Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

4.10.2018

Pohozené vnitřnosti v lese? Myslivci to nedělají, zní ze spolku

Vyvržená srna. To není moc hezký pohled. A právě takový se naskytl Evě Koláčkové z Prostějova při procházce s dětmi v lesích v okolí Plumlova.

4.10.2018

Školáky v Ústí vyděsily štěnice. Rodiče se bouří

Štěnice a švábi vyděsili rodiče školáků ze ZŠ Karla IV. v ústecké čtvrti Střekov. Některé maminky dokonce obviňují vedení školy z liknavosti. Prý mělo zajistit bariéry proti škodlivému hmyzu před začátkem školního roku. Škola se ovšem brání s tím, že situaci důkladně konzultovala s Krajskou hygienickou stanicí Ústeckého kraje (KHS) a provedla veškerá doporučená opatření. Hygienici potvrzují, že opatření byla opravdu rozsáhlá.

4.10.2018

Premiér Andrej Babiš nemusí k ostravskému soudu

Verdikt nad mladým hackerem nabyl právní moci.

4.10.2018

Udělali jste dopravní přestupek? Bez pokuty už nevyváznete!

Pardubice - Fráze "A nešlo by to vyřešit domluvou?" přestala od 1. října u většiny dopravních prohřešků existovat.

4.10.2018

V Lounech park prokoukl, Žatec zatím revitalizaci odkládá

Ústecký kraj - Do zeleně mohutně investovali v Lounech či Chomutově, Žatec zatím vyčkává. Velké změny chystají v Mostě.

4.10.2018

Nemocnice se vyzbrojí proti agresivním opilcům tísňovými tlačítky

Intenzivnější hlídky městských strážníků v areálu nemocnice a jejím okolí, možnost přivolat hlídku v případě ohrožení, kurzy sebeobrany. V trutnovské nemocnici začali podnikat kroky ke zvýšení bezpečnosti personálu a pacientů. Spolupracují přitom s Městskou policií v Trutnově. Je to jeden z kroků bližší vazby špitálu a města, kterou ve středu potvrdilo podepsání memoranda o porozumění a vzájemné spolupráci.

4.10.2018

Jak řídit Prahu? Primátorští kandidáti odpovídají v anketě Deníku

Podle plánu spojí centrum s letištěm vlak. Má jej doplnit ještě metro? I na to jsme se mimo jiné zeptali v závěru předvolební kampaně sedmi mužů a jedné ženy, kteří aspirují na křeslo příštího pražského primátora. 

4.10.2018

Biologové proměnili vědu v nevšední umělecké dílo

České Budějovice - Kdysi to byly biologické vzorky, které vědci pozorovali pod mikroskopem, či malí živočichové a rostliny z rozsáhlých sbírek.

4.10.2018

Nebezpečná západonilská horečka má příznaky jako chřipka. Odhalí ji až testy

Jižní Morava - Spousty Jihomoravanů se nyní obávají západonilské horečky. Lidé, kteří nemoc prodělají, ji ale většinou ani nepoznají.

3.10.2018

VMO Žabovřeská: přípravné práce začnou v pondělí, povolení chybí jen na silnici

Brno - Konečně, mohou si říct řidiči, kteří tráví desítky minut v kolonách v brněnské Žabovřeské ulici. Stavbaři tam ve středu poklepali základní kámen této části velkého městského okruhu. Do práce se pustí v pondělí. „Začneme s vytyčovacími a přípravnými pracemi,“ sdělil za stavební firmu Strabag Jan Hýzl.

3.10.2018

Uzavřenou cestu k teplickému nádraží lemují trestní oznámení

/FOTOGALERIE/ „Průchod na nádraží uzavřen! Soukromý pozemek.“ Cedule s tímto nápisem a dodatečným zdůvodněním se před dvěma týdny objevila na místech, kudy byli obyvatelé Teplic nad Metují od nepaměti zvyklí chodit na hlavní teplické nádraží.

3.10.2018

Žhavé téma voleb v Teplicích? Bezpečnost a pořádek

Strážníci v Teplicích nemají být pro vybírání pokut, ale pro hlídání veřejného pořádku. Na tom se shodli při debatě lídři kandidátek do zastupitelstva města. 

3.10.2018

V Postoloprtech mají opravené nádraží, možná tam bude dálniční policie

/FOTOGALERIE/ Nádražní budova v Postoloprtech na Lounsku září novotou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila její opravu, cestující tu teď mají komfortnější prostředí. V budoucnu by mohla v objektu sídlit také dálniční policie.

3.10.2018

Zbořit, nebo zachránit? Ostravica-Textilia očima ostravských volebních lídrů

/VOLEBNÍ SERIÁL DENÍKU/ Roky běží, Ostravica dále chátrá. Jedna z největších ostud města stále čeká na konečné řešení. Tentokrát jsme se kandidátů na post primátora Ostravy zeptali: raději zbořit, nebo stále vidíte možnost její záchrany a dalšího využití?  

3.10.2018

Volby v Praze 6: Podaří se TOP 09 udržet dejvickou radnici?

/INFOGRAFIKA/ Šestá městská část patří celostátně mezi „poslední bašty“ TOP 09. Strana tam volby před čtyřmi roky vyhrála s poměrně výrazným náskokem před druhým hnutím ANO. Kandidátka v čele se starostou Ondřejem Kolářem (TOP 09), tentokrát navíc spojená s lidovci, patří mezi favority i letos. Voleb se účastní celkem 11 subjektů, o sedm méně než v roce 2014, kdy do zastupitelstva proniklo osm stran.

3.10.2018

Jeden dravec ptáky nezachrání

Jihočeský kraj – Je nutné zbytečně umírat? Otázku spojenou s úhynem ptáků po nárazu do průhledných ploch si musíme klást všichni. A hlavně hledat řešení.

3.10.2018

Výstavba nového praporu v Rakovníku je pro armádu prioritou

/FOTOGALERIE/ Armáda České republiky mezi své stěžejní priority zařadila výstavbu nového vojenského praporu v Rakovníku. Při návštěvě zdejšího vojenského areálu to řekl generálmajor Jaromír Zůna. Ten kromě toho společně se zástupci města a dalších organizací slavnostně odhalil pomník věnovaný vzpomínce na generála Milana Rastislava Štefánika před objektem rakovnických kasáren.

2.10.2018

Brnem prošel smuteční průvod za hospodářská zvířata

/FOTOGALERIE/ Skupina asi šedesáti v černém oděných lidí se sešla v úterý na brněnském náměstí Svobody. Společně pak za doprovodu pochmurné hudby vyrazili centrem města na pochod za hospodářská zvířata. Pochod měl podobu smutečního průvodu, účastníci tak společně s transparenty nesli svíčky nebo květiny.

2.10.2018

Předvolební boj se rozjel naplno: V Kutné Hoře padla už dvě trestní oznámení

O tom, že předvolební boj je leckdy nelítostný souboj i na komunální úrovni, není pochyb. V Kutné Hoře dokonce začátkem týdne padla dvě trestní oznámení. První z nich podal na státní zastupitelství v Kutné Hoře lídr uskupení Město pro lidi Martin Starý. Důvodem byl fakt, že o víkendu našli lidé v městských částech Karlov a Žižkov falešné předvolební letáky, které mají volební uskupení Město pro lidi poškodit.

AKTUALIZOVÁNO
2.10.2018

Ve Vodňanech při tragické nehodě zemřel spolujezdec

Těsně před 17. hodinou v úterý policie dostala hlášení o nehodě ve Vodňanech na Strakonicku. Jak se následně ukázalo, havárie měla tragické následky.

2.10.2018

Dobrovolnické centrum hledá nové parťáky s vhodnými zvířaty

Dobrovolnické centrum krajské nemocnice ve Zlíně rozšiřuje své aktivity o canisterapii. Od začátku října bude chodit první canisterapeutický tým za pacienty centra klinické gerontologie, následné intenzivní péče i dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. V té souvislosti nemocnice hledá další dobrovolné canisterapeuty.    

2.10.2018

Poliklinika Zahradníkova je na cestě být opět památkou. Město uspělo s žalobou

Červená nudle, jak se podle tvaru říkalo poliklinice Zahradníkova, zřejmě bude opět památkou. Budovu, jenž se stala jednou z obětí pozdního zápisu asi 1800 objektů v Brně do seznamu památek na konci osmdesátých let, odpamátnilo ministerstvo kultury. Zástupci města proti jeho rozhodnutí loni podali žalobu, u Městského soudu v Praze s ní toto září uspěli.

2.10.2018

Šelma se vrátila pro mrtvé ovce. Chovatel: Ráno vstanu a vidím medvěda

Ještě se nestihl vzpamatovat jak sám říká z masakru a hned zažil další šok. Řeč je o Jaromíru Machalovi ze vsetínské Horní Jasenky, kterému o uplynulém víkendu medvěd potrhal pět ovcí. Šelma se hned v pondělí ráno k jeho domu vrátila.

2.10.2018

Během jednoho týdne skončili v jihlavské nemocnici čtyři otrávení houbaři

Chtěli si pochutnat na houbové dobrůtce, místo toho ve vážném stavu skončili v jihlavské nemocnici na ARO a JIP. To se během minulého týdne přihodilo hned čtyřem houbařům, kteří si muchomůrku růžovku spletli s jedovatou muchomůrkou tygrovanou. Pro dva muže a dvě ženy naštěstí vše dopadlo dobře a ze zdravotních problémů se rychle zotavují.

2.10.2018

FOTO: Poslední možnost prohlédnout si výtah na Patýřskou stěnu lidi lákala

Den architektury zavedl zájemce o stavby během letošního ročníku také do nástupní stanice výtahu na Pastýřskou stěnu v Děčíně.

2.10.2018

Řeka Bílina je čistější než kdysi, hodnoty ale kazí průmysl i fekálie

Nejšpinavější řeka republiky a voda, do které se člověk bojí namočit i pádlo. Taková přízviska si vysloužila v uplynulých třiceti letech řeka Bílina. Z posledního dlouhodobého monitoringu ale vyplývá, že kvalita vody se zlepšuje.

2.10.2018

ANO slibuje v Praze lepší sídliště. Co navrhuje konkurence?

Hnutí ANO hlásá v kampani masivní rozvoj sídlišť včetně 250 nových nebo opravených hřišť a sportovišť, dvanácti parkovacích domů a osmi koupališť. Spojené síly pro Prahu a Zelení chtějí podpořit drobné podnikání.

2.10.2018

Kolem školy 141 kilometrů za hodinu. Rumburk je rájem pirátů silnic

Chtěli vědět, do čeho půjdou. Proto v Rumburku ještě před instalací radarů začali na zkoušku měřit rychlost. Během pěti dnů zaznamenali 30 tisíc případů překročení rychlosti. Rekordmanem byl motorkář, který městem doslova letěl. Rychlost nechala radnice měřit na sedmi místech ve městě. Například na Pražské, Krásnolipské nebo Jiříkovské ulici.

2.10.2018

Globální geopark UNESCO Český ráj navštívila delegace z čínského geoparku

Český ráj – Národní geopark Český ráj, který je zároveň jediným Globálním geoparkem UNESCO v České republice, se stal ve dnech 17. a 18. září 2018 cílem návštěvy z Globálního geoparku UNESCO Shennongjia.

2.10.2018

Upomínky za nevrácené knihy řeší i exekutoři

Hříšníky, kteří zapomenu vrátit zapůjčenou knihu zpět do knihovny a musí být upomínáni, eviduje snad každá pobočka. Některé se už na Opavsku musely v souvislosti s tím obrátit v krajních případech i na právnické kanceláře.

2.10.2018

Romové kritizují Zemanovy výroky při návštěvě Olomouckého kraje

Když byl minulý týden prezident Miloš Zeman v Kojetíně a v Přerově, sklízel potlesk za slova, jimiž kritizoval nepřizpůsobivé.

2.10.2018

Uzavírka na Chomoutov ještě nemá razítko. Na Štarnov už cestu zavřeli

Po objížďce musejí od pondělního rána řidiči, kteří si jízdu mezi Olomoucí a Šternberkem krátili přes Štarnov. Firma začala opravovat povrch vozovky, která už místy připomínala tankodrom. Uzavřen je úsek mezi Štarnovem a Štěpánovem, místní částí Benátky.

2.10.2018

Komedie, před volbami jde všechno. Otevřel se vestibul metra na Budějovické

Jižním vestibulem stanice metra Budějovická na lince C prošli cestující naposledy 18. ledna. Od úterý byl vstup a výstup směrem k ulici Antala Staška a Poliklinice Budějovická opět zpřístupněn. Terasa nad metrem však dál zůstává v havarijním stavu a lidé se vysmívají magistrátu, že tento krok učinil zrovna v týdnu před komunálními volbami.

2.10.2018

FOTO: Kandidáti na primátora Ústí slibovali, strašili i zpívali

Ústí nad Labem - Debatu politických stran a hnutí do komunálních voleb, kterou zorganizovali studenti Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem, hostilo v pondělí večer kino Hraničář.

2.10.2018

Volby v Praze 5: Mají mít developeři volnou ruku?

/INFOGRAFIKA/ Výstavba nových bytových domů je zásadní téma nadcházejících voleb v Praze 5. Blok, který dnes ovládá smíchovskou radnici (ANO, TOP 09, ODS, KDU-ČSL), je k výstavbě vstřícnější.

2.10.2018

Jak děti jí ve škole? Často zdravě, někde nabízejí i dietu

Sicilská rybí tomatová polévka, grilovaný sumeček s restovanou zeleninou a bramborovým pyré, jablečné muffiny s rozinkami. I taková lákavá jídla mohou mít děti ze základních či mateřských škol na jihu Moravy na jídelníčku. Pestrou a vyváženou stravu jim nabízejí školy, které se zapojily do projektu Zdravá školní jídelna. Těch, které mají příslušný certifikát o zdravé jídelně, je na jihu Moravy již téměř třicet.

2.10.2018

Nové jméno pro brněnské nádraží? Lidé mají jasno: Šalingrad či Vídeň sever

Soutěž o název nového brněnského nádraží "Náš novej nádr" je v polovině. Lidé vybrali deset nejoblíbenějších názvů, ze kterých v říjnu zvolí ten nejlepší.

1.10.2018

Ondrášovy ďury, veřejnosti zapovězená část Lysé hory

Hrůzu nahánějící naprosté ticho a zvláštní mikroklima s teplotou těsně nad bodem mrazu. Takové vzpomínky má jeskyňářka Kristýna Schuchová na dno v propasťovitém rozsedlinovém systému pojmenovaném po beskydském zbojníkovi.

1.10.2018

Vědci odhalili, jak vzniká jed v mořských řasách. Na objevu se podílel i Čech

České Budějovice - V roce 1987 se otrávili hosté restaurace v kanadském Zálivu svatého Vavřince slávkou jedlou, která, jak se později ukázalo, byla kontaminovaná neurotoxinem pocházejícím z mořských řas. Ze 107 otrávených pacientů tehdy dokonce tři zemřeli.

1.10.2018

Číňané bojují pozemky v Pasohlávkách, chtějí investovat do nových lázní

Výstavba lázeňského komplexu pro dva tisíce lidí v Pasohlávkách u přehradních nádrží Nové Mlýny na jihu Moravy získává konkrétnější obrysy.

1.10.2018

Superjackpot vyhrál šťastlivec z Ostravska. Vsadil náhodným tipem

Jedna rodina na Ostravsku prožila skvělý konec víkendu. A nemohla za to jen nedělní senzační výhra fotbalového Baníku nad pražskou Slavií.

1.10.2018

Kadaňské seniory svezou na výlety v elektrické rikše. Penzistka: Je to báječné

Zase ucítí vítr ve tváři, jako když se dříve proháněli na kole, a znovu uvidí místa, na která už se sami nedostanou. Obyvatelé kadaňského domova pro seniory získali nákladní elektrokolo, ve kterém je budou po okolí vozit dobrovolníci.

1.10.2018

Akční plán pro sídliště i městská taxislužba. Pražské ANO chrlí další nápady

/FOTOGALERIE/ Petr Stuchlík doprovázen Patrikem Nacherem v pondělí znovu představil přelomové vize, jak nakopnout Prahu. Lídři pražské kandidátky vládního hnutí ANO před volbami překvapili vizí obytného Libeňského mostu. Nyní Stuchlík a Nacher prezentovali nápady, co by udělali se sídlišti v hlavním městě.

1.10.2018

Nad dálnicí D3 staví most pro jeleny

Vitín - U Vitína se nad silnicí spojí lesní pozemky, pomůže to zvěři i řidičům.

1.10.2018

Magistrát ustoupil. Provizorní lávka v Troji bude minimálně čtyři metry široká

Provizorní lávka spojující pražský Císařský ostrov a Troju bude minimálně čtyři metry široká. Agenuře ČTK to v pondělí sdělil mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Magistrát chtěl původně stavět lávku o šířce tři a půl metru, proti tomu se však postavila Praha 7.

1.10.2018

Odborníci upozornili na riziko dalšího vylidňování Mostu. Sídliště jsou výzvou

V soutěži měst se může stát Most atraktivnější v oblasti bydlení a kvality veřejného prostoru, musí ale umět reagovat i na úbytek obyvatel, nové formy práce a potřeby investorů.

1.10.2018

Český Krumlov zpřísnil pravidla vjezdu do pěší zóny

Český Krumlov - Ceny za vjezd do centra město zvedlo už v červnu, nové, přísnější regule zavádí od pondělí 1. října. A na jejich dodržování budou minimálně čtrnáct dnů dohlížet strážníci městské policie.

1.10.2018

Praha 1 postupně umírá. Od ledna už ani knížka. Čítárna Unijazz končí

Je mi z toho smutno. To snad ne! Dá se s tím ještě něco dělat? Praha 1 postupně umírá. Vlnu zděšených reakcí vyvolala u fanoušků zpráva, že Čítárna Unijazz v Jindřišské ulici dostala po 24 letech výpověď od francouzského majitele. Provozovatelé legendárního klubu s příchutí undergroundu - jakési hospodské knihovny - teď hledají náhradní prostor.

1.10.2018

Postoloprty zatrhly vyplácení doplatku na bydlení. Město chce omezit problémy

Exekuce, trestná činnost, zanedbávání výchovy dětí, drogy. To vše jsou v Postoloprtech na Lounsku časté jevy. Aby se dále nerozšiřovaly, zařadí se město mezi ta v kraji, kde nově přistěhovalí obyvatelé nedostanou doplatek na bydlení.

1.10.2018

V Zábřehu vysadili novou alej, k výročí 100 let republiky

/FOTOGALERIE/ Nová alej roste od pátku 28. září v Zábřehu na Šumpersku. Podél cesty pro pěší ji na kopci Humenec vysadili skauti a místní obyvatelé. Připomínat má výročí sto let od založení první Československé republiky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT