda o kanalizaci se změnila v oslavu narozenin. Pak zasáhla policie

Nečekaný obrat vzala ve čtvrtek 10. května večer beseda s občany na téma stavba kanalizace v obci Dobrá a Keřkov, místní části města Přibyslav u Havlíčkova Brodu. V hostinci U Henzlů kde se jednání konalo, musela zasáhnout policie. Vyvedla ven jednoho z účastníků, konkrétně zastupitele města Přibyslav, který odmítl jednání opustit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT