Společně s dvaceti dalšími městy po celé republice může Uherské Hradiště vytvořit nový rekord v délce dopisu Ježíškovi. Ty nejmenší jistě potěší i umělé kluziště na nádvoří bývalé Jezuitské koleje. Otevírací doba bude kopírovat provozní dobu kavárny Café 21, tedy pondělí až sobota od 9 hodin do 18 hodin, neděle od 9 hodin do 16 hodin.

Přes svátky bude otevřeno, s výjimkou 24. a 25. prosince 2019 a 1. ledna 2020. Vstupné bude 20 Kč na osobu pro veřejnost, 400 Kč na hodinu exkluzivní pronájem jedním subjektem. Vybírat se bude v kavárně Café 21, kde bude možno se občerstvit. Přímo u plochy bude k dispozici stan, kde se budou moci bruslaři přezout do bruslí. 

Až do 6. ledna 2020 bude jen o kousek vedle od umělého kluziště k vidění přehlídka vánočních stromečků, které nazdobily děti z uherskohradišťských mateřských a základních škol vlastnoručními výrobky.

Tradiční Vánoční jarmark

Třetí adventní víkend odstartuje na Masarykově náměstí tradiční Vánoční jarmark. V sobotu 14. prosince vystoupí během dne soubory Boršičanka, jazzový a vokální orchestr Flash Band, Horňácká muzika a dívčí sbor z Velké nad Veličkou či Žlutá ponorka acoustic rock.

V neděli zahrají k poslechu i tanci Moravské hlasy, unikátní projekt s lidovými zpěváky, rocková kapela DoGa, cimbálová muzika Petra Mičky a folková kapela Frajeři z DDM Šikula. Hudební program završí v 17:15 Ohňová show.

Město Uherské Hradiště na letošním adventním trhu poprvé zavede vratný systém kelímků a hrnků. Ten bude spuštěn už od Slavnostního rozsvěcení vánočního stromu a bude fungovat po celou dobu jarmarku, ve všech prodejních stáncích, kde se budou prodávat nápoje. Na vratné plastové kelímky bude záloha 50 Kč a na vratné keramické hrnky bude záloha 100 Kč.