Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

24.9.2018

Botanická zahrada v Troji je kvůli větru zavřená. Na hřbitovech popadaly stromy

V noci zasáhla území České republiky bouře Fabienne. Příchod tlakové níže doprovodil silný vítr, který napáchal spoustu škod. Řádění počasí se dotklo i Prahy. Ještě v pondělí přes den fouká a je poměrně chladno. Kvůli výstraze meteorologů botanická zahrada v pražské Troji zůstala uzavřena a zatím není jasné, zda otevře v úterý.

24.9.2018

Čtyřiadvacetihodinovka na lehokole: ujel 222 kilometrů a v noci i dvakrát boural

Na kole do práce, o víkendu na výlet. Ale čtyřiadvacet hodin v sedle? To je pro rekreační cyklisty pořádná výzva. Té se nebála trojice milovníků cykloturistiky z Adamova na Blanensku. Nedávno si střihla čtyřiadvacetihodinovku kolem řeky Moravy.

24.9.2018

Elektromobily mají v Mladé Boleslavi novou veřejnou dobíjecí stanici

Přijet, nechat svůj elektromobil nabíjet prostřednictvím stanice s výkonem 50 kW a dát si mezitím třeba dobrou kávu v prostorách Leteckého Muzea Metoděje Vlacha. Přesně to mohou od neděle 23. září, kdy byla stanice slavnostně otevřena pro veřejnost, řidiči v Mladé Boleslavi udělat.

24.9.2018

Houbaři se radují, nosí plné koše. Žně přitom ještě ani nezačaly, říká odborník

/ANKETA/ Mnozí už kvůli letnímu suchu a horku ani nedoufali. Přesto se dočkali a z lesa teď nosí plné košíky hub. Jejich fotkami se chlubí na sociálních sítích a radí ostatním, kam vyrazit.

AKTUALIZOVÁNO
24.9.2018

Silný vítr lámal stromy a poškodil střechy. Hasiči vyjížděli k šedesátce případů

Silný podzimní vítr v noci na pondělí komplikoval řidičům cestu po silnicích a zaměstnal také jihomoravské hasiče. K odstraňování jeho následků vyjížděli od nedělní osmé hodiny večer do pondělích čtvrt na devět ráno celkem k 59 případům.

23.9.2018

Hasiče zaměstnal silný vítr, popadané stromy zastavily i vlaky

Rušný nedělní večer měli hasiči. Po 20. hodině je začal zaměstnávat silný vítr, který v kraji hlavně lámal větve a vyvracel stromy. A zásahy hasičů pokračují i v pondělí.

23.9.2018

Cizinci se v Krkonoších báli medvěda, vyšplhali na strom

Ve chvíle hrůzy se změnil sobotní výšlap zahraničních turistů po Krkonoších. Ti zažili krušné chvíle nad Modrým dolem, kde kolem dvacáté hodiny údajně zaslechli medvěda.

23.9.2018

VIDEO: Vertikální Horečky jsou za námi. Slaňování z věže zvládl i Kazma

Vertikální Horečky, tak se jmenovala akce, která se uskutečnila v sobotu 22. září v areálu amfiteátru a jeho okolí na Horečkách na pomezí Frenštátu pod Radhoštěm a Trojanovic.

23.9.2018

OBRAZEM: Burčák, bouřka, swing i dobré jídlo. Vinobraní na Grébovce zase lákalo

Ještě teď možná některé Pražany bolí hlava. Proč? Protože burčák! Oblíbený nápoj se stal symbolem tradiční akce Vinobraní na Grébovce, které se v pátek a v sobotu konalo opět na dvou místech druhé pražské městské části.

23.9.2018

Na Food Truck Festival přišly k občerstvovacím vozům tisíce lidí

Burgery, hotdogy, hranolky a další jídla nabízí v neděli kolem poledne prodejci přímo ze svých aut, z reproduktorů zní hudba. Z prostranství mezi Galerií Vaňkovka a Fait Gallery v centru Brna je regulérní gastronomické parkoviště. Třetím dnem tady pokračuje první ročník Food Truck Festivalu.

23.9.2018

Řidič se otáčel na dálnici poté, co špatně sjel

Střední Čechy – Rozruch na dálnici D1 poblíž obce Mirošovice nastal v neděli ráno. Přesně v půl osmé vyjeli policisté prověřit informace hovořící o tom, že na 21. dálničním kilometru bylo zaznamenáno vozidlo v protisměru. Auto jedoucí v jízdním pásu směrem na Brno, avšak mířící ku Praze.

23.9.2018

OBRAZEM: Hrad Točník byl centrem královského vinobraní

Stovky lidí si nenechaly ujít už tradiční Královské vinobraní na hradu Točník na Berounsku. To zde v sobotu a v neděli pořádal plzeňský spolek šermířů a přátel historie.

23.9.2018

OBRAZEM: Hitem Útěku v řetězech bylo plavání v Těrlické přehradě

/VIDEO/ Jubilejní 10. ročník adrenalinové zábavy a sportu Útěk v řetězech měl v sobotu start u hřbitova poblíž Těrlické přehrady na Havířovsku.

23.9.2018

OBRAZEM: Také na Kladensku a Slánsku si lidé připomněli 80. výročí mobilizace

Kulaté 80. výročí všeobecné mobilizace, která byla vyhlášena 23. září 1938, si Češi a Slováci připomněli už v sobotu 22. září večer na mnoha místech v obou republikách.

23.9.2018

Do Čech přišla po válce, na severu vařila jídla dětem i důchodcům

Pětaosmdesátiletá Jaroslava Kallová se narodila v malé vsi v místech, kde se dnes nachází Ukrajina. Na Volkov na Volyni má pestré vzpomínky, své dětství i další život spojuje především s těžkou prací. Dnes si užívá klidu v Domově důchodců v Jindřichovicích pod Smrkem.

22.9.2018

OBRAZEM: Sklidili, co zaseli. Komunitní zahrada v Kadani přivítala podzim

Celoroční těžká dřina s rýčem, líté a nekonečné boje s plevelem a úmorná sucha. Zahrádkáři měli letos tvrdý chlebíček, ti z komunitní zahrady v Kadani ale optimismus neztratili.

22.9.2018

OBRAZEM: Sté výročí republiky si připomněli v Nových Dvorech

Nové Dvory - Sté výročí založení republiky si připomněli v sobotu 22. září v Nových Dvorech na Kutnohorsku. Slavnostní program začal ve 14 hodin položením věnce u pomníku obětem I. a II. světové války za doprovodu fanfár v podání žesťového kvarteta BRAS ANSABL GB z Kutné Hory. Po celý den bylo možné navštívit výstavu v kostele sv. Martina i ve zdejší základní škole.

22.9.2018

OBRAZEM: V Táboře se konala soutěž krásy psích kříženců již po osmé

Areál odpočinkové zóny Komora v Táboře patřil v sobotu 22. září chovatelům psů a jejich mazlíčkům, v pořadí 8. ročník Psího dne aneb 8. Táborskou voříškiádu navštívilo několik desítek „hobby pejskařů“ se svými svěřenci ze širokého okolí, kteří byli odhodlaní ukázat to nejlepší.

22.9.2018

V Jihlavě přežívá vzácný motýl. Modrásek bahenní potřebuje rostliny i mravence

Kraj Vysočina zachraňuje vzácného motýla. Modrásek bahenní žije v katastrálním území Jihlava – Staré Hory a k přežití potřebuje specifickou rostlinu i mravence.

22.9.2018

Ďáblice přestěhovaly radnici do nové multifunkční budovy. Vyšla na 50 milionů

V Ďáblicích je nový multifunkční obecní dům za 50 milionů korun s DPH, za vybavení a výběrová řízení městská část zaplatila dalších 12 milionů. V budově je ordinace lékařů, pošta, úřad městské části a sál pro aktivity škol, tábory i jednání zastupitelstva, který v městské části dosud chyběl. Fasáda domu je chráněna reflexní folií s abstraktním vzorem. Médiím to sdělil starosta městské části Miloš Růžička (STAN).

22.9.2018

Miss Babča vrstevnicím vzkazuje: Nezahrabávejte se u obrazovek

/FOTOGALERIE/ Rok po operaci srdce získala Marie Šubrtová titul Miss Babča 2018. Přítomnost známého sexuologa Radima Uzla po svém boku ocenila při vyhlašování vítězů.

22.9.2018

OBRAZEM: Léto skončilo, po řece jej odvezli do Německa

Letošní léto opustilo v sobotu dopoledne definitivně i Děčín. Skupina recesistů ze Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou jej v odvezla na kánoích a raftech do Německa.

22.9.2018

V Praze probíhá protipovodňové cvičení, vyjde zhruba na dva miliony

V pražských čtvrtích Libeň a Karlín se v sobotu téměř celý den koná protipovodňové cvičení. Akce má prověřit připravenost lidí a techniky pro případ, že by Prahu opět zasáhla velká voda. Předpokládané náklady činí podle magistrátu asi dva miliony korun. Cvičení pořádá město každý rok, mimo let, kdy město zasáhnou povodně. Vždy se koná v jiné části města, loni v září bylo v Troji. Karlín a Libeň patřily mezi pražské čtvrti, které nejvíc poničily povodně v letech 2002 a 2013.

22.9.2018

Ufo, cirkusy, cukety. Lidé se na úřady obracejí kvůli ledasčemu

Zajímá vás z života města něco, na co nemáte odpověď? Nestyďte se a kontaktujte radnici, jsou tam zvyklí.

22.9.2018

Ústí rozšířilo zákaz popíjení alkoholu na veřejnosti

Zákaz popíjení alkoholu město Ústí rozšířilo na další ulice. Nenapijete se na Skřivánku, v Zanádraží nebo v Krásném Březně.

22.9.2018

Ústečan se stal hvězdou v miliardové Indii. Vzal si tamní ženu

/FOTOGALERIE/ Láska nezná hranice. Někdy však může svatba způsobit pořádný poprask.

21.9.2018

Na žižkovské zdi jsou ptáci z ráje. Greenpeace upozorňuje na kácení pralesů

/FOTOGALERIE/ Na zdi v Prokopově ulici, kde se mohou legálně vyřádit příznivci tzv. streetartu, tedy pouličního umění, se uhnízďují ptáci. Polská umělecká dvojice Dwa Zeta zde od čtvrtka maluje velký obraz s rajkami, které žijí v deštných pralesech ostrova Papua. Ekologická organizace Greenpeace chce touto akcí upozornit na ničení tropických pralesů v Indonésii.

21.9.2018

Výpadek elektřiny zaskočil v pátek řadu podniků i domácností v Litoměřicích

Samovolně spuštěný alarm, nefunkční bankomat, nemrazící lednice, nesvítící světla… S tím vším se setkali nejméně v centru a na severozápadu Litoměřic, anebo také v Úštěku v pátek 21. září v odpoledních hodinách.  

21.9.2018

OBRAZEM: Lounská ZŠ Komenského zahájila oslavy ke 150 letům existence

V pátek 21. září oslavila Základní škola J. A. Komenského v Lounech 150 let od svého založení. Nechyběl průvod městem, zábavné odpoledne pro žáky školy, den otevřených dveří a také narozeninová akademie.

21.9.2018

Vydala se vykoupat? V řece Svitavě plavala čtyřiceticentimetrová želva nádherná

Nečekaný živočich plaval v pátek dopoledne v brněnské řece Svitavě. Do Tkalcovské ulice kvůli tomu přivolal strážníky čtyřiasedmdesátiletý muž, který želvu ve vodě objevil. „Operačnímu středisku oznámil, že vidí ve vodě nedaleko splavu čtyřicet centimetrů dlouhou želvu,“ sdělila mluvčí strážníků Tereza Kadrnožková.

21.9.2018

Téma voleb? Odtržení Lesné, lákají. Vznik nové části je složitý, město je proti

Před komunálními volbami brněnská strana láká na odtržení od městské části Brno-sever. Chce samostatnou Lesnou. 

21.9.2018

Železný hasič vyrazí na tisíc kilometrů dlouhou cestu

Štěpán Dvořák z Třebíče chce přejet na kole přes Českou a Slovenskou republiku od západu na východ non-stop za dva dny. Zařadí jen nejnutnější přestávky na krátký spánek.

21.9.2018

Ve Vojnově Městci budou bojovat se suchem výstavbou vodovodu a novým rybníkem

Po celé léto musela být do vodovodního řádu ve Vojnově Městci dovážena pitná voda zvenčí. Platil také zákaz mytí aut, napouštění bazénů a zalévání zahrádek. Sucho a špatný stav vodovodu byly důvodem malé zásoby vody v městysi. To by se ale zanedlouho mohlo změnit. Městys si totiž hodlá požádat o dotaci na nový vodovod.

21.9.2018

Rybí hřbitov na Rozkoši. Přežily horké léto, nezvládly stěhování

/FOTO/ Stovky stříbřitých těl malých rybiček ve čtvrtečních paprscích slunce začínaly rychle osychat na břehu Rozkoše na Královéhradecku nedaleko místního Jachtklubu, kam je vyplavila voda. Podle slov technika regionálního svazu Jana Pohla se ale nejedná o úhyn spojený s teplem a nedostatečným okysličováním vody. S největší pravděpodobností se jedná o rybky, které byly na Rozkoš přepraveny z nádrže Zákraví na Rychnovsku.

21.9.2018

Truck Show ukáže několikatunové kolosy. Lidé si zkusí řídit tahač nebo formuli 1

 /TIPY NA VÍKEND/ Mnohatunové kolosy na tři dny přilákají do Brna motoristické příznivce. Kromě ukázky desítek trucků vystoupí také hudební kapely. Deník Rovnost vám přináší také další desítky zajímavých tipů na víkend z celé jižní Moravy.

21.9.2018

Při 80. výročí novoměstské nemocnice lidé zavítají i na patologii

Prohlédnout si novoměstskou nemocnici tak, jak ji běžně pacienti i další návštěvníci nepoznají, bude moct veřejnost možnost v sobotu 22. září. V době od 9 do 14 hodin se v jejím areálu uskuteční den otevřených dveří u příležitosti 80. výročí zahájení výstavby tohoto zdravotnického zařízení.

21.9.2018

Na náměstí má vzniknout nová pasáž. U Startu

Projekt, který by měl zásadním způsobem proměnit část centra Nymburka. To je představa vedení města zhmotněná konkrétní smlouvou mezi radnicí a majitelem dosud zanedbané zahrady u domu číslo 169 na náměstí Přemyslovců. Pro místní bude jednodušší sdělení, že se jedná o zahradu za někdejším legendárním bufetem Start. Prodej zmíněného dvora do rukou soukromníka, který se jej chystá zvelebit i komerčně využít, schválili také zastupitelé.

21.9.2018

Rozšíření města vína rozdělilo Valtice. Petici podepsalo 359 lidí

Kolem jsou svahy vinohradů, kde lze nyní při vinobraní pozorovat hloučky lidí. Směrem k Rakousku se tyčí vinařství Obelisk, na opačné straně začíná zámecký park. Na pozemcích v jižní části malebných Valtic na Břeclavsku plánuje developer výstavbu nových rodinných domů. „V první fázi maximálně 112,“ upřesnil valtický starosta Pavel Trojan. Mnohým místním ale vadí navrhovaná podoba projektu.

21.9.2018

Meteorologové: Letní teploty se loučí, v sobotu se výrazně ochladí

O víkendu už Brňané k vodě nejspíš nevyrazí. Letní teploty totiž vystřídá až o dvanáct stupňů chladnější počasí. Ještě v pátek má být obloha podle předpovědi brněnských meteorologů polojasná až jasná s teplotami do devětadvaceti stupňů. V sobotu se však počasí zhorší.

21.9.2018

StB na dekoltu lídryně strany? Nápisem vandal útočí na Babiše

Tři slepice místo žen debatují u kávy. Plakát šířící se po sociálních sítích vyvolal ostrou diskuzi v Mikulově na Břeclavsku. Díky logu se čtyřlístkem v pozadí a nápisu Na kávu se Silvií je jasné, že cílí na politické hnutí Pro Mikulov a jeho lídryni Silvii Pelant Janatovou. „Vyvodila jsem, že jej vytvořil můj bývalý kamarád grafik,“ uvedla.

20.9.2018

Nejstaršímu kandidátovi bude 90 let. O hlasy voličů se ucházejí ale i studenti

Blanensko - Velké strany na Blanensku většinou sázejí na politické matadory nebo současné vedení obcí. O hlasy voličů budou však bojovat i studenti. 

20.9.2018

Děsivá nehoda ve Vilémově. Auto srazilo malé dítě

Vilémov - Ke střetu osobního auta s dítětem došlo ve čtvrtek 20. září krátce před 17. hodinou ve Vilémově.

20.9.2018

Hasiči vynášeli raněné z nemocnice. Naštěstí jen cvičně

Výbuch kyslíkové bomby v jedné z nemocničních budov s následným požárem a závalem osob. Statika budovy je narušena. To byl námět velkého cvičení složek Integrovaného záchranného systému pod vedením hasičů. Postup záchranných prací včetně vynášení „zraněných a usmrcených“ osob se odehrával ve čtvrtek v pavilonu E nymburské nemocnice.

20.9.2018

Mládí kontra stáří. Ve volbách kandidují školáci i pamětníci druhé světové války

Břeclavsko - Do voleb na Břeclavsku jdou čerstvě plnoletí ze školních lavic i pamětníci druhé světové války. Většinou kvůli podpoře lídrů.

20.9.2018

Regulace barů ve Štrossově ulici se může prohloubit

Pardubice - Regulace provozní doby barů v „pardubické Stodolní“ - Štrossově ulici není dostatečná. Shodují se na tom místní obyvatelé, policie i politici. Lokalitu proto patrně čeká další omezení. Musí ho ale posvětit zastupitelstvo, které vzejde z říjnových voleb, i ministerstvo vnitra.

20.9.2018

Klimkovický tunel se uzavře. Zprůjezdněn bude v pátek ráno!

Tunel na dálnici D1 mezi Ostravou a Bílovcem bude od čtvrtečních 21.20 do pátečních 5.30 hodin uzavřen.

20.9.2018

Co s dopravou v Hranicích? O besedu nebyl zájem

Jak hledat řešení problémů spojených s dopravou, se na setkání v zámecké zahradě pokusil nastínit dopravní expert Jaroslav Martínek.

20.9.2018

V Klatovech pojmenují nové náměstí po zakladateli města

Klatovy - Zastupitelstvo města Klatovy schválilo na posledním zasedání návrh jednoho z členů Dušana Kučery, aby bylo prostranství nyní nazývané na Rybníčkách pojmenováno po zakladateli města Přemyslu Otakaru II. Klatovy tak budou mít po náměstí Míru, Erbenovo a Husovo další náměstí.

20.9.2018

OBRAZEM: Jak reaktory ubránit proti teroristům, cvičili v Dukovanech

Dukovany – Zvukové a kouřové efekty doprovodily ve čtvrtek 20. září dopoledne dynamické ukázky, do kterých byly zapojeny i vojenské bojové vrtulníky Mi-24. Ukázky zakončily čtyřdenní cvičení Safeguard 2018, při kterém poprvé společně cvičili vojáci, policisté i hasiči s pracovníky elektrárny vnější ochranu Jaderné elektrárny Dukovany proti vnějšímu napadení a teroristickému útoku.

20.9.2018

Češi a Němci vzpomínali společně na zbořené kostely

Židé právě slaví jom kipur – den smíření. V Holčovicích na Bruntálsku během tohoto svátku nastal den smíření také pro evangelíky a katolíky, a pro Čechy a Němce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT