Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

6.9.2018

Učím psy triky, které mi sami nabídnou, říká Jitka Hrdinová z Fryšavy

Fryšava pod Žákovou horou – Pes je nejlepším přítelem člověka. Nevadí mu, že má jeho páníček špatnou náladu. A i když se jeho pán nevrátí zavčas, tak, jak slíbil, radostně ho vítá ve dveřích.

6.9.2018

Tudy ne! Cestu autem mezi brněnskými nádražími zkomplikuje zákaz odbočení

Od hlavního brněnského vlakového nádraží k autobusovému před Grand hotelem nepovede přímá cesta autem. Kvůli chystanému zákazu odbočení vlevo z Nádražní do Benešovy ulice.

6.9.2018

Změní Palác Svět v Praze adresu? Ve hře je „ulice Věry Chytilové“

Rekonstrukce „Hrabalova“ Paláce Svět úspěšně pokračuje. Budova je zaizolovaná, na řadě jsou nová okna. O jejich podobu ale vede majitel spor s památkáři. Změní se i bezprostřední okolí památky. Ačkoli by se na první pohled mohlo zdát, že Palác Svět v pražské Libni nadále chátrá, opak je pravdou. Práce na rekonstrukci celého objektu, které započaly v květnu 2018, pokračují.  

5.9.2018

Další nebezpečný most v Praze? Padající beton na Balabence zatím nikoho nezranil

Už je toho vážně dost. Problémů s mosty v Praze přibývá. Středeční případ upozornil na další místo, kde je třeba si dát pozor. V ulici Sokolovská u tramvajové zastávky Balabenka spadl kus železničního mostu dolů na vozovku. Místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus vyzval k rychlému řešení. SŽDC na most nainstaluje sítě.

5.9.2018

Lední medvěd Umca v brněnské zoo umřel na onemocnění ledvin, ukázala pitva

Ošetřovatelé z brněnské zoo znají příčinu nenadálého úmrtí samce ledního medvěda Umcy.

5.9.2018

Virtuální realita jako šém. Golem a rudolfínská Praha v hračkářství má úspěch

/FOTOGALERIE/ Vzpomínáte na populární komunistickou pohádku o císařově pekaři a pekařově císaři v hlavní dvojroli s Janem Werichem? Přepadla vás někdy chuť najít onu "kuličku" a oživit Golema? V pražském hračkářství Hamleys na Příkopech bájný šém potřebovat nebudete. Před třemi měsíci tu spustili projekt Golem VR, atrakci už navštívilo přes deset tisíc návštěvníků.

5.9.2018

Pražští archeologové našli pod Václavským náměstím vodovod z 18. století

Části historického vodovodního potrubí z borových klád a zcela výjimečně zachovanou souvislou linii tohoto vodovodu objevili archeologové Muzea hlavního města Prahy. Ti provádí v historickém jádru metropole záchranný archeologický výzkum v souvislosti s rekonstrukcí dolní části Václavského náměstí. 

5.9.2018

FOTO: Ze skály pod hradem Střekov padají kameny, lidé se bojí

Sanace drolícího se masivu pod hradem Střekov v Ústí nad Labem bude stát miliony. 

5.9.2018

Dusíme se, stěžují si obyvatelé Mexika na zápach z drůbežárny

Petice v těchto dnech dorazila na budějovickou radnici. A další podnět doputoval k prošetření na oblastní inspektorát České inspekce životního prostředí do Havlíčkova Brodu (ČIŽP). Sepsali je obyvatelé čtvrti rodinných domů Mexiko, která se nachází na okraji Moravských Budějovic. Stěžují si na zápach z drůbežárny plné kachen, kterou mají nedaleko svých domovů.

5.9.2018

Zápis v květnu nevyšel? Některé mateřské školy hlásí ještě volno

/INFOGRAFIKA/ Ve většině městských částí se najde alespoň jedna „státní“ školka, která nabízí po zářijovém nástupu dětí pár volných míst. Pražští rodiče tak mají šanci umístit své tříleté potomky do mateřských škol. Stát tak splnil zákonnou povinnost, kterou od letošního školního roku garantuje místa pro tříleté děti ve veřejných školkách. Výjimkou jsou pouze lokality, kde v posledních letech vyrostla hustá bytová zástavba.

4.9.2018

Škola začala. Pro základky v Plzni a Chotíkově to ale neplatí

Plzeňsko - Nedokončené stavební práce na budově školy v Chotíkově prodloužily školákům prázdniny do čtvrtka. Volno ještě mají i na Roudné.

4.9.2018

Jen v tištěném Deníku – Válka světských o místo na pouti v Herálci

Herálec – Vzájemná nevraživost dvou rodin provozující na Vysočině pouťové atrakce, mohla mít za následek zrušení letošní pouti v Herálci na Havlíčkobrodsku.

4.9.2018

Pod Stalinem má být galerie. Humpolácká rekonstrukce bez soutěže, zní kritika

Stalin prošel. Neboli pražští radní schválili návrh primátorky Adriany Krnáčové (ANO) na rekonstrukci bývalého pomníku sovětského diktátora na Letné. Na místě, které je dnes velmi oblíbené mezi mladými lidmi a říká se mu lidově Kyvadlo, by mělo vzniknout centrum současného umění. Projekt podpořila Národní galerie. Politici i odborníci však kritizují, že se budoucnost Stalina řeší bez architektonické soutěže.

4.9.2018

Ozbrojenci všude kolem? Nic zvláštního, říká pastor o Africe. Pomáhat jede znovu

Hustopeče – Zažil strach o život, když všude kolem sebe viděl ozbrojené lidi. Neměl dostatek materiálu a nářadí pro práci. Přesto pastor Apoštolské církve z Hustopečí Karel Fridrich chce dál pomáhat potřebným v Africe. Byl už v Tanzanii či Jižním Súdánu. Teď plánuje odcestovat za sirotky do Malawi.

4.9.2018

Vlaky tam posviští rychlostí 160 kilometrů. Přejezd nahradí podjezd s podchodem

Rájec-Jestřebí – Železniční přejezd v Rájci-Jestřebí nemají řidiči rádi. Kvůli hustému provozu na železnici čekají u spuštěných závor v kolonách dlouhé minuty.

4.9.2018

Švábi z ubytovny Modrá stále ničí Střekov. Lidé volají po dezinfekci

Jako doma se cítí švábi na Střekově v Ústí nad Labem. Je to už více než dva měsíce, co se tu zabydleli. Rozšířili se z nyní vybydlené ubytovny Modrá a podmaňují si další domy a ulice. Lidé se děsí a volají po dezinfekci ubytovny. 

4.9.2018

Seniorská obálka: karta z lednice pomůže se záchranou života starším lidem

Jižní Morava – Lékař záchranky přijede pomoci starší osobě v tísni a v bytě se podívá do ledničky. V jejích dveřích totiž najde kartu s lékařskými údaji o zachraňované osobě. To je ve zkratce projekt seniorské obálky. „Při akutním zásahu záchranářů karta pomůže zjistit fakta o zdravotním stavu a díky tomu vybrat optimální péči,“ popsal Michal Vejpustek, radní v Hustopečích na Břeclavsku.

4.9.2018

Buchlovice se dočkaly. Otevřely víceúčelovou sportovní halu Cihelna

Byla neděle 2. září 2018. Zdánlivě obyčejná, jako každá jiná. A přece se právě toto datum zapsalo do kroniky městečka Buchlovice. Do užívání tam byla školákům a široké veřejnosti předána úplně nová víceúčelová hala Cihelna.

4.9.2018

Z vězeňkyň se staly studentky. Nově se zaměří i na rozvoj myšlení

Pondělí bylo prvním školním dnem nejen pro studenty základních a středních škol, ale i pro několik vězenkyň z ženské věznice ve Světlé nad Sázavou. Nově tady pro odsouzené otevřeli kurz Feuersteinova instrumentálního obohacování, o který je mezi ženami velký zájem.

4.9.2018

Střet zájmů? Jevíčko získalo dotaci na knihu, posudek napsal radní města

Jevíčko - Město Jevíčko má novou publikaci o historii. Kniha vyšla při příležitosti letošních oslav 760 let od povýšení Jevíčka na královské město.

4.9.2018

Unikátní projekt přivádí do Boleslavi slovenské a polské policisty

Mladá Boleslav – V ulicích Mladé Boleslavi ode dneška můžete potkat hlídku policistů, za kterou se patrně otočíte. Bude vám připadat zvláštní – a také je.

4.9.2018

Letní lyžaři na silnicích a chodnících vadí chodcům i motoristům

Nové Město na Moravě – Vyznavači letního lyžování na kolečkových lyžích se dostávají v Novém Městě na Moravě a jeho bezprostředním okolí do křížku s chodci a motoristy. Některým z nich totiž nestačí speciálně upravené tratě ve Vysočina Areně, ale míří na místní komunikace a chodníky.

4.9.2018

Bezdomovci obsadili centrum Ostravy. Lidé jsou znechuceni

Čekání na tramvaj přímo v srdci Ostravy bývá opravdový „zážitek“. Lavičky vedle prestižního Divadla Antonína Dvořáka okupují bezdomovci, podnapilé osoby i jiní nepřizpůsobiví občané. Z jejich chování je lidem špatně. Úřady i policie o situaci vědí.

4.9.2018

Srpnová vedra: třetí nejhorší za půl století

Jižní Morava – Vedro, které za poslední půlstoletí téměř nemá obdoby. Letošní srpen byl v Jihomoravském kraji třetí nejteplejší od roku 1961. Ukazují to předběžné údaje Českého hydrometeorologického ústavu.

3.9.2018

Na protest zalehli křižovatku. Aby poukázali na sražené chodce a cyklisty

/FOTOGALERIE/ Svými těly zalehli jednu z nejfrekventovanějších křižovatek v Brně, kde se potkávají Koliště a Cejl. Účastníci pondělního protestu tak chtěli poukázat na bezohlednost řidičů aut vůči chodcům a cyklistům.

3.9.2018

Prvňáčci mají za sebou první školní den. Do lavic jich usedlo 13 tisíc

Brno /ANKETA/ - S aktovkami na zádech se v pondělí poprvé vydali do třídy prvňáčci Tyršovy základní školy v brněnské Kuldově ulici. Stejně jako další tisíce dětí na jižní Moravě mají za sebou první školní den.

3.9.2018

Rychlodráha na letiště: pražští radní schválili tunelovou variantu

Po letech diskusí je možné, že na pražské letiště povedou z centra metropole dvě souběžné podzemní tratě. Město totiž schválilo aktualizaci Zásad územního rozvoje, která umožňuje v úseku Dejvice–Veleslavín tunelovou variantu. Obě lokality přitom za desítky miliard propojilo metro.

3.9.2018

Na Gruni byl odhalen nový památník obětem hor

Osada Gruň, která spadá pod Staré Hamry, je bohatší o památník obětem hor v Beskydech.

3.9.2018

Rozšířené koryto Svratky ochrání před povodněmi. Okolo vzniknou nové cyklostezky

Brno – Ochránit existující i budoucí stavby. Takový je hlavní cíl protipovodňových opatření kolem řeky Svratky, jejichž další výstavbu minulý týden schválili radní města. Další dva úseky ochrání takzvané Jižní centrum a úsek od ulice Sokolova po soutok Svratky s Leskavou.

3.9.2018

Knihovny, galerie i vědecká centra se chystají na sezonu. Připravily novinky

Málokdo s napětím vyhlíží konec prázdnin. Jedním z důvodů k těšení se na začátek školního roku může být návrat knihoven k běžné otevírací době, druhým nový program, který pro návštěvníky chystají centra volného času. A podívejte se, co se připravuje v Brně.

3.9.2018

OBRAZEM: Policejní "žokejové" bavili Ostravu. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ V Komenského sadech v Ostravě se v sobotu odpoledne konal už jednadvacátý ročník Mezinárodního setkání jízdních policií.

2.9.2018

OBRAZEM: Prvorepublikový den připomněl atmosféru předválečného Československa

Vrch Vítkov se dnes stal dějištěm unikátní připomínky dob před druhou světovou válkou. Městská část Praha 3 zde uspořádala Prvorepublikový den. K vidění byli veteráni, dobové oděvy i uniformy či pohlednice z fronty na výstavě artefaktů z bojišť 1. světové války.

2.9.2018

Strženou lávku v Nymburce nahradil přívoz

Loď Blanice už od soboty funguje jako nový přívoz mezi labskými břehy. Zadarmo ji tak budou moci využívat všichni, kdo se potřebují dostat z centra na Zálabí a zpět. Je součástí opatření, která mají dočasně nahradit strženou lávku pro pěší.

2.9.2018

Stroje a vojáci jsou na místě, cvičení Ample Strike začíná

Na plochu vojenského letiště u Náměště nad Oslavou o víkendu dosedly stroje aliančních armád. Na místě už je také kolem dvou stovek zahraničních vojáků, kteří se účastní mezinárodního vojenského cvičení Ample Strike 2018.

2.9.2018

Noční bouřky: hráze z pytlů a v bahně uvězněná auta

Patnáctkrát vyjížděli v noci na neděli hasiči kvůli bouřkám v Olomouckém kraji. Doprovázel je vydatný déšť.

AKTUALIZOVÁNO
2.9.2018

Déšť zalil Zlínský kraj, hasiči pomáhali v zatopených bytech i na cestách

Z odpoledního deštíku se vyklubal pořádný slejvák, který během večera a noci ze soboty na neděli páchal škody.

AKTUALIZOVÁNO
1.9.2018

OBRAZEM: Voraři bývali drsní chlapi

Dřevo, řeka a odvážní chlapi s fortelem. To všechno spojovalo vorařství. Jeho ukázka se nyní uskutečnila v Hluboké nad Vltavou. 

1.9.2018

OBRAZEM: Do vojenského muzea v Lešanech přijely tanky

Tankový den se konal první zářijový den ve Vojenském technickém muzeu Lešany. Do tamní arény se na pásová, ale také kolová bojová vozidla přijely podívat tisíce návštěvníků. V lešanském muzeu to byl v pořadí už šestnáctý tematický den.

1.9.2018

Železné hory si vyhlédli ilegální kopáči, hledají vzácný křišťál

Novodobý Klondike objevili ilegální kopáči v Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Do rezervace je ale neláká zlato, nýbrž vzácné krystaly křišťálu, které pak končí na burzách a různých aukcích. Správci rezervace se snaží drancování přírodního bohatství zabránit a dotyčnou lokalitu hlídají.

1.9.2018

Ředitel jihomoravské záchranky Klusák jde do důchodu. Odbory jsou spokojené

Ředitel Jihomoravské záchranné služby Milan Klusák koncem roku končí ve funkci. Odejde do důchodu. V pátek večer to potvrdil Brněnskému deníku Rovnost. „Mé rozhodnutí je konečné a neměnné,“ sdělil Klusák.

1.9.2018

V městských sadech letos uzrály tuny plodů. Ovoce si můžete načesat zdarma

/INFOGRAFIKA/ Ovocné sady a aleje Pražanům neslouží jenom jako místo klidného odpočinku, ale i jako místo, kam se vydat načesat si ovoce. A oproti podprůměrnému loňsku jsou letos stromy plody přímo obsypány.

1.9.2018

Škoda Auto píše primátorovi Nwelatimu: Diskriminaci odmítáme!

Začátek volební kampaně primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho způsobil minulý týden rozruch. Jeho prohlášením o nulové toleranci k cizincům, nedodržujícím české zákony, se zabýval i zahraniční tisk, bulvár se následně ochotně chytil napůl syrského původu dlouholetého komunálního politika a nově i kandidáta na senátora.

1.9.2018

Hlučné akce jakou jsou například teknoparty? Lidem má pomoct vyhláška

Sedm tisíc účastníků, pět dní, čtyři noci a 25 soundsystémů. Teknoparty Czarotek, která se konala na přelomu letošního dubna a května na okraji Liberce na soukromé louce v Krásné Studánce, má část okolních obyvatel stále ještě v živé paměti.

31.8.2018

Milovníci piva musí ustoupit autům. Pouť v Černé Hoře nebude kvůli objížďce

Černá Hora – Milovníci piva letos přijdou o jednu z tradičních akcí spojených s popíjením tohoto nápoje. Z kalendáře jim vypadne Pivní pouť v Černé Hoře. Dvaadvacátý ročník slavnosti zhatila stavba nového mostu na silnici I/43.

31.8.2018

Nové koupaliště za 160 milionů propojí s parkem. Podobu ovlivní lidé při debatě

Kyjov – Nový krytý bazén, sportovní atrakce a přímé spojení s parkem. I tak by mohlo vypadat nové koupaliště v Kyjově za 160 milionů korun. Možnost ovlivnit jeho podobu budou mít obyvatelé už toto pondělí při debatě se starostou v areálu současné plovárny. „Stávající je na konci životnosti. Provozovatelé každý rok řeší technické obtíže, jejichž náprava stojí peníze a problém odstraní jen krátkodobě,“ vysvětlil Filip Zdražil, mluvčí kyjovské radnice.

31.8.2018

Znojmo ruší nasazování botiček. Za špatně zaparkovaná auta bude jen pokuta

Znojmo – K nevšednímu kroku přistoupilo vedení Znojma. Radnice se rozhodla, že od prvního školního dne přestanou strážníci nasazovat takzvané botičky na špatně zaparkovaná auta. „Chceme, aby se strážníci soustředili spíše na bezpečnost a pořádek ve městě a méně na věci, které otravují běžné občany a nepřinášejí  velký efekt,“ uvedl starosta Znojma Jan Grois.

31.8.2018

Hlídat své krajany pomohou na Mladoboleslavsku policisté z ciziny

Střední Čechy – Problematickou situaci s chováním cizinců na Mladoboleslavsku má pomoci řešit mezinárodní spolupráce policejních složek: společné hlídky českých policistů s příslušníky policejních sborů Slovenska a Polska.

31.8.2018

Bojují za víc než stoletou tradici. Stavební škola se brání a bojí sloučení

Brno - Měsíce nejistoty prožívají učitelé i žáci brněnské Střední průmyslové školy stavební v brněnské Kudelově ulici. Hrozilo jim sloučení s jinou školou, někteří se ho obávají stále.

31.8.2018

Prázdninové výluky končí. Tramvaje opět projedou přes Moravské náměstí

Brno – Konec prázdnin a návrat žáků, studentů i učitelů do škol se nezadržitelně blíží. Brňané se s příchodem školního roku mohou těšit také na konec prázdninových výluk.

31.8.2018

Farář při slavnostech požehná bylinkám, lidé mohou plout na vikingské lodi

Jižní Morava /TIPY NA VÍKEND/ - Nové čaje, latté i grilovací koření mohou vyzkoušet v neděli lidé v Čejkovicích. Konají se tam tradiční Bylinkové slavnosti. Přinášíme vás seznam nejzajímavějších víkendových akcí na celé jižní Moravě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT