Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

20.9.2018

Tvůrci nápadu postavit za Mostem „vesnici pro lůzu“ čelí kritice kvůli bytům

Mostecká radnice ovládaná hnutím Severočeši Most obvinila družstvo Krušnohor, že prodává byty pod cenou spekulantům, kteří ve městě využívají sociálně slabé. Zmiňované hnutí se před volbami prezentuje sloganem: "Vystavíme vesnici pro lůzu" a "Bezdoplatkové zóny pro všechny bytové domy".

20.9.2018

Věk pod 25 let? Na Vyškovsku jen padesát kandidátů. Chybí důvěra, říká politolog

V komunálních volbách na Vyškovsku se budou o přízeň lidí ucházet jak sotva plnoletí nováčci, tak ostřílení matadoři.

20.9.2018

Do voleb? V 18 i 86 letech. Rozdíl věkového průměru stran je skoro třicet let

Politika pro ni byla odjakživa koníček. Proto když letos dostala možnost být na kandidátce pro podzimní komunální volby, neváhala. Devatenáctiletá Alžběta Brothánková je letos jedna z nejmladších kandidátek do brněnského zastupitelstva. O zastupitelské křeslo usiluje za hnutí Žít Brno. Na druhém konci věkové škály stojí například čtyřiaosmdesátiletý Jiří Knauer, který kandiduje za uskupení Maffie.cz.

20.9.2018

Silnice je na zničení auta, vadí řidičům. V Pilském údolí začali s opravou mostů

Boskovice - Pohodlněji a bezpečněji projedou řidiči Pilským údolím u Boskovic. Silničáři tam totiž opraví zbývající rozbité úseky silnice a dva mosty. První část oprav stihnou ještě letos, zbytek přijde na řadu příští rok na jaře.

20.9.2018

Fungování nové cyklověže: plná jen z třetiny. Lidé si zatím zvykají, tvrdí město

Břeclav - Nalézt místo k zaparkování kola před břeclavským nádražím byl dlouhodobě nadlidský úkol. Vyřešit problém měla takzvaná cyklověž, tedy obdoba parkovacího domu, kterou v létě postavila společnost Systematika. Situace se ale příliš nezměnila. Před nádražní budovou stojí více než sto padesát kol a věž za nimi je naplněná jen ze třetiny.

20.9.2018

V Karlíně a Libni se koná v sobotu protipovodňové cvičení. Uzavře ulice

Pražský magistrát uzavře kvůli protipovodňovému cvičení v pražském Karlíně a Libni tuto sobotu některá nábřeží, ulice a tunely. Cvičení se bude konat od 7:00 do 20:00. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

20.9.2018

Pět přiznaných sestřelů v bitvě o Británii. Stíhacímu esu odhalí pamětní desku

Vyškov – Svými pěti přiznanými sestřely může být právem označený jako stíhací eso. Opatovický rodák Bohumír Fiřt, plukovník in memoriam, se ve čtvrtek dočká odhalení pamětní desky.

20.9.2018

Rychlejší cesta po D1. Do konce září silničáři otevřou tři opravované úseky

O něco lépe se pojede řidičům mezi Brnem a Prahou. Do konce září na této trase silničáři otevřou tři úseky dálnice D1. Problémovým úsekem ovšem stále zůstává část mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, kde zhotovitelská firma nabrala velké zpoždění.

20.9.2018

Nesyt bez bahňáků. Ochranáři převezli ptáky kvůli hrozbě epidemie botulismu

Přes 160 ptáků převezli na začátku týdne správci Chráněné krajinné oblasti Pálava z rybníka Nesyt na Břeclavsku. Útočiště našli o jedenáct kilometrů dál na řece Dyji.

20.9.2018

Záchrana chátrajícího zámku: na opravenou věž se vrátily hodiny, nově ji nasvítí

Střechou zatékalo, poškozené jsou pískovcové reliéfy a arkádový dvůr. Zámek v Ivanovicích na Hané přesto nyní díky soukromé firmě dostává novou šanci.

19.9.2018

VIDEO: V ulicích Plzně tančí charleston

Plzeň – V naší republice je Plzeň první město, které se připojilo ke světové iniciativě I Charleston.

19.9.2018

Nová tramvajová trať v Ostravě: miliardový projekt, který rozděluje město

Letní prázdniny přinesly v otázce nového dopravního spojení v Ostravě-Porubě zásadní poznatky. „Klima“ kolem trati je ale od počátku neměnné – město ji prosazuje, čtyři tisícovky odpůrců naopak bojkotují.

19.9.2018

Obyvatele paneláku ohrožovaly funkční střely

Neratovice – Svým uším a pak i očím se málem zdráhali uvěřit policisté z Neratovic, které krátce po nedělní půlnoci přivolala 46letá žena z Neratovic. Oznámila, že asi má v bytě střely, které by mohly být nebezpečné. Skutečně se jednalo o munici, kterou předchozího odpoledne našla u jezera Lhota, informovala ve středu policistka Markéta Johnová.

19.9.2018

Noví provozovatelé i vratné kelímky na farmářských trzích. Praha mění náplavky

Praha pokračuje v revitalizaci pražských náplavek, jejíž součástí je přestavba kobek umístěných ve zdech nábřeží. Část stávajících nájemců v nich zůstane, na zbylé prostory začne nyní magistrát vypisovat výběrová řízení. Novinářům to ve středu řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

19.9.2018

Kvůli požáru se záchrana Karnoly výrazně prodraží

Velký požár přinutil město Krnov odložit revitalizaci Karnoly. Ceny stavebních prací mezitím šly rychle nahoru, takže projekt na její záchranu se prodraží až o třetinu. Co na to zastupitelé?

19.9.2018

Starostovi ukradli volební panel. Za jeho dopadení nabízí pět tisíc

/FOTOGALERIE, ANKETA/ Za informaci vedoucí k dopadení zloděje reklamních panelů na zastávkách tramvaje vypisuji odměnu pět tisíc korun. Takovou výzvu v pondělí večer napsal na sociální síť bohunický starosta Antonín Crha. Lidoveckému politikovi ukradli osm předvolebních reklam minulý týden.

19.9.2018

Biskup Jan Baxant: Přijmu každého, kdo se se mnou chce setkat. I Ratha

/ROZHOVOR/ Lidé se pozastavují nad tím, že se hlava litoměřické diecéze potkala s Davidem Rathem. Kontroverzního kandidáta na senátora litoměřického obvodu tím prý ale biskup Jan Baxant ve volbách nemínil nijak podpořit.

19.9.2018

Zadní synagoga v Třebíči dostává novou fasádu

Zadní synagoga v Třebíči bude mít novou fasádu. „Oprava zahrnuje otlučení nesoudržných omítek, budou provedeny nové vápenné omítky i lokální vysprávky poškozených částí omítek. Celá plocha uliční fasády bude přeštukována a natřena nátěrem na bázi vápna, v odstínu lomená bílá. Kamenný opěrák bude ošetřen biosanačním nátěrem a poté vápennou barvou,“ popsala mluvčí města Irini Martakidisová.

19.9.2018

V Hostinném se zbavili strašáka a těší se na koupaliště

Komunální volby se blíží. V projektu Deníku Inventura radnice je dnes na řadě město Hostinné Krkonošském podhůří.

18.9.2018

Hygienici letos ve Středočeském kraji rozdali pokuty za dva miliony

K nejčastějším pochybením patří nedostatky v označování rozpracovaných pokrmů, polotovarů a cukrářských výrobků, problémem také bývá špatné řešení potravinářských prostor a nedostatečná úroveň péče o čistotu. Tak v úterý Dana Šalamunová z krajské hygienická stanice shrnula poznatky z kontrol restaurací a podobných provozů. Těch středočeští hygienici od ledna do konce srpna vykonali 1829.

18.9.2018

Rekonstrukce orloje Staroměstské radnice končí. Představí se příští pátek

Staroměstský orloj bude po několikaměsíčních opravách uveden do provozu na svatého Václava, tedy 28. září. Zrestaurované sochy apoštolů vyjdou poprvé z nových vitrážových okének v 18.00. Informoval o tom vedoucí magistrátního provozního oddělení Lukáš Stránský. Orloj se kvůli opravám zastavil letos 8. ledna.

18.9.2018

Z Nového Lískovce do centra pojede od příštího roku autobusový expres

Brno – Kratší cesta z Kamenného vrchu až na Mendlovo náměstí čeká od příštího roku obyvatele brněnského Nového Lískovce. Novou expresní autobusovou linku, která městskou část s centrem spojí rychleji, schválili v úterý brněnští radní.

18.9.2018

Piráti v Hranicích stahují celou kandidátku

Týden po odstoupení hranického lídra Hynka Klimenta stahují Piráti i celou zbývající kandidátku. Pirátská strana o tom v pondělí 17. září informovala na svých krajských stránkách.

18.9.2018

Studenti pomáhají mokřadům v Hrachovci přežít

Učebnice a sešity za hrábě vyměnili středoškolští studenti ekologických oborů z Rožnova pod Radhoštěm a Nového Jičína. S místními ochránci přírody shrabují v Hrachovci u Valašského Meziříčí posečenou louku v místech, kde se na ploše zhruba jednoho hektaru rozprostírá několik, převážně uměle vyhloubených tůní.

18.9.2018

Bezdomovec Rambo se před smrtí podle svědků popral

Byla smrt bezdomovce s přezdívkou Rambo násilná? Svědkové hovoří o hádce a fyzickém napadení.

18.9.2018

Bývalý starosta Lipnice kandiduje na úřad přímo z vězení

Na obecní úřad přímo z vězení. Zvláštní situace. Celkem šest politických stran a hnutí se uchází o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Lipnici nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Zcela samostatně kandiduje jako nezávislý bývalý starosta Lipnice Ladislav Horký. Je to kandidát vskutku výjimečný, protože v současné době se nachází ve vězení, kam byl poslán za zneužití pravomoci svého úřadu a podvody.

18.9.2018

Hrozivé sídliště v Litvínově a nešťastné rodiny. Na severu Čech je drsný život

Pod pokličkou to vře. Zdevastované paneláky a nešťastné rodiny narušují úřadům pohodu. Před deseti lety se na litvínovském sídlišti Janov rozpadly tradiční sousedské vztahy a dlouhodobé napětí v listopadu 2008 přerostlo v první velkou protiromskou demonstraci na severu Čech. Příběhy tří žen z Mostecka ukazují, jak je život na severu Čech drsný.

18.9.2018

Hlavně opatrně. V Jirkově neprošla koupě kuželny ani pravidla na prodej pozemků

Na svém posledním zasedání před volbami se zastupitelé Jirkova na Chomutovsku raději drželi zpátky.

18.9.2018

Nový žižkovský starosta přetáhl část opozice. Částečná zrada, tvrdí Zelení

/INFOGRAFIKA/ Starostku třetí pražské městské části Vladislavu Hujovou (dříve TOP 09) nedávno nahradil Alexander Bellu (ODS), který přibral do rady i část dosavadní opozice. Belluovi kritici v tom vidí vypočítavost a snahu o zviditelnění před volbami.

18.9.2018

Prior bude dominantou náměstí v Jihlavě i nadále. K zemi nepůjde

/FOTOGALERIE/ Nesedí tam, ale nezmizí. Prior by ve středu Jihlavy po plánované revitalizaci zůstat nemusel, tato varianta však není podle představitelů města příliš pravděpodobná.

18.9.2018

Záchytka v Kolíně skončí. V kraji zůstanou jen dvě

Dalekou štreku často obnáší jízda na záchytku s člověkem, který to přehnal s popíjením nebo holdováním jiné návykové látce. Cesta na záchytnou stanici leckdy představuje desítky kilometrů.

18.9.2018

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

18.9.2018

Varhany v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova se odmlčely, hrozí zřícením

Situace je kritická, pomyslné hodiny odbily dvanáctou. Unikátní varhany v kostele Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci jsou poničeny červotočem a během pár měsíců se situace výrazně zdramatizovala. Potřeba je asi sedm milionů korun, vybráno je asi 15 procent.

18.9.2018

OBRAZEM: "Hysterky ven!" Záchranáři se cvičili na únik čpavku

Vůbec poprvé nacvičovaly složky integrovaného záchranného systému v Litoměřicích únik čpavku.

18.9.2018

Nohu z plynu. V okolí Mikulova brnká řidičům na nervy souběh dopravních omezení

Do obležení dopravních omezení se dostali řidiči na tahu mezi Pohořelicemi a rakouskou hranicí na Břeclavsku.

17.9.2018

Brno je město vědy i chaosu, tvrdí lídři. Říha: Nic pozitivního na Brně nevidím

/VIDEO, ANKETA/ Primátor by mohl využít svého telefonního čísla na premiéra a přesun nádraží k řece popohnat. Tak vyzval svého soupeře na pondělní debatě deseti kandidátů na brněnského primátora Vlastimil Válek z TOP 09. „Odsun má příliš vad a rizik. Je to utopie,“ řekla Jasna Flamiková ze Zelených.

17.9.2018

Tramvajová zastávka Kamenická prochází rekonstrukcí. Bude bezbariérová

Zhruba v polovině prosince by se zastávka tramvají Kamenická v ulici Milady Horákové v Praze měla předvést cestujícím v novém hávu bez bariér a nutnosti vstupovat do vozovky. Technická správa komunikací (TSK) začala s její rekonstrukcí.

17.9.2018

Olomouc omládla, do města se vrátily tisíce studentů

Na Univerzitě Palackého začal akademický rok a ulicemi stotisícové Olomouce po prázdninové pauze opět proudí mladá krev.

17.9.2018

Vjezd do historického centra bez povolení? Žádné pokuty. Chybuje třetina řidičů

Brno - Počet řidičů, kteří se bez oprávnění pokouší vjet do historického centra Brna, první modré zóny, je stále menší, hlásí brněnští strážníci. U šesti vjezdů do centra kontrolují oprávnění od začátku září čtyři dvoučlenné hlídky strážníků. Na konci minulého týdne už museli vracet jen každého čtvrtého řidiče, který se do centra bez oprávnění pokusil vjet.

17.9.2018

Slonice Kala má zdravotní potíže. Ústečané jí drží palce

Slonice Kala z ústecké zoologické zahrady má vleklé zdravotní problémy poté, co v půli prázdnin prodělala operaci přední končetiny.

AKTUALIZOVÁNO
17.9.2018

Ústecký bezdomovec Rambo zemřel. Našli ho mrtvého na autobusovém nádraží

Bezdomovce Ramba našli ležet na chodníku v centru města Ústí nad Labem.

17.9.2018

Novostavby? Rodinné domy poráží byty. Snadněji na ně získají stavebního povolení

Jižní Morava - Okolí Brna a Břeclavsko si oblíbili lidé pro stavbu rodinných domů, přestože za novostavby zaplatí miliony korun.

17.9.2018

Stromy, kašna a předláždit. Kadaň oroduje za "polidštění" náměstí

/ANKETA/ Svou vizi podpořenou architektonickou studií i historickou grafikou Kadaň na Ústecku projednává s památkáři.

17.9.2018

Jihlava se vyrovnává se situací v PSJ

Jihlava – Vedení krajského města se vyjádřilo k situaci okolo holdingu PSJ. Ten se dostal do závažných finančních problémů a v pondělí podal sám na sebe insolvenční návrh.

17.9.2018

Skautské oddíly praskají ve švech, zájemci čekají v pořadnících

Spolu se školní rokem začal nový rok také pro skauty. V zapomnění rozhodně neupadli, naopak zájem o členství roste. Junák – český skaut sdružuje 50 tisíc dětí, mladých lidí a dospělých dobrovolníků a je největší výchovnou organizací v republice.

16.9.2018

Práci hrnčířů obdivovaly tisíce lidí. Na jarmarku v Kunštátu

Kunštát - /FOTO, VIDEO/ Náměstí krále Jiřího a Klementa Bochořáka jsou v neděli v poledne zalité sluncem. Do centra Kunštátu proudí davy lidí a všude z okolních stánků zvoní keramika. Vázy, talíře, záplavy hrnečků. Bizarní vypálené postavičky i obří plastiky. Ve všech možných barvách. Třídenní Hrnčířský jarmark vrcholí. Tentokrát už s pořadovým číslem dvacet šest.

16.9.2018

Dny NATO v Ostravě jsou za námi. Letos přilákaly 220 tisíc lidí

/VIDEA, FOTOGALERIE/ Na dvoudenní akci Dny Nato a Dny Vzdušných sil Armády České republiky, která se letos nesla v duchu kulatého výročí republiky, na letišti v Mošnově zavítalo 220 tisíc návštěvníků.

16.9.2018

Mikulov patřil v neděli sýrům. Voněly i po levandulích

Ještě není devět ráno, ale kolem stánků na mikulovském náměstí začíná být i v nedělním dopoledni rušno. Na dvou desítkách pultů přibývají nejrozmanitější sýry i misky s kousky na ochutnání. Své zboží chystá i pekař několik uzenářů a vinaři. Pokračuje šestý ročník mikulovského Festivalu sýra. Kolem prochází milovníci sýrů i náhodní návštěvníci. Dávají se do hovoru se sýraři začínají ochutnávat a nakupovat.

16.9.2018

Práce s ptáky je krásná nejistota, říká ornitolog Jan Hanel

/ROZHOVOR/ Zoologická zahrada bývá plná zvuků. Většina vychází od jejích zvířecích obyvatel a mezi nejhlasitější patří zástupci opeřenců. Ptáci sice nejsou těmi nejvyhledávanějšími druhy ze strany návštěvníků, přesto mají v zahradě své stálé místo. „Zapojili jsme se i do programů, které se věnují ochraně ptáků, hlavně dravců, a jejich návratu do přírody,“ popsal další činnost Zoo Liberec ornitolog Jan Hanel.

16.9.2018

Uprchlík Ara: dobrodruh je zpět v zoo

Jak zoo dříve informovala, v neděli (9. září) se třem papouškům podařilo pokořit novou ocelovou síť ve voliéře Guayanas a uletět vzniklým otvorem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT