Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

AKTUALIZOVÁNO
19.8.2018

Barokní zámek v Horním Maršově pohltily plameny, střecha i věž jsou zničené

/FOTOGALERIE/ Do ponurého rána se dnes probudili obyvatelé krkonošského Horního Maršova. Z dosud neznámých příčin totiž vzplál léta chátrající zámek, který vlastní ruští majitelé.

19.8.2018

Rozestavěná D1 z Lipníku už připomíná dálnici. Podívejte se, jak šel čas

/FOTOGALERIE/ Čtrnáctikilometrový úsek dálnice D1 mezi Lipníkem a Přerovem už začíná připomínat stavbu, po které začnou v příštím roce proudit tisíce aut.

19.8.2018

Přechod smrti v Porubě zruší, aby se už neumíralo

Radní pro dopravu: Jednoduché, okamžité řešení! Starosta ostravského obvodu: Hurá akce a zvýšení rizika! Místní obyvatelé: Trest pro chodce, výhra pirátů silnic!

18.8.2018

Obléhání Brna švédským vojskem: markytánky bránily divákům v připletení do bitvy

Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Městem burácí ohlušující rány. Z děl i mušket stoupá dým, který halí kopec, na němž stojí brněnský hrad Špilberk. Všude pobíhají vojáci, mezi nimi se proplétají markýtánky všeho věku usměrňující zvědavé diváky. Ti v sobotu odpoledne nadšeně sledují letošní historickou rekonstrukci bitvy o Brno.

18.8.2018

Mobilní laboratoř hned otestuje moč i potraviny. Pomůže diabetikům nebo celiakům

Brno - Čekat v ordinaci na prohlídku a pak potupně odevzdat vzorek moči v průhledné zkumavce. Podobným zážitkům se pacienti mohou brzy vyhnout. Technik Vratislav Čmiel z Ústavu biomedicínského inženýrství brněnské techniky a jeho tým sestrojil prototyp nástavce, který promění mobilní telefon v malou laboratoř.

18.8.2018

Brněnskou zoo zahalil smutek. Lední medvěd Umca uhynul, měl problémy se zuby

/VIDEO/ Nejen s Noirou se musí nadobro rozloučit milovníci ledních medvědů v brněnské zoologické zahradě. V sobotu uhynul její otec, lední medvěd Umca.

18.8.2018

Drozd vlétl do prodejny potravin a zasekl se v mrazáku. Vyprostili ho hasiči

Ke kurióznímu případu vyjížděli vyškovští profesionální hasiči v sobotu dvě hodiny po poledni do vyškovské místní části Dědice. Tamní prodejnu potravin navštívil drozd.

18.8.2018

Vesnické tradice hodů drží hlavně okrajové části Brna. V Komíně staví máju ručně

Brno - Desítky lidí v Brně se připravují na hody. Do krojů se už brzy obléknou třeba v Jundrově nebo Líšni. V Komíně odmítli jeřáb a postavili si máju ručně.

18.8.2018

Modelka klidně praští se stokilovým mužem o zem. Kvůli modřinám jí maskují nohy

Habrovany - Prasklé lokty, modřiny. Takové útrapy při modelingu nezažila. Dominika Ševčíková z Habrovan vyměnila molo za kimono a trénuje brazilské jiu jitsu a krav magu.

18.8.2018

Zoo svým svěřencům zpestřuje život. Sloni si užívají noci pod širákem

Sloni v trojské zoo začali trávit noci ve venkovním výběhu, a návštěvníci tak mají nově možnost pozorovat sloní stádo při západu slunce. Podle chovatelů přijala velká zvířata změnu zavedeného režimu pozitivně a jejich první noc venku představovala nečekané zpestření i pro vlky v nedalekém výběhu.

18.8.2018

Nad Olomouc se vzneslo hejno balonů. Podívejte se na barevnou show

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Hromadný start vzduchoplavců zažilo v pátek v podvečer olomoucké letiště v Neředíně. Přes dvě desítky balónů budou krášlit oblohu i v sobotu. Tentokrát nad pohádkovým hradem Bouzov.

18.8.2018

Divocí koně, zubři a pratuři mají u Milovic o třetinu větší pastvinu

Milovice – Dobrá zpráva! Velká pastvina v rezervaci velkých kopytníků u Milovic se podstatně zvětšila. A to hned o celou třetinu. Z dosavadních 160 hektarů se teď mohou divocí koně, zubři a pratuři prohánět po 240 hektarech někdejšího vojenského prostoru. Ten do roku 1991 devastovala vojenská technika okupační armády Sovětského svazu, která se u Milovic usadila po událostech roku 1968.

18.8.2018

Už ani v hradu se nezchladí. Ve vedrech navštěvuje památky nebo zoo méně turistů

Klimatizace, voda, pořádný stín. Z míst, kde některý z těchto tří prvků chybí, nyní na jižní Moravě návštěvníci kvůli horku ubývají. Úbytek lidí zaznamenali třeba v zoo, či v zámcích na Znojemsku.

17.8.2018

Věznice má víc místa pro duševně nemocné zločince. Na stavbě se sami podíleli

/VIDEO/ Muž, který se neustále snaží vytopit si celu, nebo člověk, který už v léčebnách zabil dva spolubydlící. Nejtěžší vrazi a násilníci, jež k činu přiměla psychická nemoc, žijí v detenčním ústavu brněnské vazební věznice. Od pátku tam pro ně díky rekonstrukci mají o patnáct míst víc.

17.8.2018

Jirka se obětoval za syna, líčí svědek nedělní tragédie

Sám si jako hrdina nepřipadá, přesto, že ještě před pár dny skákal bezostyšně do vody, aby zachránil život malého kluka.

17.8.2018

Dospělí i děti si podvanácté užívali pouti Matice velehradské

Řada poutí se v profánním světě stává synonymem zábavního parku, dvanáctá pouť Matice velehradské, která se konala ve středu na oslavu svátku patronky baziliky Panny Marie Nanebevzaté na Velehradě, měla v dopoledních hodinách ráz ryze církevní.

17.8.2018

Hejtmanka před svatbou: Máme obavy, aby všechno vyšlo tak, jak bychom si přáli

/ROZHOVOR/ Každá žena a muž, kteří vstupují do manželství, si přejí, aby na svatební den měli ty nejkrásnější vzpomínky, k nimž se vždy budou rádi vracet. Právě proto přípravy na svatební veselí žádný ze snoubenců nepodceňuje a i každá maličkost hraje v organizačním schématu důležitou roli. A to nyní řeší Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje a zároveň poslankyně parlamentu (ANO).

17.8.2018

Hnutí Pro Prahu odstartovalo kampaň. Bude bojovat i za zahrádkáře

Metropolitní hnutí Pro Prahu zahájilo předvolební kampaň a představilo kandidáty do zastupitelstva. Uskupení vedené advokátem Karlem Fischerem před čtyřmi roky v magistrátních volbách neuspělo, proniklo ale na radnice menších městských částí.

17.8.2018

Mysl je fajn nástroj, ale špatný pán, říká opat zenového centra Jakub Kopecký

/ROZHOVOR/ V domě naproti autobusovému terminálu v Liberci nesídlí jen oblíbený Chicago Grill či kadeřnické salony. Pokud vyšplháte až úplně nahoru, ocitnete se v jiném světě. Dostali jste se do centra Zenové školy Kwan Um. Jejím smyslem je zpřístupnit praxi zen buddhismu každému zájemci. „Začít den meditací má své pozitivní následky,“ říká opat centra Jakub Kopecký.

17.8.2018

Lidem v Havířově se nelíbí vypuštění rybníka v době sucha

Vypouštět rybník v létě a v době sucha? Rybáři tvrdí, že to není nic zvláštního. Zda konají v souladu s předpisy, prověří úřady.

16.8.2018

Samozvaní zachránci raků v nouzi mohou napáchat více škody než užitku

Zaměstnanci Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Žďárské vrchy varují před improvizovanými záchrannými akcemi, o které se pokoušejí nálezci raků na suchu tím, že je přenášejí do řek. Zaznamenali případ, že samozvaní zachránci pomohli zavlečenému raku signálnímu, který původnímu raku říčnímu nebezpečně konkuruje.

AKTUALIZOVÁNO
16.8.2018

Praha 1 žádá změnu zákona, aby mohla zakázat pivní kola. Ťok k ní nevidí důvod

Po segwayích a cyklistech se hodlá první pražská městská část vypořádat s dalšími samohyby. Takzvaná pivní kola, která obratně využívají mezery v zákoně, se místním politikům zajídají. Vyzvali proto ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO), aby mezeru zacelil, a oni pak mohli pivní kola zakázat. Podle ministerstva k tomu ale není důvod.

16.8.2018

Nepořádek a vyloupené zahrádky. Račetice se bouří kvůli rumunským dělníkům

Na kontrolu za sběrači okurek dorazila do Račetic na Chomutovsko i cizinecká policie a inspektoři.

16.8.2018

Často jen dočasně, ale přece. Kultura a jídlo oživují zašlé kouty Prahy

/INFOGRAFIKA/ Co s nevyužitými kouty, které čeká rekonstrukce či demolice až za několik let? Stále populárnějším řešením jsou dočasné pronájmy prostor. Najít v nich můžete zajímavá kulturní centra, kavárny, kino a v některých z nich ochutnáte dokonce gastronomické speciality.

16.8.2018

Vyschla řeka, dochází voda ve studnách. Nejsušší obcí jsou Ivanovice na Hané

/ANKETA/ Pokud chce zalévat zahrádku, musí Žaneta Krňáková z Ivanovic na Hané použít pitnou vodu. „Studna nám vyschla,“ řekla žena. Všimla si i seschlé zeleně a vyprahlého potoka. „V kačáku i v potoce ubyla voda. Stromy a keře jsou úplně suché,“ přiblížila.

15.8.2018

Loď Utrecht uvázla na mělčině. Kvůli nízké hladině přehrady pokleslo i nové molo

Jako škatulata se přesouvali ve středu lidé na palubě lodi, která plula po Brněnské přehradě. Kvůli nízké hladině tam loď Utrecht uvízla.

15.8.2018

Záchranáři odrodili dvě miminka v jeden den. Nádherná služba, rozplývali se

Matěj a Mato. Dva chlapečci, kterým ve středu pomohli na svět jihomoravští záchranáři na Hodonínsku.

15.8.2018

VIDEO, FOTO: Čáslavský rybník Jirsák vysychá

Čáslav - Téměř vyschlý rybník se zbytkem zelené vody plné sinic, bez ryb, bez života. Přítok a odtok vody nulový, silný zápach bahna a tlející biomasy. To je situace na čáslavském rybníku Jirsák.

15.8.2018

Lidé propadají závislosti na hazardu, lákadel je stále více

Se změnou u některých svých klientů se v poslední době setkávají pracovníci žďárské adiktologické ambulance, jedná se o lidi se závislostí na hazardních hrách.

15.8.2018

Bude dítě zdravé? To zajímá čím dál víc těhotných. Screening je trend

Těhotné ženy mají stále větší zájem o speciální vyšetření, které umožňuje odborníkům zjistit, jestli dítě bude či nebude trpět vrozenou vadou již v prvních týdnech těhotenství.

15.8.2018

Od září pojedou vlakem i autobusem za čtvrtinu ceny. Díky novým slevám

/ANKETA/ Děti, studenti a důchodci na jihu Moravy od září ušetří při jízdě hromadnou dopravou. Díky zavedení nových slev.

15.8.2018

Krumlov? Koncentrační tábor pro Němce, vzpomínají pamětníci poválečného odsunu

Jihomoravští Němci vydali své vzpomínky na poválečné vyhnání z let 1945 – 1946. Publikaci v úterý vpodvečer představili zaplněnému sálu Znojemské Besedy. Přišli politici, členové spolků i běžní lidé, kteří se zajímají o historii.

14.8.2018

Sluchátková párty: tiše protestovali proti omezování akcí na náměstí Svobody

Brno /VIDEO/ – Zatančit si na brněnském náměstí Svobody a přitom nikoho nerušit hlasitou hudbou. Nevšední událost si užili Brňané v úterý večer, od sedmi hodin se tam totiž konala takzvaná Silent party.

14.8.2018

Boj s drogami? Brnu chybí na léčbu závislých miliony

Bojovat s drogovou závislostí bude pro Brňany ještě těžší. Poté, co představitelé města vložili důvěru i peníze do moderního substitučního přístupu, který nahrazuje tvrdé drogy za levnější a méně škodlivou variantu, jim kraj seškrtal rozpočet. 

14.8.2018

Potvrzeno. Hygienici odhalili agresivní cerkárie v Těrlické přehradě

Parazit, který proniká do lidské kůže, se ve vodě Těrlické přehrady skutečně nachází. Obezřetní by měli být především citlivější lidé. Proniknout do kůže ztěžují opalovací krémy a oleje a všem se doporučuje po koupání sprchovat. 

14.8.2018

Jako svatozář na třech nožkách. Takový návrh kašny pro Karlovo náměstí zvítězil

Třebíč - Česká komora architektů (ČKA) na svých webových stránkách zveřejnila výsledky architektonické soutěže na podobu nové kašny na Karlově náměstí v Třebíči. V soutěži zvítězil atelier H3T architekti. Na druhém místě skončil Adam Hudec a jako třetí se umístil DIS projekt.

14.8.2018

Pitná voda nad zlato. Obce na Tišnovsku omezují spotřebu vody na sto litrů denně

V šesti obcích na Tišnovsku si místní pitnou vodou své zahrady nezalijí. Kvůli suchu tam Vodárenská akciová společnost omezila její příděl na sto litrů na osobu denně. Nesmí sloužit ani k napouštění bazénů nebo umývání aut.

14.8.2018

Hygienici měřili kvalitu vody v plumlovské přehradě, čeká se černý smajlík

Voda zelená jak brčál, viditelnost nedosahuje ani hloubky metru. Pondělní měření kvality vody v plumlovské přehradě neslibuje koupající se veřejnosti pozitivní zprávy. 

14.8.2018

Kraj chce části klientů H-Systemu přispět na to, aby se mohli soudit

Střední Čechy – První konkrétní pomoc za uplynulých 20 let. Tak Ivan Král z družstva Svatopluk, sdružujícího část klientů zkrachované stavební společnosti H-System včetně rodin žijících v Horoměřicích (bydlí tam v domech, které mají podle rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR opustit, aby je konkursní správce mohl prodat v dražbě a peníze použít k uspokojení části pohledávek všech věřitelů) komentoval závěry úterní schůzky představitelů stranických klubů ve středočeském krajském zastupitelstvu.

14.8.2018

Vietnamská komunita se loučila s utonulými chlapci

Do velké obřadní síně strašnického krematoria v Praze se dnes přišla vietnamská komunita naposledy rozloučit s dvěma chlapci, kteří 2. srpna utonuli v jezeru Lhota nedaleko Prahy. Pohřeb dětí ve věku pět a sedm let má dvě částí. První část obřadu je ve znamení buddhismu, které je ve Vietnamu nejrozšířenějším náboženstvím, druhá je podle evropských zvyklostí.

AKTUALIZOVÁNO
14.8.2018

Kontrolu krajských zakázek odstartoval příval anonymů

Střední Čechy – Ceny jsou vysoké a zakázky cinknuté. Tak zní upozornění, které na středočeském hejtmanství odstartovalo interní audit. V úterý o tom informovala hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

14.8.2018

Ojedinělé skleněné výtahy pořídili v Třebíči u cihlového čtyřpatráku

Třebíč - Je to nepřehlédnutelná novinka v třebíčské čtvrti Horka – Domky. Lidé tam chodí zvědavě okukovat nové skleněné výtahy, které si nechali vlastníci bytů jednoho z domů v Družstevní ulici přistavět zvenčí.

14.8.2018

Mimina z Žižkovské věže mají opuštěného sourozence. Samotář se ukrývá na úřadě

Jedno z mimin Davida Černého uteklo. A to už téměř před 20 lety. Prvorozené dítko se ukrylo kdesi na úřadě Prahy 3. Své bratry a sestry zanechalo na Žižkovské věži nebo třeba na Kampě. Ikonickou plastikou miminka se tak pyšní právě třetí městská část. Získala ji za necelých 100 tisíc od známého sochaře Davida Černého. Mimino se dokonce před lety podívalo na krátkou dobu do Nizozemska. Od té doby ale stále sídlí někde na úřadě.

14.8.2018

Dopisy z fronty. Brňan chce v historickém vagonu vybudovat muzeum vojenské pošty

Dějiny pošty, vojenství i brněnského Králova Pole zajímají Leoše Fučíka již řadu let. Plánuje proto vybudovat v historickém vagónu muzeum. „Děda byl legionář a zúčastnil se bojů na Transibiřské magistrále. Patřil k zakladatelům vojenské vlakové pošty,“ vysvětluje muž.

13.8.2018

Sedmnáctý ročník pacovského festivalu je věnován vodě

Pacov – Poděkováním vodě, která pramení na vrchu Stražiště, ukončí festival Pacovský poledník svůj program. Ještě předtím ale nabídne bohatý program se spoustou skvělých interpretů. Organizátorka festivalu se rozhodla podpořit především pacovské a okolní podnikatele, příchozí tedy budou mít možnost ochutnat pacovské pivo z domácího pivovaru nebo lahůdky z kavárny Jankl. Pro návštěvníky festivalu je k dispozici stanové městečko v zámeckém parku.

13.8.2018

Raději obchod než byty, žádají obyvatelé. Bojí se stěhování problémových lidí

Tišnov - Místo areálu bývalé pily v tišnovské lokalitě Pod Klucaninou mají vyrůst obytné domy. Tišnovští se ale obávají, že se do nich nastěhují problémoví lidé.

13.8.2018

Chodské slavnosti potěšily desítky tisíc návštěvníků

Domažlice – Šest set vystupujících, desítky tisíc návštěvníků i několik ztracených dětí. Domažlice žily o víkendu 64. ročníkem Chodských slavností.

13.8.2018

Téměř sto let staré varhany v kostele sv. Antonína Velikého se dočkaly opravy

Liberec – Nefunkční manuál, pedály i spojky. V takovém stavu jsou vzácné varhany v největším kostele v Liberci. Nástroj přímo na míru do sv. Antonína Velikého zkonstruoval před necelými sto lety krnovský varhanář Rieger. Teď varhanám hrozila zkáza. Pokud by se s opravou nezačalo, odhadli odborníci jejich životnost na několik měsíců.

13.8.2018

Lodí po Brněnské přehradě? Nejdál na hrad Veveří. Kvůli nízké hladině vody

Brno - Provoz lodní dopravy je na Brněnské přehradě od pondělního rána omezený. Důvodem je nízká hladina vody v přehradě.

13.8.2018

Žatečtí specialisté se chystají na misi do Mali. Lidé mají o vojáky obavy

Doupov - Ve výcvikovém prostoru v Doupovských horách skončilo cvičení vojáků ze žateckého útvaru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT