Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

1.11.2018

Krajský soud kvůli volbám v Krumlově vyslechl téměř deset svědků

Český Krumlov – Téměř desítku svědků si na středu předvolal senát správního úseku krajského soudu (KS), aby se dozvěděl, jestli nemohlo během voleb v Českém Krumlově v noci z 5. na 6. října dojít k neoprávněné manipulaci s volebními lístky.

1.11.2018

OBRAZEM: V Pístově simulovali radioaktivní útok na školu

Pístov - Očekávaný útok. V objektu bývalých vojenských kasáren v Pístově na Jihlavsku ve středu zasahovali hasiči, záchranáři, policisté i strážníci. Byl tam totiž simulován radioaktivní útok na základní školu.

1.11.2018

Na vesnice se vrací tradiční kroje. Ušití trvá měsíce a vyjde i na 60 tisíc

/FOTOGALERIE/ Posvícení bez krojované chasy? Pro většinu obcí na jihu Moravy nepředstavitelné. Jsou ale kroje původní? Někde nosí vypůjčené, jinde se snaží mít ušité kroje podle těch původních. Nejde přitom o levnou věc.

1.11.2018

Žaloba na volby v Mostě neuspěla, Romové se obrátí na Ústavní soud

Kampaň „Vesnice pro lůzu“ nenarušila volební proces, rozhodl krajský soud. Stěžovatelé trvají na tom, že volby ovlivnila nepřijatelná rasistická propaganda.

1.11.2018

Volební chyba v Ostravě. Kandidát ČSSD dostal jen 41 hlasů, nikoliv 411

Krajský soud v Ostravě začal rozhodovat v případech zpochybňování komunálních voleb.

1.11.2018

Pražanů třídících bioodpad přibývá. Přesto jsou v jeho sběru značné rezervy

Zhruba 13 tisíc pražských domácností využívá možnosti třídit bioodpad a zároveň si ho nechat pravidelně vyvážet. Každý rok přibývá podle mluvčího Pražských služeb Radima Many přibližně další tisícovka zájemců. I když se na podzim přidávají mnozí zahrádkáři, kteří nemají kompost a řeší, kam s listím, zbytky rostlin a trávou, nejedná se přitom jen o ně. Bioodpad třídí i lidé v bytech.

1.11.2018

Novou koalici v Liberci zpečetili podpisem. Tvoří ji Starostové, ANO a ODS

Liberec /FOTO/ – Budoucí liberecká koalice už svou spolupráci stvrdila podpisem. Koaliční smlouvu podepsali ve středu odpoledne zástupci tří uskupení – vítězných Starostů, druhého hnutí ANO a čtvrté ODS. Koalice bude mít převahu 31 hlasů v devětatřicetičlenném zastupitelstvu.

1.11.2018

Nové přepážkové centrum právě nabírá značné zpoždění

Ústí n. L. - Město Ústí muselo zrušit výběrové zřízení na stavbu za 50 milionů. Nikdo se o zakázku nepřihlásil. Prý kvůli chybám v projektu.

1.11.2018

Nejmladší v Česku. Třiadvacetiletý starosta České Kamenice nastoupil do úřadu

Volbu vedení města sledoval sál zaplněný do posledního místa. V čele České Kamenice na Děčínsku totiž usedne Jan Papajanovský, který je ve 23 letech s největší pravděpodobností nejmladším starostou většího města v České republice. Z pozice místostarosty mu bude sekundovat Václav Doleček. Nové vedení ve středu zvolili také v Krásné Lípě, kde se starostou stal opět Jan Kolář.

1.11.2018

Začátek zimy? V nedohlednu. Bude až 20 stupňů, možná padne i rekord

Zimní bundy a kabáty ještě zůstanou ve skříních. Studeného podzimního počasí se totiž lidé na jihu Moravy hned tak nedočkají. Listopad ve čtvrtek zahájí možná rekordně teplý den.

1.11.2018

Ubytovna ve Varnsdorfu šla k zemi. Nahradit ji má nový park

/FOTOGALERIE/ Bývalá ubytovna v Lounské ulici ve Varnsdorfu bude během tohoto týdne minulostí.

31.10.2018

Jirkov povede historicky poprvé starostka, Darina Kováčová z ANO

/FOTOGALERIE/ Na ustavujícím zastupitelstvu bylo ve středu zvoleno nové vedení Jirkova na Chomutovsku.

31.10.2018

Zlatý klíč zamkl hladinu. Lodě převezly při suché a dlouhé sezoně 230 tisíc lidí

Poslední loď letošní sezony vyplula z přístavu na Brněnské přehradě ve středu odpoledne. Brňané tam slavnostně ukončili dvaasedmdesátou plavební sezónu v Brně.

31.10.2018

Na Kolínsku by mohlo vzniknout kočičí depozitum

Na Kolínsku by mohl vzniknout kočičí útulek, tedy kočičí depozitum. Tam by se zvířata mohla nechat na doléčení třeba po kastraci. Bude fungovat ve Veltrubech, kde o to s místními usiluje kolínský spolek Kočičí oči.

31.10.2018

Ztracený cizinec v Česku. Místo do ukrajinského Kyjeva přijel do Kyjova

Strážníci pomohli na vlakovém nádraží v Kyjově cizinci, který se ztratil. „Zjistili jsme, že se muž pokoušel dostat ze Zlína domů na Ukrajinu, přesněji do Kyjeva. Bohužel si při koupi lístku ve Zlíně neporozuměli a byl poslán do Kyjova,“ řekl ve středu ředitel kyjovské městské policie Lubomír Plachý.

31.10.2018

Fascinující příběh krnovské lípy: strom vysazený v roce 1968 byl symbolem vzdoru

V Krnově byla 28. října 1968 vysazena lípa na počest padesáti let Československa. Strom republiky zasazený dva měsíce po vpádu sovětských vojsk byl symbolem ztracené svobody a tichým protestem. Za normalizace byl však zlomen a zničen, nicméně zase vyrašil a roste dodnes.  

31.10.2018

Pod most v Bubenské se vrátí chodci a tramvaje. Ale jen některé, auta mají smůlu

Ve čtvrtek ráno se otevře pro tramvaje a pro pěší podjezd pod mostem v Bubenské ulici u stanice metra Vltavská. Most, který bylo nutné kvůli havarijnímu stavu před týdnem uzavřít, je provizorně zajištěný. Na své pravidelné trasy kolem holešovické tržnice se vrátí linky číslo 1, 12 a 25. Auta zatím na most v Bubenské nesmějí.

31.10.2018

Při opravě kostela našli časovou kapsli

Kostel Povýšení sv. Kříže ve Veselém nad Lužnicí na Táborsku se kvůli loňské bouři opravuje. Demontáž kopule odhalila časosběrné pouzdro.

31.10.2018

Oživlé náplavky a parky i moderní čistička odpadních vod zlepšují život Pražanů

/INFOGRAFIKA/ Kvalita života Pražanů i podmínky pro podnikání si ve srovnání s ostatními městy ze střední a východní Evropy stojí velmi vysoko. Lépe už v čerstvém žebříčku, sestaveném mezinárodní společností Arcadis, skončila jen Vídeň.

31.10.2018

"Benjamínek" zastupitelstva bude řešit oblast bydlení a transparentnosti

Adam Zábranský je nejmladším členem končícího pražského zastupitelstva, ve kterém poprvé hlasoval v necelých 21 letech. Role „benjamínka“ zůstane členovi Pirátské strany i v novém městském sněmu, kam se Zábranský dostal spolu s výrazně posíleným „pirátským týmem“ po dalších úspěšných volbách.

31.10.2018

Lanovka na Kleť má nové lano. Lipno počká na sníh

Dvě jihočeské lanovky stály. Jedna se rozjede v sobotu, druhá čeká na příchod sněhu.

30.10.2018

Svlékli je z mechu, dostaly nové ruce. Antické sochy opravili restaurátoři

Jedenáct soch znázorňující antické postavy obnovili restaurátoři v parku zámku ve Slavkově u Brna. Skončila tak první etapa restaurování vzácných soch, které byly ve špatném stavu. Sochy obrůstaly mechem, jejich rysy rozdrolila voda a vítr, některým chyběly ruce.

30.10.2018

Noví Budějčáci: Odpočívající sochy

České Budějovice/VIDEO/ – Tři téměř čtyřmetroví sportovci odpočívají od úterního dopoledne mezi sportovní halou a Dlouhou lávkou.

30.10.2018

Primátorem Frýdku-Místku je znovu Pobucký, náměstků přibylo

Frýdek-Místek má staronového primátora. Zastupitelé zvolili do funkce Michala Pobuckého z ČSSD, který stojí v čele města s krátkou přestávkou od roku 2012. Městskou radu kromě sociálních demokratů tvoří zástupci hnutí ANO a KDU-ČSL. Rozhodnutí padlo na úterním ustavujícím jednání zastupitelstva.

30.10.2018

Manifesto zaujalo i slavné New York Times. Mezi kontejnery bude vyhřívané iglú

Nevzhledná část centra Prahy sousedící s Karlínem se proměnila v kontejnerové městečko. Mezi Masarykovým nádražím a Florencí vznikl unikátní prostor, gastronomický ráj a místo pro kulturní akce. Manifesto Market zaujal prestižní světová média a na zimu se obleče do bílého hávu. Koncept s názvem Manifesto Winter Market má být nevídaným vánočním trhem.

30.10.2018

Socha Věry Špinarové v Ostravě zůstane. Úterní jednání žádný zvrat nepřineslo

DENÍK SLEDUJE/ Ani úterní jednání syna a maminky Věry Špinarové s radními městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz nepřineslo žádné změny v případě kontroverzní sochy oblíbené zpěvačky.

30.10.2018

Krnáčová na pražském magistrátu prosadila jediný investiční odbor. Koalice zuří

Pražská rada v čele s končící primátorkou Adrianou Krnáčovou (ANO) zatím moc nedbá výzev nové koalice, která se chystá na podzim převzít vládu nad metropolí. V úterý dosluhující radní schválili návrh primátorky, aby na magistrátu fungoval pouze jeden velký investiční odbor. Ten vznikne sloučením odborů strategických investic a technické vybavenosti. Primátorku kritizují hlavně zástupci Spojených sil pro Prahu.

30.10.2018

Masarykovu sochu vztyčili napočtvrté, za komunistů ji zakopával hrobař

Krkonošská obec Studenec už má opět sochu prvního československého prezidenta. Odhalili ji v neděli. Ve veřejné sbírce na ni přispělo 102 občanů, kteří dohromady poskládali 187 tisíc korun. Bylo to počtvrté, co ve Studenci postavili sochu T. G. Masaryka. Jednou ji zničili nacisté a dvakrát komunisté.

30.10.2018

Pražský přívoz nahradí Vyšehrad. Mezi Výtoní a Smíchovem bude jezdit Šemík

/FOTOGALERIE/ Kdo si zvykl pozorovat z vltavské hladiny krásnou katedrálu na Vyšehradě a jezdit mezi smíchovskou náplavkou a Výtoní přívozem, nemusí smutnit. I když firma Ropid zajišťující městskou hromadnou dopravu v Praze ukončila provoz linky P5, soukromá společnost Pražské Benátky hned od pondělí nasadila přívoz Vyšehrad.

30.10.2018

Na radnici se už bude dívat jen jako chodec

České Budějovice – Pytel plný papírů určených k vyhození, šuplíky a police zející prázdnotou, na stole už jen několik zbývajících dokumentů. Dlouholetý náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola (ČSSD) odchází z radnice.

30.10.2018

Brněnským nemocnicím chybí 600 lékařů a sester. Zavírají kvůli tomu oddělení

Dětští lékaři vysoko nad důchodovým věkem, nemocniční oddělení zející prázdnotou. Na podobné problémy upozornila analýza brněnské zdravotní péče, kterou si nechalo zpracovat město. Podle náměstka primátora Petra Hladíka jsou výsledky alarmující.

30.10.2018

Dar k výročí republiky. V Liberci vyvěsili největší státní vlajku

Největší česká státní vlajka visí od pondělního odpoledne na Evropském domě v Liberci. Symbol republiky o rozměrech 18 krát 12 metrů, který vyrobila vratislavická firma Libea, je zapsaný v České databance rekordů.

30.10.2018

Odchyt medvěda z Valašska pokračuje. Čtyřčlenný tým může využít i vrtulník

Odchyt potulného medvěda, který působí nemalé škody chovatelům především na Valašsku, dostal v těchto dnech oficiálně na starost čtyřčlenný tým. Ten bude i nadále využívat odchytové klece, nevylučuje však využití narkotizačních střel či vrtulníku s termovizí.

30.10.2018

Táborskou koalici hájení nečeká

Tábor - Tábor má novou vládu. Koalice získala oproti očekávání sice o hlas navíc (15), ale opozice jí od začátku šla tvrdě po krku.

30.10.2018

Jízda na tramvaji? Nebezpečná „zábava“ ostravské mládeže se vrací

Naskočí na spřáhlo tramvaje, tyč sloužící v optimálním případě ke spřažení dvou tramvajových souprav a nechají se vézt. Internet v poslední době doslova zaplavily fotografie takto se „bavících“ dětí v Ostravě!

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2018

Větrná noc na Pardubicku. Hasiči v kraji vyjížděli stopadesátkrát

Popadané stromy, utžené střechy, zpřetrhané dráty elektrického vedení. Hasiči na Pardubicku zažili vinou silného větru krušnou noc. Vyjížděli celkem ke zhruba 150 zásahům.

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2018

Silný vítr vyvrátil strom na jedoucí auto. Hasiči vyjížděli už k 182 událostem

Když v úterý brzy ráno motorkář projížděl obcí Hajany na Brněnsku, narazil do stromu, který vyvrátila vichřice. Podobných případů kvůli silnému větru řešili hasiči od pondělního večera v kraji víc než sto. V Brně kvůli vichřici uzavřeli několik dní před dušičkami dokonce i hřbitovy.

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2018

Vítr kácel stromy a převracel auta. Některé obce jsou bez proudu

Trutnov - Silný vítr v noci vyvracel stromy. Padaly na silnice, cesty a koleje, v několika případech i do drátů elektrického vedení. Některá místa v kraji jsou bez elektrického proudu. Hasiči a energetici odstraňují škody na desítkách míst.

30.10.2018

Krajem se prohání vítr devadesátikilometrovou rychlostí

Desítky výjezdů hasičů si vyžádal noční silný vítr ve Zlínském kraji. Jen mezi včerejší 23. hodinou a dnešní 7. hodinou ráno, museli zasahovat v padesáti případech. A další výjezdy pokračují i přes úterní ráno. Naštěstí se vše obešlo bez zranění osob

30.10.2018

Úřad kritizuje pražský dopravní podnik za metro D. Pospíšil: Vláda chaosu

Vedení pražského dopravního podniku (DPP) si vyslechlo ráznou kritiku od státního úřadu za údajně „neodbornou komunikaci“ ohledně přípravy nové linky metra. Podle magistrátního odboru dopravních agend, který spadá pod státní správu, kvůli tomu reálně hrozí neúspěch stavebního povolení pro metro D. Jeden z lídrů vznikající „pražské vlády“ považuje výhrady vůči DPP za vážné. Představitelé nového vedení města ale zatím nechtějí předjímat, jestli se jimi plánované personální změny dotknou i špiček městské dopravní firmy.

30.10.2018

Lety z Brna do Mnichova? Raději do Paříže či Bruselu, plánuje brněnská koalice

/FOTOGALERIE/ Změna ve vedení města neznamená konec projektů dosavadní radnice. Brňané mohou například i v příštích čtyřech letech získat dotaci na roční jízdenku hromadnou dopravou. Přehled dalších již zavedených plánů, ve kterých chtějí noví radní pokračovat, přináší Brněnský deník Rovnost.

30.10.2018

Silný vítr na Olomoucku zastavil vlaky, shazuje stromy a strhává střechy

/FOTOGALERIE/ Profesionální i dobrovolní hasiči v Olomouckém kraji mají od pondělní 22. hodiny plné ruce práce. Silný vítr napáchal značné škody včetně přerušeného vedení, poškozených střech a vyvrácených či zlámaných stromů. 

30.10.2018

Církev zabezpečí kostel v Peruci, kde padá omítka. Stav by se už neměl zhoršovat

Peruc /FOTO/ - Po opravě by se měla památka v Peruci znovu otevřít veřejnosti.

30.10.2018

Nezodpovědné barbarství. Ochránci kritizují ohňostroj k výročí Československa

Český svaz ochránců přírody (ČSOP) kritizuje nedělní pražský ohňostroj k jubilejnímu výročí československé státnosti. Kvůli jeho odpalování z plovoucích pontonů na Vltavě jej označil jako „vrchol arogance a bezohlednosti“. Podle neziskové organizace nebrali pořadatelé ohled zejména na vodní ptáky, kteří se nad říční hladinou právě v této roční době houfují.

30.10.2018

Den hobitů? Web Každodennosti ke slavným dnům doporučí i knihu

Den vzniku Československa, ale i Den mrzutých spolupracovníků nebo Den úžasných babiček. Podobná data zábavnou formou připomíná lidem brněnský projekt Každodennosti. Ke každému dni pak doporučí i knihu. Stojí za ním studenti Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. „Chceme v lidech probudit zájem o aktuální dění,“ míní.

29.10.2018

Nerozhodujte o mostu u Vltavské, vyzvala stávající radní nová koalice v Praze

Nově vzniklá koalice Pirátů, Prahy Sobě (PS) a Spojených sil pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) v Praze vyzvala končící pražskou radu, aby nečinila závazná rozhodnutí v případě uzavřeného mostu v Bubenské ulici u stanice metra Vltavská. Sdělila to mluvčí Prahy sobě Julie Kochová. Budoucí vedení města chce na most provizorně vrátit dopravu a vypracovat projekt na kompletní proměnu celého prostoru. 

29.10.2018

U Hradčan našli mrtvou vlčici. Zřejmě ji zabilo prase

Lesníci našli u Hradčan na Českolipsku mrtvého vlka. Uhynul zřejmě po zápasu s divokým prasetem. S největší pravděpodobností se jedná o mladou letošní vlčici. Příčinu smrti i to, zda jde skutečně o vlka, prověří pitva a genetická analýza. Zdá se, že zahynula po zápasu s prasetem divokým. Nasvědčují tomu stopy v okolí.

29.10.2018

Zastřelení medvědího tuláka z Valašska není nutné, nový domov najde v Belgii

Přinášíme komentář ředitele táborské zoologické zahrady Evžena Korce.

29.10.2018

Přednáška i strašidelná prohlídka. Poslední říjnový den bude v zoo pestrý

Jihlava - Poslední říjnový den bude v jihlavské zoo pestrý. Na středu si připravili přednášku o focení se zvířátky a těm, kdo se vydají večer na procházku po zoo, půjde v patách mrtvý chovatel šelem.

29.10.2018

Jméno nového brněnského nádraží? Šalingrad, rozhodli hlasující

Brno–Šalingrad. Tak se má podle obyvatel jmenovat nové brněnské nádraží. Vyplývá to z ankety s názvem Náš novej nádr, kterou město spustilo letos v červnu. O návrhu musí ještě rozhodnout Správa železniční dopravní cesty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT