Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

4.6.2018

OBRAZEM: Park Mirakulum slavil Den dětí radostným smíchem

Na Den dětí nezapomněli ani v milovickém rodinném parku Mirakulum. V sobotu se v místním amfiteátru vystřídali kouzelník Roberto, legendární oživlé loutky Hurvínek se Spejblem, sokolník či Michal Nesvatba a jeho show. Kromě tohoto speciálního programu měly děti šanci si vyzkoušet všechny ostatní stálé atrakce jako hrad s kovovými prolézačkami, vodní svět, podzemní bludiště, lanové prolézačky, velkou trampolínu nebo malé zoo. Tady mohou jít děti přímo do výběhu holandských minikoz a pohladit si je.

4.6.2018

Jestřebí bylo pod vodou, úklid zabere měsíce

Jestřebí – Bylo to rychlé, v pátek před čtvrtou odpolední začala bouřka a voda ze všech stran se valila na osadu Jestřebí nedaleko Brtnice.

4.6.2018

Oslava stoletého výročí Československého letectví dopadla na výbornou

/FOTOGALERIE/ Nebe nad Pardubicemi patřilo tento víkend letounům všeho druhu. Podle odhadů organizátorů navštívilo víkendovou akci až 25 000 diváků.

4.6.2018

FOTO: První pumptrack na Sokolovsku otestovali profi jezdci i první závodníci

Zkušení bikeři v Chodově na Sokolovsku předvedli, jak se správně poprat s přesně tvarovanými vlnami a klopenými zatáčkami na takzvaném pumptracku.

4.6.2018

VIDEO: Čtyřkolky zaujaly svou spanilou jízdou

Pohoda, přátelé, „pokec“, čtyřkolky a hlavně spanilá jízda na nich. To je důvod, proč už si podeváté dali sraz na kempu Dešná u Slušovic na Zlínku o víkendu čtyřkolkáři z celé republiky.

3.6.2018

Čerti, rozsáhlý požár i obrovské kolo. Znáte Velkopřevorský mlýn na Kampě?

Strašidelní čerti a nebojácný tovaryš Jirka. Z Velkopřevorského mlýna na Kampě dýchá nejen duch romantiky, ale i historie. Mlýn ale čelil několika přírodním katastrofám, kdy ho poškodila nejdříve voda, poté požár. Dobu sloužil jako skladiště či sídlo vodáckého oddílu. Podle pověsti v něm dokonce i strašili sami pekelníci.

3.6.2018

Větřkovice: voda zaplavila silnice, zahrady i sportovní areál

/FOTOGALERIE, VIDEO/ V souvislosti s bouřkami a deštěm museli hasiči v neděli 3. června na celém území Moravskoslezského kraje vyjíždět už k více než stovkám případů. Asi nejhůře dopadly Větřkovice, kde bláto hned dvakrát zaplavilo tamní sportovní areál v centru obce.

3.6.2018

FOTO: Program za statisíce. Kraj velkolepě oslavil 100. výročí vzniku republiky

Loket – Program za statisíce korun, desítky účinkujících a stovky přihlížejících. Takové byly velkolepé oslavy 100. výročí vzniku Československa, které pořádal Karlovarský kraj v loketském amfiteátru.

3.6.2018

FOTOGALERIE: Na 'Krále' se vrátil po dvanácti letech. A opět vyhrál

Klatovy – Jako první se do cíle 25. ročníku cyklomaratonu Author Král Šumavy MTB – memoriálu Františka Šraita, dostali u fotbalového hřiště v Lubech Vladislav Doležal a Michal Volf.

3.6.2018

OBRAZEM: Proudy vody, hudba, světla. Hasiči předvedli v Praze úchvatnou show

Více než tisícovka hasičů z celé republiky připravila v sobotu večer divákům u Rašínova a Hořejšího nábřeží úžasné představení. Za pomoci proudů vody, barevných světel a hudebního doprovodu vykreslili nad Vltavou nádherné obrazce. Hasičská fontána vzdala poctu československému státu, který slaví 100. výročí od svého vzniku.

3.6.2018

OBRAZEM: Počasí létání přeje. Aviatická pouť pokračuje i v neděli

Podívejte se na snímky ze sobotní části Aviatické pouti v Pardubicích. Krása je to ve vzduchu i na zemi.

3.6.2018

Naše rodina měla vždy smůlu, říká pamětnice, která zažila dva odsuny

Dvojí odsun zažila 88letá Věra Fortelná z Liberce. Nejprve před válkou jako Češka, po válce jí pak celá rodina odešla do Německa. To, že pocházela ze smíšeného česko-německého manželství a uměla výborně německy, pak využila i ve své profesi v mlékárně, kde pracovala společně s manželem téměř celý život.

2.6.2018

Dolní Vítkovice se stále rozrůstají. Co tam vznikne?

/VIZUALIZACE, FOTOGALERIE/ Deset let po úvahách o vzniku vzdělávací a kulturně-společenské čtvrti je z Dolních Vítkovic nejnavštěvovanější mimopražská lokalita v zemi.

2.6.2018

OBRAZEM: Remorkér Beskydy se poprvé otevřel veřejnosti

První návštěvníci si mohli v sobotu odpoledne projít remorkér Beskydy. Ten společně otevřely veřejnosti děčínské oblastní muzeum a Ředitelství vodních cest.

2.6.2018

Biatlonistka Vítková si přijela zastřílet za dětmi do Kunovic

/FOTOGALERIE/ V centru pozornosti byly v sobotu v Areálu jízdy králů v Kunovicích především děti. Vždyť se tam s jednodenním zpožděním slavil Den dětí s Hamé.

2.6.2018

S montováním aut mi pomáhá i desetiletá dcera, říká fanda fiatů

Mezi pravidelné návštěvníky svrateckého srazu patří také Marek Stránský z Liberce, který v sobotu přijel s přítelkyní a svojí desetiletou dcerou.

2.6.2018

Krutá válka o dítě. Řeší ji soudy

Klatovsko – Žena udělala z exmanžela násilníka a pedofila, brání i jeho styku se synem.

2.6.2018

V pražské zoo se narodilo další hříbě vzácného koně Převalského

V noci na čtvrtek se v Zoo Praha narodilo mládě koně Převalského; v pořadí již celkem 236. od roku 1932, kdy pražská zoo začala s chovem tohoto druhu. Nový přírůstek – tentokrát hřebec – je v pořádku a pod pečlivým dozorem matky Jessicy.

2.6.2018

Mějte se na pozoru, aktivita klíšťat je na maximu

Vysočina – Předpověď aktivity klíšťat zůstává na nejvyšším, stupni. Očekává se, že výskyt encefalitidy prudce poroste.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2018

Julínek končí v Nemocnici Pardubického kraje. Odcházeli zaměstnanci

Dosavadní ředitel nemocnic ve Svitavách, Litomyšli a Ústí nad Orlicí Tomáš Julínek ve funkci skončil. Po roce a dvou měsících od nástupu.

1.6.2018

FOTOGALERIE: Poháry ministra putují do Znojma a Příbrami

Karlovy Vary -V Karlových Varech se hrálo republikové finále Sportovní ligy základních škol ve volejbale.

1.6.2018

Pacientů se spalničkami už je ve středních Čechách 25

Střední Čechy – Postup onemocnění spalničkami se v kraji stále nezastavil. Bilance středočeských hygieniků za 22. kalendářní týden ukázala další nový případ. Tentokrát jde o mladistvého, který onemocněl přesto, že byl proti spalničkám očkován.

1.6.2018

Kritizoval svozovou firmu STKO, ta stopla dotaci. Mstí se na dětech, říká kritik

Břeclavsko - Zastupitel Novosedel si postěžoval na svozovou firmu na Mikulovsku. Ta kvůli tomu stopla dotaci dennímu stacionáři.

1.6.2018

Vlaková výluka z Liberce do Rychnova se posouvá o týden

Železniční výluka na trati z Liberce do Rychnova u Jablonce nad Nisou, která se měla konat od 2. do 6. června, se odsouvá.

1.6.2018

Hasiči evakuovali domov mládeže v Plzni, během výkopů začaly praskat zdi

Celkem 17 evakuovaných a zavřené okolní ulice. Tak vypadal páteční dopolední zásah hasičů na rohu Skrétovy a Nerudovy ulice v Plzni.

1.6.2018

Tři měsíce bez aut. Ve Znojmě opraví staticky nestabilní most přes Dyji

Znojmo – Tři měsíce neprojede přes most v Koželužské ulici ve Znojmě ani jedno auto. Vedení města se ho totiž rozhodlo opravit.

1.6.2018

Přes Prahu se opět přehnala bouřka s krupobitím. Chvíli nefungovalo letiště

/VIDEO/ Páteční výstraha před silnými bouřkami tentokrát meteorologů tentokrát byla přesná. Kolem poledne se silný déšť doprovázený větrem a kroupami prohnal Prahou. Ve srovnání se středečním řáděním počasí teď nezpůsobilo takové škody. Největší problémy podle všeho zaznamenali obyvatelé Prahy 6. Na chvíli se omezil dokonce provoz na Letišti Václava Havla.

1.6.2018

Nevyjely autobusy. V pondělí už prý problém nebude

Střední Čechy – Buďto na holičkách – nebo ve štychu. A s přibývajícími hodinami někde také na stojáka v dešti. Taková byla situace, v níž se na Nymbursku ocitli cestující, kteří marně čekali na příjezd autobusů. Ve čtvrtek i v pátek se stávalo, že autobus nepřijel. A rozhodně to nebylo ojedinělé.

1.6.2018

Holčička chtěla ven už po cestě do nemocnice. Žena porodila v taxíku na benzínce

Brno - Den narození? Den dětí. Místo narození? Taxík na benzínce. Dramatický případ se šťastným koncem řešili v pátek ráno jihomoravští záchranáři. Vyjížděli totiž k porodu v taxíku. Dopadl dobře a na svět přišla zdravá holčička.

1.6.2018

Kroupy, škůdci, málo včel. Sadaři se bojí o úrodu. Nejvíc trpí švestky a jabloně

Vyškovsko, Blanensko – Úrodu ovoce letos mráz nespálil. Do sadů ale přiletělo málo včel, přišlo krupobití, stromy napadají škůdci. Nejvíc se sadaři obávají sucha.

1.6.2018

Sedmnácté dítě brněnského babyboxu je Marie. Jméno bylo na lístku v peřince

Dvoutýdenní miminko někdo ve čtvrtek pozdě večer odložil do babyboxu v brněnské Nemocnici Milosrdných bratří. Podle lékařů je holčička v pořádku.

1.6.2018

Den dětí stráví v nemocnici. Zranily se při nehodě tří aut v Černovické ulici

Brno - Špatně začal Mezinárodní den dětí pro dvě děti. Oslavit jej totiž musí v nemocnici. Záchranáři je tam převezli poté, co se děti zranily při dopravní nehodě.

1.6.2018

VIDEO: Ve skladu pohonných hmot v Sedlnici hořel benzín. Šlo o cvičení

/FOTOGALERIE/ Naštěstí se tentokrát jednalo v Sedlnici na Novojičínsku jen o cvičení, které prověřilo připravenost záchranných složek na zásah v rizikovém prostředí.

1.6.2018

Ředitel gymnázia v Hradci, který měl šikanovat studenty, končí. Ne kvůli petici

Robert Novák odejde z čela Gymnázia J. K. Tyla. Absolventi školy ředitele vinili z šikany, sepsali proti němu i petici.

1.6.2018

Přes Palackého náměstí řidiči neprojedou. Uzavřou je Dny Slavkova

Na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna se od pátečních šesti hodin večer do nedělního poledne řidiči se svými auty nedostanou. Důvodem je každoroční akce Dny Slavkova. „Ve zmíněnou dobu tam bude platit rovněž zákaz parkování na celém náměstí,“ informovala mluvčí města Veronika Slámová.

31.5.2018

Lékařská pohotovost ve Frýdlantě zůstane, slíbili lékaři

Velké pozdvižení vzbudilo oznámení soukromé frýdlantské nemocnice o tom, že od 1. července nebude možná schopná zajišťovat lékařskou pohotovost.

31.5.2018

Středeční průtrž mračen páchala škody v Klenčí pod Čerchovem a v Draženově

Zhruba hodinová průtrž mračen se přehnala ve středu v podvečer přes Domažlicko. Nejvíce však řádila v Draženově a v Klenčí pod Čerchovem.

31.5.2018

Uzavřený přechod v Brně: na dopravní peklo doplácí chodci, protestovali lidé

Zhoršení podmínek pro nejzranitelnější účastníky dopravy a házení špatné dopravní situace na chodce. Tak vnímají zástupci spolku BrnoNaKole uzavření přechodu na křižovatce Koliště s Bratislavskou ulicí. Ve čtvrtek odpoledne před uzavřenou zebrou uspořádali shromáždění.

31.5.2018

Army test v Olomouci: fyzičku si vyzkoušeli děti i dospělí

/FOTOGALERIE/ Zda by splnili podmínky přijetí do Armády ČR si mohli ve čtvrtek odpoledne vyzkoušet návštěvníci akce Army test v areálu ZŠ Heyrovského v Olomouci.

31.5.2018

Na hřbitovech v Praze nesmí hořet svíčky. Nahradit je mohou elektronické

Sucho a úmorné vedro nedovoluje v těchto dnech ani důstojnou pietní akci. Správa pražských hřbitovů vydala ve čtvrtek zákaz ponechávání hořících svíček u hrobů i v celém areálu daného zařízení. Opatření, které platí až do odvolání, vzniklo kvůli pondělnímu požáru na vinohradském hřbitově.

31.5.2018

Vztek i slzy. Rokvetlá alej na Jesenicku padla

Rozčilení, smutek a desítky pokácených stromů. To zbylo po aleji, která lemovala silnici mezi Písečnou a Supíkovicemi na Jesenicku. Cesta má projít rekonstrukcí, Olomoucký kraj kácení odůvodnil bezpečností. Místní krok pobouřil. V regionu se navíc v poslední době nejedná o první případ.

31.5.2018

Slib policejních nováčků doplnilo oceňování příkladných kolegů

Střední Čechy – Na plnění úkolů ve výkonu služby v rámci pořádkové a dopravní policie se během roční odborné přípravy chystá 73 nových posil středočeské policie. Tito nově přijatí policisté složili do rukou krajského policejního ředitele slavnostní slib.

31.5.2018

Nástup nové generace. Chataří už i mladí lidé

Chataření či chalupaření už není doménou pouze starší generace či lidí důchodového věku. Také v našem regionu se o chatu nebo chalupu stará řada mladých lidí.

31.5.2018

Maršál Koněv a invaze v roce 1968? Kdepak, tvrdí ruská ambasáda

Ruské velvyslanectví ve svém prohlášení popřelo, že by se sovětský maršál Ivan Koněv jakkoli podílel na přípravě invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968. Ambasáda tím reagovala na informaci o tom, že Praha 6 chce na Koněvově památníku umístit desku, která má o maršálově podílu na přípravě okupace informovat. 

31.5.2018

Nemáme kam jít, říkají lidé z ubytovny. Odstěhovat se musí do konce června

Ke konci června se ze dvou ubytoven v Ústí nad Labem musí odstěhovat 230 nájemníků. Pronajímatelka Lea Anderlová dala výpověď z nájmu společnosti CPI BYTY, které budova patří. Kromě Modré končí také s ubytovnou v Klíšské ulici nedaleko centra Ústí.

31.5.2018

Na Vysočině výrazně vzrostla výstavba bytů

Vysočina – V prvním čtvrtletí se na Vysočině meziročně zvýšila výstavba nových bytů o 57 procent. Jen Zlínský kraj letos zaznamenal vyšší nárůst.

31.5.2018

V Praze žijí dva tisíce „Latinos“, živí je restaurace i kurzy tance

/INFOGRAFIKA/ Tak trochu bojují s češtinou, trápí je místní zima a chybí jim typické karnevaly. To jsou nejčastější obtíže Latinoameričanů žijících v Praze. Přesto si Prahu zamilovali jako svůj domov. Dnes startuje na Jiřáku jihoamerické tržiště, v sobotu roztančí Výstaviště hispánský karneval.

31.5.2018

Hygienici změnili monitorovací kalendář

Vysočina – Přetrvávající teplé počasí, které už řadu týdnů připomíná spíš léto než jaro, přimělo hygieniky rozšířit monitorovací kalendář o nový termín.

31.5.2018

Obyvatelé Brna vyberou, na co půjdou městské peníze. Sběr návrhů končí o půlnoci

Brno – Už jen do čtvrteční půlnoci mohou lidé podávat návrhy v projektu participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasovat pro ně mohou Brňané prostřednictvím webu či podpisových archů až do patnáctého června.

31.5.2018

Meruňky poškodily kroupy, chybí také voda. Zem je posetá plody velikosti třešní

Jižní Morava - Zatímco loni škodily sadařům na jihu Moravy výrazně mrazy, letos ovlivňuje úrodu víc faktorů. Patří mezi ně i sucho.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT