Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

9.4.2018

Aktivisté se spojili s podnikateli. Na Štvanici vykvete jedlá zahrada

U přístaviště na ostrově Štvanice vznikla jedlá zahrada. Má zpříjemnit čekání na přívoz a poskytnout závětří. Za nápadem stojí zaměstnanci společnosti Mall Group ve spolupráci s aktivisty ze spolku Streetgardening a Městskou částí Praha 7.

9.4.2018

Cizinec neodhadl výšku svého kamionu, ten se zasekl pod kladenskou benzínkou

Kuriózní dopravní nehoda se stala v pondělí krátce před devátou hodinou v Americké ulici v Kladně. Řidič kamionu tam totiž se svým vozem vjel pod přístřešek čerpací stanice, kde se následně zasekl.

9.4.2018

Krása v plavkách: středoškolačky bojují o korunku Miss OK. Podívejte se

Nevšední podívanou zažili návštěvníci Otrokovické Besedy při zlínském semifinále jubilejního 5. ročníku Miss OK, kterou pořádá olomoucká agentura RPSC ideas.

9.4.2018

Nádraží ve Šternberku čeká radikální přestavba. Takto má vypadat

/VIZUALIZACE/ Nádražím ve Šternberku procházejí cestující bezmála 150 let - co dělníci mezi Olomoucí a Šumperkem položili koleje. Doba se změnila a ze tří čtvrtin nevyužitou budovu čeká zásadní proměna.

9.4.2018

Zápisy do škol: přibylo žádostí o odklad. Někdy to není nutné, říká ředitelka

Blanensko, Vyškovsko – V regionu začaly zápisy do prvních tříd. Některé městské školy hlásí nárůst žáků. Počty rostou i v menších obcích.

9.4.2018

Radotínská lávka bude uzavřena do konce dubna. Plánuje se provizorní opatření

Radotínská lávka přes Berounku je od začátku týdne nepřístupná. Radnice šestnácté městské části ji uzavřela kvůli zpevňování, které má zlepšit statiku a udržet konstrukci v bezpečném provozu do otevření nové lávky. Její výstavba má začít na konci letošního roku.

9.4.2018

Zadní synagogu ničí vlhkost. Třebíč má plán na její záchranu

Zadní synagogu v Třebíči poškozuje vlhkost. Voda se do zdí památkově chráněné stavby dostává ze země. Soli, rozpuštěné ve vzlínající vodě nevratně narušují povrchy omítek a nástěnné malby v interiéru. Radnice nechala zpracovat několik odborných posudků a v létě začne odvodňovat severní stranu synagogy.

9.4.2018

FOTO: Otavu v Sušici odemkli opět dvakrát

Sušice – Už se zřejmě stalo tradicí, že Otava v Sušici se odemyká v jeden čas dvakrát. U jezu tak dělá už 19 let Václav Slavík ze Strakonic a opodál tradici před pár lety založila půjčovna lodí Samba, která pořádá akci společně s tamním divadelním spolkem Schody. To ale vodákům nevadí, hlavní byly luxusní podmínky.

9.4.2018

Opravy uzavřely polovinu Slovanského náměstí i Chodskou ulici. Na rok a půl

Brno - Každodenní cestu do práce či do školy Brňanům od pondělí komplikuje uzavírka na Slovanském náměstí. První část oprav v neděli od jedenácti hodin večer také zcela uzavřela Chodskou ulici. Řidiči jí neprojedou rok a půl.

9.4.2018

Z elektrárny se studenti vrátili nabití novými poznatky

Střední Čechy – Nejen pro nové poznatky a zkušenosti, ale i pro úspěch při měření vlastního důvtipu s vrstevníky si zajeli do tušimické elektrárny studenti kladenské průmyslovky Jakub Vážný a Michal Procházka. Uspěli v tradiční Energetické maturitě, jíž se účastnilo 32 středoškoláků z 11 škol, sdělil Deníku manažer komunikace Skupiny ČEZ pro střední a severní Čechy Ota Schnepp. Oba kladenští studenti se podělili o třetí místo, když se před ně dokázali dostat pouze mladící z Ústí nad Labem: první a druhou příčku vybojovali spolužáci z tamější průmyslovky.

9.4.2018

Vítr lámal stromy, strhával reklamy. Hasičům dělal problémy i při hašení požárů

Jižní Morava – Silný vítr zaměstnal o víkendu jihomoravské hasiče. Kvůli jeho následkům vyjížděli třiačtyřicetkrát, nejčastěji odstraňovali spadlé stromy na Blanensku. Dvakrát zasahovali i u uvolněných billboardů.

9.4.2018

Čimelice pořádají sbírku pro majitele vyhořelého domu

Obec Čimelice na Písecku vyhlásila veřejnou sbírku pro pomoc Jaroslavu Vlčkovi, kterému letos v březnu shořel rodinný dům. Při požáru zemřeli jeho manželka a syn.

9.4.2018

Odvážlivci mohli na zvláštním festivalu ochutnat blafy

Patří čočko-párko nanuk do tradiční české kuchyně? Na to se o víkendu pokoušeli odpovědět organizátoři již druhého ročníku Blaf Food Festu konaného ve volnočasovém centru Plechárna. Návštěvníkům nabízeli takové pochutiny, jako carpaccio z gothaje, kolínka s kečupem nebo rybí polévku z konzervy.

9.4.2018

Budovu z filmu Obecná škola čeká demolice

Pavilony, kde se natáčel populární film Obecná škola, půjdou k zemi. Území Na Slatinách nahradí moderní čtvrť.

9.4.2018

Mladý vlk z Kokořínska uhynul pod koly auta

Mělnicko – Mladý vlk byl sražen projíždějícím automobilem minulý týden na dálnici D10 u Brodců nad Jizerou na Mladoboleslavsku.

9.4.2018

Jízda na kole po Brně? Situace se lepší, ale pomalu

/INFOGRAFIKA/ S velkými nesnázemi se setkávají cyklisté v brněnské Botanické ulici. Tamní cyklostezka totiž vede po chodníku a na silnici mají zakázáno sjíždět. Odbočovat do okolních ulic je proto pro ně skoro nemožné. Řešit situaci chtějí letos radní Brna-středu. V Brně i přesto zůstávají desítky problematických míst. Majitelé kol si stěžují, že je město upravuje pomalu.

9.4.2018

Část majitelů chce činžák v Jirkově zamřížovat, aby ho nezničili vandalové

Během několika dnů přijde osmnáct rodin o teplou vodu a teplo. Činžák v jirkovských Ervěnicích na Ústecku tak zřejmě stihne stejný osud jako dům, který stojí jen nedaleko a kde lidé přišli o dodávky v březnu. K dnešku se téměř vyprázdnil. Je to v důsledku dluhů, které nadělali někteří majitelé pronajímající byty.

9.4.2018

Prázdné nádraží v Letovicích: dotace je stále ve hře, dohoda ale chybí

Druhou zimu má za sebou nové autobusové nádraží v Letovicích. Stále je prázdné. Jednání zástupců kraje, města, dopravců a majitele váznou.

9.4.2018

Zachraňte kostky! Studenti demonstrují za opravu historické dlažby

Rozpadající se chodník v ulici Jana Koziny v Hradci Králové je podle nich celorepublikový unikát.

8.4.2018

Na Šacberku ukončili sezonu

Jihlava – Konec zimy. Ski arál Šacberk v Jihlavě – Zborné ukončil v neděli osmého dubna sezonu. Byl na Vysočině poslední, kde ještě bylo možné lyžovat.

8.4.2018

Ryby z Itálie skončily v udírně ve Studnicích

Novoměstsko – Doslova rybí hody připravila pro své přátelé a známé parta rybářů z Novoměstska, která pravidelně jezdívá na lov ryb do zahraničí. Zázemí pro netradiční akci poskytli dobrovolní hasiči ze Studnic, kteří při přípravě hostiny vydatně pomáhali.

AKTUALIZOVÁNO
8.4.2018

Silný vítr opět řádí v kraji. Hasiči po obědě vyjížděli už čtyřicetkrát

Přerov, Prostějov, Dub nad Moravou, Uničov, Hanušovice, ale hlavně Olomouc a okolí. To jsou zatím oblasti nejvíce zasažené nedělním silným větrem v Olomouckém kraji.

8.4.2018

Ze sklepa do sklepa putovaly tisíce lidí. Víno přilákalo i celebrity

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Vzala do ruky napoleonskou šavli a jako zkušená sommelierka usekla hrdlo lahve sektu. Doprovodila to vítězným výkřikem. „Měla jsem trochu stres před všemi těmi lidmi, ale byla to paráda,“ říká po úspěšné sabráži Petra Prajer. Je sobota a ona a spousta dalších právě putuje za vínem na akci Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích na Břeclavsku.

8.4.2018

FOTOGALERIE: Na D1 se bouraly nadjezdy. Provoz už je obnoven

Na dálnici D1 se po noční uzavírce, ke které došlo kvůli bourání dvou nadjezdů, vše postupně vrací do starých kolejí. "Dálnice D1 byla na 90. kilometru ve směru na Brno otevřena dnes v 9.30 hodin. Provoz v místě je vedený pouze jedním jízdním pruhem, což by mělo trvat do 15.00 hodin. Dálnice D1 na 112. kilometru v směru na Prahu je zatím stále uzavřena," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.

8.4.2018

Unikátní stavební památka má na kahánku. Loupežnický most je v dezolátním stavu

Hned několik nemovitých památek, jejichž současný stav je doslova alarmující, se nachází v Kraji Vysočina. Podle vyjádření Národního památkového ústavu je v celé České republice evidováno více než 40 tisíc kulturních památek. Z toho přes sedm set z nich je ohrožených.

8.4.2018

FOTOGALERIE: Tisíce Romů přijely slavit do Ostravy svůj den

Na 8. dubna každoročně připadá Mezinárodní den Romů a v Ostravě se letos slavil vůbec poprvé. Začíná nová tradice, na níž v sobotu dorazili Romové z řady měst z celé republiky.

8.4.2018

Kruhový objezd v Děčíně je úzký, ukázal test. Autobus neprojel

Křižovatkou zkusil projet 15metrový autobus. Nevešel se.

8.4.2018

FOTO: Žáby ochrání před koly aut zábrany

Žabí námluvy. Plastové zábrany, které mají ochránit migrující žáby, nainstalovali v těchto dnech pracovníci ze záchranné stanice Archa Liberec podél silnice mezi Novým Harcovem a Lukášovem.

7.4.2018

Hasiči nacvičili, jak na zámek dojet i jak se tam pohybovat

Střední Čechy – Požár na zámku (stejně jako na jakémkoli jiném památkovém objektu) je pro hasiče noční můrou. V takovém případě je totiž nutné snažit se zachránit z dědictví minulosti co nejvíc, a to za použití metod, které pokud možno nenapáchají další škody – a to navíc v objektech, jejichž stavební dispozice pohybu zasahujících jednotek nefandí. O možnostech příjezdu těžké techniky a jejím bezpečném ustavení ani nemluvě.

7.4.2018

Zda pojedu dva měsíce nebo několik let, teprve uvidím, říká cestovatel

Stařeč – Ze Starče až do Vietnamu. A na kole. Tak se dá shrnout plán dvaatřicetiletého Tomáše Švaříčka. „Pojedu dva měsíce, nebo několik let. Počítání kilometrů a dnů není to, co v tom hledám,“ říká o cestě, na kterou vyrazil tento pátek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT