Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

AKTUALIZOVÁNO
2.1.2018

V Brně narazil trolejbus do sloupu. Hasiči museli vyprošťovat řidiče

V pondělí před devátou hodinou ráno havaroval trolejbus linky 31 jedoucí ze Šlapanic do Brna. Při nehodě se zranili tři cestující a řidič. Policisté silnici uzavřeli, řidiči místo objíždějí po okolních ulicích.

2.1.2018

Chomutov dá sto milionů korun do škol. Investovat se bude i v dalších městech

Chomutovsko - Investice roku na Chomutovsku zamíří do škol budoucnosti, atletiky, „íčka“ i secesního domu. Kadaň chce zachránit dům ve Dvořákově ulici.

2.1.2018

Novomanželů stále přibývá. Páry také žádají originalitu

Počty sňatků rostou už čtvrtý rok v řadě. Více svateb než v posledních letech hlásí téměř všechny okresy. Nejvíce novomanželů přibylo na Ostravsku. Na kterých místech vyjma radnice se zde lidé berou?

2.1.2018

OBRAZEM: Otužilci se na Nový rok opět ponořili do řeky Svratky

Tradičním koupáním a křtěním nováčků oslavili příchod nového roku brněnští otužilci.

2.1.2018

Citáty roku: Mne nesestřelí, věřil stíhací pilot

Existoval pro ně jediný Pán Bůh, jediný Herr Gott, popsal své začátky na německé hudební scéně legendární Karel Gott při otevírání muzea v Hatích na Znojemsku. Vybrali jsme pro vás citáty zajímavých osobností v regionu v uplynulém roce 2017.

2.1.2018

OBRAZEM: Lední medvědi mlsali mrkev a jablka. Děti si v zoo pohladily lamu

Mrkví, jablky i granulemi oslavili příchod nového roku obyvatelé brněnské zoologické zahrady. Chovatelé pozvali v pondělí zájemce na tradiční Novoroční komentovaná krmení. Při něm si lidé mohli třeba pohladit lamu a nakrmit lední medvědy.

1.1.2018

V Uherském Hradišti se první dítě narodilo po šestnácté hodině

Jako první v roce 2018 se v Uherskohradišťské nemocnici narodil kluk.

1.1.2018

Novoroční ohňostroj Přerovany nepřivítal. Zradila technika

Měl to být velkolepý ohňostroj, který Přerovany přivítá do nového roku 2018. Namísto toho odcházely v neděli vpodvečer z prostranství u řeky Bečvy domů tisíce zklamaných lidí. Kvůli technické závadě se ohňostroj nekonal a přítomnými cloumaly emoce.

1.1.2018

Silvestrovský výpadek autobusů nezměnil ani Nový rok

Střední Čechy – Jak na Nový rok, tak po celý rok. Pokud by tahle okřídlená slova měla platit, Středočeši cestující příměstskou dopravou u Prahy by se měli nač „těšit“. Vlastně spíš děsit. I do roku 2018 se překulily silvestrovské problémy s nedostatkem řidičů.

1.1.2018

Novoroční oslavy nezalila jen kvanta alkoholu. Také dost krve

Střední Čechy – Rovné desítce pacientů, kteří utrpěli zranění při používání silvestrovské pyrotechniky (jež se pro leckoho nepatřičně označuje přívlastkem „zábavní“), pomáhali během noci z neděle na pondělí středočeští záchranáři.

1.1.2018

První středočeské miminko nového roku se narodilo čtyři minuty po půlnoci

Střední Čechy – Soupeření porodnic o první miminko nového roku nefandíme; ostatně v čem je jiné než třeba poslední dítě starého roku? Nebo jakýkoli jiný prcek, který přišel na svět nikoli uprostřed zimy, ale poprvé se rozkřičel třeba v parném létě? Takovéhle odpovědi nabídne skoro každý. Přesto bývá novoroční miminkovská loterie sledována 1. ledna s velkou pozorností. Vždyť přece jen: první je první!

1.1.2018

Veřejná doprava na sklonku roku selhala. Nebylo to poprvé

Střední Čechy – Nejenom očekávanému silvestrovskému omezení, ale navíc ještě nečekanému silvestrovskému selhání čelili v poslední den roku 2017 lidé, kteří se v okolí metropole spoléhali na cestování veřejnou dopravou zařazenou do systému Pražské integrované dopravy. Některé spoje nabídly hotovou loterii – přijede autobus, nebo ne? – či slovy webových stránek Pražské integrované dopravy: velmi omezený a nepravidelný provoz.

1.1.2018

Noc oslav na přelomu roku přinesla desítky drobných požárů

Střední Čechy – Kanonáda pyrotechniky, která se v rámci silvestrovských oslav ozývala už od odpoledne, dávala středočeským hasičům tušit, že je čeká mimořádně náročná noc. To ostatně potvrzují i letité zkušenosti: služba na přelomu roku patří k nejnáročnějším; společně s takzvaným pálením čarodějnic.

1.1.2018

OBRAZEM: Malá Soňa dostala dárek od ministra zdravotnictví Vojtěcha

Adam Vojtěch navštívil maminky. Sám se v českobudějovické porodnici narodil.

1.1.2018

Prvním dítětem nového roku v Praze je Eliška

Prvním dítětem, které se narodilo v Novém roce na území Prahy, je malá Eliška. Na svět přišla dvě minuty po půlnoci ve Fakultní nemocnici Motol.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2018

Prvním letošním Valáškem je chlapeček Rudolf ze Vsetína

První miminko v novém roce 2018 na Valašsku se narodilo ve Vsetínské nemocnici minutu před půl šestou hodinou ráno. Chlapec váží více než čtyři kilogramy (4 250 gramů), dostal jméno Rudolf. Maminka je ze Vsetína, ona i chlapec jsou v pořádku.

1.1.2018

Opilý řidič srazil dívku. Silvestr v centru Prahy ale patřil k těm klidnějším

Silvestrovské oslavy v metropoli byli pro záchranné složky klidné. Hasiči, záchranáři i policisté vyjížděli ke stejnému počtu případů jako v minulých letech. Záchranáři ovšem zasahovali u případu, při kterém opilý řidič zabil autem mladou cizinku. Museli také ošetřovat jedno vážnější poranění pyrotechnikou, při kterém přišel pacient o prst.

1.1.2018

První miminko Olomouckého kraje se narodilo v Prostějově

První miminko roku 2018 se v Olomouckém kraji narodilo v prostějovské nemocnici. Zdravotníci tam na svět pomohli malé Viktorii.

DOTYK.CZ
1.1.2018

Cheb dostane unikátní dar. Model krovu místního Gablerova domu

V posledních měsících jsou velkým tématem jedinečné chebské krovy. Evropský unikát si však málokdo umí představit. Už brzy to může změnit dar od Josefa Hauera z bavorského Parksteinu. Mistr tesař vytvořil model krovu chebského Gablerova domu a patrně nebude poslední.

1.1.2018

První chvíle nového roku: výtržnictví, agrese, spory

V posledním dni v roce měli ostravští policisté opravdu plné ruce práce. Za uplynulých čtyřiadvacet hodin přijali policisté operačního odboru stovky oznámení a při srovnání s běžnými operačními dny se jednalo o zhruba třetinové navýšení počtu oznámení.

AKTUALIZOVÁNO
1.1.2018

Na dálnici D1 v noci zemřel řidič, v brněnském baru se postřelil muž

K tragické nehodě vyjížděli v době oslav Silvestra a příchodu nového roku jihomoravští hasiči krátce po půlnoci na dálnici D1 u Brna. Řidič svým vážným zraněním na místě podlehl. Krajští policisté museli na sklonku roku zasahovat při střelbě v jednom z barů v brněnských Vinohradech.

31.12.2017

Lidé oslavovali v centru Prahy Silvestr. Záchranáři i hasiči posílili provoz

Do centra hlavního města už od podvečera přicházely davy lidí, aby tu oslavily poslední den v roce. Mnozí z nich, převážně cizinci, očekávali příchod Nového roku v místních restauracích. Tisíce lidí korzovaly mezi stánky s občerstvením na Staroměstském náměstí, kde už začala silvestrovská hudební show. Na Václavském náměstí policie už odpoledne odvážela auta řidičů, kteří neuposlechli zákaz parkování. První netrpělivci zkoušeli již kolem 10. hodiny silvestrovskou pyrotechniku.

31.12.2017

OBRAZEM: Lannnův ponor přivítal 86 otužilců. Voda měla dva stupně

Prosincová Vltava přilákala na silvestrovskou neděli budějovické otužilce. Přesně ve dvě hodiny odpoledne se zahájil čtvrtý ročník Lannova ponoru. Někteří z otužilců skočili do dvoustupňové vody rovnou kufr, jiní zase nejdříve smočili palce nohou.

31.12.2017

Silvestrovské setkání na Javořině: zmokla vatra i Topolánek

/FOTOGALERIE/ Dopolední déšť a nedostatečně prohrnutá jediná příjezdová silnice ze slovenské strany značně omezily počet lidí, kteří se v posledním dnu roku 2017 rozhodli zúčastnit tradičního setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, Velké Javořině.

31.12.2017

V Kyjích vznikne biotopové koupaliště. Dokončeno má být v srpnu příštího roku

V pražských Kyjích vznikne příští rok přírodní biotopové koupaliště. Radnice Prahy 14 chce na jaře vybrat firmu, která jej vybuduje. Dokončeno by mělo být přibližně v srpnu. Médiím to uvedla mluvčí radnice Veronika Berná. Limit zakázky má městská část nastaven na max. 48 milionů korun. Kolik ale bude přesně stát, bude záležet na výsledku výběrového řízení.

31.12.2017

Outletové centrum: bude to katastrofa, říkají starostové

Světelná křižovatka u mostu přes řeku Odru, rozšíření pruhů, proměna navazující křižovatky. Na to vše se musejí připravit motoristé, kteří využívají frekventovanou ulici Hlučínskou procházející městskou částí Ostrava- -Přívoz. Jde o hlavní spojnici mezi Hlučínskem a Ostravou.

30.12.2017

Pražští záchranáři posílí na Silvestra provoz. Do centra města vyrazí i Golem

Pražská záchranná služba posílí na Silvestra a Nový rok provoz. V terénu bude 31. prosince od 16 hodin i vozidlo Golem a v centru Prahy bude víc posádek. V sobotu o tom informovali na svých stránkách sami záchranáři.  Noční služba na Silvestra a první lednový den jsou pro pražské záchranáře nejvytíženější směnou v roce. Počet případů, které řeší, se přibližuje k 500 za 24 hodin. Dost často se jedná o úrazy  či zvýšenou konzumaci alkoholu.

DOTYK.CZ
30.12.2017

Krásná Lípa zachrání unikátní hrobku, pomohou i dobrovolníci

Vzácná krásnolipská hrobka rodiny Dittrichovy se dočká opravy. Poškozenou budovu se rozhodlo zachránit město ve spolupráci se spolkem zabývajícím se obnovou památek. Na opravě se podílejí i dobrovolníci.

30.12.2017

Vlakové nádraží v Uherském Hradišti přebudují za 300 milionů

/FOTOGALERIE/ Vlakové nádraží v Uherském Hradišti se promění k nepoznání. Podle plánu Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) se bude k jednotlivých nástupištím chodit podchody, v souvislosti s úpravou kolejišť by měla doznat zásadních změn i známá myší díra, která se má značně rozšířit.

30.12.2017

Jaký je stav pražského zdravotnictví? Magistrát si nechá zpracovat analýzu

Pražský magistrát nechá analyzovat stav pražského zdravotnictví. Na analýze bude Praha spolupracovat s Ústavem zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Analýza by měla být hotova do jara příštího roku. Město ji zaplatí ze svého rozpočtu. Kolik bude přesně stát, je zatím neznámé. Novinářům to řekl pražský radní Radek Lacko.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>