Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

16.10.2018

Koalici v Praze 10 vytvoří Vlasta, Piráti a ODS. Starostkou bude Chmelová

Koalici v Praze 10 vytvoří koalice Vlasta (KDU-ČSL, STAN, Desítka pro domácí, nezávislí), Piráti a ODS. Starostkou bude volební jednička Vlasty, senátorka Renata Chmelová (za KDU-ČSL), která v úterý o dohodě informovala. Koalice bude mít ve 45členném zastupitelstvu 29 mandátů. Vlasta i Piráti dosud v Praze 10 působili v opozici.

16.10.2018

Rusavská přehrada v kritickém stavu

Již několik desetiletí leží na hranici okresu Kroměříž za obcí Rusava vodní nádrž. Od svého vzniku, kdy ji pro své zaměstnance postavili Přerovské strojírny, až do dnešních dnů, se zde jezdí lidé koupat. Během tohoto roku však naznal ráz přehrady značného rozdílu.

15.10.2018

Nová koalice v Brně: Chceme rezidentní parkování bez poplatků

Lidé by od listopadu neměli v Brně platit za stání v dalších třech oblastech, kam se má rozšířit rezidentní parkování. Usiluje o to formující se brněnská koalice v čele s lídryní občanských demokratů Markétou Vaňkovou. Návrh v úterý projednají současní radní města.

15.10.2018

Starosta a nově i senátor Koštial: Kdybych jednu funkci šidil, vzdám se mandátu

Břeclavsko – Starosta senátorem. Voliči 56. volebního obvodu ve druhém kole poslali do horní komory Parlamentu prvního muže Mikulova Rostislava Koštiala (ODS). Na Břeclavsku a Pohořelicku získal přízeň celkem 64 procent voličů. Protikandidát a břeclavský sommelier Libor Nazarčuk (ANO 2011) dosáhl na 36 procent.

15.10.2018

Lokálka mezi Hrušovany a Hevlínem je znovu na prodej. Už jen za tři miliony

Hevlín – Po osmi letech bez osobních vlaků se stát podruhé pokouší prodat trať z Hrušovan nad Jevišovkou do Hevlína na Znojemsku.

15.10.2018

Rakovnické ANO a ČSSD zvažují podnět k soudu. Kvůli možnému ovlivnění voleb

Rakovnické hnutí ANO 2011 a také sociální demokraté zvažují podání podnětu ke krajskému soudu v Praze, jelikož mají podezření na možné ovlivnění výsledku voleb. Zda se tak skutečně stane, bude jasné v tomto týdnu.

15.10.2018

Čižinský by měl být starostou Prahy 7 dál. Opřel se o Piráty a Zelené

Mohl by klidně vládnout sám, v komunálních volbách získalo uskupení Jana Čižinského s názvem Praha sobě v sedmé městské části 55,48 procenta hlasů a disponuje „radniční“ většinou. Čižinský se však rozhodl, že utvoří koalici s Piráty a Stranou zelených, v devětadvacetičlenném zastupitelstvu tak budou mít starosta Čižinský a spol. 21 hlasů.

15.10.2018

Slavný rodák Menšík má v Ivančicích novou bustu. I s charakteristickým párátkem

Ivančice – Bustu rodáka a slavného herce Vladimíra Menšíka odhalili na konci uplynulého týdne představitelé Ivančic na Brněnsku.

15.10.2018

Spadne klec? Medvěd z Valašska má namále, ochránci zvažují past

Na medvěda, který se od poloviny září potuluje Valašskem, páchá škody a ztrácí plachost dokonce i před lidmi, pravděpodobně spadne klec. Doslova. Ochránci přírody plánují jeho odchyt. Nalákat jej chtějí do odchytové bedny, kterou přivezou v úterý ze slovenského národního parku Malá Fatra.

15.10.2018

Nevzhlednou šedou kostku pomalovaly děti. Čističku ozdobily květinami a stromy

Hvozdec – S nevzhlednou čističkou odpadních vod se vypořádaly děti z obce Hvozdec na Brněnsku. Poté, co se vedení obce v roce 2010 rozhodlo pro stavbu nadzemní verze čističky, vyrostla na nedaleké louce nevzhledná šedá budova. To se změnilo během letošních letních prázdnin.

15.10.2018

Senátor Martin Červíček: „Oslavy končí, práce začíná.“

/ROZHOVOR/ Sobotní zvolení do Senátu bylo pro Martina Červíčka (ODS) podle jeho slov důvodem k oslavě, ale i velkým závazkem. „Dnes oslavuji, ale od zítřka začíná práce na tom, co jsem slíbil,“ poděkoval na sociální síti.

15.10.2018

70 let spolu. Manželé z Komárova oslaví briliantovou svatbu

Manželé Vlasta a Josef Kolovratovi z opavské části Komárov budou mít tento týden další svatbu. Tentokrát už briliantovou. Na dolním dobovém snímku jsou zachyceni po svatebním obřadu v roce 1948.

15.10.2018

Odvolaný šéf porodnice v Ostravě: většina přednostů vyjádřila řediteli nedůvěru

Fakultní nemocnice Ostrava volá S.O.S. Většina přednostů měla ve čtvrtek vyjádřit řediteli Evženu Machytkovi nedůvěru. Změní se něco?    

15.10.2018

Přes Zábrdovický most neprojedou auta. Kvůli opravám. Pěším poslouží lávka

Na více než rok se cestujícím v Brně uzavře Zábrdovický most. Přes řeku Svitavu se lidé dostanou po lávce, řidiči stavbu ale musí objíždět. Uzavírky a objízdné trasy prodiskutují Brňané v pondělí od pěti hodin odpoledne v Dělnickém domě v Židenicích.

14.10.2018

V Praze 4 vznikla nová koalice, starostou bude opět Petr Štěpánek

Na radnici Prahy 4 vznikla koalice vítězných Pirátů a nezávislých, sdružení Praha 4 Sobě (Zelení a nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN, KDU-ČSL a nezávislí). Starostou bude Petr Štěpánek (SZ). Informoval o tom lídr Pirátů Tibor Vansa. Koalice bude mít v 45členném zastupitelstvu většinu 25 hlasů. 

14.10.2018

Hudba, drony i virtuální realita. Studenti pražských škol chystají festival

V Clam-Gallasově paláci se příští týden uskuteční Studentský festival 2118. Ke 100. výročí vzniku Československa ho zorganizují studenti pražských středních a vysokých škol. Akce návštěvníkům nabídne například ukázky profesionálních dronů či virtuální reality, hudební vystoupení, soutěže a debaty. 

14.10.2018

Město bude hledat projektanta střechy

Jihlava – Rada města Jihlavy se opět zabývala opravou střechy Horáckého zimního stadionu. Cílem je sehnat projektanta.

13.10.2018

Radnici v Hradišti ovládne koalice ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP 09

ODS, KRUH, KDU-ČSL, TOP 09, takové je složení koalice v novém zastupitelstvu Uherského Hradiště, jak se na ní vyjednávači všech čtyř politických subjektů v pátek 12. října večer dohodli. Na svém facebookovém profilu to zveřejnil uherskohradišťský starosta a lídr tamní vítězné kandidátky ODS Stanislav Blaha.

13.10.2018

Na Žižkově se rýsují dvě možné koalice. Starosta však kvůli sauně nepadne

Ve vedení třetí městské části se rýsují dvě možné koalice. Kritika starosty Alexandera Bellu v souvislosti s jeho privátní saunou na střeše panelového domu, kde bydlí, do sestavení nové rady nejspíš nezasáhne.

13.10.2018

V Praze přibývají nové parky. Vrátí se i říční lázně?

Městské části obnovují některá náměstí, vznikají i zóny zeleně od soukromých investorů. Rozsáhlá zanedbaná území však dál chátrají, řada projektů zatím zůstává na papíře.

13.10.2018

Melouny, broskve i kiwi se díky oteplování zabydlují na Vysočině

Vysočina - Zahrádkáři rekapitulují, jak dopadla letošní sezona. V říjnu mají navíc možnost se společně potkat a poklábosit nad výpěstky například na dvou výstavách.

13.10.2018

Brno zažívá znovuzrození textilního průmyslu. Designové a módní akce táhnou lidi

Brno /ANKETA/ - Brňany stále více zajímá móda a design. Svědčí o tom rostoucí návštěvnost akcí zaměřených na oděvnictví a design.

13.10.2018

Piráti prověřují kandidáty do rady města. I budoucí primátorku Vaňkovou

Brno – Na úrovni jednotlivých klubů pokračují o víkendu jednání o nové koalici na brněnské radnici. Lídři ODS, KDU-ČSL, ČSSD a Pirátů se znovu sejdou v pondělí. „Nejpozději v úterý představíme přesnější obrysy smlouvy,“ sdělil lídr lidovců Petr Hladík.

12.10.2018

V Děčíně vznikla nová koalice v čele s ANO. Zastupitelstvo je rozpolcené

Je jasno. Necelý týden po komunálních volbách vznikla v Děčíně nová koalice. Novou děčínskou radnici by mělo tvořit vítězné hnutí ANO a třetí v pořadí Náš Děčín. Potřebný čtrnáctý hlas pak dodá zastupitel Václav Němeček, zvolený za sociální demokracii.

12.10.2018

Aktivní senioři pronikají i do světa rekordů

Pelhřimov – Pozoruhodné aktivní seniory obdarovalo u příležitosti letošního slavnostního vyhlášení ceny Senior roku také pelhřimovské Muzeum rekordů, jehož provozovatelem je rekordmanská agentura Dobrý den.

12.10.2018

V Karviné se rodí trojkoalice

Město by v nejbližších čtyřech letech mohla vést trojkoalice složená ze sociálních demokratů, členů hnutí ANO a komunistů. Takový je návrh, který všechny tři strany vzájemně projednali v rámci povolebních vyjednávání.

12.10.2018

Povolební pat v Pardubicích. ANO uzavřelo pakt s Koalicí a ČSSD

Vítěz komunálních voleb v Pardubicích, současný primátor Martin Charvát (ANO), chce novou koalici sestavit na základech té dosavadní. Všichni zastupitelé za ANO, Koalici pro Pardubice (KPP) a ČSSD podepsali deklaraci o spolupráci.

12.10.2018

Je rozhodnuto! Ostrava bude mít staronovou koalici

Týden po volbách je konečně jasné, kdo povede Ostravu v následujícím čtyřletém období. Bude to stejná čtyřkoalice jako doposud, tedy hnutí ANO, Ostravak, ODS a KDU-ČSL. Změní se však přerozdělení resortů v radě města.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2018

Vůz s rakví táhlo šest vraníků. Podívejte se na okázalý pohřeb kolotočáře Kočky

/VIDEO/ Pražské Vinohrady byly svědkem posledního rozloučení s členem známé kolotočářské rodiny Jana Kočky mladšího (28). Tento vnuk letitého provozovatelem Matějské pouti Václava Kočky před dvěma týdny způsobil na dálnici D11 autonehodu, kterou nepřežil. Při střetu bohužel zemřel i další účastník havárie, jímž byl mladý řidič nákladního vozu.   

12.10.2018

Koalice je na světě. Jana Černochová povede Prahu 2 i nadále

V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, Občané za spokojené bydlení a hnutí ANO. Dnes to oznámila dosavadní starostka Jana Černochová (ODS), která bude v čele radnice i v dalším období. 

12.10.2018

Bruntál už zná podobu koalice

Mají jasno. Alespoň tedy v Bruntále, kde už se podařilo dohodnout koalici. Naší redakci to potvrdil tiskový mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek a starosta města Petr Rys.

12.10.2018

Rybníky na Jihlavsku v centru dění. Slavnostní výlovy jsou tu

Telč, Sedlejov, Urbanov nebo Radkov. To je několik míst na Jihlavsku, kde se během října uskuteční tradiční výlovy rybníků. Mnohé z nich jsou pojaté jako velká podívaná pro veřejnost, kde nemůže chybět bohaté občerstvení a prodej živých ryb.

AKTUALIZOVÁNO
12.10.2018

Druhým kolínským místostarostou bude nejspíše Michal Najbrt

Vypadá to, že by se druhým místostarostou Kolína mohl stát Michal Najbrt. Oznámil to kolínský starosta Vít Rakušan. Záleží však, jestli tak rozhodne také hlasování zvolených politiků na ustavujícím zastupitelstvu Kolína.

12.10.2018

Primátor Kladna Milan Volf o povolebním boji: Vznikl tu prapodivný slepenec

/ROZHOVOR/ Byl vítězem volební bitvy, ale války nakonec ne. V komunálních volbách v Kladně nejvíce hlasů získal současný primátor města Milan Volf (Volba pro Kladno). Přestože volby vyhrál a jeho uskupení získalo 13 mandátů z možných třiatřiceti, primátorské křeslo patrně neobhájí. ODS společně ANO, Kladeňáky a SPD utvořili už v neděli bleskově koalici, která tím posílá Volfa do opozice,

12.10.2018

Byla to naše svoboda, vzpomíná na začátky českého skateboardingu jeho legenda

Podomácku sestavená prkýnka, volnost, nekonečný mejdan, adrenalin, pády, zlámané kosti, ale hlavně velká dávka nadšení a nezlomná přátelství. Takové byly začátky českého skateboardingu na konci sedmdesátých let minulého století.

12.10.2018

Madonka se vrátila na oltář kostela ve Starém Sedlišti

Staré Sedliště - Do niky hlavního oltáře kostela sv. Prokopa a Oldřicha se po mnoha letech vrátila madonka.

12.10.2018

Město doladilo podobu koalice. Prostějovu povládne ANO, Pévéčko, ODS a ČSSD

Povolební vyjednávání týkající se konečné podoby vládní koalice v Prostějově, měla ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách dostat finální podobu.

12.10.2018

Někteří starostové vesnic Vyškovska končí. Přenechají místo mladým

Nejméně devět vesnic Vyškovska bude mít nového starostu. Například Křenovice, v jejichž čele stál Jan Mozdřeň. Sice kandidoval, do zastupitelstva se však nedostal. „Všechno je, jak má být. Od počátku jsem říkal, že jsem na kandidátce jen jako podpora,“ vysvětlil.

12.10.2018

Přechod bez přednosti? Na místech pro přecházení nemusí řidiči zastavit

Tři nová místa pro přecházení, kde musí chodci dávat přednost automobilům, vzniknou na opravené křižovatce ulic Selské, Valchařské a Dolnopolní. Taková místa jsou na rozdíl od klasických přechodů označovány přerušovanými svislými čarami. Vedení městské části Maloměřice a Obřany se ale rozhodnutí magistrátního odboru dopravy nezamlouvá.

11.10.2018

Zoo Děčín chová nový druh. Je jím kriticky ohrožený klokánek králíkovitý

Návštěvníci děčínské zoo mají možnost poznat zcela nový druh, který zoo chová. Je jím ohrožený klokánek králíkovitý. Zoo se podařilo sestavit chovný pár, samec přicestoval ze Zoo Hluboká, samice pak z lotyšské Zoo Riga.

11.10.2018

V Českém Těšíně se rýsuje dohoda mezi ANO, lidovci a Nestraníky

Vypadá to, že se v Českém Těšíně schyluje ke změně na postu starosty. Podle informací ze čtvrtečního večera finišují jednání o možné koalici.

11.10.2018

Kam s ním? Auto na sídlištích na Liberecku večer nezaparkujete, není místo

I menší města bojují s přívalem aut. Kapacita parkovišť zoufale nestačí.

11.10.2018

Velké dusno na základní škole v Porubě. Kdo koho šikanuje?

Ředitelka versus matikářka versus žáci. Tuto záludnou rovnici řeší moravskoslezská Česká školní inspekce (ČŠI) a porubská radnice coby zřizovatel ZŠ Porubská 832.

11.10.2018

Mexiko ocenilo telčskou rodačku Miloslavu Žákovskou. Po padesáti letech

Telč, Praha - Velké pocty se tento týden dočkala telčská rodačka Miloslava Žákovská. Na Velvyslanectví Mexika v Praze totiž obdržela čestné uznání za svou účast na Světovém festivalu dětské kresby. Ten byl před padesáti lety součástí XIX. Olympijských her v Mexiku, pro Čechy známých především díky obrovskému úspěchu české gymnastky Věry Čáslavské, a zúčastnily se ho tehdy stovky dětí z 80 zemí světa.

11.10.2018

Luxusní nabídka ODS v Praze 8. Hnutí Osmička žije a Piráti ji zatím nepřijali

Nabídka, která se neodmítá. Tak by se dala nazvat výzva, s kterou hned v neděli přišla ODS v Praze 8. Přestože ve spolupráci se Svobodnými volby v místní městské části ODS vyhrála, oslovila druhého a třetího v pořadí, aby vytvořili koalici bez ní, ale s její podporou. Jenže Piráti s Osmičkou žije se snaží najít koaliční partnery a narážejí na problém s bývalým místostarostou za Zelené Petrem Vilgusem.

11.10.2018

Tohle nikdo nečekal. V kostelní věži našli jazyk Jana Nepomuckého

/FOTOGALERIE/ Otevírání schránky z věže kostela v Holčovicích na Bruntálsku přihlížela celá obec. Slavnost začala tím, že starosta, archivář, historik a kněz tipovali, co asi bude uvnitř. Jazyk Jana Nepomuckého neuhodl nikdo.

11.10.2018

V Praze našli dalšího hada. Tentokrát to byla mrtvá krajta v igelitovém pytli

Překvapivý nález učinil dnes kolem deváté hodiny ranní muž na pražském sídlišti Nové Butovice. Nález černého pytle s velkým hadem ihned ohlásil na služebnu městské policie.

AKTUALIZOVÁNO
11.10.2018

Při opravě překvapivě zjistili, že koncertní křídlo pamatuje Masaryka

Mistrovský kousek z věhlasné dílny Petrof se po několika měsících vrátil „domů“. Tento týden dorazil kompletně opravený nástroj zpět do vsetínského domu kultury. Koncertní křídlo z roku 1926 si vzali do parády pracovníci renovační dílny začátkem května letošního roku.

11.10.2018

V Boskovicích budou jezdit na poštu elektromobilem

Boskovice /FOTOGALERIE/ – Vydá tak trochu jako vozítko pro hráče na golfovém hřiště nebo zmrzlinářské auto. Je to ale nový elektromobil, který již brzy budou lidé potkávat v ulicích Boskovic.

11.10.2018

Dvojice Rumunů zbila muže. Při zatýkání policie střílela

Pachatelé mají na svědomí brutální zmlácení 25letého muže v pardubickém baru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT