Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

28.10.2018

Radní v Prostějově se chopili lopat a zasadili strom republiky

/FOTOGALERIE/ V duchu prvorepublikové noblesy. Nedělní po obědový čas, se v prostějovských Smetanových sadech sázel strom republiky.

28.10.2018

Tramvaje po Brně jezdí s českou vlajkou. Při příležitosti státního svátku

/FOTOGALERIE/ Česká vlajka zdobí v neděli 28. října tramvaje jedoucí po městě Brně. Při příležitosti státního svátku, který připomíná den vzniku samostatného československého státu.

28.10.2018

OBRAZEM: V Žatci vzpomněli na vznik republiky na Kruhovém náměstí

Při vzpomínkovém aktu v neděli dopoledne v Žatci se pokládaly věznce, zazněly projevy, zpívala se hymna.

28.10.2018

Šumava se přes noc zachumlala do bílé peřiny. Sníh ale dlouho nevydrží

/FOTOGALERIE/ Do bílého rána se probudili v neděli obyvatelé Šumavy. Přes noc místy napadlo více než deset centimetrů sněhu.

28.10.2018

V ostravské Zoo se snaží zachránit druh osla, kterému hrozí vyhynutí

Vzácný poddruh asijského osla onagera stojí těsně nad propastí úplného vymizení z planety. Onageři jsou v současné době chováni ve 13 evropských zoologických zahradách a celková populace těchto vzácných divokých oslů v Evropě stagnuje mezi 80 a 90 zvířaty.

28.10.2018

Psovodi mají soustředění, chodby jsou pro samotná zvířata náročné

/FOTOGALERIE/ O víkendu probíhá na Litoměřicku cvičení psovodů z různých sborů dobrovolných hasičů a záchranářů, a to pod názvem Maložernosecké soustředění. Na aktéry akce čekaly v sobotu tři stanoviště, nechyběly mezi nimi ani chodby v Terezíně.

28.10.2018

Labuť ze Stromovky doplatila na lidskou neznalost. Kvůli pečivu přišla o křídlo

Krmení vodního ptactva je nejen v hlavním městě vítanou kratochvílí pro návštěvníky parků, rybníků i náplavek. Stačí ovšem málo k tomu, aby dobrý úmysl způsobil tragickou událost, která zdravé zvíře poznamená na celý život. Své by o tom mohlo vyprávět i labutí mládě ze Stromovky, které přišlo na svět letos v květnu spolu se svými čtyřmi sourozenci. 

AKTUALIZOVÁNO
28.10.2018

Bouřlivý podzim 1918. Češi s Němci bojovali o hranice

Ve Tvrdonicích žila selka a vlastenka Kamenská. Devětadvacátého října 1918 se vracela pěšky z trhu v Břeclavi. A na poště oznámila, že vznikla nová, svobodná republika. „V Břeclavě se ohromně slaví!“ Tak kdysi zavzpomínal na památné dny František Straka z Tvrdonic, který je prožil jako sedmiletý.

28.10.2018

Máme republiku, přišel telegram. Převrat ale potvrdili až druhý den

Orlickoústecko 28. října 1918. Sto let zpátky se novým Československem vzedmula vlna nadšení, radosti a nabyté svobody. Ne všude se ale slavilo už 28. října, na řadu míst se informace o vzniku republiky dostala se zpožděním.

27.10.2018

Botanka tvoří dekorace, vyrobené věci si mohou děti odnést domů

Poslední říjnový víkend patří skleníky Botanické zahrady v Teplicích šikovným dětem. Společně s rodiči si mohou vytvořit nějakou vlastní dekoraci. Podzimní tvořivé dny proběhly v sobotu a bude pokračovat i v neděli a to od 10 do 16 hodin.

27.10.2018

Republika slaví sto let: Ostravané zaplnili nejen Masarykovo náměstí

/FOTOGALERIE/ Jakoby počasí chtělo Ostravany vyzkoušet. Přijdou na oslavy, když bude nevlídno a deštivo? Zaplněné centrální náměstí, které nese jméno prvního prezidenta, bylo dnes odpoledne zaplněné. 

27.10.2018

Lidé si příležitost poslat zásilku s razítkem balonové pošty nenechali ujít

/VIDEO/ Stovky lidí využily nabídku žďárských filatelistů poslat svým příbuzným či známým dopis nebo pohlednici netradičním způsobem. Jejich zásilka měla být podle původního plánu přepravena pomocí horkovzdušného balonu, ovšem zachmuřené mraky ronící dešťové slzy, které se v sobotu rozprostřely nad Žďárem, rozhodly jinak.

27.10.2018

OBRAZEM: V Železnici vysadili jedenáct pamětních lip

Jedenáct nových pamětních lip nyní lemuje Nádražní ulici v Železnici na Jičínsku..

27.10.2018

V německém Liberci vznik Československé republiky moc nevítali

Na většině českého území nadšeně slavili vlastní stát a strhávali znaky mocnářství. V převážně německém Liberci však vznik Československa příliš nevítali.

27.10.2018

Pozvání na předávání státních vyznamenání? Na estrádu nejedeme, říkají rektoři

Někteří rektoři brněnských univerzit v neděli u slavnostního předávání státních vyznamenání na Pražském hradě nebudou. Nedostali pozvánku, nebo pozvání odmítli.

26.10.2018

Dušičky pod kontrolou. Svátek zesnulých bude pod zvýšeným dohledem strážníků

Pražská městská policie i tento rok přistoupí k opatření v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých. Od soboty 27. října až do neděle 4. listopadu budou její strážníci zajišťovat zvýšený dohled na pražských hřbitovech a v jejich okolí.

26.10.2018

Kam s dětmi o prázdninách? Zabojují o titul superhrdiny, budou jim vstávat vlasy

Jižní Morava – Dýně, masky, čokoládu a další lákadla nabízejí pořadatelé akcí na jihu Moravy. Deník Rovnost připravil pro rodiče přehled tipů na výlety s dětmi o víkendu a nadcházejících podzimních prázdninách.

26.10.2018

Obyvatele u nové stanice ruší poplachy hasičů. Slyšíme každé slovo, stěžují si

Znojmo – Na vylepšování soužití s desítkami obyvatel, kteří bydlí v okolí nové základny znojemských hasičů, musí pracovat vedení Územního odboru hasičského záchranného sboru ve Znojmě. Když totiž hasiči mají poplach, slyší hlášení o výjezdu i s podrobnostmi bydlící nejen v bytových domech v těsném sousedství základny, ale také třeba obyvatelé nedalekého Marákova.

26.10.2018

Hrušky bombardují auta. Lidé chtějí stromy pokácet, obvod plody sbírat

Ve Švihovské, Žatecké a Uhelné ulici v Plzni padají ze stromů hrušky. Místní obyvatelé si stěžují, že jim ničí a špiní auta.

26.10.2018

Odchyt medvěda byl zastaven, čeká se na povolení k odlovu

„Do vydání povolení se nebude dít nic,“ uvedla mluvčí kraje Adéla Kousalová k turbulentnímu vývoji kolem medvěda nezbedníka.

26.10.2018

Stavba mostu na obchvatu Znojma se komplikuje. Uzavírka bude delší o týdny

Znojmo – Stavební komplikace řeší inženýři na stavbě mostu přes Přímětickou ulici ve Znojmě. Důsledky potíží na stavbě? Uzavírka silnice mezi Znojmem a Příměticemi se o týdny prodlouží.

26.10.2018

V Bechyni vyvrcholila příprava na slavnostní přehlídku

Bechyně - „Zde obdržíte pokyny pro zaparkování vaší techniky, ubytování a stravování v následujících dnech,“ ozývalo se v místě tzv. in-processingu v prostorách bechyňských kasáren, kde byly v plném proudu přípravy na slavnostní přehlídku.

26.10.2018

Pro Afričany jsme vzor, řekl v Brně vnuk posledního císaře habsburské monarchie

Brno /ANKETA/ – Musíme spolupracovat, pojí nás společná kultura i historie. Není jiná alternativa, než pokračovat ve společenství Evropské unie. Taková je vize Karla Habsbursko-Lotrinského, který ve čtvrtek přednášel studentům Ekonomicko- správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

26.10.2018

Zemřel kyjovský patriot, folklorista a vinař Krejčí. Bylo mu úctyhodných 104 let

Kyjov – O svého nejstaršího obyvatele přišlo město Kyjov na Hodonínsku. Rodák ze Svatobořic Oldřich Krejčí zemřel minulou neděli. Dožil se 104 let.

26.10.2018

Oslavy výročí: pokusí se zapsat mapu Československa do Guinnessovy knihy rekordů

/TIPY NA VÍKEND/ V neděli uplyne sto let od vzniku Československa. Na státní svátek se lidé vrátí v čase do první republiky, pokusí se vytvořit rekord a ocení přehlídku dobové módy.

26.10.2018

Radost v pražské zoo. Na svět přišlo další hříbě koně Převalského

V pondělí prezentoval ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek na výroční konferenci Světové asociace zoologických zahrad a akvárií v Bangkoku úsilí zahrady o záchranu koní Převalského. Zmínil také, že se v zoo – jak v pražské Troji, tak v dalších jejích zařízeních – dosud narodilo celkem 238 hříbat tohoto ohroženého druhu. Již ve čtvrtek dopoledne pak přibylo další mládě; letos již čtvrté.

26.10.2018

Vytvořili živou českou vlajku. Vrcholem oslav výročí byla secvičená spartakiáda

Desítky žáků i učitelé Základní školy Nádražní v Hustopečích na Břeclavsku si oblékli bílá, červená a modrá trička a dohromady sestavili „živou“ českou státní vlajku.

26.10.2018

Sníh? Další ulice Brna zůstanou přes zimu bez údržby

Vyrazit třeba do obchodu zkratkou v parku může být pro starší Brňany už brzy riziko. Minulý týden rozhodli brněnští radní o úsecích v Žebětíně, Ivanovicích a Ořešíně, kde už nemusí městské části řešit sníh či náledí. „Jsou to stezky, zkratky a různá místa, která nezvládneme udržovat. Někam ani nevjede technika,“ prohlásil starosta Ořešína Jan Levíček.

26.10.2018

Saunový svět za 21 milionů? Drahý, raději se měl opravit bazén, tvrdí kritici

Láká na finskou saunu nebo aroma kabinu. Kritikům dokončovaného městského wellness v Břeclavi ale Saunový svět stále nevoní.

AKTUALIZOVÁNO
25.10.2018

Srážka osobního auta s cisternou si vyžádala lidský život

Prachaticko - Ve čtvrtek v půl osmé večer se stala na silnici 3. třídy u obce Bošice, u odbočky na Budilov tragická dopravní nehoda a silnice je zde zcela uzavřená.

25.10.2018

Práce na podepření ohroženého mostu na Vltavské začaly betonáží

Stavební firma Hochtief dnes zahájila práce na stabilizaci mostu nad stanicí metra Vltavská. Ten musel být kvůli havarijnímu stavu v noci z úterý na středu uzavřen. Společnost odpoledne obdržela projekt stavby od firmy Pontex, poté její pracovníci staveniště oplotili a začali na místo přivážet beton, z něhož vytvoří podkladovou desku pro ocelové podpěry.

25.10.2018

Nejhorší díra republiky se dočká opravy. Kdo převezme štafetu?

Technická správa komunikací zahájí v pondělí 29. října opravu ulice vršovické U Seřadiště v celém jejím rozsahu. Řidiči se tak v ulici, která je trojnásobným držitelem nelichotivého ocenění „Nejhorší díra republiky“ v anketě Výmoly.cz, dočkají do konce listopadu zcela nového povrchu.

25.10.2018

V zoo se zabydlují kowari. Aby je lidé viděli v akci, přes den jim simulují noc

Nová zvířata najdou návštěvníci brněnské zoo v pavilonu Exotárium. Jsou jimi drobní vačnatci z Austrálie zvaní kowari. Podobně jako u klokanů tráví mláďata první měsíce života v bezpečí matčina vaku. Český název těchto hlodavcům podobných zvířat je Vakorejsek čtyřprstý.

25.10.2018

Muž se zbraní v ruce vyděsil lidi v třebíčské ulici

Třebíč – Opilý muž se zbraní v ruce vyděsil místní lidi v třebíčské ulici U Kuchyňky. Přivolali policii. 

25.10.2018

Vyhrocená situace ve Fakultní nemocnici Ostrava: ředitel Machytka rezignoval

Ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Evžen Machytka se rozhodl rezignovat na svou svou funkci. Chce tak uklidnit vyhrocenou situaci v největším zdravotnickém zařízení v regionu.

25.10.2018

Besední dům zahalí vlajka, z balkonu vyhlásí Československo. Jako před sto lety

Brno – Přenést se o víc než století zpět, tedy do dob Habsburské monarchie, mohou v pondělí návštěvníci brněnského Besedního domu. Budova sehrála zásadní roli při vyhlášení Československa, které se událo v Brně kvůli problémům s telegrafním spojením až devětadvacátého října 1918.

25.10.2018

Sýr od krávy, kterou si mohou poplácat. Roste zájem lidí o výrobky minimlékáren

Blanensko – Mléko a sýry od krávy, kterou si můžu poplácat. A s etiketou výrobce, za nímž si klidně zajdu osobně poklábosit. Pro mnohé trend, díky němuž po celé České republice přibývá minimlékáren. Podle webu Státní veterinární správy se jejich počet za posledních pět let téměř ztrojnásobil. Zájemci si v nich kromě čerstvého mléka mohou koupit například ovčí nebo jiný speciální sýr a také jogurty.

25.10.2018

Zchátralé sokolovny, prázdné fary. Obecní ruiny díky 390 milionům opět ožijí

Jižní Morava – Kazí výhled, zabírají místo a často připomínají doby dávno minulé. Část jizev na tvářích jihomoravských obcí a měst v podobě bývalých družstev, opuštěných škol či zchátralých kulturních domů ale možná zmizí díky novému dotačnímu titulu ministerstva pro místní rozvoj. Podporu regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití spustí už v listopadu. Ve hře je tři sta devadesát milionů korun.

25.10.2018

Neznámá látka poškodila karoserie aut u lovosické chemičky. Poněkolikáté

/FOTOGALERIE/ Poleptaný lak na autech našli obyvatelé domů vedle lovosické chemičky na Litoměřicku. Podle nich se to nestalo poprvé.

25.10.2018

Průzkum pro jaderné úložiště neplatí. Za obce se postavil soud

Malého vítězství dosáhly obce, které žalobou napadly postup ministerstva životního prostředí, jež hledá místo pro vytvoření hlubinného úložiště radioaktivního odpadu.

25.10.2018

Z prachatické kostelní věže hasiči snesou pacienta do čtyřiceti minut

Trochu „pozdvižení na vsi“ způsobili ve středu 24. října prachatičtí profesionální hasiči.

25.10.2018

Drogy za volantem? Lidé volají po přísnějších trestech

Počet řidičů, kteří usednou za volant opilí, či pod vlivem drog, roste. Naposledy kvůli takovému řidiči zemřela nedaleko Znojma žena. Lidé i někteří politici si myslí, že tresty za podobné prohřešky by měly být přísnější.

24.10.2018

Pražští rybáři chystají výlov rybníku Šeberák, očekávají méně ryb

/INFOGRAFIKA/ Ani obyvatelé metropole nemusejí být ochuzeni o rybářskou atrakci, jakou je podzimní výlov rybníků. Do poloviny listopadu se jich na území hlavního města uskuteční více než deset.

24.10.2018

Nové wellness si Brňané užijí už v květnu na plaveckém stadionu Lužánky

Odreagovat se ve vířivce nebo bio sauně budou moci Brňané v novém wellness centru na plaveckém stadionu Lužánky už v květnu. Tento týden brněnští radní vybrali společnost Syner, která komplex postaví.

24.10.2018

V tramvajích testují nové informační panely pro lepší orientaci cestujících

Lepší orientaci v zastávkách a také informace o přesné poloze tramvaje, ve které cestující zrovna jede. To nyní lidem nabízí některé tramvaje. Brněnský dopravní podnik od začátku října zkouší nové informační panely.

24.10.2018

Ano, řekli si i před sto lety. Unikátní kronika obsahuje fotky svatebních párů

Dolní Dunajovice - Víc než pět stovek fotografií různých svatebních párů obsahuje netradiční kronika, která vznikla v Dolních Dunajovicích na Břeclavsku. Nejstarší pocházejí z doby před sto lety.

24.10.2018

Na Žižkově je Bellu nežádoucí. Radnici povede TOP 09 a STAN s Piráty a Zelenými

Alexander Bellu z ODS si post starosty Prahy 3 zřejmě neužije dlouho. Lídra kandidátky koalice se Svobodnými a lidovci z vyjednávání vyřadilo ve volbách druhé uskupení TOP 09 se Starosty a nezávislými. Žižkovskou radnici povede jeho lídr Jiří Ptáček, který se dohodl s Piráty a Zelenými. Společně disponují dvaceti mandáty ve 35členném zastupitelstvu.

24.10.2018

Přírodní koberec v Přerově připomíná sto let republiky. Podívejte se

Z šišek, jablek, listí a kaštanů vytvořili ve středu studenti Gymnázia Jakuba Škody, ale i děti ze základních a mateřských škol nevšední přírodní koberec na Masarykově náměstí v Přerově. Hlavním motivem originálního obrazce se letos stalo výročí sto let vzniku samostatné republiky.

24.10.2018

Kluziště pod Joštem už roste. Ke zprovoznění potřebuje teploty pod deset stupňů

Kluziště pod sochou Jošta na Moravském náměstí v Brně bude do tří týdnů hotové. Práce na něm už započaly. „Na přípravu plochy potřebujeme asi měsíc, takže pokud budou nízké teploty, otevřeme 16. listopadu,“ řekla mluvčí Brna-střed, které má plochu na starost, Kateřina Dobešová.

24.10.2018

Fronta jako na banány. Lidé oblehli banku kvůli unikátním dvacetikorunám

Dvacetikorunové mince s obličeji tří významných československých osobností od středy vydává Česká národní banka. Unikátní mince, které jsou platné stejně jako dvacetikoruny se svatým Václavem a astrolábem, lidé získají na pokladnách banky. Na brněnské pobočce stály od středečního rána frontu desítky lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT