Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Regiony

29.4.2018

Exotické kuchyně v Malé Americe: lidé jedli brouky, ústřice, krokodýly i hady

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Španělská, japonská, mexická nebo i thajská. Malou Ameriku v centru Brna v sobotu provoněly vůně kuchyní ze všech koutů světa. Návštěvníci třetího ročníku festivalu Ochutnej svět si vybrali z pokrmů a nápojů dvaapadesáti stánkařů.

29.4.2018

Bobři u Vranovic vyplavují septiky, místní je chtějí odstřelit.

U Vranovic na Rokycansku se usídlili bobři a nadělali tu pořádnou paseku. Rodinka obsadila Dírecký potok a jeho okolí. Vykácela tu spoustu stromů, ucpala zaústění kanalizační výpusti a nadělala řadu dalších problémů.

29.4.2018

Veřejné knihovničky dělají radost i čtenářům v Teplicích

Máte své staré knížky přečtené a rádi byste je vyměnili za jiné? Máte šanci. Na mnoha místech v Ústeckém kraji se totiž postupně množí veřejné knihovničky nebo takzvané knihobudky. Lidé si v nich mohou knihu půjčit, přečíst a zase ji sem vrátit, vyměnit svou přečtenou knihu za jinou nebo do ní naopak své staré knížky darovat.

29.4.2018

OBRAZEM: Nakuřovaná piva přilákala do Kocoura stovky lidí

Tradiční přehlídka nakuřovaných piv se uskutečnila v sobotu ve varnsdorfském pivovaru Kocour. Kocouří kouř je ale spojen nejen s pivy, ale i s dobrotami procházejícími kouřen. Tedy nejrůznějšími uzeninami nebo masem. 

29.4.2018

Pouť cestovatele Šalandy končí. Potkal slepou hrnčířku i utajené řemeslníky

/FOTOGALERIE/ Ze slovenské Hrčavy se vydal přes Beskydy a Hodonín až do Lanžhota. V kroji a pěšky. Marek Šalanda chce svou cestou upevnit česko-slovenské vztahy. Déšť jej od cesty neodradí, v záloze má jen lehčí deštník. Hygienické návyky řeší v krajních případech vlhčenými ubrousky, nohy si maže vazelínou a nosí boty s měkkou podrážkou. Na sobě má klobouk a šátek, části tradičního jihobrněnského kroje. „Chci ho víc dostat do povědomí lidí,“ říká pro Deník Rovnost Marek Šalanda.

29.4.2018

V Hovoranech koštovali víno mezi vinohrady. Zazpívali mužáci, zahrála cimbálka

Hovorany /FOTOGALERIE/ – Traduje se, že na polní cestě mezi Hovoranami a Karlínem nazývané Jezovítky kdysi stával jezuitský klášter. Podle pověsti v jeho sklepení jezuité schovávali zlato, stříbro a mnoho beček dobrého vína. Legenda slibuje, že pokud se někdy v Hovoranech neurodí ani jeden hrozen, Jezovítky se otevřou, největší sud praskne a poklad vyplaví.

28.4.2018

Spartan Race a Vít Rakušan: U vodních překážek si člověk přišel jako dobrodruh

Kutná Hora /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Překážkového závodu Spartan Race Sprint, který se konal v Kutné Hoře, se zúčastnil také poslanec a kolínský starosta Vít Rakušan. Ten před vyběhnutím žertoval, že ho přihlásila žena. Jak se cítil po závodě?

28.4.2018

OBRAZEM: Jedna z největších leteckých show přilákala na letiště tisíce lidí

Tradiční ročník Dne ve vzduchu, který se konal na letišti v Plasích na Plzeňsku, nabídl kromě leteckých show i bohatý doprovodný program a atrakce pro děti. Pokochejte se jednou z největších leteckých show na fotografiích Deníku.

28.4.2018

Modeláři se v Kelči pyšní svými výtvory. Podívejte se

Devátý ročník modelářské výstavy Kit Show Kelč 2018 pořádají kelečští modeláři o víkendu 28. až 29. dubna. K vidění jsou plastikové modely letadel, vojenské techniky, lodí, figurek i diorámat.

28.4.2018

Sázavský Samba Maraton: Někdy v lodi, jindy museli korytem řeky účastníci běžet

Už poosmé se po proudu řeky Sázavy vydaly v sobotu v kánoích dvojice vodáků, aby se zúčastnily oblíbeného Sázavského Samba Maratonu.

28.4.2018

Obrazem: Nové sýry, traktory, telata. Návštěvníci zaplavili lesonický podnik

S obrovským úspěchem se v pátek a v sobotu setkal Den otevřených dveří v reálu Rolnické společnosti Lesonice, která spadá pod podnik ADW. Děti i dospělí doslova okupovali obrovské traktory i halu plnou zábavních koutků včetně bludiště z balíků slámy. K vidění byly telecí „školka a jesle“, moderní kravíny či bioplynová stanice. Trhákem se staly nové mléčné výrobky, které lesoničtí farmáři vyrobili v prvních várkách a chystají se je uvést na trh.

28.4.2018

Motorkáři si přijeli do Bílovce pro požehnání

/FOTOGALERIE/ Na bílovecké náměstí dorazilo v sobotu 28. dubna před polednem několik desítek milovníků jednostopých strojů, aby se zúčastnili na začátku motorkářské sezony žehnání motocyklů a přímluvy „ze shora“, které organizoval klub Death Brothers.

28.4.2018

Kočárky na čáru, vyjíždíme! Závod Jizerský prcek opět skloubí mateřství a sport

Liberecký kraj – Loni na podzim jste mohli na trase Oldřichov v Hájích – Bedřichov potkat partičku s kočárky. Nebyly to matky na tahu, nýbrž účastnice prvního ročníku závodu Jizerský prcek. Letos akci zopakují v libereckých Lidových sadech a bude jich víc!

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2018

Víno, bizarní kola i slovenská výprava. Na kole se opět otevíraly cyklostezky

Dvaadvacet členů klubu ze slovenské Oravy čekajících na startovní výstřel pistole ke zdolání desítek kilometrů po Slovácku na svých kolech, nedaleko od nich Michal Frecer ukládající do zásobníku svého ručně vyrobeného dřevěného kola demižónek s vínem a naproti němu parta z Babic chystající se do Vlčnova nebo Blatničky se svojí tandemovou skládačkou.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2018

Složky záchranného systému prověřil SOS Extreme 2018. Sáhly si na dno svých sil

/FOTOGALERIE/ Noční etapa letošního ročníku SOS Extreme, organizovaná převážně dobrovolníky ze Zdravotnických zařízení Ministerstva vnitra, byla ve znamení hromadné havárie automobilů a autobusů v tunelu.

28.4.2018

Mistrovský titul slaví s fanoušky. Brněnská Kometa na Zelný trh přijede expresem

/VIDEO/ Ulice centra města se brzy po poledni začaly plnit. Nadšené davy proudily směrem k Zelnému trhu, kde si koupily pivo a ve skupinkách postávaly a vyčkávaly na třetí hodinu, než dorazili hráči Komety. Minulá neděle mnohým z nich na moment zastavila srdce, někteří si kvůli ní museli vzít volno druhý den v práci. Tak moc slavili obhajobu mistrovského titulu Komety. „Měl jsem hroznou radost, pil jsem až do rána,“ usmívá se Jakub Smrž.

28.4.2018

Úřad vlády kvůli oslavám ve větší míře zpřístupní své budovy

Podstatně častějším otevřením svých historických budov se ve zbytku roku zapojí úřad vlády do oslav připomínajících 100. výročí vzniku Československa. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Kramářovu vilu v Praze a Benešovu vilu v Sezimově Ústí mohou zájemci navštívit až do října pravidelně každý víkend, zpřístupněny budou i Hrzánský a Lichtenštejnský palác i Strakova akademie, kde se konají zasedání kabinetu.

28.4.2018

Nejhorší zjištění? Víno z odpadní celulózy, říká vinařský specialista

Odborník na víno a dlouholetý inspektor Státní zemědělské a potravinářské inspekce Milan Hlaváček byl po Drahomíře Hofmanové druhým hostem talkshow Davida Vackeho v uherskohradišťské kavárně Kafe uprostřed.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2018

Fanoušci Sparty v Ostravě: prohra na hřišti, válka v hledišti

FOTOGALERIE/ V elektrizující atmosféře před více než patnácti tisícovkami fanoušků se odehrála dnešní bitva fotbalových rivalů na vítkovickém stadionu. Baník urval v závěru vítězství 3:2.

28.4.2018

Havlíčkův Brod se proměnil v ráj zahrádkářů. Tradiční výstava je tady

Prostory havlíčkobrodského kulturního domu Ostrov rozkvetly. Záplavu barev a vůní má na svědomí již 25. ročník výstavy pro zahrádkáře, chalupáře a domácí kutily s názvem Zahrada 2018, která potrvá až do neděle. Návštěvníky tu čeká sto třicet pět expozic od sto čtrnácti vystavovatelů, což je podle organizátorů maximální možný počet.

28.4.2018

Pokřiky, hvízdání, urážky. Zastupitelé situaci v dopravním podniku nevyřešili

Liberec – V Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou zasahovala minulý týden policie. Předsedu představenstva i ředitele podniku policisté obvinili.

AKTUALIZOVÁNO
28.4.2018

Technoparty pokračuje. Několik lidí si stěžuje na hluk

Liberec - Liberec má za sebou první noc technoparty. Podle odhadu policie se na Czarotech 2018 sjelo od pátku kolem sedmi tisíc návštěvníků, mezi kterými převažují technaři z Čech.

28.4.2018

Rozkopaný Frýdek-Místek. Silnice se opravují naráz, řidiči šílí

/FOTOGALERIE, PŘEHLED UZAVÍREK/ Dopravní kalamita. Hrůza. Raději jezdit na koloběžce. To je jen lehký výčet těch slušnějších spojení, které používají řidiči při hodnocení současné situace na cestách ve Frýdku-Místku.

28.4.2018

Muzeum v Bobrové ukrývá stovky panenek, sezona tam začíná již v neděli

Bobrová – Na dvanáct stovek panenek všech druhů i velikostí ukrývá budova staré školy v Bobrové na Novoměstsku. Muzeum, o které už léta pečuje Marie Roháčková, zahajuje v neděli 29. dubna další sezonu provozu.

28.4.2018

Konec kroužení s pacienty po nemocnicích. Záchranka má data o lůžcích online

Brno - Hodiny čekání v sanitce na ošetření či převážení pacientů po kraji jsou minulostí. Situacím jako té ze začátku letošního března, kdy žádná nemocnice v Brně neměla místo, už brání webová aplikace se sdílenými informacemi o volných lůžkách. Zřídil ji Jihomoravský kraj.

28.4.2018

Vandalové ničí koše a lavičky. Účty za opravy jdou do statisíců

Blanensko, Vyškovsko – Údržba posezení nebo odpadkových košů stojí města Blanenska a Vyškovska stovky tisíc ročně. Velkou výměnu dokončili v Blansku.

27.4.2018

Spalničky vyřadily z práce třináct záchranářů v kraji

Střední Čechy – Dětské nemoci. To je skupina chorob, kam se běžně řadí spalničky. Přesto nejde o nic nevinného. Jedná se onemocnění přenášené kapénkovou infekcí, často s těžkým průběhem a možnými komplikacemi; z historie nebo z oblastí třetího světa jsou známy i smrtelné následky. U nás byly spalničky v poslední době téměř neznámé, protože ve vyspělých zemích jsou děti povinně očkovány. To už ale neplatí. Začaly se šířit v Praze, avšak výskyt v hlavním městě nezůstal osamocen.

27.4.2018

Žďárská Revolta vyváží pivo třeba i do Karibiku a na Kubu

Žďár nad Sázavou – Už dva roky mohou žďárští patrioti, ale nejenom oni, zahnat žízeň opravdovým žďárským pivem z pivovaru Revolta. Ten, včetně přilehlé provozovny Revolta BEER & CAFE, sídlí v průchodu hotelu Veliš na náměstí Republiky.

27.4.2018

Vysychající přehrada a úroda v ohrožení. Ani plevel neroste, říká vinař o suchu

Zemědělci se obávají o úrodu, Vranovská přehrada vysychá a vodáci nemohou do člunů. V Jihomoravském kraji je málo dešťové vody i zásob podzemní vody.

27.4.2018

OBRAZEM: Největší kvevri otevřeli na farmě u Vicana. V nádobě zrálo tisíc litrů

/FOTOGALERIE, VIDEO/ První Kvevri day uspořádal ve čtvrtek klub vinařů vyrábějících vína tisíce let starou gruzínskou metodou. Na Farmě Pálava v Mušlově u Mikulova. „Otevřeli jsme kvevri o objemu 1150 litrů, je největší v republice. V nádobě zrálo Chardonnay,“ uvedl majitel vinařství a producent seriálových Vinařů Tomáš Vican, jeden z osmi členů klubu. Víno z tohoto kvevri budou lahvovat až za zhruba dva měsíce.

27.4.2018

Krásnější výhled na Brno: na židenickém kopci vyroste desetimetrová rozhledna

Brno /FOTOGALERIE/ – Vytvořit nový výletní cíl a nabídnout lidem výhled na okolní městské části. Takový cíl mají představitelé brněnských Židenic. Nová desetimetrová rozhledna má vyrůst na místním kopci v příštím roce. Její cena bude asi jeden a půl milionu korun.

27.4.2018

Konvoj jeepů projel Prahou. Připomněl konec druhé světové války

/FOTOGALERIE/ Centrem Prahy dnes projel Konvoj osvobození. Příznivci historické techniky si tak připoměli 73. výročí od konce 2. světové války. Jejich první zastávkou byla tradičně americká ambasáda.

27.4.2018

Chudé děti dostanou na obědy

Plzeňský kraj – Projekt Obědy do škol může příští rok v kraji rozdělit 1,23 milionu.

AKTUALIZOVÁNO
27.4.2018

Pražská koalice se otřásla. Po roztržce ale bude pokračovat

Spor mezi pražskými koaličními stranami má urovnat tzv. dohadovací řízení, které by mělo vést k lepší komunikaci mezi hnutím ANO, ČSSD a stranami Trojkoalice (Zelení, KDU-ČSL, STAN). Procedura může vyústit v konec koalice, ačkoliv část rozhádaných partnerů projevuje vůli „politický slepenec“ pěti stran udržet při životě do říjnových komunálních voleb.

27.4.2018

Na Ministerstvo vnitra ČR by mohl zamířit i starosta Benešova Petr Hostek

Benešov – Ukončená a znovuobnovená jednání o Vládě ČR mezi ANO a ČSSD by svým způsobem mohla zasáhnout i do politického života města Benešova.

27.4.2018

Část historického pokladu z Břežan lze poslouchat na webu

Střední Čechy – Veřejnosti přístupná už je první ochutnávka unikátních záznamů pořízených při soudním procesu s „vedením protistátního spikleneckého centra v čele s Rudolfem Slánským“ (jak se tehdy v roce 1952 uvádělo. Profesionálně natočené zvukové nahrávky i filmové pásy se přednedávnem překvapivě našly v rámci práce správce konkursní podstaty v opuštěné firemní budově v areálu takzvaného dolního zámku v Panenských Břežanech na Praze-východ. Nyní se s obsahem první várky, kterou se již podařilo přehrát a převést na datová média používaná v současnosti, může seznámit veřejnost. Deník o tom informovala Marika Vitnerová z ministerstva vnitra.

AKTUALIZUJEME
27.4.2018

Koalice se otřásá. Pražský klub ANO navrhuje dohadovací řízení

Pražský klub hnutí ANO navrhuje tzv. dohadovací řízení v koalici. Důvodem sporu je údajné porušení koaliční smlouvy při včerejším jednání zastupitelstva o Libeňském mostě. Médiím to dnes po jednání klubu ANO řekli primátorka Adriana Krnáčová a předseda klubu Michal Hašek. 

27.4.2018

Klatovští automodeláři přivezli 15 pohárů

Praha, Klatovy – Automodeláři z Domova dětí a mládeže (DDM) Klatovy se zúčastnili v Tyršově domě v Praze mezinárodního závodu rádiem řízených modelů aut v měřítku 1:27 KYOSHO International Mini-Z Masters 2018. Kromě nich tam byli další závodníci z České republiky, Slovenska, Rakouska, Německa a Švédska.

27.4.2018

Kladno zažilo nevídanou událost, na vodojemu přistála nová střecha

/FOTOGALERIE/ Unikátní technickou operaci zažil Kladenský vodojem, který od července loňského roku prochází kompletní rekonstrukcí. Čtyřsettunový jeřáb, jaké jsou pouze dva v republice, vyzdvihl ve čtvrtek krátce po deváté hodině ranní na vrchol vodojemu novou střechu, která uzavře konstrukci nové podoby stavby. Do speciální schránky byl uložen vzkaz budoucím generacím, kde nechybí ani Kladenský deník.

27.4.2018

Dítě není malý dospělý, říká oceněný primář Luboš Vaněk

Sokolov - Osobností města Sokolov se za rok 2017 stal dlouholetý primář dětského oddělení Luboš Vaněk. 

27.4.2018

Nespokojenost roste. Lidi nejvíc pálí doprava. Ta rozhodne komunální volby

/INFOGRAFIKA/ Rozhádanost a nesoudržnost. Žádný průsečík společných zájmů. To je podle politologa Lukáše Jelínka důvod, proč vedení metropole v posledních čtyřech letech nedosáhlo prakticky žádných výrazných úspěchů. 

27.4.2018

Míchání Kolín tvrdé vody nezbaví, plány jsou jiné

Kolín – Tvrdá voda. To je letitý problém Kolína. Mnoho Kolíňáků kohoutkovou vodu vůbec nepoužívá k pití, ačkoli tvrdá voda není zdraví škodlivá, větším problémem jsou ovšem pračky, myčky, varné konvice, vodovodní baterie. Tvrdá voda spotřebiče ničí mnohonásobně rychleji.

27.4.2018

Postoloprty opraví školu za 20 milionů. Bude na laboratoř i nové počítače

Postoloprty - Druhý stupeň bude bez bariér. Do svých škol investuje i Žatec a Louny.

27.4.2018

Druhá etapa mělnického obchvatu může začít už letos

Mělník – Druhá etapa mělnického obchvatu je připravena. Chybí už jen dokončit převod pozemků od soukromníků a firem. Někteří majitelé ovšem chtějí za svoje pozemky přemrštěné ceny.

27.4.2018

Dopravní terminál i vysokorychlostní trať v Jihlavě budí silné emoce

Hlavní vlakové nádraží v Jihlavě by se mělo v budoucnosti stát pouze zastávkou. Význam dnes téměř nevyužívaného nádraží Jihlava město naopak vzroste. Vyroste vedle něj totiž autobusové nádraží, hlavní přestupní uzel MHD a infrastruktura pro taxíky, cyklisty i pěší.

27.4.2018

U Milovic se nečekaně objevil vlk!

Milovice – Velké překvapení zažili ochránci přírody ze společnosti Česká krajina, když kontrolovali fotopasti. V bývalém vojenském prostoru u Milovic, kde se nyní prohání divocí koně, pratuři a zubři, se znenadání objevil i vlk! Ač se to tak například místním chovatelům nemusí na první pohled jevit, je to jednoznačně pozitivní zpráva.

27.4.2018

Opatření kvůli pseudomoru? Potrvají možná i několik týdnů

Pokutu deset tisíc korun může dostat fyzická osoba, dvacet tisíc pak firmy za nesplnění nebo porušení povinností vyplývajících z mimořádných veterinárních opatření, která vydala Státní veterinární správa (SVS) v souvislosti s nebezpečnou nákazou takzvanou Newcastleskou chorobou neboli pseudomorem drůbeže a ptactva.

27.4.2018

Zájemce lákají na statisíce i služby zdarma. Chybí strážníci i lékaři

Strážníky, lékaře nebo řidiče akutně shánějí v městských i krajských institucích, které se předhání v tom, jak je získat. Stovky zaměstnanců chtějí nalákat náborovými příspěvky i hromadnou dopravu zadarmo.

27.4.2018

Bojový vrtulník nebo laserová střelnice. Baseballové týmy chystají Army Day

Brno - Nejen kvalitní baseball, ale také bohatý doprovodný program nabídnou baseballové týmy Draci Brno a Třebíč Nuclears. Na jejich stadionech se v pátek a v sobotu uskuteční Army Day. Hráči vzdají společně hold vojákům a děti si budou moct prohlédnout vojenské veteránské džípy a další atrakce. V Brně atraktivní událost vypukne v pátek od šesti hodin večer a den poté před čtvrtou odpoledne proletí nad třebíčským stadionem bojový vrtulník.

26.4.2018

V Jihlavě mají nejmodernější babybox pro odložená miminka

Je z antikorozního plechu a dvoukřídlá dvířka se otevírají a zavírají automaticky. Fotobuňky přitom hlídají, aby nedošlo ke zranění miminka. Vnitřní prostor je klimatizovaný a nechybí ani náhradní zdroj energie. Důležitá je mnohonásobně jištěná signalizace na stálou službu na mobilní telefony zodpovědných zdravotnických pracovníků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT