Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

15.1.2018

Středočeši hlasují o Čapím hnízdě. Pak rozhodne ministerstvo

Střední Čechy – Jakkoli je doporučení ministerstva financí opačné, většina členů výboru Regionální rady Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Čechy trvá na tom, aby projekt Čapí hnízdo nebyl vyjmut z evropského financování. Před jednáním výboru, které na úterý svolala jeho předsedkyně, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava pokorná Jermanová (ANO), to oznámilo společné prohlášení zástupců STAN, ODS a TOP 09.

15.1.2018

Nové zastávky i lepší napojení na vlaky. To je budoucnost dopravy v Jaroměřicích

Jaroměřice nad Rokytnou – Velká rekonstrukce autobusového nádraží v Jaroměřicích je v plném proudu. Radní si od toho slibují nejen zlepšení cestování a hezčí jeden z městských areálů. Objeví se taky novinky. Po městě přibudou další zastávky, protože je rozlehlé, tak aby to lidé měli blíž na svůj spoj.

15.1.2018

OBRAZEM: Velké Bílovice se vrátily do první republiky. Při městském plese

/FOTOGALERIE/ Dámy v elegantních šatech ozdobených pokládanou vlnou, k tomu navlékly rukavičky a čelenku. Muži zase místo obvyklé kravaty sáhli po motýlcích, kšandách a padnoucím klobouku. Velké Bílovice se v sobotu večer vrátily na čas do období první republiky. Právě v tomto duchu se nesl městský ples, který se konal v tamním kulturním domě.

15.1.2018

Národní knihovna zahájila opravu depozitáře, plánuje i dostavbu

Národní knihovna zahájila rekonstrukci svého Centrálního depozitáře v Praze Hostivaři. Poté, co tam byla před čtyřmi lety otevřena nová budova, začíná v těchto dnech první ze dvou fází oprav těch starších. Rekonstrukce by měla skončit v polovině roku 2019 a stát by měla 117 milionů korun bez DPH. ČTK to dnes řekla mluvčí knihovny Irena Maňáková. Knihovna ještě letos plánuje zahájit dostavbu nové budovy depozitáře a také začít poslední etapu obnovy svého historického sídla v Klementinu, jež má přijít na miliardu.

15.1.2018

Zastupitelé schválili polohu vlakového nádraží v Brně. Zvítězila varianta u řeky

/FOTOGALERIE/ Zastupitelé Jihomoravského kraje rozhodli o poloze hlavního nádraží. Vládě doporučí variantu u řeky. Pro hlasovalo třiapadesát zastupitelů. Proti byla jenom Jana Drápalová zvolená za Zelené a Piráty. Tři zastupitelé se hlasování zdrželi.

15.1.2018

Opozice má dostatek podpisů pro konání referenda o Nemocnici Na Františku

Opozice z Prahy 1 nasbírala přes volební víkend dostatek podpisů pro konání referenda o Nemocnici Na Františku. Zároveň vyzývá vedení Prahy 1 k jednání a tomu, aby upustila od svého plánu pronajmout zdravotnické zařízení soukromníkovi.  Vedení první městské části už dříve označilo snahy o referendum za politickou kampaň.

15.1.2018

Pražská MHD opět jezdí podle běžných jízdních řádů

Pražská MHD začíná dnes jezdit podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny. Do pátku 12. ledna ještě jezdila podle prázdninových řádů. Důvodem tohoto omezení byl nedostatek řidičů.

15.1.2018

Tady je Zemanovo. Ves v polích věří současnému prezidentovi nejvíc

Lišany - V Lišanech u Žatce volila drtivá většina lidí Miloše Zemana. Do karet hraje i spojení s Andrejem Babišem.

15.1.2018

Polepený „Sýkorák“ je centrem pozornosti. Avšak jen do jara

Na řidičům většinou zapovězené části Sýkorova mostu s žulovými kostkami byl před pár lety kompletně rekonstruován povrch vozovky a inženýrské sítě. To, co zde lidé uvidí letos na jaře, však nebude jen pocit déja vu…

15.1.2018

Obyvatelé Dejvic opět pomáhají: seniorům předplácí kávu v cukrárně

Na Vánoce Dejvičtí obdarovali místní seniory balíčky s kvalitními potravinami. Nyní přišli s novinkou. Domluvili se s cukrárnou U Borůvky a starším lidem v ní zajistili kávu zdarma. Díky projektu #darujkafe se navíc mohou uskutečnit i mezigenerační setkání.

15.1.2018

V logice nejde jen o čísla, říká gymnazista Vojtěch Marek

Od malička dokázal poznávat čísla na tramvajích a první sudoku vyluštil, když mu byly čtyři roky. Třináctiletý Vojtěch Marek z Brna už čtyřikrát postoupil do celostátního kola logické olympiády. Letos se v krajském i celorepublikovém kole umístil v první desítce. „Do účasti na soutěžích mě většinou doma musí trochu nutit, jsem za to ale rád,“ říká.

14.1.2018

FOTO: Chtěl si jen zasurfovat, ale přiletěla pro něj záchranka

Doslova manévry rozpoutal v neděli 14. ledna před druhou hodinou odpolední svým telefonátem na tísňovou linku muž v Doksech. Operátora informoval o údajném pádu paraglidisty do Máchova jezera.

14.1.2018

Výstava psů: někteří návštěvníci si přijeli vybrat nového mazlíčka

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Více než tři tisíce psů soutěžily o víkendu na brněnském výstavišti na Hanácké národní výstavě v jedenácti skupinách.

14.1.2018

Chalupář z Vysočiny už nemá v Novém Veselí takovou podporu jako dřív

Nové Veselí – Nálada v Novém Veselí už není tak silně prozemanovská, jako tomu bylo v době konání prvních prezidentských voleb. To se projevilo i ve volebním výsledku. Miloš Zeman získal 358 hlasů z celkových 812. V minulých volbách hlavy státu tam Miloš Zeman v prvním kole obdržel 526 hlasů z 850.

14.1.2018

Volební kuriozita v Bohnicích. Počet hlasů převyšoval počet vydaných obálek

Posledním okrskem v ČR, kde byly včera sečteny výsledky, byly pražské Bohnice. Počet odevzdaných hlasů tu byl 100,91 procenta. Počet hlasů tu převyšoval počet vydaných obálek. Český statistický úřad na tuto chybu upozornil volební komisi. Příčinu chyby ale nelze zpětně dohledat. Médiím to sdělila mluvčí ČSÚ Petra Báčová.

13.1.2018

Miloš Zeman na Žďársku potvrdil svou pozici favorita

Žďársko - Na Žďársku vyhrál první kolo voleb prezidenta republiky s přehledem Miloš Zeman. Voliči mu dali celkem 28 575 hlasů, získal si na svou stranu 43,72 procenta voličů. Na paty mu ale šlape Jiří Drahoš s 15 245 hlasy. 

13.1.2018

Referendum o Vřídelní kolonádě není platné kvůli nízké účasti

Karlovy Vary – Neplatné. To je závěr místního referenda k další budoucnosti Vřídelní kolonády, které se současně s prezidentskými volbami konalo v Karlových Varech.

13.1.2018

V nemocnici v Plzni hořelo, plameny uhasila pohotová sestra

Několik jednotek hasičů vyjíždělo v sobotu odpoledne do areálu Fakutlní nemocnice Plzeň na Lochotíně.

13.1.2018

Miloš Zeman zvítězil i na Vysočině

Vysočina - Také na Vysočině byl nejúspěšnějším prezidentským kandidátem nakonec současný prezident Miloš Zeman. Svůj hlas mu dalo 115 551 voličů. Pro Zemana  to představuje zisk 42,22 procenta vysočinských hlasů. Byl tak úspěšnější než v celostátním průměru.

13.1.2018

Na zimním stadionu unikl oxid uhelnatý, dva lidé skončili v nemocnici

Jedovatý plyn unikající z vadné rolby způsobil v sobotu odpoledne poplach na zimním stadionu v Hradci Králové a pak i evakuaci lidí.

13.1.2018

Výsledek referenda ve Lhotě Rapotině: Odmítáme trať i kamenolom

/FOTOGALERIE/ Téměř osmdesát procent. Taková byla účast na referendu ve Lhotě Rapotině. Souběžně s prezidentskými volbami rozhodovali tamní obyvatelé o stavbě nové železniční trati v katastru obce a přesunu rušného kamenolomu blíže k vesnici. „To je velmi silný výsledek. Proti přesunutí kamenolomu blíže k vesnici hlasovalo 244 lidí. To je třiadevadesát procent ze všech zúčastněných. Proti stavbě takzvané boskovické spojky bylo 215 hlasujících. Referendum je tedy platné a závazné. Jedná se o jasný signál a potvrzení, že se nejedná pouze o názor zastupitelů,“ komentoval výsledky starosta Lhoty Rapotiny Michal Sedlák. 

13.1.2018

Vysoká Lhota: Přišlo 13 místních a jeden chalupář s voličským průkazem

Vysoká – Ve Vysoké Lhotě na Pelhřimovsku, nejmenší obci v České republice, přišlo k volbám 13 z 15 zapsaných voličů plus jeden s voličským průkazem.

13.1.2018

Do Nového Veselí přijížděli volit Zemanovi příznivci

Nové Veselí – Hodinu a půl před definitivním uzavření volebních místností hlásilo Nové Veselí vysokou účast voličů. Ti přicházeli i nadále.

13.1.2018

Při volbách vlály ve Znojmě červené trenýrky

Z vývěsního štítu kavárny U mlsného kocoura vlají červené trenýrky. Pověsil je tam u příležitosti volby prezidenta majitel podniku Stanislav Hahn. „Oslovila nás skupina Ztohoven se svým happeningem, který během voleb pořádají. Spočívá v tom, že nabízejí samolepky a odznáčky a k tomu jako upoutávku mají ty trenýrky. S tím jsem neměl problém a projevil jsem svůj názor, který nikomu nenutím. Kdo chce, odznáček si vezme, kdo nechce, nechá být. Dostali jsme něco přes stovku a jsme na polovině, “ sdělil Hahn.

13.1.2018

OBRAZEM: Jump! V Ústí otevřeli skákací arénu pro malé i velké

Trampolíny, molitan, lezecké stěny. To vše najdou milovníci pohybu a trochu i adrenalinu v Jateční ulici.

13.1.2018

Mladíci s batohy vyprovokovali revizorku. Vedení dopravního podniku za ní stojí

Ve čtvrtek 11. ledna probíhala přepravní kontrolní akce ústeckého dopravního podniku za účasti strážníků Městské policie. 

13.1.2018

Antonín Zelenka zažil všechny naše prezidenty. Jak je hodnotí?

/FOTOGALERIE/ Pamatuje všech jedenáct prezidentů. Masaryka jako chlapec, ty ostatní jako dorůstající mladík nebo už dospělý muž. Za Klementa Gottwalda byl vězněn v uranových dolech, nejen proto ho vnímá jako nejhoršího prezidenta.

13.1.2018

Kraj nechce polní skládku uhlí v nejzaprášenější části Ostravy!

/FOTOGALERIE/ Nesouhlasné stanovisko k záměru ArcelorMittal náramně potěšilo obyvatele Radvanic a Bartovic. Ocelářský a hutní kombinát jím samozřejmě nadšen nebyl.

12.1.2018

Vzorové obce napoví ostatním, jak chránit osobní data

Střední Čechy – Hotový strašák pro mnohé instituce představují GDPR neboli nová pravidla pro nakládání s osobními údaji.

12.1.2018

Suché Lazce volby spojily s referendem o obchvatu

/FOTOGALERIE/ Hned dva důvody, proč přijít k prezidentským volbám, mají občané Suchých Lazců. V opavské městské části totiž paralelně s nimi probíhá také referendum o obchvatu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>