Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

25.7.2018

Máslo jako podpultové zboží. Lidé ho kradou ve velkém

Pardubický kraj - Ceny másla stále přesahují padesát korun za kostku. Hodně se krade. Populární se stala domácí výroba.

25.7.2018

Gladiator race přinesl nový koncept závodu. Premiéra se vydařila

Hradec Králové - Tak to tu ještě nebylo. Gladiator race Challenge - absolutně kontaktní závod na sto metrech a sedmi překážkách! Pro překážkový běh byl navíc poprvé použitý skikrosový model.

24.7.2018

Cyklistka spadla ze srázu u přehrady. Museli ji vytahovat z pětimetrové hloubky

Cyklistka spadla v úterý z pětimetrového srázu na břehu Brněnské přehrady nedaleko Veverské Bítýšky. Záchranáři ji převezli do nemocnice se středně těžkými zraněními. Asistovat museli i hasiči.

24.7.2018

Náročná operace! Z vypuštěných Dlouhých strání vyprošťují havarovaný jeřáb

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Na dolní nádrž elektrárny Dlouhé Stráně v Jeseníkách je v těchto dnech unikátní pohled. Poprvé ve své historii je zcela vypuštěná. Důvodem je čištění naplavenin, zpevňování jednoho ze svahů a také vyproštění jeřábu, který byl po havárii loni na podzim shozen na dno přehrady.

24.7.2018

Burčák ze Sádku bude o dva týdny dřív než obvykle

Kojetice, Sádek – Stejně jako na jižní Moravě, taky na Sádku bude letos burčák dřív. „O dva týdny než obvykle,“ uvedl spolumajitel sádeckého vinařství Lubomír Lampíř. Jediná oficiální vinice Vysočiny bude mít na prodej tento oblíbený nápoj od 20. srpna. První sběr hroznů tam začne 17. srpna, to se odstartuje odrůdami Irsai Oliver a Solaris.

24.7.2018

OBRAZEM: V Křižánkách platí vlastní měnou, vydali už druhou edici

Křižánky – Ještě do konce měsíce mohou lidé v Křižánkách na Novoměstsku platit stávající místní měnou, ale už nyní je v platnosti nová edice platidel, které jsou vydávána jako bankovky v hodnotě 5, 50 a 100 křižáneckých korun. Poté současné propadnou a mohou posloužit už jenom jako sběratelský předmět. Nové v platnosti zůstanou do konce července příštího roku.

24.7.2018

Špýchar v Prostředkovicích na Jihlavsku se dočká opravy

Prostředkovice – Dochovaný rychtářský špýchar pozdně středověkého typu stojící v Prostředkovicích u přilehlé silnice se dočká první fáze oprav. Ta vyjde na půl milionu korun.

24.7.2018

Mikulandská se otevřela pro auta. Utrpěla zřícením budovy pověst Metrostavu?

/ROZHOVOR/ Od úterý mohou do Mikulandské ulice znovu vjet auta. Doprava se vrátila do centra Prahy přesně týden po nešťastné události, kdy spadla část opravované budovy a zavalila tři dělníky. Případ vyšetřuje policie i Státní úřad inspekce práce. Mluvčí Metrostavu Martin Patřičný hovoří také o tom, jak utrpěla pověst stavební firmy.

24.7.2018

Další kolaps v Praze? Začíná oprava ulic Koněvova a K Barrandovu

/INFOGRAFIKA/ Po rozsáhlých dopravních zácpách na začátku měsíce se situace v metropoli uklidnila. Ale zřejmě ne na dlouho. Další práce na silnici vypuknou u Barrandovského mostu, rozjíždí se i nová etapa rekonstrukce Koněvovy ulice.

24.7.2018

Jižní Moravu zasáhnou tropické třicítky. Do města možná vyjedou kropící vozy

Brno – Pokrývka na hlavě a deštník se tento týden budou hodit. Teplota vzduchu v Jihomoravském kraji totiž vystoupá k tropickým třiceti stupňům Celsia. Meteorologové zároveň upozorňují, že během následujících dní se mohou objevit bouřky.

23.7.2018

Student zmapoval podobu Zahrádky před zatopením

Ledeč nad Sázavou – Existenci obce Zahrádka na Ledečsku před více než čtyřiceti lety doslova vymazala vodní nádrž Švihov, která dnes zásobuje pitnou vodou téměř celou středočeskou oblast včetně Prahy. Na místě původní obce s necelou tisícovkou obyvatel, ve které byly dva mlýny, četnická stanice, čtyři hostince, zdravotní středisko a dokonce i zimní stadion, dnes zbyla jediná stavba. Kostel svatého Víta, který unikl nařízené demolici jen díky nálezu vzácných nástěnných maleb. Podoba městečka před demolicí až do této doby nebyla zachycena. 

23.7.2018

Tempo žní poznamenaly deště, pokročila hlavně sklizeň řepky

Vysočina – V minulém týdnu sklidili pěstitelé na Vysočině obilí z dalších 5 838 hektarů. Tempo žní sice v minulých dnech poznamenalo počasí, přesto má letošní sklizeň v porovnání s minulými roky solidní náskok. Podle plánu dokončili zemědělci sklizeň ozimého ječmene, který byl v letošním roce oset na celé Vysočině na více než dvanácti tisících hektarů.

23.7.2018

Do Ostravy míří blogeři z celého světa

V Dolní oblasti Vítkovic bude ve čtvrtek 26. července 2018 zahájena mezinárodní konference TBEX EUROPE 2018 (The Travel Blog Exchange) – největší světové shromáždění blogerů, vlogerů, tvůrců obsahu o cestování a profesionálů z oblasti cestovního ruchu, kteří jsou aktivní na sociálních sítích.

23.7.2018

Budovu zdravotnické školy vyklízejí, další využití město řeší

Stěhovací vůz a vynášení věcí z rozlehlých prostor - tak to v těchto dnech vypadá před budovou Střední zdravotnické školy, kterou na konci školního roku kvůli zrušení přerovského pracoviště opustili poslední studenti. Město teď pro ni hledá další využití.

23.7.2018

Už je to jisté. Silnici na Střítež zavřou ve čtvrtek 26. července

Třebíč, Střítež – Tentokrát je to definitivní. Uzavírka silnice od Třebíče po Střítež začne ráno ve čtvrtek 26. července. „Dnes Policie České republiky schválila objízdnou trasu zahrádkářskou koloni,“ uvedla v pondělí 23. července třebíčská mluvčí Irini Martakidisová.

23.7.2018

Bagry čistí Bečvu, řeka je bez vody

Kráčející bagry rozhrnují v těchto dnech štěrkové nánosy na dně řeky Bečvy v Přerově. Pracovníci Povodí Moravy začali s pravidelnou údržbou a čištěním koryta, která probíhá každý rok touto dobou.

23.7.2018

Olomoucký kraj si nechá prověřit marketingové smlouvy, které má uzavřené

Hejtmanství Olomouckého kraje chystá další kroky, od kterých si slibuje vylepšení obrazu kraje doma i v zahraničí. Nechá si kvůli tomu prověřit všechny marketingové smlouvy, které má krajský úřad uzavřené.

23.7.2018

Kandidát do senátu za KSČM Josef Bohatec odstoupil. Řídil pod vlivem alkoholu

Svitavy - Kandidát KSČM na senátora Josef Bohatec ukončil předvolební kampaň a v podzimních volbách se ve volebním obvodu číslo 50 - Svitavy o senátní křeslo ucházet nebude.

23.7.2018

Černí pasažéři dluží DPmB přes 100 milionů. Nejčastěji cestující od 19 do 35 let

Brno - Nejvíc černých pasažérů v městské hromadné dopravě v Brně tvoří lidé od devatenácti do pětatřiceti let. Vyplývá to z aktuálních dat dopravního podniku. Nejméně jezdí načerno děti do patnácti let.

23.7.2018

Vlhkost brzdí léčbu. Psychiatrii opraví za 577 milionů, pacientům postaví i park

Jižní Morava – Místo pacientů proudí nemocničními chodbami dělníci, lékařské vybavení zase ustupuje sbíječkám. Oddělení v krajských nemocnicích procházejí nutnými opravami. Například v Brně vznikne nová psychiatrie i s parkem pro pacienty, v Hodoníně nová jídelna a zateplení.

23.7.2018

Silnice v Merhautově ulici plná děr: Do roku 2020 ji neopravíme, vzkazuje město

Brno - Díry i nerovnosti trápí řidiče na silnicích v městské části Brno-sever. Ve špatném stavu jsou třeba ulice Seifertova či Merhautova. V nejbližší době se zlepšení nedočkají.

22.7.2018

OBRAZEM: Na Matyldě se vrhli do vody Krušnomani a Krušnomanky

Most - Plavání, cyklistika a běh, to vše bez přestávky. Matylda v Mostě hostila v neděli odpoledne Krušnoman Cross Triathlon. 

22.7.2018

Ulici Za Poříčskou bránou vyzdobily květiny. Dá se zde i posedět

Odporné a téměř hrůzu nahánějící místo. Takový byl ještě nedávno východ z průchodu metra Florenc do ulice Za Poříčskou bránou. Nyní prošel razantní proměnou. Nejdříve stěny kolem něj v květnu vyzdobilo umělecké dílo mezinárodně uznávaného autora Marata Danilyana. Ve čtvrtek 19 července jej doplnily truhlíky s květinami a stolky s židlemi.

22.7.2018

Zoopark v Chomutově přišel o posledního vlka. Nechali ho uspat

Po více než třiceti letech chybí ve výbězích chomutovského zooparku vlk. Chovatelé se rozhodli v neděli ráno pro eutanazii posledního zástupce této šelmy.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2018

Horňácké slavnosti: folklor všude. Krása, vydržela bych tu celý den, říká žena

Velká nad Veličkou /REPORTÁŽ/ - Folklor všude, kam se podíváš. I tak by se dal popsat letošní ročník Horňáckých slavností ve Velké nad Veličkou na Hodonínsku, ke kterému se přihlásilo hned devět obcí regionu Horňácka.

22.7.2018

Přepadli ji a zbili. Bála se o život a myslela na dítě

Klatovy – Na tváři má velkou modřinu, nos má opuchlý a zbarvený do modrofialova. A v očích má vepsaný hrůzný zážitek, který z paměti asi jen tak nevymaže.

AKTUALIZOVÁNO
22.7.2018

Stanice metra Českomoravská obnovila provoz. Porouchaný eskalátor je spraven

Problémy s eskalátory nadále pronásledují pražské metro. Tentokrát se jeden porouchal ve stanici linky B Českomoravská. Vlaky zde zastavovaly, ale byl možný pouze výstup. V neděli zhruba mezi půl druhou a druhou hodinou odpoledne byla stanice uzavřena zcela. V pondělí brzo ráno se provoz zcela obnovil.

22.7.2018

OBRAZEM: Sraz motorek s požehnáním opět proběhl ve Stromovce

Podeváté se letos sjeli milovníci motorek na oblíbený sraz do lounské Stromovky.

22.7.2018

Letní běh na lyžích a s kulichem vznikl jako protest. Děti si neměly kde hrát

Nemojany /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Pořádně se obléct, nezapomenout kulicha ať neomrznou uši a hurá na lyže. V zimě na sjezdovce celkem běžná věc. Zalyžovat si v červenci, to už by jen tak někoho nenapadlo. Výjimkou jsou Nemojanští. Je sobota dopoledne a v takzvaném Kozím výběhu za obcí se koná sraz veteránů. Doplněný je právě o závody v lyžování.

22.7.2018

OBRAZEM: Kobylníky v sobotu ovládlo rybaření

Břehy soukromého rybníku v Kobylníkách u Klobuk na Kladensku se v sobotu ráno zaplnily téměř pěti desítkami rybářů, kteří se zúčastnili již tradičních rybářských závodů.

22.7.2018

Plynaři pokáceli vzrostlé lípy. Zbylo jen několik pařezů zalitých do asfaltu

Skoro čtyři desetiletí krášlilo Rokycanovu ulici v Chomutově stromořadí lip. Pět stromů je ale pryč a místo nich z chodníků trčí jen pařezy sevřené v asfaltové mase. Lípy pokáceli plynaři, kteří v ulici měnili plynové potrubí. Chomutovský magistrát se se stavem věcí nechce smířit a proto po společnosti požaduje odškodnění.u. 

21.7.2018

O post primátora bude na podzim za ANO bojovat Stuchlík

Tři měsíce před komunálními volbami ANO definitivně změnilo svého kandidáta na primátora. Původně zvažovaného lídra pražské kandidátky, poslance Patrika Nachera nahradil Petr Stuchlík.

21.7.2018

V Čáslavi si připomněli výročí narození Tatiany Moravec Gard

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Výročí narození paní Tatiany Moravec Gard si 20. července připomněli také v Čáslavi. Byla mladší dcerou čáslavského rodáka František Moravce, autora plánu atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

21.7.2018

Špatně zabrzdil auto, málem ho utopil. Z rybníka ho vytáhl až jeřáb

Zná to asi každý. Stačí zapomenout zatáhnout ruční brzdu a auto se dá do pohybu. Své o tom ví řidič, který své auto v noci na sobotu málem utopil v nemojanském rybníku na Výškovsku.

21.7.2018

OBRAZEM: Borci na namydlených prknech sjíždějí Kozákov

Již po desáté na kopec Kozákov na Liberecku přijeli závodníci v downhillovém skateboardingu.

21.7.2018

V brodské galerii finišují opravy. O prázdninách se ale neotevře

V prostorách Galerie výtvarných umění v Havlíčkově Brodě momentálně finišují stavební práce. Prochází totiž již od dvanáctého února rekonstrukcemi, po jejichž dokončení by se měl zlepšit hlavně návštěvnický komfort.

21.7.2018

Lidem vadí randál na dočasné lávce, způsobují jej neohleduplní cyklisté

Práce na demolici mostu v Komenského ulici v Olomouci už jsou v plném proudu, a proto teď lidé jako přechod přes řeku Moravu musí využívat dočasnou lávku. Mezi nimi i cyklisté. A právě ti, kteří po dřevěných hranolech přejíždějí, teď cuchají nervy místním obyvatelům. Město chystá dopravní značení se zákazem vjezdu cyklistů. Na místě přibude i městských strážníků.

20.7.2018

Na podporu odsouzeného strážníka vznikla sbírka i facebooková stránka

Lidé pomáhají strážníkovi Pavlu Jindrovi, který má jít podle nepravomocného rozsudku za napadení muže do vězení.

20.7.2018

Provozovatel domova seniorů se brání nařčení, že klienti trpí svrabem

Havířovská praktická lékařka Dagmar Kusáková se zaručila za to, že klienti domova seniorů SeneCura, dříve GrandPark, v Havířově-Šumbarku netrpí svrabem, ale jejich kůže reagovala na očkování. 

20.7.2018

Žďárské farmářské trhy nabídnou i tradiční tašky - síťovky

Hned několik novinek nabídnou třetí letošní farmářské trhy, které se konají v sobotu dopoledne na žďárském náměstí Republiky.

20.7.2018

Vymyslel supersystém. Pozná lidi podle chůze

Brno - Počítače rád nemá, protože jsou podle jeho slov pomalé a snadno se porouchají. Učarovala mu ale informatika ve formě řešení výpočetních problémů. V tomto oboru se propracoval až k prestižnímu ocenění Josepha Fouriera pro mladé české vědce za projekty v oblasti počítačových věd. Michal Balážia z Masarykovy univerzity v Brně zazářil se svým systémem, který rozpozná lidi podle chůze.

AKTUALIZOVÁNO
20.7.2018

Ředitel středočeské záchranky složil funkci. Aby byl klid

Odcházím, i když jsem nevinen – je ale třeba, aby středočeští záchranáři měli klid na svou práci. Tak lze shrnout postoj dlouholetého ředitele Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Martina Houdka, který v pátek rezignoval na svou funkci.

20.7.2018

FOTO: Republiku svírá sucho. Labe v Ústí se dá skoro celé přejít

Česká republika zažívá jeden z nejteplejších roků historie. Celkově nyní suchem ať už počínajícím, či extrémním trpí naprostá většina země, jak vyplývá z údajů portálu Intersucho.

20.7.2018

Cena brambor se možná bude lehce zvyšovat

Olešná- Díky velkému suchu ve značné části Evropy je možné, že se ceny brambor budou zvyšovat. Spolu s tím by ale měla jít nahoru i kvalita brambor.

20.7.2018

Poloparazitický kokrhel nám zajistí více květů a méně trávy

FOTOGALERIE/ Místní název Krásné Loučky napovídá, že kdysi Krnov obklopovaly kvetoucí stráně. Dobytka ubývá a květy z bývalých pastvin vytěsnila tráva. Co s tím? Ekologové zkouší kokrhel.

20.7.2018

Víkendové počasí na jižní Moravě: až třicetistupňová vedra doprovodí bouřky

Jižní Morava - Letní horko si o víkendu užijí Jihomoravané. Na teploměrech se jim totiž podle meteorologů mají objevit i třicítky. Víkend ale mohou zakončit bouřky. I v příštím týdnu si lidé užijí letní počasí.

19.7.2018

Průchod rakovnické radnice zdobí nová dlažba

Minulý týden byla dokončena rekonstrukce dlažby v průjezdu rakovnické radnice. Ta je nyní z dubových špalíků, které jsou usazené do štěrkového lože, tak aby bylo zajištěno přirozené odvětrávání spodní vlhkosti.

19.7.2018

Exministr Krčál rezignoval i na post krajského šéfa ČSSD

Kvůli opsaným částem ve své bakalářské práci nepřišel Petr Krčál pouze o křeslo ministra práce a sociálních věcí, ale rozhodl se rezignovat i na funkci předsedy krajské organizace ČSSD. A to i přesto, že mu podle serveru Idnes.cz vyslovili představitelé všech okresů podporu.

19.7.2018

Žít Brno: Desítky uprchlíků můžeme přijmout, město je k cizincům vstřícné

Několik desítek uprchlíků v Brně můžeme přijmout. Už nyní zde žijí tisíce cizinců, nebude to velký rozdíl, zaznělo ve čtvrtek od členů hnutí Žít Brno. Reagují tak na výzvu italského premiéra, aby Česká republika některé z uprchlíků přijala, kterou český premiér Andrej Babiš odmítl. Jeho i italského premiéra Giuseppa Conteho o tom plánují zástupci hnutí z radniční koalice informovat v dopisu.

19.7.2018

Žirafí samec neuhynul kvůli otravě, ale dlouhodobému stresu

Jihlava – Za smrtní osmiletého žirafího samce Manu z jihlavské zoologické zahrady stojí střevní komplikace a dlouhodobý stres. Byl totiž nejslabším členem z trojice žirafích samců. Paul a Zuberi tak zůstanou ve výběhu sami.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT