Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

1.7.2018

Králem jubilejní Vinařské 50 se stal Toman. Splnil jsem si sen, říká vítěz

Šatov – Cyklistický závod Vinařská 50 startuje v českém Šatově, následně se stáčí do Rakouska, aby skončil opět v Šatově. Letos se tradičního závodu zúčastnilo přes 1400 závodníků. Po čtvrtém místě v roce 2016 a po loňském třetím místě se z vítězství radoval dvaadvacetiletý Vojtěch Toman. „Vinařská 50 je pro mě domácí závod, pocházím totiž z Olbramkostela. Letos jsem se zúčastnil již popáté. Mým snem vždy bylo se dostat na stupně vítězů, což se povedlo,“ uvedl celkový vítěz závodu, jenž dojel do cíle s časem 1:36:24.

AKTUALIZOVÁNO
1.7.2018

Protest proti směrnici o internetu. Piráty přišlo podpořit přes sto lidí

Více než stovka lidí přišla na Palackého náměstí podpořit protest Pirátů proti chystané směrnici o copyrightu. Podle Pirátů znamená cenzurování internetu a je ústupkem pro lobbisty z řad vydavatelských domů. Přítomní podepisovali petici, se kterou se hodlají obrátit na europoslance. Evropský parlament má o směrnici jednat příští týden.

1.7.2018

Co to piješ? Vodu? Ta je drahá, říká vinař. Otevřeli sklepy v modrých zástěrách

Terezín - Jedinečnou příležitost ochutnat vína přímo ve vinných sklepech terezínských vinařů. Takové bylo lákadlo již třináctého ročníku otevřených sklepů v Terezíně.

1.7.2018

Moravané jsou šťastnější než Češi. Týká se to obzvláště mladých lidí

Při srovnání míry pocitu štěstí lidí dle dat výzkumu vědců z Ústavu populačních studií Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně jsou Moravané šťastnější než lidé v Čechách a v Praze. "Největší rozdíl je vidět u mladých lidí. V Praze je šťastných čtrnáct procent mladých, ale na Moravě je to třicet procent, tedy víc než dvojnásobný počet," uvedl k výsledkům vedoucí ústavu Ladislav Rabušic.

1.7.2018

Nadměrného pacienta nešlo snést po schodech. Oknem ho vytáhl až speciální jeřáb

S nadměrným pacientem si v neděli dopoledne nevěděli rady záchranáři v Zastávce na Brněnsku. Museli proto požádat o pomoc hasiče.

1.7.2018

FOTO: Smích zněl v sobotu ze zámku. Obsadily ho děti a pohádkové bytosti

Velké Březno – Hrdinové z pohádek už poosmé bavili děti v zámeckém parku. 

1.7.2018

V Zoo Zlín se slavit nebude. Slonice Zola porodila mrtvé slůně

Smutná zpráva přišla v neděli ráno ze zlínské zoologické zahrady. Tam se v těchto dnech očekával příchod mláděte slona afrického. Důvod k radosti však nepřišel.

1.7.2018

Aktivista Brož: Schyluje se ke katastrofě, magistrát se spojil s mocnými Romy

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Aktivista Miroslav Brož z hnutí Konexe se pohybuje v ústeckých Předlicích od svého dětství každý den.

1.7.2018

Děti ze základních škol pomalovaly zeď na Radlické. Vytvořily na ní i vesmír

Zeď lemující Radlickou ulici zkrášlili žáci základních škol. Pomalovali ji výtvory na téma vesmírná škola a průřez světy. Finální podobu děti předvedli zástupcům radnice v úterý 26. června.

1.7.2018

Pátrání po uprchlé pumě mělo šťastný konec. Zvíře je zpět v zoo

Šťastný konec mělo v sobotu vpodvečer pátrání po dvouletém samci pumy, který ve čtvrtek utekl z Kontaktního zooparku v obci Zvole na Praze-západ. Nalezenou šelmu veterináři znehybnili uspávací střelou, aby mohla být bezpečně dopravena do zoo. Zvíře je podle dostupných informací v pořádku a nikomu neublížilo.

1.7.2018

Kázání na skále připomnělo válku, zdůraznilo mír

Mšeno - Pojem "skalní křesťan" nabyl zvláštního rozměru v sobotu 30. června. Na vyhlídkách u Romanova poblíž Mšena se na skalách konala jedinečná bohoslužba, která připomněla utrpení Třicetileté války a zdůraznila též vratkost a tím větší cenu míru, jakož i nutnost vzájemného porozumění. 

1.7.2018

Recept na dlouhověkost? Bůček, škvarky a denně polévky, říká stoletá oslavenkyně

S širokým úsměvem na tváři oslavila své významné životní jubileum Anna Jarošová. Obyvatelka domova pro důchodce v Břeclavi se ve čtvrtek dožila úctyhodných sto let. Vedení domova z ulice Na Pěšině pro ni připravilo oslavu.

1.7.2018

Obří dvěstěmetrovou skluzavku zaplnily děti, posloužila i k rozlučce se svobodou

Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Milovníci vodních radovánek mají v sobotu na brněnské Kraví hoře pořádnou nadílku. Přesněji, dvě stě metrů dlouhou obří skluzavku, kterou do Brna podruhé přivezl projekt Slide Czech.

30.6.2018

Historické závodní vozy obdivovali i chlapci z dětského domova

Most - Patnáct chlapců z dětského domova v Jiříkově na Děčínsku s pedagogickým doprovodem zavítalo v neděli do areálu mosteckého autodromu. Mohli si tak vychutnat souboje rychlých a silných strojů i jedinečnou atmosféru při závodech historických vozů The Most Historic Grand Prix.

30.6.2018

OBRAZEM: Putování za víny nabídlo více vinařů, vína i zábavy

Milovníci vína se v sobotu zúčastnili již tradiční vinařské akce Putování za víny Brány Čech. Organizátoři letos nabídli více vinařů, více skvělých vín a více zábavy.

30.6.2018

Převoz lůžek ohrožoval pacienty. Opravená urologie zkrátí čekání, i na operace

Kratší čas strávený v čekárně, příjemnější a funkční prostory, moderní přístroje a převlékací kabinky. Nově vybavené oddělení od druhého červencového týdne otevřou pro víc než devět tisíc pacientů, kteří ročně míří na oddělení urologie a endoskopie v brněnské Úrazové nemocnici.

30.6.2018

Koštování Afriky v Brně: poslední originální ananasy a zákusek? Grilované ovoce

Ovoce na gril? Pro africkou Ugandu nic neobvyklého. Grilovaný banán podávaný s avokádovým quacamole je tam tradiční laskomina. V sobotu jej v tržnici na Zelném trhu ochutnávají i Brňané při akci Okoštuj Afriku.

30.6.2018

Zlý sen nebo super zábava? Turisté si pivní vozítka užívají, maminky se ale bojí

Pro turisty netradiční cyklo výlet historickým centrem Prahy. Pro místní noční můra. Řeč je o takzvaných „beer bikes“ neboli pivních vozítkách. Ta se stala v poslední době trendem nejenom v Praze, ale i v dalších městech Evropy. Turisté díky nim mohou skloubit dvě příjemné aktivity – pivo a památky. Obyvatelé Prahy si ale na pojízdné vozy začínají čím dál více stěžovat. Praha 7 zavede zákazové značky, magistrát si nechá zpracovat analýzu možného řešení. Situace ale není jednoduchá.

30.6.2018

Hradní stráž je symbol. Turisty už vnímám jen jako komparz, říká Novotný

/ROZHOVOR/ V Blansku potkáte Jana Novotného zřídka. Pokud tedy nechytáte ryby. Když se nevěnuje rodině, rád se toulá s rybářským prutem kolem řeky Svitavy a navštěvuje opuštěná místa, kde je klid. Loví pstruhy. Při návštěvě Pražského hradu je to jiné. Tam je často středem pozornosti tisíců lidí denně. Pracuje totiž u Hradní stráže.

AKTUALIZOVÁNO
30.6.2018

Odpůrci těžby se připoutali k velkostroji, do dolu jich pronikly dvě stovky

Stovky aktivistů na Mostecku v sobotu protestovaly proti těžbě fosilních paliv. Radikálnější skupina se pak odtrhla a vyrazila do dolu Bílina. Zhruba dvacítka z nich se pak připoutala na vrcholu rypadla. Těžba se zastavila. Přes dvě stovky demonstrantů pak policie zadržela.

30.6.2018

FOTO, VIDEO: Ruiny historického nádraží v Duchcově jdou k zemi

Historická 120 let stará budova nádraží v Duchcově jde k zemi. V pátek se do ní vší silou zakously bourací stroje.

30.6.2018

FOTO: Ubytovna Modrá končí. Obyvatelé si stěhují své věci

Na Střekově probíhá velké stěhování. K dnešnímu dni má být totiž ubytovna Modrá definitivně uzavřena.

30.6.2018

V Karviné se vyvrátil bagr na funkční potrubí. Vyprostit ho museli hasiči

K neobvyklé nehodě došlo v pátek v Karviné-Hranicích v ulici Rudé armády. Ve výkopu s plynovým a teplovodním potrubím se na funkční potrubí převrátil bagr. 

30.6.2018

Chystá se demolice mostu u Bristolu. Jak bude probíhat?

FOTOGALERIE / Lávka přes řeku Moravu u Bristolu v Olomouci bude sloužit pěším zřejmě v druhé polovině příštího týdne.

30.6.2018

Lidé v Havířově neměli klidnou noc. Chovateli opět uletěl ukřičený papoušek

/VDIEO/ Lidé z centra Havířova ztrácejí trpělivost s chovatelem, který se v ulicích chvástá s papouškem na rameni, ale až příliš často mu ulétává a tráví noci hlasitým křikem ve větvích stromů. 

30.6.2018

Zemědělec na Šluknovsku přišel o devět jehňat. Nejspíše je roztrhali vlci

Hrůzný pohled se naskytl zemědělci ze Šluknovska, když přišel na svou pastvinu. Devět z jedenácti jehňat bylo roztrhaných. S největší pravděpodobností to mají na svědomí vlci. Škoda jde do stovek tisíc korun, stát ale zaplatí jen malý zlomek.

30.6.2018

Chladný začátek prázdnin? Kvůli studené frontě. Koncem týdne už budou třicítky

Na teplé počasí se mohou těšit lidé na začátku prázdnin. Teploty nemají klesnout výrazněji pod dvacet stupňů Celsia a na konci týdne vyšplhají až ke třicítce.

30.6.2018

Jihočeští sokolové míří na slet do Prahy

Jižní Čechy - Do Prahy na Všesokolský sjezd odjíždí v sobotu 780 cvičenců z jihu.

30.6.2018

Nové grily i největší molo v republice. Brněnská přehrada láká na letní novinky

Brno – Do přístavu i ke konci prvního školního roku v pátek úspěšně dopluli prvňáci ze základní školy v brněnském Žebětíně. Od třídní učitelky dopoledne dostali vysvědčení na palubě parníku na hladině Brněnské přehrady.

30.6.2018

Přiblíží hrůzy mučení. Lidé si vyzkouší potupné masky nebo popravčí meč

Odsouzením na smrt pro ni teprve vše začalo. Utrpení a neuvěřitelná bolest. Pak ji popravili a probodli srdce kůlem. Za to, že se zbavila svého dítěte. Příběh ženy, která přišla o život na popravčím vrchu mezi Křenovicemi a Slavkovem u Brna na Vyškovsku, není ojedinělý. Za pět set let tam zemřela i řada nevinných. S některými osudy odsouzených a mučených Slavkovanů se lidé seznámí v nové stálé expozici v podzemí slavkovského zámku. Nese název Právo útrpné.

29.6.2018

Jan Heřman je díky svým kresebným rekonstrukcím rekordmanem

Pelhřimov - Návštěvníci expozice Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově si teď nově mohou prohlédnout díla čerstvého rekordmana.

29.6.2018

Sociální služby Středočeského kraje zkoumají kriminalisté

Neplánovaný rozruch zažila v pátek zařízení sociálních služeb Středočeského kraje. Hned v devíti organizacích, které fungují jako příspěvkové organizace kraje, zasahovali policisté.

29.6.2018

Cvičení Sky Avenger 2018 skončilo. Piloti strávili ve vzduchu 215 hodin

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Českoamerické cvičení Sky Avenger 2018, které se na čáslavském letišti odehrávalo od 18. června, skončilo. Čeští a američtí stíhači sváděli vzdušné souboje, plánovali a realizovali komplexní mise, doplňovali palivo ve vzduchu a spolupracovali s leteckými návodčími. Celkem ve vzduchu strávili 215 hodin a realizovali 153 letů.

29.6.2018

Dopluli i s vysvědčením. Žáci ukončili školní rok i na přehradě

/VIDEO/ Do přístavu i ke konci prvního školního roku v pátek úspěšně dopluli prvňáčci ze základní školy v brněnském Žebětíně. Od své třídní učitelky v dopoledních hodinách dostali vysvědčení na palubě parníku cestujícího po Brněnské přehradě, hezké prázdniny jim popřál také kapitán.

29.6.2018

Cyklisto, veď kolo. Dopravní značky omezí průjezd centrem Prahy

K už tak dost rozkopaným a uzavřeným ulicím Prahy nyní přibývá další omezení. Dopravní značky upozorňující cyklisty, aby mezi 10. a 17. hodinou nejezdili určitými úseky, se začnou objevovat na území první městské části. Milovníci jízdních kol považují tento záměr radnice za kontroverzní a cyklistický spolek Auto*Mat se kvůli tomu dokonce obrátil na soud.

29.6.2018

Oblíbená ředitelka mšenské školy má dost sporů s vedením obce a končí

V jiných školách si dnes žáci, učitelé i vedení dlouze oddychnou. Ve mšenské základní a mateřské škole na Litoměřicku starosti možná teprve začínají. 

29.6.2018

Kontrola kvality skleniček už nebude v rukou zaměstnanců. Nově ji pohlídá stroj

Světlá nad Sázavou – Ve sklárně Crystalite Bohemia ve Světlé nad Sázavou už nebudou muset skleničky kontrolovat zaměstnanci. Rozjíždějí tady totiž poslední ze tří nových automatických prohlížeček nápojového skla. Dvě fungují už měsíc.

29.6.2018

Medvědí rodinka v Krkonoších? Viděl ji polský turista

Medvěda, obklopeného třemi mláďaty, spatřil na polské straně Krkonoš návštěvník hor na stezce v Soví dolině na úpatí Sněžky. Viděl je údajně ze vzdálenosti sto metrů. Vyděšený turista zalarmoval policii a ta následně pracovníky polské části Krkonošského národního parku. Medvědí rodinku se jim dosud nepodařilo objevit.

28.6.2018

Vlak u Modřic srazil muže. Podle policie šlo pravděpodobně o pokus o sebevraždu

Vlakovou dopravu u Modřic ve čtvrtek o půl deváté večer zastavil střet vlaku s mužem. Nehoda ovlivnila provoz osmi rychlíků a čtyř osobních vlaků. „Provoz bude omezen zhruba do jedenácti hodin, ale může se to změnit,“ sdělila krátce po nehodě mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. Dodala, že ke střetu došlo u vlaku jiného dopravce.

28.6.2018

V Lípě nad Orlicí „zaparkoval" kamion v zahradě u rodinného domu

U kuriózní dopravní nehody o čtvrtečním poledni zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. V Lípě nad Orlicí havaroval kamion, který vyjel mimo komunikaci a skončil zaparkovaný v zahradě u rodinného domu. Při nehodě bylo poškozeno vozidlo i samotný dům, ale statika naštěstí narušena nebyla.  

28.6.2018

Za výborné známky odměna. Děti s jedničkou mohou do pražské zoo za korunu

Dětští milovníci přírody s dobrými známkami mohou do zoo téměř zadarmo. Pražská zoologická zahrada přichystala dětem odměnu za snahu ve škole. A to vstup za 1 korunu, pokud školáci přinesou na vysvědčení jedničku z přírodovědy.

28.6.2018

Ze zooparku ve Zvoli utekla puma. Lidé mají být na pozoru

Dospělá puma utekla ve čtvrtek ze zooparku ve Zvoli u Prahy. Lidé by neměli vycházet ven.

28.6.2018

Oprava Vinohradské zastaví tramvaje. Práce začnou už v sobotu

Poslední červnový den začnou dělníci v Praze pracovat na 700 metrů dlouhém úseku mezi Želivského a Hradeckou, aby zrekonstruovali tramvajovou trať. Až do prvního září tak bude v obou směrech uzavřena tramvajová trať od Želivského přes Muzeum až po I. P. Pavlova.

28.6.2018

Žáky střídají stavaři, školy projdou obnovou za stamiliony korun

/INFOGRAFIKA/ Zatímco děti nadšeně opouštějí brány škol a trumfují se, koho čeká o prázdninách lepší program, do škol míří stavebníci a řemeslníci. Ředitelé chtějí využít jediné doby, kdy lze provádět náročnější a hlučnější práce. 

27.6.2018

Lidé si připomněli oběti komunismu. V Brně zazněl i projev Havla

Vzpomněli na Miladu Horákovou i na Jana Palacha. Na brněnském náměstí Svobody stanuly ve středu na Den památky obětí komunistického režimu stovky lidí, aby protestovaly proti komunismu.

27.6.2018

Sochař umístil do náměstí v Trutnově šest železných klavírů

Na Krakonošově náměstí stojí klavíry ze surového železa od sochaře Antonína Kašpara. Jsou součástí výtvarného projektu Sochy ve městě, který pořádá Galerie města Trutnova.

27.6.2018

Čištění Brněnské přehrady? Dalších pět let. Pomoci má stavba kanalizací v obcích

Čištění vody v povodí Svratky, Brněnské přehradě a nádrži Vír bude pokračovat až do roku 2022. Na prodloužení spolupráce se dohodli zástupci města Brna, Jihomoravského kraje a Povodí Moravy.

27.6.2018

Miliony zhlédnutí. Videa na sítích mají úspěch. Táhnou turisty, vedou ke třídění

Jižní Morava /VIDEO/ - Propagační videa mají tradici nejen ve Znojmě. Tam je točí bratři Jan a Vítězslav Otrubové ze studia VideoBrothers pro město a další organizátory pod značkou znojmo.tv. „Věnujeme se jim asi deset let. Začínali jsme ve spolupráci s vinaři a Hudebním festivalem Znojmo,“ řekl Jan Otruba.

27.6.2018

Nové kasino? Proti jsou lidé, starostové i kněží. Hazard likviduje rodiny, tvrdí

Holubice, Šlapanice - Petici proti vybudování kasina v Holubicích podepsalo dvanáct starostů. Ti se obávají, že hazardní hry finančně zlikvidují celé rodiny. Svůj podpis přidali i kněží z okolních farností. Starosta Holubic obavy spojené s kasinem odmítá a iniciativa je podle něj kampaní lidovců. Kasino v Holubicích odmítají také tamní obyvatelé.

27.6.2018

V mělnické elektrárně se narodila čtveřice sokolíků

Stření Čechy – Úspěšným hnízděním kriticky ohrožených sokolů stěhovavých se pochlubila Skupina ČEZ. V budkách na výškových stavbách v areálech jejich elektráren – na ochozech komínů a v jednom případě i na chladicí věži – ve středních a severních Čechách se letos narodilo 14 sokolích mláďat. Starší z nich už rodiče učí létat a lovit, o něco mladší chomáčky peří se zatím batolí po ochozech.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT